öuitrnlcmïxsrljr tijhingrn. ments-regtbank te Zierikzee, H. J. de Blaauw, te 's Graven- hage. hoogeschoi.en. Op verzoek eervol ontslag verleend aan dr. J. Bosscha jr., als assistent hij het natuurkundig kabinet der hoogeschool te Ley den. poddeiibhsturen. Benoemd tot gezworen van den Mai- repolder,Zuidbeveland, J. Wabeke, van den Nieuwen Kraai- jertpolder A. Remijn, van den Zuid Ivraaijertpolder J. Kaay- steker, en der Breede Watering bewesten Yerseke, J. Dek ker Cz.tot dijkgraaf van den Noord Ivraaijertpolder P. Re- mijn, van den polder van Borsselen L. Rottier, en van den polder Zuidwesterwijk of Vogelschor E. F. de Vleesch- ouwer. IjEGeh. Overgeplaatst bij het leger in Oost-Indie, de 2e luitenant G-P. Eijken. van het 2e regement infanterie. Be noemd tot 2en luitenant bij het 3e regement vesting artillerie, de kadet IC. J. APape. geneeskundige dienst. Benoemd de kweekelingen bij 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen J. C. D. Steendijk, J. J. Borst, C. II. Schroder, J. O. Harthoorn en W. H. Visscher van Aalst, met ingang van den 1 augustus aanst., tot officieren van gezondheid der 3de klasse bij de zeemagt. Bfecrologic. Te Tamsel bij Ciistrin in Pruissen is in 82jarigen ouderdom overleden de geheim-hofraad D. E. Zeume, oud particulier secretaris van wijlen Z. M. koning Willem I en ridder tier or de van den Nederlandschen leeuw. Marine en leges*. Wij vernemen dat het schroefstoomschipReteh waarschijn lijk met 1 september in dienst zal worden gesteld en dat het gekommandeerd zal worden door den luitenant ter zee le klasse jhv. H. P. de Koek. Het flottillevaartuig De Amstel, zou niet 1 october in dienst komen, onder bevel van den luite nant ter zee le klasse P. van der Velden Erdbrink. Beide zijn bastemd naar Oost-Indie. De luitenant ter zee le. klasse II. E. Bunnik, le officier op het wachtschip te Amsterdam, is nonactief geworden om later eene plaatsing naar Oost-Indie te bekomen, en vervan gen door den luitenant ter zee le klasse M. O. de Kantcr. Den S der volgende maand zal de le kompagnie van het leen de 11e kompagnie van het 2e regement vesting-artillerie, welke thans gekampeerd zijn te Waalsdorp, dat kamp verla ten en naar hunne respectieve garnizoenen (Delft en Vlissin- gen) terugkeeren, terwijl op dien zelfden dag in dat kamp we der zullen aankomen de ie en Ge kompagnien van bet 1 e rege ment vesting-artillerie, respectievelijk uit Helder en Amster dam. Wijders zullen den 9 augustus mede in dat kamp aanko men de 12e kompagnie van het 1 e regement en het 6e batail- lon vesting-artillerie, respectievelijk uit Delft en Gorincliem, terwijl den 9 augustus ook uit dat kamp naar haar garnizoen (Breda) zullen terugkeeren de 1 e en 2e kompagnie van het 2de regement vesting-artillerie. De bovengemelde kompag nien artillerie, welke den S en 9 der volgende maand in het kamp zullen aankomen, maken de 2e serie uit en zullen aldaar gekampeerd blijven tot den "1 en 3 september. VcrSiOojsingeai es» aas»B?es4e«Iii»gen. Onder nadere goedkeuring van zijne exc. den minister van marine is beden voormiddag aan 's rijks werf te Vlissingen aanbesteed 1Het herstellen en gedeeltelijk vernieuwen van de conservatiekappen no. 1 25 en van het dok van maga zijn no. 1, alles 0}> de werf van uitrusting aldaar, met gedeel telijke bijlevering der materialen. Hiervoor waren geene in- schriivingsbiljetten ingekomen. 2. Het vernieuwen van 55 stuks meerpalen langs dc voor-en binnenhaven der marine te Vlissingen, benevens het gedeeltelijk vernieuwen en herstel len van dc afsluiting der werf van uitrusting aldaar, met ge deeltelijke bijlevering van materialen. Aangenomen door A. Monje te Vlissingen voor f 2990. Meliskerke 25 julij. I. Eene hofstede met 2 bunders 11 roeden 40 ellen wei en bouwland. Verkocht voor f6220. II. 69 voed. 90 ell. wei land. Verk. voor f1235. III. 54 voed. weiland. Verk. voor f1120. IV. 24 roed. 70 ell. bouwland. Verk. voor f355. 43 voed. 20 ell. idem. Verk. voor f 552. V. 1 bund. 4 roed. 52 ell. bouwland. Verk. voor f1120. VI. 87 roed. 50 ell. weiland. Verk. voor f1151. VII. 1 bund. 35 roed. 40 ell. weiland. Verk. voor f 1410. VIII. 42 roed. 50 ell. weiland. Verk. voor f725. IX. 89 roed. 70 ell. bouwland. Verk. voor f 1570. TherisiOÈHCicrsiand. 25 julij. 's av. 11 u. 55 gr. 26'smorg. 7 u. 67„ 'smidd. 1 u. 59 gr. 'sav. 11 u. 54 gr. 27 's merg. 7 u. GO 'smidd. 1 u. 64 gr. Noord-Amerika. Men zal zieli herinneren dat een noord-amerikaansch koop vaardijkapitein, de heer Walter M. Gibson, eenige jaren gele den in den Indischen Archipel vruchtelooze pogingen heeft gedaan om met de inlandsclie bevolking betrekkingen aan te knoopen en door liare medewerking eene particuliere neder zetting te stichten. Thans leest men in een van de voorname dagbladen van New-York. The times, het volgende schrijven uit Washington„Tijdens de jongste moeijelijkheden met de Mormoniten, welke hen bijkansin eene ernstige botsing met de eedgenootschappelijke troepen zouden gebragt hebben, werd een door den kapitein Walter M. Gibson voorgeslagen plan, om het gemeenebest der Mormoniten onverwijld naar een eiland van den Stillen Oceaan te verplaatsen, door Brig- ham Young, het hoofd van dat gemeenebest. aangenomen, en door hem aan zijnen zaakgelastigde te Washington, den heer doctor Bernheisel, toegezonden, opdat deze het den president der unie ter goedkeuring zou voorleggen en tevens een voor stel van de eedgenootschappelijke regering tot het lcoopen der door de Mormoniten in hunne tegenwoordige woonstveek Utah aangelegde werken, gebouwen en ontginningen zou uitlokken. „Dc president antwoordde dat Brigham Young volle vrij heid had om naar eigen goedvifi'deu te handelen, daar de uit voerende raagt der unie geene andere taak had dan voor de behoorlijke uitvoering en handhaving der eedgenootschappe lijke wetten te zorgen, en hij weigerde zich verder met de zaak in te laten. „Sedert beeft de beer Gibson zich aan de broederschap der Mormoniten aangesloten en hare belangen tot zijne eigene gemaakt. Hij stelt hun nu voor, naar een van de oost-indiscbe eilanden te verhuizenen alhier zijn geloofwaardige berigten ontvangen, meldende dat de inzigten van den kapitein Gibson in uitvoering komen zullen. Hij is hier eenige dagen geleden aangekomen met depeches voor den heer Hooper, den verte genwoordiger van Utah in het congres der unie, betreffende deze en andere aangelegenheden der Mormoniten. „Jaren lang heeft kapitein Gibson vruchteloos getracht ons gouvernement te bewegen om handelsbetrekkingen met de rijke eilanden van de Oost aan te knoopen; nu is bij de flaauw- hartiglieid der eedgenootschappelijke overheden moede en zoekt hij andere middelen om den rijkdom dier eilanden toe gankelijk te maken. „Indien het aan de Mormoniten niet gelukt hunne eigen dommen in Utah te verkoopen, zullen zij ze, naar gezegd wordt, verlaten wanneer de aanstalten voor de landverhuizing gemaakt zullen zijn. „Kapitein Gibson verklaart zich vroeg in den volgenden herfst naar Sumatra te zullen begeven, om er plaatselijke nasporingen en opnemingen te doen." Engeland. Londen 25 julij. The times meent dat het sluiten van een vredesverdrag tusschen de Drusen en de Maroniten de tus- schenkorast van Europa niet zal beletten. Naar het oordeel van dat blad zijn ook de Mohammedanen voor het gebeurde verantwoordelijk, en is liet noodig Syrië met europesclie troe pen te bezetten, bet zij met toestemming van de Porte of trots hare weigering. Verder moeten de hoofddaders en hunne medepligtigen gestraft worden, ook die aan den kant der Mo hammedanen te vinden zijn. In het lagerhuis heeft gisteren avond lord John Russell, in antwoord op een interpellatie van den heer Griffith, ver klaard, dat de Napolitanen Sicilië ontruimd hebben, en dat de koning van Sardinië een afgevaardigde naar Garibaldi heeft gezondenmet welk doel is echter onbekend. Rusland. De berigten uit St. Petersburg geven lioog op van de veront waardiging, welke de tijdingen van de gruwelen in Syrië, bij alle klassen der bevolking, zoo wel in gemelde stad als in vele overige deelen van het russische rijk veroorzaakt hebben. Er heerscht slechts één gevoelen, namelijk dat men de christenen in hetottomannische gebied niet alleen krachtdadig bescher men, maar de Muzelmannen ook voor goed uit Europa ver drijven moet. Het leger is woedend. Zoodra de keizer in het kamp van Krasnoë Selo was gearriveerd, merkte men eene geestdrift op, waarvan de beteekenis aan niemand ontsnapte, en de keizer heeft ruimere belooningeii aan de manschappen doen uitreiken, dan sedertlangen tijdhetgeval was. Het leger houdt zich geheel en al overtuigd, dat de oorlog met Turkije op handen is. Te Moskou is de orthodoxe partij zoo mogelijk nog meer verontwaardigd dan elders. llullsclBlancl. Weenen 23 julij. De versterkte rijksraad zal eerstdaags in de gelegenheid worden gesteld gebruik te maken van liet regt, hem bij keizerlijk besluit van 17 dezer toegekend om zijne toestemming aan financiële maatregelen te geven. Door de regering zal namelijk aan den raad het voorstel worden ge daan de grondbelasting te doen verhoogen, tot dekking van liet te kort van dertig millioen fl. voor het jaar 1861. De fransche gezant heeft dezer dagen eene conferentie gehouden met den graaf von Rechberg, bij welke gelegenheid de kwestie van eene italiaanscbe confederatie door den mar kies du Moustier is ter sprake gebragt. De graaf von Rech berg moet, naar men verzekert, bij die gelegenheid hebben verklaard, dat zoo lang de italiaanscbe vorsten niet vrij zijn in hunne handelingen, aan eene confederatie niet "kan gedacht worden, en dat althans Oostenrijk er nimmer toe zal besluiten om, bij bet voortduren der tegenwoordige omstandigheden, een verbond er mede aan te gaan. Bij liet tractaat van Zürich is bepaald, dat een italiaanscli verbond tot stand zou worden gebragt, maar de bepaling, dat de verdreven italiaanscbe vor sten op hunne troonen zotiden worden hersteld, is niet vervuld, zoo dat Oostenrijk zich te regt ontslagen mag rekenen van de verpligting, ten opzigte van dat verbond op zicli genomen, aangezien de wederpartij zijne stellige beloften niet heeft na gekomen. De dagbladen houden zich vrij algemeen bezig met liet bespreken der gewigtige gebeurtenis, namelijk dezamenkomst des keizers met den prins-regent. Algemeen lioudt men zich overtuigd, dat die conferentie een gunstigen invloed zal heb ben op de inwendige ontwikkeling des lands. Sommigen brengen daarmede in verband het jongste rescript des keizers, betreffende de medewerking van den breeden rijksraad bij liet tot stand brengen van financiële maatregelen, en zien daarin reeds eene concessie aan Pruissen gedaan. Berlijn 23 julij. Verscheidene londensclie dagbladen ver zekeren dat de prins regent in de maand september te War schau eene zamenkomst met keizer Alexander van Rusland houden zal. In doorgaans goed ondevvigte kringen alhier is daarvan echter niets bekend. Töplitz 25 julij. Nadat Z. M. de keizer van Oostenrijk reeds lieden voormiddag bier was aangekomen, is Z. K. H. de prins regent van Pruissen, vergezeld van den baron von Schleinitz en den prins von Ilobenzollern des avonds ten half zeven ure hier aangekomen. De keizer van Oostenrijk bad zich in priïissische uniform naar bet spoorwegstation begeven, en de ontmoeting der vorstelijke personen was zeer hartelijk. Morgen zullen de vriendschappelijkeconferentien aanvan gen, en reeds overmorgen denkt de keizer naar Pillnitz te vertrekken. Men verzekert dat er tusschen beide vorsten eene schrifte lijke overeenkomst zal gesloten worden. Zwitserland, Bern 24 julij. De bondsraad heeft de mededeeling ontvan gen, dat de conferentie over de zwitsersche neutraliteitskwestie onbepaald is uitgesteld, ten gevolge van Oostenrijks weigering om daaraan naast Piemont deel te nemen. Belgle. Brussel 23 julij. Gisteren middag ten 1$ ure is de koning met den hertog en de hertogin van Brabant naar Namen ver trokken, waar hem eene schitterende en feestelijke ontvangst was bereid. Na eene revue gepasseerd te hebben over de natio nale garde, woonde de koning een luisterrijk concert bij, waarop door een koor en orchest van 500 medewerkenden het beroemde oratorium van J. Haydn de jaargetijden", op voortreffelijke wijze, onder de leiding van den lieer Cli. Hans- sens, werd uitgevoerd. Vervolgens nam de koninklijke familie deel aan een prachtig banket, dat haar van wege den provin cialen en den gemeenteraad in het paleis van den gouverneur werd aangeboden. Het ontbrak ook bier weder niet aan toas ten en toespraken, die getuigden van den opgewekte» geest van nationaliteit en liefde tot de regerende dynastie, welke dezer dagen zoo luide door geheel Belgie wordt uitgesproken. In zijn antwoord dankte de koning de bevolking van Namen voor hare gevoelens jegens hem en de zijnen en herinnerde met voldoening aan de omstandigheid dat onder zijne rege ring inde provincie Namen nieuwe bloei en welvaart waren ontstaan. Ten 9£ ure nam liet banket een einde en begon men de illu mination in de stad, benevens de serenades welke der konink lijke familie werden gebragt. lieden morgen verleende de koning gehoor aan een aantal personen en verliet Namen ten 2è ure. Schier op alle stations waar de spoorweg langs loopt, werd de koninklijke familie met allerlei ovatien ontvangen. Te Charleroi stapte de koning af en werd daar door de ver schillende autoriteiten plegtig begroet. Tegen den avond keerden de vorstelijke personen alhier terug en begaven zij zich naar Laeken. Frankrijk. Parijs 25 julij. Le coustitutionnel zegt in zijn nommer van lieden: „The morningpost berigt dat den 10 dezer de vrede tusschen de Drusen en de Maroniten is geteekend, en dat deze gebeurtenis de tusschenkorast van het buitenland onnoodig maken en daardoor vele moeijelijkheden weg nemen zal. „Het kan zijn dat de Maroniten, ter vermijding van nieuwe moordtooneelen, zich aan de voorwaarden, welke men hun opdringen wilde, onderworpen hebbenen wij zouden daarin

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2