regeling der heeren-diensten, en verdere aanwijzing dat te Amontai en te Martapoera landraden, en te Kwien een con troleur 3de klasse met inlandsch personeel, aanwezig zullen zijn. De genoemde bladen behelzen verder zeer uitgebreide op gaven van de togten. die door kleine afdeelingen der neder landsche troepen, uit de door deze bezette versterkte plaatsen zijn ondernomen ten einde de omzwervende vijandelijke j troepen, door welke de welgezinde bevolkingen steeds werden verontrust, te verjagen, en die, hoezeer vermoeijend voor de manschappen, telkens tot eene goede uitkomst schijnen te hebben geleid. Eene beweging, uit Amawang ondernomen, heeft de overtuiging doen geboren worden, dat de opstand in het landschap Amandit weinig steun meer vindt, en dat de zich daar nog ophoudende kwaadwilligen, die met den naam van roovers kunnen bestempeld worden, het der bevolking zeer lastig maken. Men zou trachten de rust langs een vrede- lievenden weg te herstellen door liet verkondigen een er amnestie voor de ondergeschikte aanhangers der opstande lingen, die in tijds van hunne onderwerping deden blijken, doch met uitsluiting van de opperhoofden. Eene daartoe strekkende proclamatie is reeds uitgevaardigd, en men hield zich verzekerd, dat ook in het tabolingsche de bevolking naar rust begon te verlangen, en niets liever wenschte dan om van de nabijheid der onruststokers verlost te worden. Vijf europeschemilitairen, van duitsche afkomst, deser teurs van de 7e,10e en 12e bataillons, die tijdens hunne desertie reeds verscheidene inlandsche wachters hadden doodgescho ten, zijn den S junij door den adsistent-resident, ondersteund door den onderschout van Batavia, den heer Geluk, en andere personen, in eene pendoppo, aan den postweg, overvallen, vermeestevil en geboeid naar Meester-Cornelis gebragt. De telegraafkabel tusschcn Batavia en Muntok is weder gc-broken, zoo dat thans de gcheele lijn tusschen Batavia en Singapore defect en voor de correspondentie onbruik baar is. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijks-afkondiging den 12 dezer: C. W. Wolf, jm. 24 jaar, met J. J. Pijl, jd. 17 jaar. J.C. vanLoo, jm. 26 j. met C. M. de Maagd, jd. 2-1 j. C. Karreman, weduwn. 43 i. met M. Stevense. jd. 31 j. A. Bastiaanse, jm. 25 j., met N. Maas, jd. 21 j. J. J. van Minden, jm. 34 j., met M. de Mar- kas, jd. 36 jaar. Vlissingen, van 4 tot 11 augustus. Bevallen: M. Vader geb. Puvpe. d. C. W. Lucasgeb. Worrell, z. M. S. de Boer geb. de Raven, z. C. Callendev geb. de Yrooine, z. II. van der Zanden geb. de Jonge, z. M. Ste elier geb. Muller, d. M. Boon geb. Huibregtse, z. W. C. Au- ter geb. Geeraavts, d. J. A. Barbéegeb. Nyland, d. OverledenC. Alt, man van J. T. Menck, 77 j. J. J. Buis man, jd. 16 jaar. Goes, van 4 tot 11 augustus. GehuwdD. Lionweduwn. 50 j., met J. Levi, jd. 26 jaar. J. Dirkse, jm. 30 j., met L. Iloogerheide, jd. 30 j. M. de Jong, jm. 21 j.. met S. Kervink. jd. 23 jaar. Bevallen: C. Sandersegeb. Visser, d. A. R. F. C. A. Rij- ser geb. Schreuder, d. N. de Jonge geb. Ossewaarde, z. Overleden: L. M. van der Does, z. 13 m. L. Flikken, z. 20 m. M. E. Fisdier, wed J. Jansen, 67 jaar. Zierikzee, van 4 tot 11 augustus. Gehuwd: C. J. Hopmans, weduwn. met M. Voorvoorn, jd. L. J. Lokker, jm. met T. Willemse, jd. Bevallen: J. M. Leydekkers geb. Mosselman, d. II. W. van Wijk geb. Paret, z. F. Paase geb. Pieterse, <1. J.Oom- kens geb. Edens, z. J. Brood man geb. Verschuure, d. M. Buvse geb. Karreman, d. J. J. llodoe geb. Hagesteijn, d. Staten genea-aaJ. EERSTE KAMER. In de zitting van maandag zijn met algemeene stemmen aangenomen de wetsontwerpentot regeling van het fonds, voortspruitende uit koopprijzen van domeinen, voor de dienstjaren IS59 en I860; drie tot onteigening van perc.eelen voorden aanleg van het Noord Willemskanaal, de verbete ring van den ITollandschen Yssel. en de verbreeding der Helmstraat te Maastricht; betrekkelijk uitgaven wegens ver strekkingen door het departement van oorlog over 1860, en tot verhoo^-ins van hoofdstuk X der staatsbegrooting voov dit jaar. Bij het eerstgenoemde bragt de heer Fransen van de Putte (even als vroeger in de tweede kamer was geschied) het regts- geding der erven van Damme tegen het domeinbestuur ter sprake en drong op eene spoedige afdoening dier zaak aan, waarop de minister van financiën mede kortelijk te kennen gaf dat hij zich met eene spoedige afdoening van dit geschil vleit. Ten aanzien van het laatste der ontwerpen gaven eenige leden hunne bezorgdheid te kennen over de voortdurende stijging der kosten van het departement van oorlog. Aan het verslag der commissie van rapporteurs van de eerste kamer over het wetsontwerp betrekkelijk het aanleg gen van spoorwegen voor rekening van den staat, en de reeds daarbij gevoegde memorie van beantwoording door de rege ring, ontleencn wij het volgende. De meeste leden konden geenszins onvoorwaardelijk hunne goedkeuring hechten aan den aanleg van spoorwegen van staatswege. Aan het stelsel van concessien werd door de meer derheid over liet algemeen de voorkeur gegeven. Er zijn ver schillende bezwaren tegen het stelsel geopperd, zoo als het nu voovged ragen is. Het ontbrak echter ook niet aan verde digers der wet. Omtrent de overgangen van de Ooster Schelde en het Sloc heeft de regering beloofd nadere voorstellen te doen. Men wenschte dat daarover spoedig eene beslissing zal worden ge nomen, vooral omdat de lijn vanRozendaal tot aan die punten zoo kort is en spoedig afgewerkt kan zijn, in verband met de bepaling dat de werkzaamheden reeds dadelijk te Rozenilaal zullen aanvangen, hetgeen niets beteekentzoo lang de bedoel de voorstellen achterwege zullen blijven. Bi j de raming der kosten is niet gerekend op het kanaal door Zuidbeveland. Intusschen lean de afdamming van de Ooster Schelde niet plaats hebben zoo lang dat kanaal er niet is. In verband met dit een en ander verlangde men een bepaald antwoord, hoe het staat met de vroeger verleende concessie tot afdamming van de Ooster-Schelde. Men oordeelde dat de kosten van dezen aanleg van spoor wegen veel hooger zouden loopeu dan aanvankelijk geraamd is. Op de kosten voor het defensiewezen en voor de haven werken te Vlissingen is in de raming niet gerekend-, men kan deze laatste werken op H millioen gulden schatten. Sommige leden berekenden, dat de kosten der spoorwegen tot 154 millioen zouden klimmen. In hare beantwoording zegt de regering, dat zij hier in geen onderzoek zal treden omtrent het minder of meerder voordeel, dat de nederlandsche handel uit eSne aansluiting der zoo uit muntende haven van Vlissingen aan het algemeen spoorweg net zal trekkenmaar, naar hare overtuiging mag, waar sprake is van de verbinding der nederlandsche havens met het bui tenland, Vlissingen in geen geval worden voorbij gegaan, en, ook afgescheiden hiervan, is zij de meening toegedaan, dat eene zoo belangrijke provincie als Zeeland van dit verbeterde middel van communicatie niet mogt worden uitgesloten, en zij in billijkheid op de ontworpen verbinding aanspraak kon maken. De regering zal, zoo spoedig doenlijk, de toegezegde voor stellen doen, betrekkelijk de overgangen der Ooster Schelde en van het Sloe. Zij kan de verzekering geven, dat de som van f3,422 000, in de raming van kosten uitgetrokken voor den overgang van de Ooster Schelde met bijbehoorende werken, voldoende zal zijn, al moest daaruit de aanleg van het kanaal door Zuiilbe- yeland worden bekostigd. Men zal zich toch kunnen herinne ren, dat de dam in de Ooster Schelde bij de vroegere concessie werd geraamd op f 1.000,000, en het kanaal door Zuidbeve land opruim f2,000,000. Omtrent den stand van de vroeger verleende concessie tot afdammingen indijking der Ooster Schelde kan de regering nog geen bepaald antwoord geven; zij verwacht evenwel dat deze zaak binnen kort op minnelijke wijze zal kunuen beëin digd worden. De regering houdt vol, dat de kosten der spoorwegen in ronde cijfers nietmeer zullen bedragen dan lOSa 111 ïmlioen. öuitcnhtnöseije tijdingen. JKïsgelajaïï. Londen 13 augustus. The morningpost zegt dat, indien de koning van Napels of de paus door Garibaldi onttroond wierd, daarin noch voor Oostenrijk noch voor Spanje reden tot tussehenkomst zou gelegen zijn, en dat er dus geen grond be staat om te denken dat de vrede van Europa weldra zou kun nen worden gestoord. The morning chronicle zegt dat Garibaldi zijne toebereid selen voor eene landing in Napels voleindigd heeft. Het volgende berigt, door Fuad pacha den 4 dezer uit Damascus afgezonden, is jl. vrijdag uit Konstantinopel bij den turlcschen gezant alhier ontvangen en door hem aan de dagbladen medegedeeld. Gisteren heb ik 330 personen, die aan demoorden schul dig zijn, in hechtenis genomen. Heden gaat het aantal arres- tatien 400 te boven. Uiterlijk overmorgen zullen de personen van aanzien, tegen welke zware verdenking bestaat, allen gevat zijn. De door "den buitengewonen raad, dien ik reeds benoemd heb, veroordeelde schuldigen zullen onverwijld ter dood gebragt worden. Een groot deel van de gestolen en ver borgen kostbaarheden, huisraad en andere goederen zij in be slag genomen. De weldenkende lieden hebben zedelijke on dersteuning verleend door zich bedaard te houden. De kwaad willigen zijn met schrik bevangen. Volkomene rustheerschte in de stad gedurende de arrestatien, welke zonder slag of stoot hebben plaats gehad. De keizerlijke troepen hebben een nieuw blijk van hunnen ijver en hunne vaderlandsliefde ge geven." Muitschlanil. Berlijn 13 augustus. Naar men hier verzekert, heeft Oos tenrijk het denkbeeld om zich door Duitscliland het behoud vau Venetie te laten waarborgen, ter zijde gesteld. Evenwel is men het te TÖplitz omtrent het beginsel van niet-tusschen- komst volkomen eens geworden. Oostenrijk zal, indien het aangevallen wordt, alleen den strijd voeren, zelfs tegen geheel Italië. Pruissen zal het beginsel van niet-tusschenkomst in acht nemen. Doch indien andere groote mogendheden zich in den strijd mengden, zou Oostenrijk door Duitscliland bij gestaan worden. De National Zeitung meldt dat tusschen Denemarken en Zweden reeds een verdrag is tot stand gekomen, bij het welk laatstgenoemde zich verbindt, voor het geval dat Pruis sen of de duitsche bond mogt trachten, zijne aanspraken op Sleeswijk door middel van dwang-maatregelen te doen gelden, het hertogdom Sleeswijk met 10,000 manzweedschc troepen te doen bezetten. Over dittractaat moeten ile onderhande lingen te Parijs gevoerd zijn. Uit Salzburg meldt men dat de keizer van Oostenrijk en de koning van Beijeren bet inwijdingsfeest van den nieu wen spoorweg bijgewoond hebben. Bij die gelegenheid heeft de keizer een toast ingesteld, waarin hij onder anderen zeide Het gevoel van eensgezindheid, waarmede wij elkander als naburen begroeten, bezielt ons ook ten aanzien van alle duit sche bondgenooten. Met vreugde herdenk ik den dag waarop de prins-regent en ik elkander de hand gaven ter bevestiging van de gevoelens van overeenstemming, waarmede wij elkan der begroeteden. Het slot van den toast luiddeLeve de koning van Beijeren! Leve het dappere beijersche volk! Leve de eensgezindheid tusschen de vorsten en volken van Duitscliland! De koning van Beijeren antwoordde daarop met het uitbrengen van eeneu toast op den keizer van Oosten rijk, liet oostenrijksche volk. en de eensgezindheid tusschen de beide duitsche groote mogendheden, waarin hij onder anderen zeide dat men onlangs met geestdrift en blijde hoop de bijeenkomst der vorsten van Oostenrijk en Pruissen be groet liacl; dat die zamenkomst eenen waarborg had opgele verd voor Duitschlands eensgezindheid, waarin alleen Duitsch- lands kracht gelegen is. België. Brussel 12 augustus. De notaris Gislain heeft het initatief genomen van eene nationale inschrijving, bestemd om aan den heer Louis Defré, schrijver van de brochure, getiteldLa Belgiquc independente. een gouden pen aan te bieden, als blijk van achting en dankbaarheid zijner medeburgers. Som mige dagbladen hebben dit voorstel ondersteund. De heer Defré echter heeft een brief aan L'observateur geschreven, waarin hij zijn vast voornemen te kennen geeft, om noch in schrijving noch persoonlijke hulde aan te nemen. Frankrijk. Parijs 12 augustus. De troepen-zendingen te Toulon hou den aan. Dagelijks arriveren daar nieuwe regemeuten, die onmiddelijk worden ingescheept en zee kiezen. Alhetoor- logs-matcrieel moet reeds in Syrië zijn aangekomen. Lord Dufiërin, buitengewoon engelsch commissaris in Syrië, is gis teren te Marseille scheep gegaan. IHj heeft in last, den engel- schen vice-admiraal Martin op te dragen, onmiddelijk 1500 man matrozen aan wal te zetten, die de operatien der troepen zullen ondersteunen. Vóór zijn vertrek is lord Dufferin bij den keizer toegelaten, die zich zeer tevreden moet betoond liebben over dat bevel der engelsclie regering. Die regering moet echter thans meer dan ooit gezind zijn, de fransche troepen krachtig te ondersteunen. Men zegt ten minste, dat dit in de jongste dagen door den heer de Persigny aan onze regering is gemeld. Dit is echter ver van vrijwillig. De engelsche regering moet namelijk lang niet opbaar gemak zijn door de rol, welke door Abdelkader in Syrië wordt ge speeld en waarin zij, te regt of ten onregtc, den invloed van het fransche gouvernement meent te erkennen, vooral nadat de kandidatuur van Abdelkader als onderkoniug van Syrië door The morning chronicle, het orgaan van onzen ambassa deur te Londen, onbewimpeld werd vooropgezet. Eene hier dezer dagen uitgekomen brochure verlangt nog meer. De titel zal voldoende zijn, om hare strekking tc doen kennen. Zij is getiteldAbdelkader empereur d'Arabie, en schijnt van zekere goed ingelichte zijde afkomstig te zijn. Een artikel van den Moniteur over de werkzaamheden der laatste wetgevende vergadering strekt om aan te toouen, dat de constitutie des keizerrijks hare proef schitterend heeft doorgestaan, en zij de vergelijking met de mecstgcrocmde con stitution van andere landen niet behoeft te schvoomen. De Moniteur maakt thans een vierde lijst vau inschrij vingen bekend, ten behoeve der christenen in Syrië, ten bedrage van fr, 158,526. Onder dit bedrag komt eene in schrijving van de fransche bank voor ter som van frs. 20,000. liet vertrek des keizers en der keizerin is thans officieel bepaald op 23 dezer. IIH. MM. zullen zich eerst naar Dijon begeven, waar' zij twee dagen denken te blijven en waar een bal te hunner eere zal worden gegevenvan daar zullen zij vertrekken naar Lyon, vervolgens naar Savoye, waar zij eene geheele week zullen blijven. Hierna zullen IIII. MM. Mar seille, Toulon en het nieuwe departement der Zee-Alpen bezoeken, om van daar naar Corsica en vervolgens naar Alge- rië te reizen. In het geheel denkt men dat HIT. MM. eene maand afwezig zullen blijven. Aan het paleis van Versailles worden groote herstel lingswerken uitgevoerd. De hoofdkerk der stad wordt ver groot, de kazerne der kavallerie van de garile wordt met eene verdieping verhoogd. Kossuth, Klapka en de bekende kolonel Thurr (Gari baldi's voornaamste agent) hebben zich hun verblijf te Parijs ten nutte gemaakt om, in overleg met andere personen, een

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2