n kaan die drie uren duurde,alom in Zwitserland heeftaangerigt. Die orkaan ging met een hevig onweder, wolkbreuken en ha gelslag gepaard. De sterkste hoornen werden ontworteld, de telegraafpalen omver geworpen, bruggen, wegen en landerijen door overstroomingen verwoest. De schade is onberekenbaar. Ook zijn onderscheidene mensclien omgekomen. Men herinnert zich dat Pruissen aan den bond voorstel len gedaan had tot herziening der militaire constitutie van den duitsclien bond, namelijk om het opperbevel der bonds- troepen te verdeelen, in zoodanige groote oorlogen waarbij alle duitsclie strijdkrachten op voet van oorlog zijn gebragt. Dit voorstel was in handen van het militaire comité gesteld. Daarop is thans rapport uitgebragt, en de voorstellen zijn een parig, ter uitzondering van Pruissens stem verworpen. Itelgic. Brussel 27 julij. Men is hier voornemens, al de redevoerin gen, adressen, dagbladartikelen, beschrijvingen der feesten enz., bij gelegenheid der op 21 dezer gevierde 29ste verja ring van 'skonings troonsbestijging, bijeen te zamelen en die verzameling onder den titelManifestation nationale de 1860, tegen de aanstaande septemberfeesten uit te geven. JF rank rijk. Parijs 28 julij. Le pays zegt in zijn nommer van gisteren. „Heden is hier de toestemming van de porte ontvangen tot de tussc-hen de groote mogendheden te sluiten overeenkomst betrekkelijk de tusschenkomst in Syrië. De grondslagen voor die overeenkomst zijn gelegd, en de diplomatie is bezig de bijzonderheden te regelen. Intusschen worden hier te lande de aanstalten voor de expeditie naar Syrië ijverig voort gezet, en men kan nu reeds verzekeren, dat het vertrek onzer troepen op handen is." Le constitutionnel behelst in zijn nommer van heden liet volgende gisteren geschreven artikel, waardoor de boven staande berigten in de hoofdzaak, doch niet in allen deele worden bevestigd. „Ons vertrouwen op de gezindheid van het britsche kabi net is niet te leur gesteld. Wij hebben heden zonder verwon dering vernomen, dat lord Cowley, de britsche gezant, door lord John Russell gemagtigd was om zich omtrent de expedi tie naar Syrië met het fransche gouvernement te verstaan. „Alzoo zijn al de groote mogendheden nu eenstemmig gezind om aan de oostersche christenen de bescherming te verzekeren, welke hun door het parijsche verdrag gewaar borgd werd. Het noodwendige gevolg van Europa's eenstem migheid zal zijn, dat de porte daarin berust. Het turksche rijk kan bij de nieuwe crisis, waarin het verkeert, zijn behoud alleen in zijne aansluiting aan liet europesche staatsregt vin den. „N u moeten nog de grondslagen voor die algemeene aan eensluiting tot een gemeenschappelijk doel worden vastge steld. Deze taak is niet zonder moeijelijkheden: het is evenwel te hopen dat de regtschapenheid der aan liet overleg deelnemende mogendheden die bezwaren zal weten te boven te komen. „In allen gevalle ishetbij ons zeker, dat Frankrijk, hetwelk in deze zaak eene krachtige houding heeft aangenomen, welke den moed der verdrukten weder kan opbeuren, ook die gematigdheid zalbetoonen, welke de regeringen moet gerust stellen, en die het onveranderlijke rigtsnoer voor zijne staat kunde is. „De vertegenwoordigers der groote mogendheden zijn gis teren en heden aan het ministerie van buitenlandsche zaken zamengekomen om de overeenkomst betreffende den op stand in Syrië te behandelen. Men zegt dat die overeenkomst lieden zal worden onderteekend." liet dagblad Semaphore van Marseille deelt den in houd mede van het veelbesproken tractaat tussclien de Druzen en Maroniten gesloten. Het is een ongerijmd stuk, eene amnestie, welke den slagtoffers wordt opgelegd ten be hoeve van hunne beulen. Europa kan er zicli niet door tevre den gesteld achten, noch er zicli mede ophouden. La correspondance Havas meldt, dat bij de laatste be raadslagingen der mogendheden over de tussclieukomst in de oostersche aangelegenheden, Spanje ook vertegenwoordigd was in den europesclien raad. Hieruit leidt men af dat die staat weldra tot den rang van groote mogendheid zal worden verheven. Men zal zich herinneren, dat deswege reeds voor eenigen tijd, op voorstel van Frankrijk, onderhandelingen waven aangeknoopt. De Moniteur behelst een schrijven uit Beyruth, waarin de stand van zaken in Damascus voorde christenen nog altijd als zeer gevaarlijk wordt beschouwd en waarin aan Abd-cl- Kadev de grootste lof wordt toegezwaaid voor de pogingen, die hij in het werk heeft gesteld om de gruweldaden der Tur ken te keer te gaanwant liet schijnt dat liet de turksche be volking van Damascus geweest is, die aldaar de slagtingonder de christenen aanrigttede Druzen moeten aan liet gebeurde te Damascus geheel onschuldig zijn. Men zag evenwel hunne aankomst aldaar met den grootsten angst te ge moet, daar de christenen bevreesd zijn dat dit het sein tot nieuwe moord- tooneelen zal wezen. Parijs 29 julijIn den Moniteur wordt een schrijven uit ICon- stantinopel van IS dezer medegedeeld. De sultan had dooi den keizerlijken commissaris Fuad pacha aan den fransclien gezant, de lieer de Lavalette het verzoek gerigt om al de leden van het corps diplomatique te verzekeren van des sultans be- sluit „om ten koste van zijn leven den smet uit te wissclien welke der eer vau liet turksche leger is aangedaan." Omtrent de gewapende tusschenkomst in Syrië zijn de vertegenwoordigers der groote mogendheden nog tot geen besluit gekomen, en morgen zullen zij op nieuw bijeen ko men. Italic. De Opinione van Tuvyn deelt een geheim tractaat mede, hetwelk men voorwendt dat tussclien keizer Napoleon en ko ning Victor Emmanuel op 15 junij jl. zou zijn gesloten. Het draagt echter alle mogelijke kenmerken van uit de lucht ge grepen te zijn. De keizer zou zicli daarbij verbonden hebben 1. om de aan hechting bij Piemont van Sicilië, Napels, en casu quo ook de pauselijke staten (behoudens Rome en het patrimonium van den heiligen stoel, waar men ten eeuwigen dage de onafhan kelijkheid van den paus zou waarborgen) te erkennen, en 2. om des noods met de wapens het beginsel van non interven tie in Italië te verdedigen. Wat Venetie aangaat, zou de koning van Sardinië vrij zijn om langs diplomatieken weg met Oostenrijk te onderhandelen over den afstand van dat gewest, doch in dat geval moet hij tevens afzien van iedere materieele of zedelijke medewerking van de zijde van Frank rijk. Daarentegen zou Victor Emmanuel aan den keizer, zonder vooraf de bevolking te raadplegen, Sardinië, liet eiland Elba en geheel Ligurie afstaan. Volgens een schrijven uit Rome van 24 dezer wordt het gerucht van liet vertrek van den paus naar Beijeren bepaald tegengesproken. Ilij moet daarentegen aan de kardinaals verklaard hebben Rome niet te zullen verlaten. In die stad waren biljetten aangeplakt gevonden, waarin met een opstand binnen weinige dagen bedreigd wordt. Volgens berigt uit Napels van den 24sten had te Avel- lino een opstand plaats gehad, waarbij de vreemde troepen niet zonder bloedvergieten de rust hersteld hadden. Eenige huizen waren aldaar geplunderd. Te Gaeta hebben de solda ten geroepenWeg met de constitutie Leve Maria Theresia Het napelsclie regeringsblad kondigt de overgave van het kasteel van Milazzo aan. Een berigt uit Messina van den 23sten meldt dat Gari baldi bij den aanval op Milazzo 780 dooden verloren had; de Napolitanen hadden 1223 dooden gehad, en aan beide zijden waren vele gekwetsten gevallen. De kolonel Bosco had den Sisten voorgesteld te capituleren, op voorwaarde dat hem deaftogt met militaire eer bewilligd wierd, hetgeen Gari baldi geweigerd bad. Men dacht dat Garibaldi met 14,000 man den aanval op Messina zou ondernemen. De komman- dant dier plaats had den fransclien consul aldaar geraden om zijne landgenooten aan boord van een fransch fregat te zenden. Het blijkt nu, dat het berigt, als zou koning Frans de ontruiming van Sicilië door zijne troepen gelast hebben, op een misverstand berustte. Men verzekert thans dat de heer la Masa, die zoo als reeds gemeld is, van wege Garibaldi eene geheime zending bij den koning van Sardinië had te vervullen, in last had, de zen de onmiddelijlce inlijving aan te bieden onder twee voov- waarden: 1. dat het administratief gedeelte van Garibaldi's dictatoriaal bestuur, tot op de stemming van het volk, worde afgestaan aan iemand, die'skoniugs vertrouwen en dat van Garibaldi bezit, zoo alsb. v. aan Farini, Massimo d'Azzeglio ofDepretis; en 2. dat aan Garibaldi volledig vrijheid worde gelaten, de oorlogsoperatien opliet vasteland van Napels te leiden, tot dat ook dat gedeelte van het koningrijk der beide Sicilien aan het gezag van koning Frans ontworsteld is. Wat nu door den koning hierop is geantwoord, wordt niet gemeld; maar de heer Depretis, die zoo als men weet, naar Sicilië is vertrokken, zou van den koning officieus in last hebben ont vangen, om voorloopjg de betrekking van gouverneur op Si cilië te aanvaarden. 3rctiji>inijm. Den 28 dezer passeerden ter reede van Vlissingen naar Antwerpen bestemd Auroragez. C. Koss, Damsjö; Concor dia, gez. Aalholm, Skellefsen; Magnezen, gez. M. a Dalil, Hevnosand; en den 29sten Lykens Haab, gez. J. Mikkensen, Dantzig; Deliagez. Ilarmson, Jens Monsberg, gez. S. P. Ilög, Johanne, gezP. II. Matliisen, alle drie van Koningsberg; Sophia Maria, gez. W. Maas, Urda, gez. T. Torjüsen, Sverid- dcre, gez. Abrahamsen, alle drie van Riga; Naerves, gez. Ger- dir, Havanna, deze laatste vier waren voor Gent bestemd. Dien dag de Schelde afgekomen en naar zee gezeild: Blyth, gez. Holeman, Blyth; Traveller, gez. Blanshard, Londen; Lateïrincr G, gez. Chiaver, Charlesto; Capelier, gez. Heinrich; Hamburg; Arohe. gez. J. II. Krohn, Gansbro; Anna, gez. Fruhling. Dantzig; Amarylles, gez. Giton, Afiena, gez. Pluim, Guld Borgland, gez. Levense, deze drie van Engeland; Johan na, gez. de Graaff. Maassluis; De trouw, gez. Bosker, Memel; Louise Charlotte, gez. Schultz, Bergen; Loochristu, gez. Ni- fors, Liverpool; Germaniagez. Even, Balsemine, gez. Lucas; beide van Santander; Lavande, gez. Cambray, Caroline, gez. Poelman, beide op avontuur; Superb, gez. Pedersen, Quebec, DeBuyler, gez. van der Heiden. Buenos Ayres; Pacifique Danau, Duinkerken: Austria, gez. Viaulich, Sunderland. tjanüdsbcriijteu. Meekrapjji'ii jzen Rotterdam 30 julij. Er werdheden weinig geveild. De vraagprijzen waren voor mooije onberoofde meest f 30, en daartoe bestond geen koop lust. 52 ra a n Baa arlk 4 en Amsterdam 30 julij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 41 Lijnolie op zes weken f 31. Rotterdam 30 julij. In de prijzen der granen is heden geene verandering op te geven. Nederland. Rusland. Polen. Spanje. Oostenrijk, Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela. Illinois. Mexico. Pfijseai van cSFccIen. Amsterdam 30 julij. Certitic. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Oblig. 1798/1816 Certific. Hope co dito dito 1855, 6de serie dito Aand. spoorweg Leening 1SG0. (contant) Schatkistobligatien Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsehe dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe dito dito dito dito 2J pet. 3 4 5 4 4} 4 1 3 2i 3 3 3 2i 3 01 761 2SH 101} 791 97} 213 79} 39tV 47} 51} 742 44} 42} 21 tV Londen, 28 julij. ten 12 ure. Consols 93{. Weenen, 28 julij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 70, Parijs, 28 julij. (slotpv.)44pet.compt.3pet. GS,25. Prijzen van coupons en losTbare obSlgatlcn. Amsterdam 26 julij. Metalliek f 22,821 Napelsclie fDiverse engelsche in f 11,6 5; Engelsche Russen f 11,65 Fransclie f 55,50 Belgische f55,75; Pruissische f34,S7è; Spaansche piasters fSpaansclie coupons per fr. fHamb. Russen f33,124: Russische in zilveren roebels f 34,Poolsclieiin fl. f26 ,S7i; Nationale metalliek f2S.S2$: Dollars f ÜUiitLiclcn min uervocr. S T 0 0 M B 0 011) I li i\ S T TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in JulijAugustus. VAN MIDDELBURG Dingsdag 31 's morg. 10,30 Donderdag 2 10,30 Vrijdag 3 's midd. 12 ure. 4 'smorg. 6 Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag Donderda: Vrijdag Zaturdag 11 Zondag 12 Maandag 13 VAN ROTTERDAM Dingsdag 31'smorg. 7ure. Woensdag 1 7 Vrijdag 3 9,45 Zaturdag 4 9,45 Zondag 5 9,45 Maandag 6 10,30 Dingsdag 7 10,30 Woensdag 8 10,30 Donderdag 9 10,30 Vrijdag 10 10,30 Zaturdag 11 11,30 Zondag 12'smidd.l2 Maandag lSnamidd. 1,30

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3