te houden met den keizer van Rusland, werkelijk zal plaats hebben. Men beweert dat Z. M. de keizer van Oostenrijk tegen het midden van de maand september eene reis naar het noorden van Duitschland zal ondernemen, om de alsdan daar te verwachten koningin van Groot-Brittanje te begroeten, en zich daarna naar Warschau zal begeven. De italiaansche vestingen zijn thans volledig gewapend, en bij Verona wordt een korps troepen van -1-0,000 man ver- eenigd. De emigratien uit het venetiaansche en uit het zuide lijke of italiaansche gedeelte van Tyrol zijn nog niet vermin derd niettegenstaande de bezittingen der zonder verlof afwezigen door de overheden in beslag worden genomen. Frankfort 3 september. Van wel onderrigte zijde verneemt men, dat het bouwen eener vaste brug over den Rijn, bij Manheim, thans beslist is. Even als die van Keulen, zal zij zoo wel tot eene spoorweg- als tot eene gewone verbinding tusschen de beide oevers dienen. De kosten zijn op 3 millioen gulden geschat, waarvan de Berbacher spoorweg-linie 1 en de badensche regering voor hare rekening neemt; de eerstge noemde onder de voorwaarde, dat de haar gedane concessie nog 23 jaren verlengd zal worden. Men verzekert dat de grijze koning Lodewijk van Bei- jeren, eerstdaags eene reis naar Griekenland zal doen. Frankrijk. Parijs 3september. Le constitutionnel behelsde dezer dagen ook een hoofdartikel, hetwelk dienen moetom hetgeruchtvan eene coalitie tegen Frankrijk te wederleggenen het publiek daaromtrent gerust te stellen. Volgens dat onderhandsche orgaan van het gouvernement is het bedoelde gerucht niet alleen onwaarschijnlijk maar ook onwaar, en zou zulk een coalitie geene reden noch voorwendsel hebben en alzoo eene onmogelijkheid zijn. Dat er te Töplitz afspraken van eene jegens Frankrijk vijandige strekking zouden gemaakt zijn. is volgens genoemd blad eene logenaehtige bewering, onver- eenigbaar met de wijsheid en regtschapenheid der duitsche i vorsten en met hetgeen de staat der europesche aangelegen- lieden, juist beschouwd, medebrengt. Le sal lit van Lyon bevat brieven uit Geneve, waarin ten opzigte van het bezoek van den keizer en de keizerin te Tho- j non wordt medegedeeld, dat IS reizigers, die zicli naarTho- non hadden begeven, om HII. MM. aldaar te zien passeren, bij i hunne terugkomst te Genève door de bevolking uitgejouwd en met bedreigingen vervolgd werden. Volgens die brieven zou liet gepeupel te Thonou liet schip Helvetie hebben aangevallen, datbij het binnenkomen aldaar de fransche vlag had gebcsclien. Dit moet zoo ver zijn geloopen, dat de vlag door het volk letterlijk verscheurd en vertrapt is, ouder het aanheffen der kreten: Weg met die vlag! Inde Rhone met die vlag! Alleen ten gevolge der tegenwoordigheid van den heer James Fazy was dc menigte uiteengegaan. Parijs 6 september. De keizer en de keizerin zijn te Greno ble aangekomen, en aldaar volgens eene ïnedecleeliug van den Moniteur met levendige opgewondenheid begroet, terwijl de trein van Chambery naar Grenoble ook allervvege door de lan delijke bevolking werd toegejuicht. De bisschop van Greno ble heeft bij zijne aanspraak tot den keizer, verklaard dat liet een groot voorregt is, overal waar er eene edele en regtvaar- dige zaak moet verdedigd worden, baar door de vlag van Frankrijk te zien beschermen. Ilij herinnerde dat de wape nen van het keizerrijk de heilige belangen van de christelijke beschaving in het Oosten dienen, de zoo bedreigde veiligheid van het hoofd der kerk, op den troon waaropzij hem hersteld hebben, besehermen, en in Syrië wraak nemen over de gruwe len, tegen de godsdienst en de menschelijklieid begaan. La patrie en Le pays verklaren het gerucht ongegrond, i datPruissen en Rusland elk ook een korps van 6000 man naar S}-rie zouden zenden, liet fransche expeditiekorps is door alle mogendheden voldoende geoordeeld. Beide dagbladen J zeggen dat het terug roepen der oostenrijksche oorlogsschepen van de syrische kusten, uitsluitend veroorzaakt is doordien die regering have vloot inde Adriatische zee wenscht te verster ken om op alle gebeurtenissen in Italië voorbereid te zijn. Te Marseille ontvangene berigten uit Turkye, schilde ren den toestand van het geheele rijk als hoogst ongunstig af. Overal ziet men onlusten te gemoet, en de troepen, waarop buitendien niet veel staat tc maken is, eischen hunne achter stallige soldij, welke 15 millioen piasters beloopt. BialÊe. Volgens Lerigt uit Napels van 3 dezer heeft Garibaldi aan het revolutionaire comité aldaar doen weten, dat de tegen woordige staat van zaken niet langer kan duren, en dat hij den 7 of 8 in Napels denkt le zijn, en voorloopig het dictator schap over de Beide Sicilien in naam van Victor Emmanuel op zich zal nemen; het comité'bereidt alles voor om hem te ontvangen. Er zijn op nieuw drie sardinische oorlogschepen voor Napels aangekomen. In de nabijheid van de hoofdstad worden meer en meer troepen bijeengetrokken. Tusschen de lazzaroni en de troe pen is het tot dadelijkheden gekomen, doordien soldaten op roerige geschriften, die aangeplakt waren en met den naam van Victor Emmanuel prijkten, afgescheurd hadden. Voorts blijft er nog de meest mogelijke onzekerheid heer- sclien. liet opperbevel der hoofdstad is aan generaal Cutro- fiano toevertrouwd, op wiens ontslag door de nationale garde werd aangedrongen, welk verzoek het ministerie ondersteun de. Dit bood daarop zijn ontslag aan, maar trok dit verzoek in bij de onmogelijkheid om een nieuw kabinet zamen te stel len, zoo dat eindelijk de zaken in den zelfden toestand bleven, doch alleen moeten al de handelingen van den generaal Cuto- fiano vooraf aan de goedkeuring der regering worden onder worpen. Terwijl alles in de hoofdstad zoo verward is, schijnt echter de bevolking der provinciën zich reeds vrij duidelijk om Gari baldi te scharen, terwijl zijne taak vergemakkelijkt wordt door dat zij bij zijne aankomst in opstand geraken. Sala, de hoofdplaats van Principato Citeriore, heeft inede de souverei- niteit van Victor Emmanuel uitgeroepen, en spoedig ziet men het zelfde te gemoet van de belangrijke stad Salerno. De generaal Nunziante.een der getrouwste aanhangers van koning Ferdinand en tot vóór korten tijd nog een steunpilaar der napelsehe regering heeft in het dagblad Perseveranza eene oproeping geplaatst aan zijne oude wapenbroeders, om zijn voorbeeld te volgen en tot de partij van Garibaldi over te gaan. Den 27 augustus kwam een stoomschip van Garibaldis marine, de Franklin, ouder parlementaire vlag ter ree.de van Napels, om er 1SU napelsehe soldaten terug te brengen, die zich niet hadden laten bewegen om met het overige van hun korps tot Garibaldi over te gaan. De koning zelf schijnt, niettegenstaande zijn voorne men, om aan Garibaldi, bij het naderen der hoofdstad, slag te leveren, niet veel op het succes daarvan te rekenen. Hij heeft althans zijne kostbaarheden reeds aan boord der Bilbao doen inschepen, ten einde deze naar eene veilige plaats gebragt worden. Hoe zou overigens de koning ook nog in ernst veel hoop op succes kunnen hebben,nadat hij zoo veel zijner troe pen en ofiicieren zijne vanen heeft zien verlaten, en zelfs de lazzaroni, die steeds als zijne warme aanhangers beschouwd zijn, tegen hem en voor Garibaldi partij getrokken hebben? Het Journal des de'bats meldt, dat de heer Farini steeds bestemd blijft om de dictatuur te Napels te aanvaarden en op 1 of 2 dezer den togt derwaarts zou aannemen. Nog meldt dat blad dat Victor Emmanuel kwijtschelding van straf heeft verleend aan de bisschoppen en dc verdere geestelijken, die wegens politieke misdaden zijn veroordeeld geworden, en dat deze handeling wel denkelijk krachtdadig zal bijdragen tot het doen ophouden der tusschen het geestelijke en wereld- 1 ijkc gezag bestaande spanning. Volgens berigten uit Rome van 1 dezer zal de fransche bezetting aldaar wel degelijk vermeerderd worden, en wel met 35U0 man. Welligt staat dit in verband niet de verkla ring van den nieuwen opperbevelhebber der fransche troepen den generaal de Noue, die den heer de Goyou opvolgt, dat hij van den keizer in last heeft ontvangen om niet alleen Rome te verdedigen, maar ook de Comarca en de provinciën, Civita Vecchia en Viterbo. Doch hieruit mag men ook opmaken dat in Utnbrie, de Marken cn Campania dc zaken aan haren loop zullen worden overgelaten, zoo dat Garibaldi en zijn aanhang hier vrij spel zouden hebben. Bij de opgewondenheid die in Italië bestaat, om een inval te doen opliet pauselijk gebied, zal het feit waarschijnlijk zich spoedig voordoen, tenzij de generaal Laraoricière genoeg ontzag mogt inboezemen, om li et te voorkomen. Hoe strijdlustig de vrijwilligers overigens zijn, kan blijken uit hetgeen men omtrent het korps onder kolonel Nicotera verneemt. Toen dat korps, dat in de nabij heid van Livorno geschaard was, op last van Ricasoli, gou- verneur van Toskane. ontbonden werd, hadden er ernstige ongeregeldheden te Livorno plaats, waarbij de gewapende magt tusschen beide moest koiuen. En toch werd van dit korps niets anders gevergd rlan de belofte dat het naar Paler mo zoude gaan, hetgeen de manschappen niet bevredigde, daar zij een inval wilden doen op het romcinsch grondgebied. Is er meer noodig om te doen zien, tot welk eene hoogte de opgewondenheid geklommen is? tjaiiticisbrriQtcii. Overzigt der weck. Rotterdam 7 september. Hoewel de handel in koffij door de op handen zijnde na- jaarsveiling der Nederlandsche handelmaatschappij zeer be perkt is, blijven de prijzen zeer vast en is goed ordinair Java koffij moeijelijk tot 391 cent te vinden. Rijst lager. Thee stil. Specerijen zonder eenigen handel. Graanmarkten. Amsterdam 7 september, i Tarwe en gerst flaauw. I Raapolie op zes weken f 41JLijnolie op zes weken f31. Oostburg 5 september. I De aanvoer van granen was heden ruim in vergelijking der j laatste weken, doch koopers hielden zich terug ten gevolge j van het ingevallene drooge weder; voor tarwe werd f12, j f 12,50 en f 13 naar kwaliteit geboden en enkele monsters al- zoo verkocht; het meerendeel werd echter f 1 a f2 daarboven gehouden. Rogge weinig aan en alleen ter consumtie gekocht tegen f 7.50 a f S. Voor jarige en nieuwe gerst werd te ver- j geefsfG geboden. Koolzaad is zoo goed als opgeruimd en werd geveild op f 13eenige monsters zijn voor f 12 a f 12,75 j naar deugd verkocht. Boonen, haver en erwten bijna niet aan. Middelburg 6 september. De aanvoeren uit onze naburige eilanden blijven hij voort during klein, ofschoon de aanvoer van tarwe lieden meer dan toereikend was voor de geringe vraag, want niet dan hoog be- noodigden kochten, daar men algemeen nog lager prijs ver wacht, indien, hetgeen te hopen is, het weder gunstig voor de verdere inoogstmg mag blijven. Jarige zeeuwsche tarwe (1S59) gedeeltelijk f 13 in de beste soorten, gewone kon met moeite f 12 opbrengen. Puike jarige walchersclie tarwe (1839) f 11, f 13,50, f 13 naar deugd, mindere soorten waren onver koopbaar. Nieuwe walchersclie tarwe meer aan, de beste en voor de zaai geschikte soorten hadden aan f 12,25 enf 12 koo pers. in andere soorten ging niet om. Jarige zeeuwsche rogge bij uitslijting f 8.25 en f 8 betaald. Nieuwe zeeuwsche rogge werd f 7,50 a f 7 gekocht, de droogte daarvan laat nog veel te wenschen over. Nieuwe wintergèrst had genegen koopers aan f6, en voor de zaai werd gaarne f 6.25 betaald, mindere soort I f 5,75. f5,50. Nieuwe zomergerst weinig aan. en meestal bont, J de beste is aan f 6, mindere f 5,50 a f5 naar kwaliteit gekocht. Nieuwe walchersclie groene erwten nog weinig ter markt en I meestal wak enkele partijtjes drooge zijn vooi f 10,25 a f 10 gekocht. Koolzaad met zeer weinig handel, eenige partijtjes zijn van f 11,50 tot f9 naar deugd genomen. Raapolie f44,50. Patentolie f 14,75. Lijnolie f34 per vat op 6 weken, op con- j tant f 1 lager. Gemiddelde niaB'lïtprijsen. per ned. mud. per ned.mud. Tarwe oude f 12,50 a. f 14.Bminehoon fii f Dito nieuwe -10,a-12,Paardeboonena Rogge oude - 7,50 a- 8,25 Gr. erwten 9,50 a-10,25 Gerst wint - 5,50 a- 6,j Witte erwten a Dito zoin. - 5,50 a- 6,Koolenraapz.- 10,25 a-11,25 Boekweit aj Aard. nieuwe. - 2,60 a - 2.80 Haver ai per ned. pond. Wittehoon aVcrsche boter f ,80 a f,90 Middelprijzen van bakbare tarwe f 13,50 en rogge f 7,S0- Prijzen van eSFecUesi. Amsterdam 7 september. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Rusland. Oblig. 179S/1S16 Polen. Spanje dito dito 1S55, 6de serie. 5 dito A and. spoorweg Lecning I860, (contant). Schatkistobligatien Obligatien dito binnenlandscli Certific. coupons bewijzen Crediet instelling Oostenrijk. Obligatien Weener metalliel- dito amsterdamsclie dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën 3 Certificaten bij Rothschild 2-1 Obligatien 3 dito nieuwe3 Grenada, dito Venezuela, dito21 Ulinois. dito7 Mexico. dito3 Londen, 6 september, ten 12 ure. Consols 93]-. Weenen, 6 sept. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 66,50. Parijs, 6 sept. (slotpr.) d-lpct.compt. 3pet. 67.90 2| pet. 63 3 4 98 1311 O 102 7 7 3 5 96}- 6 581 209 H 90 391 46-3 5 m 70 g- 54| 21 25 Belgie. Portugal. 685 43 g 411 VH 223- 91 i 205- ifctijöingcn. Den G dezer zijn ter reede van Vlfesfngen gepasseerd, be stemd naar Antwerpen Anna Wieman, gez. Klein, Archan gel Anna, gez. D. Roskamp, Calharina, gez. Kramer, Lisetic, gez. Velt, deze 3 van Riga; Aegirgez. Beliren, Cronstad Henrietie, gez. J. M. Jensen. BergenRapicle, gez. Stramberg, Charleston. Voor Dendermoiide bestemd: Ag a the, gez. Albers, Hamburg. Voor Brussel bestemd Hendrika, gez. Vos. Ber gen. Voor Gent bestemd: Sophia, gez. Muller, Hamburg: Emanuel, gez. P. Olsen, Riga; Marie, gez. C. Jorgeusen, Bergen. Den 3 dezer naar zee vertrokkenElisa, gez. Raberg. Memel; Alice, gez. Dupuy, SunderlandHermoder, gez. Pe- dersen, Skiën; Maria Margaretha, gez. Oesen, Krageroe. Arethusa, gez. Rhetz, avontuurden 4 Edouard. gez. Rostock. Jason, gez. Kuschner, beide naar MemelTibemar, gez. Mag- giold, Emmagez. Concssa, beide naar Genua; Marie Anne. gez. Colin, Ferviene, gez. Julien, Conception. gez. Leclerc,

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3