de gewone onderhoudswerken hebben de kosten van een en ander bedragen f 15,000. Poldersvan Oud-Vossemeer. Door het dijkshestuuv van deze polders is. in de rivier de Eendragt, vóór den polder Slabbe- coorn, tot behoud van diens oever, een dam gelegd, aanslui tende van den dijk des polders en eene lengte hebbende van 42,70 el uit de kruin desdijks, met eene kruinsbreedtc van 2 el. Polder Dreischor. Tot dijksverbetering, aanleg cener vil- voordsche steenglooijing en steenbestorting, is eene som van f 506S besteed. Polders van Poortvliet. Voor dijksverbetering en puinbe- storting is f 5610 uitgegeven. Thoornpolder. Voor dijksverbetering is aangewend eene som van f1225. VII. LANDAANWINNING DOOR INDIJKING EN DROOGMAKING. Bedijking in het voormalig kanaal van Welzingc. Aan ara- bachtsheeren van 's I-Ieer Arendskerke is bij koninklijke be sluiten van 11 maarten 13 junij 1859,no. 49 en24, vergunning verleend tot het bedijken van ongeveer 45'bunders schorren in het voormalig kanaal van Welzinge. Ofschoon alles voor de aanbesteding werd voorbereid, is intussehen met het werk in 1859 nog niet begonnen. Schorrengelegen in het Hellegat. De geschillen tusschen de belanghebbenden, die tot dus verre de uitvoering van dit ont werp belemmerd hebben, thans vereffend zijnde, mag men de verwachting koesteren, dat weldra aan de zaak voortgang zal gegeven worden. Indijking voor de Kruis- en Melopolders. De voor deze pol ders gelegen schorren, waarvan de bedijking bij koninklijk besluit van 30 maart 1858, no. 78, is vergund, zijn door het bestuur der domeinen te vergeefs tot bedijking te koop aan geboden. Bedijking voor de Polders ZuidkraaijcrtKonings en Borsse- len. De voor deze indijking gevraagde concessie, was bij het einde van 1859 nog niet verleend kunnen worden. Schorren in den Brakman. Door liet bestuur der domeinen is een plan opgemaakt tot het indijken van ongeveer 200 bunders schorgvond in den Brakman bij Biervliet. Dit plan, dat in verband staat met andere belangen, maakte bij liet ein de van 1859 nog een punt uit van nader onderzoek. üSuitmlanösclje tijüingen. lEngeïaml. Londen 1 augustus. De dagbladen behelzen een schrijven van keizer Napoleon aan den heer de Persigïiy, hoofdzakelijk het volgende inhoudende: „Zeg aan lord Palmerston, dat ik sedert den vrede van Yillafranca slechts e'éne gedachte heb die namelijk van een nieuw tijdvak van vrede te stichten en met alle naburen, hoofdzakelijk met Engeland, in goede ver standhouding te leven. Waarschijnlijk zal men mij tegen werpen gij zegt den vrede te willen, en vermeerdert toch de strijdkrachten van Frankrijk. Ik ontken dat in alle opzigtcn. Het effectief van mijn leger is geringer dan onder de regering van Lodewijk Philips. „Toen de heer Lavalette naar Konstantinopel vertrok, gaf ik hem de instructie alle pogingen aan te wenden om den status quo te handhaven. liet belang van Frankrijk vordert dat Turkye zoo lang mogelijk in stand blijve. Welk ander belang, dan dat der menscbelijkheid zou mij bewegen om troepen naar Syrië te zenden? Ten aanzien van Midden- Italie heb ik mij met Engeland moeijelijk kunnen verstaan, omdat ik door den vrede van Villafranca gebonden was: wat Zuid-Italie betreft ben ik vrij van alle verbind tenissen, en ik wensch niets liever dan mij omtrent dat punt, gelijk omtrent andere, met Eugeland te verstaan. Ik wensch dat in Italië, hoe dan ook, maar zonder vreemde tusschenkomst, de vrede her steld worde, en dat mijne troepen Rome kunnen verlaten zonder den paus in gevaar te brengen." The times laat de mededecling van dit schrijven vergezeld gaan van de betuiging dat het blad met genoegen de uitdruk king der vriendschappelijke gevoelens van keizer Napoleon opmerkt en hoopt dat deze brief de voorlooper zij van de hervatting eenev staatkunde, ouder welke Engeland den vrede kan genieten en niet meer zal genoodzaakt zijn al de lasten van den oorlog te tovschen. The morniDgpost toont zich mede tevreden en zegt dat „deze briefde vrees zal doen verdwijnen van de onvustigen, die er uit kunnen ontwaren dat dc noodlottige dag nog verre af is." Men zegt dat lord Russell den lieer San Giuseppe, agent van Garibaldi,zeer hartelijk ontvangen heeft, ja dat hij thans nog ruim zoo veel geneigd is om met diens staatkunde te sym pathiseren dan lord Palmerston zelf, die, even als in ISIS, een weinig voor de hoogte terugdeinst welke de jongste bewegin gen in Italië bereikt hebben. Zonder den invloed van lord Shaftesbury, die hoog belang in de italiaansche zaak stelt, en wiens protestantsche beginselen hem zelfs zouden doen ver langen dat de omwenteling zich tot dc pauselijke staten uit strekte, zou, volgens sommigen, de eerste minister reeds veel van zijne sympathie voor de onderneming van Garibaldi ver loren hebben. In de militaire kringen loopt betgcruchtdatll. M. voor nemens zijn zou lord Clyde, tot loon voor zijne uitstekende diensten, met den maarschalkstaf te begiftigen. Volgens de Army-and navy-gazette stemmen alle uit China ontvangen berigten daarin overeen, dat bij de britsehe expeditie zich alles in de beste orde bevindt. De troepen zijn allen ter bestemder plaatse aangekomenhet zware belege ringsgeschut is echter nog niet ontvangen. De gezondheids toestand der soldaten is voortreffelijk terwijl onder hen de beste geest heerscht. Reeds was alles in gereedheid gebragt om naar het noorden te vertrekken, toen er tegenbevel kwam, omdat de franschen nog niet tot vertrek gereed wa ren. Ditmaal schijnt de organisatie vanhetfransclie expeditie korps veel te wensclien over te laten. Bij hunne artillerie ontbreekt het aan paardenook is er bij ben gebrek aan last dieren voor liet vervoer der bagage. Volgens bevigten uit New-York van 20 julij. hadden 10,000 personen de Great Eastern bezocht. Nu het japansche gezantschap de Vereenigde Staten weder heeft verlaten, worden hier en daar de naweeën van dat be zoek vernomen» Zoo klaagt b: v. de bevolking der stad New- York, dat het onthaal dier gasten haar op niet minder dan 125,000 dollars te staan komt, hetwelk zij veel te hoog oor deelt voor het onderhoud van 70 Japanners, die thuis ge woon zijn niets dan rijst te eten. Londen 2 augustus. Volgens een hier uit Parijs ontvangen telegram is maandag eene overeenkomst in zes artikelen ge sloten met betrekking tot de zaken in Syrië. Zoodra de vastgestelde punten zullen zijn goedgekeurd doov al de mogendheden, zal er op een nader te bepalen tijd stip eene nieuwe conferentie van de gezanten plaats hebben om deze overeenkomst te teekencn. Men voegt hierbij dat de Porte uitdrukkelijk het verlangen heeft te kennen gegeven, dat in de overeenkomst melding worde gemaakt van des sultans vrijwillig besluit, om de ver volgingen der christenen tegen te gaan en de medewerking der geallieerden aan te nemen. De redactie van het stuk is dien overeenkomstig gewijzigd. Builschlasnl. Weenen 29 julij. De koning van Napels heeft een eigen- handigen brief aan den keizer van Oostenrijk geschreven, waarin hij den waarborg van dien staat verlangt voor hetbe- zit van de napclsche staten door liet stamhuis der Bourbons, onder voorwaarde, dat het lands-bestuur aan constitutionele vormen gebonden zal zijn. Voorshands is beantwoord, dat Oostenrijk zich geenszins daartoe kan verbinden. Ook van de andere mogendheden, zelfs van Rusland, 't welk anderzins zoo zeer ten gunste van de napelsche regering gestemd is, heeft men gelijkluidend antwoord bekomen. Ten behoeve van de koningin-weduwe van Napels is in de nabijheid van Hiezing, voor 150,000 florijnen, een landgoed gekocht, 't welk met spoed in gereedheid wordt gebragt om II. M. en haar gevolg te kunnen ontvangen. Weenen 1 augustus. De graaf van Pari js en de hertogvan Chartres, zoons van wijlen den hertog van Orleans, zijn heden voormiddag door Z. M. den keizer in plegtige audiëntie ont vangen. Berlijn 31 julij. De Wjedemosti, een dagblad hetwelk te Petersburg het licht ziet. berigt, dat meer dan 20,000 arbei ders werkzaam zijn aan den spoorweg van Wilna naar de pruissische grenzen en van genoemde stad naar Warschau. De spoorweg van Niemen bij Kowno tot de pruissische gren zen is bijna gereed; die van Dunabij Dunaberg tot aan Wilna zal op den bepaalden tijd, den 10 augustus, voorliet verkeer kunnen geopend worden. De Köluische Zeitung deelt de circulaire van den lieer de Thouvenel mede, waarbij wordt voorgesteld Spanje als groote mogendheid te erkennen. De lieer de Thouvenel toont daarin aan, dat Spanje een der onderteekenaavs is geweest van het tractaat van Weenen van ISflS en alleen tengevolge van gebeurtenissen, die niet behoeven genoemd te worden, tijdelijk inde onmogelijkheid verkeerd heeft, om de rol te handhaven, die aan dit land op het congres van Weenen was toegekend. De zwarigheden, waarmede Spanje in het be doelde tijdsbestek te worstelen had, zijn nu overwonnen, en het oogenblik schijnt gekomen, waarop het zijne plaats in den raad der groote mogendheden weder kan innemen. Door Spanje het regt toe te kennen, bij de algemeene aangelegen heden weder geraadpleegd te worden, wordt aan dit land slechts een voórregt teruggegeven, dat er in 1 SI 5 vrijwillig aan is toegekend. Dit regt is een van de zoodanige, die niet verjaren. Door de uitgestrektheid van zijn grondgebied, door de talrijkheid van zijne bevolking, door bet gewigt van zijne koloniën in Amerika en de beide Indien, bezit Spanje alles wat tot een groote mogendheid vereischt wordt, en de oorlog, dien het nu onlangs met geluk gevoerd heeft, bewijst, dat er de noodige elementen van kracht en welvaavt bestaan. De heer de Thouvenel betoogt ten slotte, dat het gemeen overleg onder de mogendheden door de opname van Spanje slechts winnen kan, omdat daardoor een waarborg te meer verkregen wordt voor de instandhouding van het europcescli evenwigt. Frankrijk. Parijs 31 julij. La patrie zegt dat ten gevolge van de tus schen Garibaldi en den generaal Clary gesloten overeenkomst [zie de berigten onder Italië] de vijandelijkheden op Sicilië gestaakt zullen worden, en elk der oorlogvoerende partijen hare positien behouden zal. Volgens het zelfde blad verzekerde men, dat al de mogend heden het omtrent de overeenkomst betrekkeiijk Syrië eens waren, en dat alleen nog eenige punten van ondergeschikt belang te regelen overbleven. Na de expeditie in Syrië zullen, naar men verzekert, de mexikaansche aangelegenheden op het tapijt worden gebragt. en de fransche regering moet niet ongenegen zijn aan het ver zoek van den heer James Buchanan te voldoen, om in ver- eeniging met Amerika en Engeland de ongelukkige republiek te hulp te komen. Het departement van oorlog is thans ijverig bezig wet de zamensteliing van een korps ter sterkte van 30,000 man, waarvan niemand de bestemming schijnt te weten. Tot be velhebber dezer troepen is benoemd de generaal Forey, die van den keizer persoonlijk geheime instruction heeft ontvan gen. Het eskader te Toulon ligt thans gereed om binnen 24 uren in zee te kunnen gaan. Inmiddels worden er nog dage lijks een aantal matrozen uit de noordelijke en westelijke havens derwaarts getransporteerd, ter aanvulling van het re serve-eskader. Parijs 1 augustus. De brief van den keizer aan graaf de Persignv. [zie onder Engeland] geeft natuurlijk aanleiding tot zeer uiteenloopende gevoelens. Sommigen zien er alleen een rondborstig antwoord in op onbillijk wantrouwen en alzoo het begin van vernieuwde vriendschapsblijken tegenover Engeland. Anderen meenen hem te mogen houden voor de eerste waarschuwing van een ophanden zijluien vredebreuk, en vergelijken dezen brief bi j dien, welke door den keizer aan den russischen czaar gerigt werd, korten tijd vóór het uitbreken van den Krim-oorlog. De waarheid zal wel in het midden liggen. Het is niet te ont kennen dat er een ronde toon in heerscht, maar overigens schijnt er ook een soort van protest in ongesloten te liggen. Er is sprake van eene toenadering tusschen de noorde lijke mogendheden, namelijk Pruissen en Rusland eenerzijds. en Pruissen inet Oostenrijk aan de andere zijde. Mogt Enge land tot het uiterste gebragt worden, dan zou men in een oogenblik den toestand van 1S40 terug kunnen zien, toen de kabinetten van Londen, Berlijn, Weenen en St. Petersburg tegen dat van Parijs waren verbonden. liet zou ook wel kunnen zijn dat de vrees voor de verwikkelingen welke uit een dergelijkeu toestand konden geboren worden, den keizer heeft cioeu besluiten om eene laatste poging te doen tot naan- wer vereeniging met lord Palmerston, met voorbehoud om zich bij mislukking altijd nog tot Rusland te kunnen wenden. Maar dat rijk zal, alvorens zich te verbinden, een waarborg verlangen,en de eenige welke Frankrijk geven kan, is dan een vredebreuk inet Engeland. Eïigelsche dagbladen en de discussion in het parlement zullen over deze zaak binnen weinige dagen wel meer licht verspreiden. Turkye. Volgens berigten uit Konstantinopel van 25 julij 3>ad de fransche gezant aan »lc porte kennis gegeven van de door Frankrijk genomene besluiten ten opzigte van het vraagstuk in Svrie. In de hoofdstad heerschte levendige ongerustheid over de ontevredenheid van het leger, dat sedert vijf maanden geene soldij ontving. Reeds moet er muiterij onder de artillerie hebben plaats gehad, en men zou daarom trachten althans eene maand soldij uit te betalen. De berigten uit Damascus loopen tot 13 julij. Op dien dag was die stad nog ten prooi aan anarchie, en waren er nog geenerlei arrestatien van moordenaars gepleegd. Men schat het getal verbrande huizen op zes duizend. Vele (luizende personen zochten nog eene schuilplaats in de citadel, en ruim tweeduizend worden beschermd ten huize van Abdelkader, doch allen gaan gebukt onder den honger. Het Journal de Constantinople spreekt van 2000 slagtofters en erkent dat de moord op den 13 julij nog niet bad opge houden. Dit officiële dagblad ontkent voorts dat er te Aleppo onlusten zijn uitgebroken en even zeer het gerucht dat eene versterking van 10,000 man aan den pacba van Egypte zou gevraagd zijn, onder bijvoeging dat het legerkorps van Syrië op 26,000 man zal gebragt worden. De geheele achterstand van soldij aan de troepen dev hoofdstad zal wordeu aange zuiverd, maar het geld daartoe is nog niet vair Engeland a O f.y. a

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3