MIDDELBÜRGSCHE COURANT. N°' 96. Zaturdag 1860. 11 Augustus. Öuiicnlauösclje tijömgen. (i(H» Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlissingen geschiedt de uitgave den avond te voreu ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is ƒ3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kau geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekcadmakingen euz. van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 ceutmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt konbaat. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Edilie van vrijdag avond 8 ure. illinnenlanbGcljC tijftingen. Middelburg 10 augustus. Een persoon, vroeger werkzaam in het kruid magazijn te Vlissingen, is gisteren door de regtbank alhier tot twee jaren gevangenisstraf veroordeeld, wegens het moedwillig toe brengen van slagen en verwondingen aan agenten van policie aldaar, in de uitoefening hunner functien tijdens de jongste kermis. Wij vernemen dat de zelfde persoon ook weldra voor den militairen regter zal te regt staan, als verdacht van diefstal van kruid en lood, waarvan hij destijds in bezit was. Bij circulaire van 4 dezer (Provinciaal blad no. 87) beeft de commissaris des konings in deze provincie, de aandacht der gemeentebesturen gevestigd op bet gevaarvolle, wanneer hooi wordt binnengebragt zonder behoorlijk droog te zijn. 1 n gemeenten waar hierin reeds bij de plaatseli jke verordening is voorzien, wordt op de getrouwe handhaving dier voor schriften. en bij andere besturen op de regeling van dat be lang aangedrongen. Uit Goes werd ons gisteren het volgende gemeld .,Zoo als reeds door u is medegedeeld, heeft de opening van den wedstrijd met stoomwerktuigen voor den landbouw in <len Wilhelminapolder, gisteren niet kunnen plaats hebben. De engelsche leveranciers van de voor beproeving der stoom- cultuur benoodigde werktuigen, liadden zich, tot teleurstel ling van velen, teruggetrokken. „Heden was het de dag waarop de wedstrijd met koren- maaiwerktuigen zou gehouden worden, doch tot niet minder teleurstelling van zoo velen, van elders opgekomen, kon ook dit geen voortgang hebben. Ten gevolge van de gisteren zoo wel als heden nacht en morgen gevallen regen, was liet on denkbaar de beproeving uit te voeren. Zij is nu tot morgen uitgesteld. „Zaturdag wordt alhier dc tentoonstelling gehouden, en bij die gelegenheid zijn een aantal ingezetenen voornemens van hunne deelneming door het uitsteken van vlaggen te doen blijken." Men schrijft ons uit 's Gvavenliage „Eenige dagen geleden deelde ik u mede dat (le heer van Hall voornemens was, zoodra de spoorwegwet door de tweede kamer zou zijn aangenomen, zijn verzoek om ontslag als minister van financien in te dienen. Dit berigt vindt thans bevestiging in de omstandigheid dat de lieer van Bosse ge polst is, omtrent zijne gezindheid om zich weder aan het hoofd van dat departement te plaatsen. Reeds een paar dagen ge leden hoorde ik dit beweren, maar ik wilde het u niet mede- deelen alvorens ik er zekerheid van had bekomen. Nu kan ik liet, ondanks alle tegenspraak, bevestigen en er bijvoegen dat de lieer van Bosse zich niet genegen heeft verklaard om de plaats van den heer van Hall te vervullen. ..Er wordt beweerd dat aan den heer GL. Baud, die van 21 november 184-8 tot IS junij van het volgende jaar minister van koloniën is geweest, eerlang de betrekking zal worden opgedragen van gouverneur-generaal van Nederlandsch Oostindie. „De getuigen voor de enquête nopens de aftapping van de Maas, zijn tegen 3 september opgeroepen." Tot wethouder der gemeente Neuzen, in vervanging van den lieer S. J. Hoffman, die als zoodanig had bedankt wegens verandering van woonplaats, is aldaar jldingsdag benoemd de heer N. Bakker. Naar men verneemt zullen eerstdaags aan 's rijks munt te Utrecht, koperen muntstukken ter waarde van 2£ cent, wor den geslagen. IT. K. TI. de groothertogin van Saxen-Weimar heeft aan 1 commissarissen der Groote k^rk te Hoorn, in welke de vice admix aai Pieter Florisz bègpêveh. is, eenlgt gedu.-kstukken, betrekkelijk dien zeeheld, ten geschenke gezonden, bestaande onder anderen in een degen en stok, met keurig bewerkten gouden gevest en knop, benevens het praaldeksel der dood kist, op last van Christiaan IV, koning van Denemarken, te zijner eerc vervaardigd, nadat hij in een zeeslag tegen de Zweden in het jaar]65S was gesneuveld. Dit deksel is be kleed met zwart fluweel, versierd met zilveren schilden op de vier hoeken, en het familiewapen van den vice-admiraal in het midden, en omgeven met een gallon, in zilverdraad en zijde gevlochten. Volgens bij het departement van marine ingekomen rap porten omtrent het ongeval te Willemsoord, wordt zoo spoe dig doenlijk, door al de voorhanden stoomwerktuigen, en ook door de stoommachine van het oude dok, met de ontlediging der wateren begonnen. De doorbraak in den binnendam zal, naar gissing, binnen een paar dagen zoo ver zijn hersteld, dat de uilmaling kan aanvangen. Staats-courant Een onzer correspondenten deelt ons omtrent deze ramp mede dat de schade zeer aanmerkelijk is. Dat die echter nog moeijelijk te begrooten is, blijkt daaruit, dat door sommigen, die met zulke werkzaamheden niet onbekend zijn, van drie tonnen gouds gesproken wordt, terwijl anderen de schade slechts op f50,000 schatten. In elk geval is er een belangrijk oponthoud door veroorzaakt;, dat vermoedelijk wel een jaar zal duren. Omstreeks 800 werklieden zijn er door zonder werk. De repetitien voor het muziekfeest te Arnhem zijn deze week aangevangen, en reeds zijn alle solisten benevens een aantal andere medewerkenden en vreemdelingen aldaar aan gekomen. De directeur Joh. J. II. Verhulst van Rotterdam moet aanvankelijk zijne bijzondere tevredenheid betuigd hebben over de blijken van degelijke studie door koor en orkest. Naar men verneemt zal de regerende hertog van Nassau in den loop dezer maand bij het nederlandsche hof oen bezoek brengen. Z. D. TI. zal op het Loo zijn intrek nemen. liet afwijzend prae-advies van burgemeester en wethou ders oj) liet rekwest van den lieer C. Soetens, tot aanleg van een railroute van 's Gravenhage naar Scheveningen, is door den gemeenteraad van 's Gravenhage verworpen met 13 tegen Jl stemmen; zoo dat de raad thans heeft beslist, dat ergeene bezwaren tegen het aanleggen van die route meer bestaan. Ten gevolge daarvan is liet adres van den heer Soetens nader in handen gesteld van burgemeester en wethouders. Aan het Handels- en effectenblad \vordfc uit Haarlem ge schreven: „De nieuw opgerVgte vereenigiug voor bloemen cultuur lieeft den 6 dezer, op de groote zaal van den Stads doelen, hare eerste beurs gehouden. Die beurs is door ruim een honderdtal bloemisten en bloemkweekers bezocht, en er zijn reeds dadelijk door een aantal bloemkweekers niet onbe langrijke partijen hunner artikelen geplaatst." Bcaocmingc» en besluiten. burgemeesters. Benocmd tot burgemeester van Hoede- kenskerke C. Goud. hypotheken, kadaster enz. Benoemd tot bewaarder der hypotheken, van het kadaster eu der scheepsbewijzen te Rotterdam, mr. C. D. A. de Quertenmont, thans te Dordrecht. HOOGESCHOtiEN. Benoemd tot buiten gewoon hoogleeraar in de godgeleerde faculteit aan de hoogeschool te Groningen, mitsgaders tot concionator academicus, de heer E. J. Diest Lorgion, doctor in de godgeleerdheid, predikantbij dencder- duitsche hervormde gemeente te Groningen. onderwijs in nederi.a.vdscir i.vdie. Benoemd tot oïj- derwijzers der 3e klasse voor de dienst in Nederlandsch In- die, de onderwijzers van den tweeden rang C. F. Julius jr. en J. van Maaswinkel. Kerk- en sclioolïiieiiws. Ter vervulling der vacature, ontstaan door de benoeming van dr. L. W. E. Rauwenhoff, predikant bij de nederduitsche hervormde gemeente te Leyilen. tot buitengewoon hoog leeraar in de godgeleerdheid aan de leydsche hoogeschool, werd jl. dingsdag door den kerkeraad het navolgende alpha- betisch gestelde twaalftal van predikanten gevormd: Le Coultre, te Steenwijkerwold Hoog, te Beest; ter Haar, te NijmegenJorisse, te Broek in WaterlandKeiler van Hoorn, te Dordrecht; Koch, te VeessenLotz, te PijnackerPante- koek, te Charlois; Pareau, te St. Anna-Polder; Ruitenschild, te Oegsrgeest; Schetter, te Enschedé; Worst, te Epe. In de voormiddag-godsdienstoefening van jl. zondag werd de heer J. van Witzenburgbij de gemeente teTholen ingeleid en bevestigd door zijn ambtgenoot, denbeer J.P. Burgerhout, wiens rede tot grondslag had Hand. IV 29ó. In de namiddag-godsdienstoefening aanvaardde de bevestig de zijne betrekking en verbond zich aan de gemeente, predi kende naar aanleiding van 2 Cor. VII2a. Marine en leger. Uit Willemsoord, gemeente Helder, wordt ons het volgen de gemeld. ,,ITet scliroefstoomsciiip Cornelis Dirks, dat te Hellevoet- sluis is binnengevallen zal naar de Middellandsche zee vertrekken om De admiraal van Wassenaer af te lossen, die terug zal komen om van ekwipage te verwisselen. De thans op laatstgenoemd schip geoefende manschappen zullen wor den geplaatst aan boord der schepen die naar Oostindie moe ten vertrekken; de ekwipage van De admiraal van Wassenaer wordt dan weder met nieuw volk gecompleteerd. „Sommigen beweren dat door het binnenkomen van de Cornelis Dirks, de reis van de Cycloop, die zoo als ik u on langs schreef zich bij het eskader zou voegen, zal vervallen aangezien het voor niet raadzaam wordt gehouden een als zeeschip zoo totaal ongeschikt vaartuig naar de Levant te zenden, vooral in dit jaargetijde. Als opvolger van den kapit-luit. ter zee J. P. G. Muller in het kommandement van de Cycloopwordt genoemd de kapit.-luit ter zee F. R. Toe Water. „Met 16 dezer zijn op het wachtschip alhier geplaatst de luitenant ter zee lekl. jhr. A. It. A.M. Clifford Ivocq van Breugcl, en de luitenant ter zee 2e ki. H. C. M. E. Habeïs." Veikoopingcii en aanbestedingen. Op liet raadhuis te Vlissingen is jl. woensdag aanbesteed hetinrigten van het lokaal boven de Rauimekenspoort te Vlissingen tot het bewaren van voor den zeekri jgsraad teregt- staaude zeelieden, met de levering van de benoodigde mate rialen. Hiervan werd aannemer de heer X. A. van Goetbem, te Vlissingen, voor f3360. Tliermomctcrstaml. S aug. 's av. 11 u. 58 gr. 9 'smorg. 7 u. 58,, 'sinidd. 1 u. 60gr. 'sav. 11 u. 58gr. 10 'smorg. 7u. 58 'smidd. 1 u.61 gr. Engeland. Londen 7 augustus. H. M. de koningin is heden van het eiland Wight aangekomen, en vertrekt dezen avond, over den grooten noordelijken spoorweg, naar Schotland. De trein zal bestaan uit twee prachtige staats-rijtuigen, en uit drie rijtuigen van de eerste klasse voor IT. M. gevolg. Hoewel de brief van keizer Napoleon aan den lieer de Persignv van personeelen aard was, en dus geen antwoord van de engelsche regering vereischte, moet lord John Russell het tocli gepast hebben geoordeeld, opujiyzqtiehoedanigheid £*3 I® -®

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1