MIDDELBURGSCHE COURANT. N° 90. Zaturdag 1860. 28 Julij. 5lanhonbigingctt 6innenlanöscl)e tijftingm. Deze coarant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze genieenteen Vlissingen geschiedt de uitgave (leu avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is ƒ3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, i doodbekendmakingen enz. van één tot zes rogels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters wordeu berekend naar de plaats die zij innemen. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. Editie van vrijdag avond 8 ure. VAN HET RIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. MINISTERIE VAN JUSTITIE. provincie zeeland. AANBEITE DING Op woensdag den Ssten Augustus I860den namiddags ten ée'n ure. /.al onder nadere goedkeuring, door den com missaris des konings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwe zigheid door een der leden van de gedeputeerde staten, in bijzijn van den majoor, eerstaanwezend ingenieur te Vlissin- gen. op het raadhuis aldaar worden aanbesteed: Het inrigten van het lokaal boven de Ramme- kenspoort te Vlissingen tot het bewaren van voor den zeekrijgsraad teregtstaande zeelieden, met het leveren van de benoodigde materialen. Deze aanbesteding zal geschieden bij inschrijving en opbod. ITet bestek en de voorwaarden liggen ter lezing aan het lokaal van het ministerie van justitieaan dat van het provin ciaal bestuur van Zeeland op het raadhuis te Vlissingen, en verder op alle plaatsen alwaar gewoonlijk dergelijke bestek ken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den majoor, eerstaanwe zend ingenieur voornoemd. Middelburg, den 26 julij 1860. De commissaris des konings in de provincie Zeeland lt. NV. v. LIJNDEN. MINISTERIE VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. provincie zeeland. AANDEITE BI 0 Ni Op vrijdag' den lOden Augustus IS60, des voormiddags ten 10 ure, zal onder nadere goedkeuring door een der leden van gedeputeerde stalen der provincie Zeeland, daartoe door die vergadering gecommitteerd, en in bijzijn van den hoofd ingenieur in het 11de district van den waterstaat, aan het lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het doen van ©enige vernieuwingen en herstel lingen u an de rijksgebouwen aan do noord-west zijde van de Abdij te Middelburg, in gebruik bij het provinciaal bestuur van Zeeland. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek zal, behalve aan het lokaal van het ministerie van binnenlandsche zaken, en aan dat van het provinciaal bestuur van Zeeland, ter lezing liggen op al zoodanige plaat sen alwaar gewoonlijk dergelijke bestekken in gemelde pro vincie ter lezing gelegd worden. Den vierden en den derden dag vóór de besteding zal de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, door deii opzigter van den waterstaat J. Bourdrezvoorts zijn nadere in for ma- tien te bekomen aan het bureau van den hoofd-ingenieur van den waterstaat jhr. Ortt, te Middelburg, en bij den aspirant ingenieur Loke, aldaar. Middelburg, den 20 julij 1S60. De gedeputeerde staten van Zeeland, R. W. v. LIJNDEN, voorzitter. S. VAN DER SWALME, griffier. Aan de belanghebbenden wordt bekend gemaakt dat de kermis te Cortgene van 't jaar zal beginnen op woens dag deu 15 en eindigen op zaturdag den 18 augustus 1860. Cortgeneden 25 julij I860. J. B. BYBAU, burgemeester. P. IT. VAN LIS, secretaris. PLAATSELIJK BESTUUR. AD VERTENTIE. Burgemeester en wethouders van Goes, verwittigen bij deze de belanghebbenden Dat de gewone Jaarmarkt binnen deze gemeente zal worden ingeluid op zaturdag den 18 augustus en beginnen op Dingsdag den 21 daaraanvolgende en eindigen op dings- dag den 4 september daarna. Dat op dezelve geene kwakzalvershoroskooptrekkers en dergelijke toegelaten, en alle draaiborden, dobbelspelen, rijfe- laars en bedelaars geweerd zullen worden. Dat de aanvragen om plaatsenvóór den hierboven bepaal den aanvang der jaarmarkt, vrachtvrij en met opgave der be noodigde breedte in nederlandsche ellemaatzullen moeten geschieden aan de marktmeester.aan welke een ieder, alvo rens te kunnen worden toegelaten, deszeifs patent zal moeten vertoonen. Voorts dat geene nadagen zullen worden toegestaan. Gedaan ten raadliuize van Goes, den 14 julij 1S60. Burgemeester en wethouders voornoemd M. P. BLAAUBEEN. De secretaris, TI. C. PILAAR. Middelburg 2f julij. De tweede kamer der staten generaal heeft gisteren de hei de laatste aliueas van art. 2 van het wetsontwerp tot den aan leg van spoorwegen (bepalende de lijnen van Rotterdam langs Dordrechtnaar Breda, en van Amsterdam naar Nieuwediep) goedgekeurd, en daarna hetgeheele art. 2, zoo als het nu is gewijzigd, aangenomen met 49 tegen 23 stemmen. Art. 3, bepalende de punten waarop gelijktijdig met den aanleg zal worden aangevangen, is vervolgens mede, eenigzins gewijzigd, aangenomen met 42 tegen 30 stemmen. In de zitting van lieden is een door den heer Poortman voorgesteld amendement, waarbij andermaal getracht werd het beginsel van concessie nu nog in de wet te brengen, ver worpen. Daarop zijn de artikels 4 en 5, en vervolgens de ge- heele spoorwegwet met tegen 23 stemmen aangenomen. Zi j luidt aldus Art. 1. Voor rekening van den staat worden aangelegd spoorwegen langs de lijnen in het volgend artikel vermeld. Art. 2. Deze lijnen loopen a. van Arnhem, langs Zutphen, Deventer, Zwolle, Meppel, Steen wijk, Heerenveen, tot Leeuwarden; b. van Harlingen, langs Franeker, Leeuwarden, G roningen Winschoten, naar de hannoversche grenzen c. van Zutphen, langs Goor, Hengelo, Enschede, met ée'n of twee vertakkingen naar de duitsclie grenzen; d. van Groningen, langs Assen, naar Meppel e. van Maastricht of Meerssen, langs Roermond, Venlo. Helmond, Eindhoven, Boxtel en Tilburg, tot Breda; f. van Rozendaal, langs Bergen op Zoom, Goes, Middel burg, tot Vlissingen (j. van Venlo naar de pruissische grenzen h. van Utrecht, langs Kuilenburg, Zaltbommel, 's ïïerto- genhosch, tot Boxtel i. van Rotterdam, langs Dordrecht, Willemsdorp, Moer dijk, tot Breda; k. van Amsterdam, door de Zaanstreek, of van Haarlem, langs Alkmaar, tot het Nieuwe Diep. Art. 3. Met den aanleg wordt, zoo veel mogelijk gelijktij dig, aangevangen op de volgende punten Te Arnhem voor den weg naar Leeuwardente Harlingen voor den weg naar de hanoversche grenzente Breda en te Maastricht of te Meerssen voor den weg van Breda naar Maastricht of naar Meerssente Rozendaal voor den weg naar Vlissingen; te Utrecht voor den weg naar Boxtelte Breda voor den weg naar Rotterdamte Nieuwe Diep voor den weg naar Amsterdam of naar Haarlem. Met den aanleg van den weg van Groningen naar Meppel wordt aangevangen nadat de weg van Harlingen naar de hannoversche grenzen zal zijn voltooid. Art. 4. De wet bepaalt de wijze van exploitatie. Art. 5. Jaarlijks wordt voor den aanleg der in art. 2 ge noemde spoorwegen ten minste tien raillioen gulden op de staatsbegrooting uitgetrokken. In een bijvoegsel hij dit nommev, deelen wij de discussien mede over de lijn van Rosendaal langs Bergen op Zoom, Goes, Middelburg naar Vlissingen", zoo als die in het Bijblad der Nederlandsche staatscourant zijn opgenomen. Woensdag avond heeft in het schuttershof De edele hand boog alhier het aangekondigde fanfaren-concert plaats gehad door het muzijkkorps der veld-artillerie, in garnizoen te Utrecht, onder directie van den kapelmeester F. RurlersdorfF. Iloewel het weder niet zeer gunstig was, werd het concert door een zeer talrijk publiek bezocht. De onderscheidene nommers van het programma werden met juistheid uitgevoerd en voldeden uitmuntend. De uitvoering getuigde bij alle van een goed ensemble, maar inzonderheid het „Souvenir uit Wagners Tannhauser" gecomponeerd door den kapelmeester, en de Potpourris uit de operas Jerusalem en Robert le (liable werden zeer verdienstelijk uitgevoerd en daverend toegejuicht. Herhaaldelijk teruggeroepen, deed men nog een tweetal nommers hoven het programma hooren, waaronder de neder landsche volksliederen. Naar wij vernemen is bij (1e provinciale commissie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Zeeland, een zeer vereerend schrijven ontvangen van zijne exc. den minister van binnenlandsche zaken, waarbij de verdiensten erkend worden van den door hare zorg opgemaakten staat van den alge- meenen gezondheids- en ziektetoestand in de verschillende gemeenten, welke in het jaarverslag dezer provincie is opge nomen. Tevens zouden exemplaren van die staten zijn aange vraagd om aan de provinciale geneeskundige commissien in onderscheidene provinciën ter kennisneming te worden toe gezonden. Z. K. TI. prins Frederik is weder naar Ems vertrokken. II .K. II. prinses Marianne is dingsdag avond van hare bui- tenlandsche reis op Rusthof te Voorburg teruggekeerd. UitMainz wordt gemeld. datZ. M. de koning tegenwoor- dig is geweest bij de groote parade over de pruissische troepen, welke den 21 dezer aldaar plaats had hij gelegenheid van het bezoek van den prins-regent van Pruissen en de keizerin-we duwe van Rusland. Z. M. was gekleed in de uniform der pruissische huzaren. Uit 's Ilage wordt berigt, dat tot opvolger van dr. J. Bos scha jr., thans hoogleeraar in de wiskunde aan de koninklijke militaire akademie, als assistent bij het physisch kabinet te Leyden, is benoemd dr. L. C. Levoir, en in diens plaats, tot assistent bij het chemisch kabinet, dr. T. Modderman. Woensdag vierde, aan de comptabiliteit en expeditie van de Nederlandsche staats-eourant en het staatsblad, de heer A, v. Poeteren, Az., zijne 50jarige ambtsvervulling. Bij deze gele genheid werd hem. namens de ambtenaren van de comptabili teit der Nederlandsche staats-eourant, zoomede van de redac tie en van de algemeene landsdrukkerij, een geschenk in zil ver, bestaande uit een prachtigen inktkoker, aangeboden. De directeur der algemeene landsdrukkerij, de heer Withuijs, sprak bij deze gelegenheid den jubilaris hartelijk toe, en deed onder anderen uitkomen, dat de broeder van den heer van Poeteren, nu 5 jaren geleden, het bijzonder voorregtmogt ge nieten, bij de zelfde administratie gelijk feestte vieren; hij bragt voorts hulde aan den ijver en de naauwgezette pligtsver- vulling. ook van den togenwoordigen jubilaris die, bewogen door de ondervonden blijken van opprijsstelling zijner lang durige diensten, met aandoening daarop antwoordde en zijn dank betuigde. Dagblvan Gravenhage.) Zondag zijn de nog staande gebleven muren van de kazerne te Leeuwarden voor een deel door den wind omvergeworpen. Benociiüngeii csï besluiten». belastingen enz. Eervol ontslag verleend op verzoek aan mr. J. G. van Ravestcyn, als ontvanger-en treposeur der in- en uitgaande regten en accijnsen en van het kantoor van waarborg en belasting der gouden en zilveren werken te Middelburg, behoudens aanspraak op pensioen. procureurs. Benoemd tot procureur hij de arrondisse-

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1