ders op rapport gesteld, een adres van den heer A. van der Pluyin, commissaris van policie, houdende verzoek dat aan hem ten titel van gratificatie worde toegekend de helft der bezoldiging van tweeden commissaris of hoofdagent, voor de gelijktijdige waarneming van die bediening tijdens de vaca- tnre, van 2 april 1850 tot 15 maart dezes janrs. De overgelegde ingekochte obligatien van gevestigde schuld lastens deze gemeente, tot een nominaal bedrag van f 24000, worden staande de vergadering vernietigd. Overgaande tot de uitloting van een aandeel ad f 400 in het renteloos voorschot voor de verbreeding der Bellingbrug, wordt ter aflossing aangewezen no. 20. Bij ontwerp besluit wordt hierop goedgekeurd, overeen komstig het rapport van de commissie voor de financien, a. de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1859, groot in ontvang f 43101,73, uitgaaf f 42294,63^ en sluitende met een goed slot van f 807,09£ b. die van het bestuur der godshuizen, groot in ontvang f 79,732,03, uitgaaf f79,712,01, goed slot f20,62; c. die der gemeente, ontvang f201,936,51, uitgaaf f 249,664,3i£, goed slot fl2,272,16i. Daarop wordt overgelegd en vastgesteld eene tweede sup- pletoire begrooting voor het loopende dienstjaar, strekkende om aan hoofdstuk I der inkomsten toe te voegen f9000, als prelevement op het batig saldo van 1859, en in uitgaaf gelijk bedrag voor aankoop van inschrijving op het grootboek der 2i per cents werkelijke schuld, zijnde voor de gelden, aan de gemeente uitgekeerd voor de te haren name staande aandee- len in de negotiatie ten laste van het thans ontbonden beurt- veer tusschen Middelburgen Rotterdam. Wordt overgelegd de door burgemeester en wethouders ontworpene gemeentebegrooting voor 1861, welke ter inzage wordt nedergelegd, naar het voorschrift van art. 203 der ge meentewet. Bij resumtie beraadslagende op better vorige zitting inge leverde voorstel van burgemeester en wethouders, wordt dien overeenkomstig besloten, onder goedkeuring van gedeputeer de staten onderhands aan te koopen een perceel grond, gren zende aan de woning van den gemeente bouwmeester, vroeger behoord hebbende tot de ijzergieterij in de Vlissiugsche straat. Hierna wordt bij resumtie behandeld het in de zitting van 23 julij jl. uitgebragt rapport der commissie van financien, op een adres van neringdoenden. Met algemeene stemmen ver- cenigt de vergadering zich met de conclusie, strekkende tot afwijzing der verzoeken om vermeerderde kantooruren voor de aangifte van belastingvoorwerpen, om verschillende soor ten van olie bijeen te voegen tot bereiking van het minimum, waarvoor teruggave bij weder uitvoer wordt verstrekt, en om eene verkeerde opgave bij ontdekt abuis later te mogen ver anderen. Voorts is ingewilligd het verzoek om het bovenge noemd minimum voor boter en kaas van 20 op 10 pond terug te brengen. Eindelijk komt in beraadslaging het rapport op het adres van den pachter der beer P. de Zeeuw. Na cenige discussie wordt, overeenkomstig de conclusie besloten, bij wijze van proeve tot 1 januarij 1S61 te bepalen dat door de ingezete nen, 50 cent per kar aan den pachter voor ontruiming der beerputten zal moeten voldaan worden. Alleen de heeren van Diggelen en Lambrechtsen verklaarden zich daar tegen. De openbare zitting wordt daarop gesloten. öuitenlcmösflje tijDingcn. Engeland. Londen 22 augustus. The times zegt, dat de turksclie autoriteiten buiten magtc zijn Syrië voor Turkije te behou den. Het zoude dus wenschelijk zijn, dat Turkije een man benoemde, die in staat is Syrië te regeren, een man op wien Turkije kan vertrouwen en die eene schatting aan de Porte zoude moeten betalen. Het zelfdeblad zegtdat Garibaldi, indienliij Napels enRome met Sardinië .vereenigt en alsdan zijne onderneming staakt, als een tweede Washington in aandenken zal blijvenmaar dat, zoo hij een aanval op Venetie deed, zijne revolutionnaire krijgsmagt, zelfs al werd zij door Sardinië openlijkbljgestaan, voorliet oostenrijlcsche leger zou verdwijnen als de nevel voor den stormwind, en dat hij de eene stad en provincie na de andere zou verliezen. Ook The morning post spreekt met beduchtheid van Oos tenrijks bedoelingen aangaande Italië. Er is nog altijd sprake, dat lord John Russell de konin gin Victoria op de reis naar Coburg zal vergezellen. Wan neer II. M. werkelijk eene bijeenkomst met den keizer van Oostenrijk en den prins-regent van Pruissen op 't oog heeft, iets dat niet zeer populair in Engeland zou zijn, dan stelt men genoegzaam vertrouwen in de bekende gevoelens van den cngelschen minister van buitenlandsche zaken, om gerust te zijn aangaande den invloed van de oostenrijksche en ook van de pruissische zienswijze betrekkelijk Italië. Sir James Brooke, de overbekende rajah van Serawak, zal binnen kort een nieuwen togt ondernemen tegen de zee- roovers van Borneo. Hij heefteen schip uitgerust, waarmede hij eerstdaags denkt te vertrekken. Uiiitschlaml. Weenen 19 augustus. De Ostdeutsclie Post behelst het vol gende; „De fransche regering heeft daar waar het behoort reeds te kennen gegeven dat zij aan haar voorstel, om Spanje in den kring der groote mogendheden op te nemen, na dat het hier en daar tegenspraak ontmoet heeft, vooreerst geen verder gevolg denkt te geven. Zij heeft er bijgevoegd dat de vraag, of een staat op den rang en de regten eener groote mogendheid aanspraak heeft, niet wel een onderwerp van discussie kan uitmaken, en dat naar hare overtuiging eene zoo zeer gegronde aanspraak, als zij thans ten gunste van Spanje heeft willen doen erkennen, zich over korteren of langeren tijd van zelf zal weten t<?.c]oen gelden." Als zeker wordt gemeld, dat graaf von Rechberg zich eerlang tot de europesehe mogendheden zal wenden, meteene circulaire, waarin de onderneming van Garibaldi wordt be sproken. Vooral wordt daarin met nadruk gewezen op de gevolgen, welke een inval van Garibaldi in Napels hebben zal, van waar de stroom der revolutie zijne rigting naar Rome en Venetie kan nemen. Bovendien maakt graaf von Rech berg melding van de krijgstoerustingen van Sardinië, welke uitsluitend tegen Oostenrijk kunnen gerigtzijn. Dat te Lai- bach een kamp van 50,000 man wordt opgerigten dat aan den Miucio militaire toebereidselen worden gemaakt op groo te schaal, wordt door graaf von Rechberg in bedoelde nota niet gezegd. Algemeen houdt men zich hier overtuigd, dat het jaar 1860 niet zonder oorlog zal ten einde loopen. De frankforter Post Zeitung meldt dat de koning dei- Belgen, die thans de baden te Wiesbaden gebruikt, binnen kort een bezoek zal afleggen aan het groothertogelijk hof vau Hessen-Darmstadt en aldaar een onderhoud zal hebben met den koning van Beijeren en welligt nog met andere zuid- duitsche vorsten. Dit onderhoud is te Ostende voorbereid door den prins-regent van Pruissen, die alvorens naar zijne staten terug te keeren, den koning der Belgen nogmaals zal ontmoeten. Het blad voegt er bij dat die bijeenkomsten geen loutere beleefdheden zijn, maar waarschijnlijk wel met de politiek in verband zullen staan. België. De Preussische Zeitung heeft al datgeen gelogenstraft, wat het dagblad Le nord heeft medegedeeld ten aanzien van het voorgevallene in de conferentie vanTöplitz. Le nord van 22 augustus, volhardt evenwel bij het vroeger medegedeelde, maar herstelt eene fout, die de zaak, indien zij, niettegen staande de officieele tegenspraak, overeenkomstig de waarheid mogt zijn, nog van een veel ernstiger aard maakt. In het document, waarvan wij eenige dagen geleden den inhoud gaven, stond namelijk: „Pruissen erkent dat het bezit van Venetie van overwegend belang is voor het oostenrijksche keizerrijk." Voor dit laatste moet nu volgens Le nord gelezen worden „van overwegend belang is voor Duitsch- land." Het zal wel onnoodig zijn op het groot gewigt van laatstgenoemde lezing te wijzen, tenzij hetgeheele document een verdichtsel is. Le nord houdt evenwel, gelijk reeds ge zegd, staande, dat in het wezen der zaak al wat in het docu ment voorkomt uit echte bronnen is geput en waarschuwt iedereen om geen geloof te slaan aan de beweringen dei- belanghebbende partijen, als zoude al wat nopens de confe rentie van Töplitz gemeld is bezijden de waarheid zijn. Frankrijk. Parijs 23 augustus. Le constitutional behelst in zijn nom- mer van heden een hoofdartikel over de thans afgeloopen verkiezingen tot vernieuwing der gemeenteraden in Frank rijk, wier leden, gelijk men weet, om de vijf jaren aftreden. Uit dit artikel is op te maken, dat het gouvernement over de uitkomst dier verkiezingen over het algemeen tevreden is. „Nergens, zegt dat ministeriele blad, hebben wij wezenlijke blijken van onverschilligheid bij de kiezers gezien. De nieu we proef, welke met de in 1S53 gemaakte wet op het gemeen telijke bestuur is genomen, is overal goed geslaagd. De kiezers hebbeu inliet algemeen in het oog gehouden, welke pligten het bezit van het stemregt hun oplegt: en de overhe den hebben de verkiezingen met onpartijdigheid bestuurd. Deze uitslag bewijst op nieuw, dat de geest vau orde en het gevoel van persoonlijke waardigheid bij de bevolking dag op dag toenemen." Van eene andere zijde wordt echter opgemerkt dat het zeer in het oogloopend is, zoo als de kiezers zich hebben ont houden van medestemmen. Te Orleans hebben van de 10,587 kiezers 3299, te Nantes van 21,295 slechts 5549 gestemd, en te Havre bleven van de 13509 kiezers bijna 10,000 weg. Te Bordeaux moeten zeven kandidaten der oppositie gezegevierd hebben. Men zegt, bij wijze van gerucht, dat de balzaal, die naar aanleiding van de ophanden komst des keizers te Toulon, aldaar werd ingerigt, op eens ingestort is en 25 werklieden onder de puinhoopen bedolven heeft. Turkye. Volgens berigten uit Konstantinopel heeft de sultan als naar gewoonte, gedurende de maand mubarremhet voorzit terschap bekleed van den ministerraad. Hij heeftbij gelegen heid daarvan zijn vast voornemen te kennen gegeven om de schuldigen in Syrië op de strengste wijze te straften in alle takken van bestuur de vereischte hervormingen en bezui nigingen in te voeren en vele nuttelooze betrekkingen af te schaffen. Italië. Het officieele dagblad van Sardinië behelst thans eene nadere circulaire van den minister van binnenlandsche zaken, waarbij ten vervolge op een vorige, de gouverneurs en inten danten worden uitgenoodigd om de noodige maatregelen te nemen dat op alle bureaux registers worden aangelegd ter vrijwillige teekening voor de nationale garde. Het valt moei- jelijk te voorzien wat hiervan het gevolg zal zijn, het zij om Sardinies defensieve krachten te vergrooten, het zij om de wervingen voor Sicilië belangrijk te verminderen. Zoo veel schijnt echter zeker dat het doel is, om op de eene of andere wijze het co-.nite' tegen te werken ten opzigte der rigting welke het thans geeft aan de italiaansclie beweging. Van Garibaldi wordt nog maar van ter zijde het een en ander vernomen. Hij moet het eiland Sardinië verlaten heb ben met eene expeditie die op zijne bevelen stond te wachten, en is daarmede naar Messina gegaan, doch spoedig op het vasteland teruggekeerd, vergezeld door generaal Bixio en met 5000 man. Een van Garibaldis veldheeren, generaal Cosenz, moet zich ook gereed maken om Sicilië met zijne divisie te ver laten, maar hij moet deze naar een ander punt rigten. Te Messina is deze hervatting der operatien tegen het ko ningrijk Napels feestelijk gevierd door illuminatien. Bij bovenstaande, meerendeels over Marseille ontvangen berigten, voegen die over Turyn het volgende. Garibaldi was met 130 sloepen te Bagnara, een stadje in Calabria Ulteriove, aan de golf van Gioja binnengeloopen, en 2000 zijner soldaten moeten zich vereenigd hebben met de insurgenten van Cala- brie en een aanval hebben ondernomen op het naburige Reg- gio. De telegraaf van die plaats naar Pahni is verbroken, en te Potenza in Basilicata is een voorloopig bestuur ingesteld. De napelsche regering schijnt in die eerste demonstratie van Garibaldi intusschen nog volstrekt geen vertrouwen te hebben, en alle strijdkrachten worden in de hoofdstad gecon centreerd. De koning heeft het opperbevel over het leger op zich genomen, bijgestaan door generaal Pianelli, minister vau oorlog. Het burgerlijk bewind heeft zijnerzijds, na den staat van beleg geproclameerd te hebben, welke trouwens niet al te streng wordt toegepast, de verkiezingen uitgesteld tot in het laatst van september en de opening van het parlement tot den 20 october. Volgens berigten uit Napels van IS dezer waren aldaar achtereenvolgens 1500 Piemontezen ontscheept. Men dacht dat zij derwaarts gekomen waren om aan het opwerpen van baricaden werkzaam te zijn. Een gedeelte hunner had ge tracht gewapend aan land te komen, doch zou door de ko ninklijke garde genoodzaakt zijn om zich weder in te schepen. In Calabvie vatten de aanhangers des konings de wapenen op, de beide partijen staan overal tegenover elkander en alles voorspelt eenen burgeroorlog. De berigten uit Napels geven reeds opheldering be treffende de verwijdering van den graaf d'Aquila uitliet land. Ilij heeft zich volgens deze schuldig gemaakt aan eene zamenzwering tegen den koning, met het doel om zich zeiven als regent aan het hoofd des lands te plaatsen. De zamenzwe ring zou weldra uitbarsten, en er waren reeds portretten van hem in omloop, waarop hij voorgesteld werd het volk als souverein te groeten, terwijl het volk zelf al wuivende met de hoeden daarop is afgebeeld, en het onderschrift luidde Leve de regentDe graaf is gearresteerd met 22 personen van zijn gevolg en daarna verwijderd, zijnde de nationale garde en het leger daarbij op de been geweest. De heer Ramano. minister van binnenlandsche zaken, die den koning van alles had onderrigt, heeft van dezen onbeperkte volinagt verkregen om te handelen. Andere bejHgtén melden dat de graaf die met eene zus ter van keizer don Pedro van Brazilië gehuwd is en zich der waarts zal begeven, waar hij den titel voert van gpjot^trbuiraal der marinevóór zijn vertrek uit Napels u6g;eètr^riet^>I>i. zijnen koninklijken neef gerigt heeft om hem de verzekering.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3