ter vernietiging aan den koning voor te dragen. Hij komt verder op zijne bezwaren terug en meent dat men met een goed doel in groote moeijelijkheden zal geraken, terwijl zijns inziens de vaccine alleen ingang kan en moet vinden door overtuiging. De heeren Yerbrugge en Damme verklaren zich in tegen - overgestelden geest, terwijl de heeren Lambrechtseu, van Uije en Fokker zich met de zienswijze van den heer Lantsheer kunnen vereenigen. De voorzitter deelt het gevoelen, door de heeren Yerbrugge en Damme uiteengezet. Bovenal echter moet hij verklaren ofschoon nimmer ongezind op een besluit terug te komen, bij de overtuiging dat men gedwaald heeft in de uitdrukkingen van dit adres te zien eene aankl'agte tegen het hoofd van den staat, daar er in gesproken wordt van grondwetschennis, het geen hij achtte zijn eene aanranding van de regten der kroon, omdat het gezegd wordt van een raadsbesluit, hetwelk de wettelijke goedkeuring erlangde; dit alleen zou voor hem reden genoeg zijn om, bij gebreke van de bedoelde overtui ging, niet op het eenmaal genomene besluit terug te komen. Na uitvoerige discussie wordt ten slotte in omvraag ge- bragt of de beslissing alsnog zal worden aangehouden, dan wel in de tegenwoordige zitting het verzoek in stemming ge- bragt worden. Daar over staken de stemmen, alzoo zich vijf leden voor en even zoo veel tegen verklaren. Volgens het reglement van orde is dit voorstel alzoo aangehouden tot de volgende ge wone zitting. Tegen hebben gestemd de heeren Lantsheer, Rekker, van Uije, Damme en Lambreehtsen. De openbare zitting wordt daarop gesloten. Gemeenteraad van Goes. Zitting van september. Afwezig de heeren Hochart, Saaymans Vader en van Voorst Vader. De resumtie der notulen van de voorgaande wordt aange houden tot de volgende zitting. Overgaande tot de benoeming van een wethouder, in plaats van den heer Ivakebeeke, die aftreedt, benoemt de voorzitter tot stemopnemers de heeren Smallegange en Soutendam. Bij de eerste stemming worden G stemmen op den aftre denden heer Kakebeekc uitgebragt, die mitsdien herkozen is, terwijl de heer R. B. van den Bosch 2 steramen verkreeg. Oj) uitnoodiging des voorzitters verklaart de benoemde, de betrekking bij voortduring op zich te nemen. Daarna is de vergadering gesloten. tduitenlanösdjc tijïringm. Engeland. Londen 1 september. Bij voortduring wordt niets onbe proefd gelaten wat het vereenigen van vrijwilligers in bijzon dere korpsen bevorderen kan. Zoo heeft nu weder de heer Lindsay een ontwerp op touw gezet, om ook de inlijving van oubemiddelden in die korpsen mogelijk te maken. Men wil namelijk door wekelijksche bijdragen van S stuivers tot 2 shil lings per hoofd een fonds vormen, waaruit o. a. de kosten van intrede, wapening enz. en in geval van ziekte, naarmate van de dienstjaren, een wekelijksche tegemoetkoming, zelfs naliet overlijden een klein kapitaal aan den naasten erfgenaam des vrijwilligers, zullen betaald worden. Aan den prins van Wallis is door de inwoners van St. Johns, in Amerika, een buitengewoon groote newfoundland- sche hond ten geschenke gegevende massief zilveren hals band van het dier heeft 300 dollars gekost. Onder de engelsche vrijwilligers, die zich op uitnoodi- ging van kapitein Styles naar Italië begeven hebben, om onder Garibaldi te strijden, bevindt zich ook een voormalig kolonel van het britsche leger, die verlangd heeft als gemeen soldaat te vertrekken. Wanneer over eenige maanden dein aanbouw zijnde schepen zullen voltooid zijn, zal de koninklijke oorlogsvloot van Engeland 735 schepen tellen, met 132,786 paardenkracht, voerende 17,099 kanonnen en bemand met 200,000 koppen. Volgens de jongste berigten uit Hongkong waren de engelschen gereed de chinezen aan te vallen, doch werd tegen het aanvangen der vijandelijkheden door de franschen gepro testeerd omdat zij 200 man minder telden dan de engelschen. Het conflict had echter geen gevolgende franschen gaven toe, en de aanval zou onverwijld beginnen. De koorddanser Blond in is aan een groot gevaar als bij wonder ontkomen. Hij gaf eene vertooning in Ohio, bestaan de in het voortrollen van een kruiwagen over het gespannen koord te midden van een regen van vuurwerk, waarschijnlijk in nabootsing van het onlangs in Noord-Amerika aanschouw de prachtige noorderlicht. Vóór dat hij het midden van zijne luchtbaan had bereikt, geraakte een der stukken van het vuurwerk in brand en zette zijne kleederen in vlam. Er was geen tijd tot ophouden, ten einde te trachten het vuur te blusschen, weshalve den hedendaagschen Phaeton niets over bleef dan moedig zijnen weg te vervolgen en de folteringen der hem blakerende vlam te trotseren. Door heldhaftig zelf- bcd wang geleid, bereikte hij het einde zijner baan, waar het hem gelukte, hoewel jammerlijk gebrand, het vuur uit te dooven. Londen 3 september. The times zegt ten opzigte der brie ven van prins Murat, dat niets meer zoute betreuren zijn dan nieuwe verwikkelingen in de zaken van Napels. De vrede van Europa heeft er niet minder dan de vrijheid van Italië, belang bij dat de strijd zich uitsluitend bepale tusschen Ga ribaldi en de regerende dynastie. Eene contra-revolutie ten gunste van Murat zou tot groote bezwaren leiden, onaange- zien nog de zekerheid dat Napels, als het in zoo naauwe be trekking tot Frankrijk zou komen, zijne eigene nationaliteit verliezen zou, zonder iets toe te voegen aan de kracht van i Frankrijk. The morningpost bespreekt de jongste dagorder van generaal Lamoricière, en ziet daarin slechts een smet op de hedendaagsche beschaving en een bloedige vlek op de kerk, voor welke die veldheer als kampioen optreedt. Zijne hande lingen en proclamatien vervolgt het blad zullen echter Europa tot de overtuiging brengen dat de pausselijke regering niet lang meer kan worden gehandhaafd, ten zij door midde len, die aandruischen tegen elk gevoel van zedelijkheid, menschelijkheid en godsdienst, in een woord tegen al wat de christelijke beschaving uitmaakt, waarvan Rome zegt de zetel en het middenpunt te zijn. Uïuitschland. Weenen 30 augustus. De heer Nardi, die door den paus met eene zending bij ons hof belast is, heeft reeds verschillende conferentien met graaf Recliberg gehad en is tweemalen door den keizer ontvangen. Het bevestigt zich dat de pauselijke regering zich beijvert waarborgen te krijgen voor de hand having der integriteit van den kerkelijken staat. De dienaan gaande met Oostenrijk en Spanje gevoerde onderhandelingen (met Oostenrijk is dit door den heer Nardi geschied) moeten reeds tot voor de belangen van den kerkdijken staat bevre digende resultaten hebben geleid. Oostenrijk en Spanje moe ten beloofd hebben de pauselijke regering in hare bemoeijin- gen te ondersteunen. Ook tot Frankrijk moet die regering zich gewend hebben, zonder tot nog toe evenwel een antwoord 1 te hebben bekomen. Naar men verzekert tracht de pauselijke regering een congres van de katholieke mogendheden tot stand te brengen, waarop men zicli alleen zou bezig houden met de aangelegenheden van den kerkdijken staat. Dat Frankrijk hieraan zijne adhesie zal schenken, wordt hier be twijfeld. Berlijn 1 september. De Bclrsen und Handels-Zeitung zegt dat de russische-gezanten aan de hoven der groote mogend heden in last hebben bekomen om aan de regeringen dier staten mede te deelen, dat het in het zuidwesten van Rusland gestationneerde 5e legerkorps mobiel gemaakt is en meer in de rigting van de Pruth zal vooruitrukkendat echter aan dezen maatregel elk denkbeeld van een aanval vreemd is, en dat die alleen het gevolg is van de noodzakelijkheid om met het oog op de toenemende gisting in de europesche provinciën van Turkye, zich in gevolge bestaande traetaten op alle eventuali teiten voor te bereiden. Een der correspondenten van de KÖlnische Zeitung spreekt oj) nieuw bepaaldelijk het voor eenige dagen mede gedeelde gerucht tegen, dat tusschen Oostenrijk en Beijeren een tractaat zoude zijn gesloten, volgens hetwelk laatstge noemde staat Tyrol door zijne troepen zoude bezetten, in ge val van een oorlog tusschen Oostenrijk en Italië. Tevens zegt het blad dat al wat door Le nord en L'independance beige is medegedeeld betreffende de bijeenkomst te Töplitz, geheel en al verdicht is, en dat, wat in de conferentie is voorgevallen, stipt geheim gehouden wordt. De prins-regent en al de prinsen van het koninklijke huis zijn door den keizer van Rusland ter bijwoning van een j groote jagtpartij te Warschau uitgenoodigd. Waarschijnlijk i vertrekt de prins-regent in het midden dezer maand, na afloop der mauocuvres van depruissisehe troepen, derwaarts. Het bezoek van den prins-regent is een tegenbezoek aan den keizer van Rusland, die onlangs te Breslau de gast van den prins was. Men verneemt datOostenrijk, uit hoofde van de gebeur tenissen in Italië, zijne schepen van de Syrische kust laat te rugkomen en van dezen maatregel aan de mogendheden heeft kennis gegeven. Frankrijk. Parijs 3 september. De keizer en de keizerin der franschen zijn te Chamouny aangekomen. In den Moniteur leest men een schrijven van den prins Murat, waarin hij tegen de door dat blad aan zijnen beken den brief gegeven uitlegging opkomt. Hij vermeet zich niet, zegt de prins, om aan de staatkunde des keizers vooraf be paalde verbintenissen op te leggen, noch om over Frankrijlcs bondgenootschap te beschikkenmaar hij vertrouwt dat, in dien de bevolking van Napels zich bij eene algemeene stem ming voor hem verklaarde, haar wensch zou worden geëer biedigd. Het 51ste regement van linie heeft last bekomen om zich naar Italië te begeven. Aanvankelijk is de regering voor nemens geweest om de bezetting van Rome te versterken, doch zij heeft naderhand van dat plan afgezien. De beide regementen welke van hier zullen vertrekken, zouden bestemd zijn om twee andere, welke thans in bezetting liggen te Civita Vecchia, te vervangen. De maatregel zou alzoo geen buiten gewone staatkundige beteekenis hebben. Alhier is een schrijven ontvangen van een aanzienlijk financier te Turyn, die zich ook veel met politiek bezig houdt, en in welk schrijven onder anderen gemeld wordt, dat ter ge legenheid van een gesprek van dien financier met den graaf di Cavour over de meer en meer veldwinnende beweging ten gunste van Italies eenheid, de sardinisclie minister het vol gende gezegd zoude hebben: ..De omstandigheden dwingen ons; het is niet mogelijk er weerstand aan te bieden. Door deze beweging tegen te gaan, zouden wij ons blootstellen haar in eene republikeinsclie beweging te doen veranderen. De teerling is dus geworpen: binnen drie maanden zal Italië één zijn, met Rome tot hoofdstad." De commissie tot regeling der grenzen tusschen Frank rijk en Sardinië, die thans definitief is geconstateerd, is van hier naar Turyn op reis gegaan. Volgens den Moniteur de l'armée, zullen de leden dezer commissie eenige dagen te Turyn blijven, om zich van daar naar het terrein te begeven, waar zij omtrent de grensscheidingen een plaatselijk onder zoek zullen doen. Te midden van de tegenwoordige verwikkelingen in Italië, is de algemeene aandacht bijzonder gevestigd op de omstandigheid dat Kossuth zich op italiaansch grondgebied bevindt. Algemeen wordt verzekerd dat hij dagelijks regt- streeks aan zijn adres telegrafische depeches van Garibaldi ontvangt. Sommigen willen nu beweren dat het hem slechts om een uitstapje naar Milaan en Florence te doen is, maar dat neemt niet weg dat zijne aanwezigheid toch aanleiding geeft tot allerlei veronderstellingen. Bij zijne aankomst te Coino is hij door den gouverneur der plaats gecomplimenteerd, terwijl het niet onopgemerkt is gebleven dat de kroonprins van Sar dinië, die zich juist aldaar bevond, zeer veel belang in hem stelde. Le courrier du dimanche bevat eene niet onbelangrijke mededeeling. Volgens dat blad namelijk zou lord Palmerston op officieuse wijze den heer Edwin James, een der hoofden van de radicale partij iu Engelandnaar Garibaldi hebben gezonden. Gemelde heer zou in opdragt hebben den dictator twee zaken te doen begrijpenen wel ten eerste dat hij niet buiten het napolitaansche grondgebied moet gaan, enten tweede dat hij het denkbeeld niet moet laten varen om een groot italiaansch koningrijk, onder den schepter van Victor Emmanuel, te vormen. Lord Palmerston wil, volgens dat blad, niet dat Venetie worde aangetast; deze voldoening staat hij aan Oostenrijk toe, maar hij wil, dat uit de italiaansche om wenteling een Pruissen ten zuiden van Frankrijk worde gebo ren. Zie hier eveneens, volgens Le courrier, den inhoud der instructie, aan den heer James gegeven: 1. Engeland zal on der geenerlei voorwendsel eene vreemde tusschenkomst in de italiaansche aangelegenheden toestaau, en de engelsche rege ring heeft, dank zij hare overeenstemming met Frankrijk, alle noodige maatregelen genomen, om eene soortgelijke interven tie te verhinderen2. Indien Oostenrijk gedoemd is, een on- magtig toeschouwer van het instorten van den troon der Bour bons in Napels te blijven, zou het toeh ondersteuning vin den. in geval Garibaldi Venetië aantastte. In dat geval zouden noch Frankrijk, noch zelfs Engeland de legerbenden van kei zer Frans Jozef kunnen tegenhouden. Parijs'1 september. Dat het oificieele regeringsblad, het welk geen berigt hoegenaamd opneemt zonder daartoe ge- magtigd te zijn, den brief van prins Murat heeft medegedeeld, baart m deze hoofdstad even groote verwondering als de voorafgegane oöieieele logenstraffing van de voorgewende ondersteuning, door Frankrijk aan zijne kandidatuur voor den napelschen troon te schenken. Over het algemeen denkt men hier echter alleen aan een bewijs van beleefdheid tegenover een van 's keizers bloedver wanten zoo zeer is men overtuigd vau de geringe kans op eene gunstige opname van hetontwerp van den prins, zoo wel te Napels als tegenover Europa. Graaf de Persigny heeft van de plegtigheid bij liet leg gen van den eersten steen voor eene kerkte ltoanne weder gebruik gemaakt om eene belangrijke redevoering uit te spre ken. Hij zeide daarbij dat, als de paus de Legatien verliest, dit het gevolg is van het vertrek der oostenrijkers, £n.uondat de keizer het beginsel van niet tusschenkomst even aïs Fr;vn|vrijk heeft aangenomen. Voorts herinnerde hij, ten bctooge der goede bedoelingen van keizer Napoleon tegenover 'cten-pads. dat zijn voorstel is verworpen om aan PiusIX het'.overschot zijner staten te waarborgen, en hij eindigde met de verklaring

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3