-= 2 O I U I IE" 1 j^| j Laagste I so q temperat. .2 -a j en verschil I a g met de j-" r hoogste. Aanmer kingen. LKGEii. In rang en ancienneteit overgeplaatst hij het wapen tier infanterie vair het leger in Oost-In die, de 2e luitenant H. K. A. Beekhuis van het le regement infanterie. Kerk- en sclioolnicuws. Bij den kerkeraad der nederduitscke hervormde gemeente te Westkapelle is berigt ontvangen dat de heer J. J. Crebas te Gapinge bedankt heeft voor de eenparig op hem uitge- 1 bragte beroeping derwaarts. Thans is besloten in de vacature van een predikant te voorzien door het beroepen van een kan- didaat. Marine ci» feger. liet nederlandsche oefenings-eskader, onder bevel van den kapitein ter zee H. WipfF, en bestaande uit Zr. Ms. fregatten met stoomvermogen Zeeland, Evertsen en de Admiraal van Wassenaer, heeft den 2S junij de reede van Lissabon verlaten met bestemming naar Malta. Men leest in de Nederlandsche staatscourant Blijkens een schrijven van (jeu kapitein-luitenant ter zee C. P. deBrauw, kommand erende Zr. Ms. korvet Prins Maurits der Nederlanden, is dat schip den 20meijl. te Si- monsstad (kaap de Goede PIoop) aangekomen en zou den 5 junij daaraanvolgende zijne reis naar Nederland voortzet ten. Aan boord was alles wel. Aan een particulier schrijven ontleenen wij betrekkelijk dit oorlogsvaartuig nog de volgende bijzonderheden. De reis van Batavia tot in de Simonsbaai heeft 65 dagen geduurd, daar men aanvankelijk met slecht weder en tegenwind te kam pen had. De état major bestaat, behalve uit den kommandant, uit den luitenant ter zee le klasse J. J. B. de Jonge Oudraat; die der 2e klasse E. F. Ilanel von Cronentliall. J. P. van llos- sum, H. D. Guijot en jhr. A. F. Meijer, den officier van admi nistratie le klasse J. Boom; de officieren van gezondheid le klasse A. A. Grondhout en 3e klasse J. F. P. Ermerins en H. L. Reede; scheepsklerken H. L. F. Pisuisse en W. C. Ren ting; len luitenant der mariniers S. A.Roos. Men verneemt dat van wege ons gouvernement eene commissie naar Stokholm zal worden gezonden, om daar kanonnen te doen gieten. Aan de hestellingen te Luik gedaan kon. uithoofde van de vele andere bestellingen aldaar, geen gevolg worden gegeven. SSurgcrlijlie staml. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 1 dezer: 1'. M. S. Kros, jm. 27 j. met M. M. den Bouwmeester, jd. 25 j. C. de Jonge, weduwen, di j. met C. Cevaal, wed. 35 j. G. II. C. J. Frede- riks, jm. 30 j. met J. M. Nauta. jd. 30 j. N. J. van Heyl, jm. 21 j. met J. M. de Kok, jd. 21 j. J. C. Moolenaar, jm. 22 j. metS. C. Fontyn, jd. 23 j. Vlissingen, van 23 tot 30 junij. GehuwdH. F. Rekkers, jm. 25 j. met P. S. Wattez, jd. 24 j. J. C.Toinpet, jm. 27 j. met A. Fluyt, jd. 25 j. L. F. L. de Lang.jm. 25 j. met-A. H. Smith jd. 2'j j. Bevallen: T. J. de Koning, geb. Kastelijn, d. E. Hage- man, geb. Tanis,d. J. van der Kuyl geb. Machielse, d. E. A. Speckens, geb. D'Jong, d. E. van Melle, geb. Melse, z. N. de Pagtcr, geb. Daane, d. E. Naerebout, geb. Martens, d. B. G. Singer, geb. Stolp, d. A. G. Schokker, geb. van Veen, z. OverledenC. P. Remet, wed. van J. M. Ekkers, 89 j. Goes, van 23 tot 30 junij. Bevallen: A. de Brandt, geb. Reynas, d. P. J. Frankin, geb. Verheide, z. J. de Nooyer, geb. Goeman, z. S. van As- peren Vervenne, geb. Visser, d. (levenl.) Overleden: J. van der Does, d. Ij. P. Kooman, z. S m. 1VI. M. van der Pas, d. 1 j. Zierikzee, van 23 tot 30 junij. GehuwdA. Bodde, weduwen. 53 j. met P. Baug, wed. 45 jaar. Bevallen: N. Boot, geb. van Vestend. C. C. de Jonge, geb. de Jonge, z. M. S. Dekker, geb. Frienit, z. M. Bakker, geb. Peeterse, 2 z. (levenl.) Overleden E. Sehaaff, wed. V. Janse, 71 j- L. Capelle, d. 3 j. N. Schippers, d. 3 j. N. Schippers, vrouw van V. J. Stefi'en?, 40 j. Vcrkoopiajgen en aanbestedingen. Grijpskerke 30 junij. L bund. S2 roed. 90 ellen bouw- en weiland, gelegen in de gemeente Grijpskerke. Verkocht voor f 1601 Meteorologische waas-nemingen, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Junij 1860. ZO.t.O. Z. t.W. Nw.t.N [Zw. t.Z.i V. t.Z. w.zw.j 7(54.0] 21.6 759.'J IS.2 760.9 i 14.6 763.SI 17.5 759.S 16.0 7ö9.4| 1 0.75 14.12 1.0 0.78 12.04 2.5 0.81 10.04 7.0 0.68 10.00] 3.0 0.70; 9.401.0 0.7L 9.31 |o.O 3ojNvr.t.N| 8(765.3113.7 076: 8,95jo.Q huijig bevolkt, betrokken. 1 buijig betrokk. dik betrokken, betrokken, bijna helder, bewolkt. Vhcrmonietcrst and 29 junij. 's av. 11 u. 57 gr. 30 's morg. 7 u. 58 'smidd. 1 u. 60gr. 'sav. 11 u. 54gr. 1 julij's morg. 7 u. 55 's midd. 1 u. 60 's av. 11 u. 60 2 's morg. 7 u. 60 'smidd. 1 u. 69 gr. üuitcnlanösclje tijötngrn. £11 geland. Londen 29 junij. In de zitting van het Lagerhuis heeft lord Palmerston op eene vraag van den lieer Sheridan te kennen gegeven, dat het gouvernement geenerlei mededeeling ont vangen had aangaande de uitbarsting van onlusten te Napels. De heer Peel heeft zijne interpellatie betrekkelijk Sicilië uit gesteld, vermits lord John Russell wegens ongesteldheid afwezig was. De minister van oorlog heeft in het huis der gemeenten verlof gevraagd tot het indienen een er wet 0111 de inrigting der militie te verbeteren, en tevens de strekking van dien maatregel opgegeven. Hij verklaarde daarbij, dat het gou vernement de militie niet slechts wenscht te behouden, maar deze krijgsmagt ook veel bruikbaarder wil maken dan zij tot dus ver is. Op dit oogenblik (zeide hij) moeten alle pogingen aangewend worden 0:11 het staande leger te versterken, maar daarbij moet men zorg dragen, dat dit niet gebeuve ten koste van de militie, want deze moet als een zeer belangrijk bestand deel van 's lands verdedigingsmiddelen beschouwd worden. Onder de veranderingen, die de nieuwe wet zal bepalen, be hoort in de eerste plaats deze, dat in de aan zee gelegen ge westen des rijks gedeelten der militie tot artilleriekorpsen vereenigd en ingerigt zullen kunnen worden. Verder wenscht de regering aan de sterkte van de militie eene belangrijke uit breiding te geven. In Engeland verlangt zij die sterkte van 80,000 tot 120,000 man te kunnen opvoeren; in Schotland van 5,000 tot 10,000, en in Ierland van 15.000 tot 30,000 man; zoo dat in tijd van vrede de militie 120,000, en in tijd van oorlog 180,000 man zou tellen. Wijders moeten betere bepa lingen gemaakt worden omtrent de oefeningen van dit gedeel te der krijgsmagt. Onder de bijzonderheden, welke de minister mededeelde, behoort ook deze, dat de ingelijfde militie-korpsen dit jaar bijna 53,000 man zullen tellen, en dat aide militie-korpsen, zoo wel de niet ingelijfde als de dienstdoende, thans van E11- field-geweren voorzien zijn. De mannelijke bevolking des rijks, van den ouderdom van IS tot 45 jaren, uit welke de mi litie wordt zamengesteld, telde in het jaar 1S00 ongeveer 1,900,000; in 1815 2,329,000; in 1851 4,167,000, en thans kan zij op 4,622,000 hoofden gesteld worden. De voordragt van den minister heeft aanvankelijk bijval gevonden en hem is verlof gegeven tot het indienen eener op de aangeduide grondslagen rustende bill. Toen de door liet gouvernement voorgedragen en cloor het lagerhuis aangenomen bill tot afschaffing van den papier- accijns onlangs door het hoogerhuis verworpen was, werd door velen beweerd dat de pairs daarmede hunne bevoegd heid waren te buiten gegaan en inbreuk hadden gemaakt op een van de algemeen erkende en gewigtigste beginselen der engelsche staatsregeling, hetwelk wil dat de volksvertegen woordiging alleen, en niet de erfelijke tak der wetgeving, het regt heeft 0111 aan liet volk belastingen op te leggen en aan het gouvernement geld te bewilligen. Vooral aan den kant der ultraliberalen werd een hevige toon tegen liet lioogerliuis aangeslagen die vroeg of eene vergadering van adellijken en aanzienlijken, welke niets vertegenwoordigden dan zich zei ven en hunne eigene belangen en vooroordeelen, aan de volksvertegenwoordiging het voornaamste haver regten, het welk den grondslag der constitutionele volksvrijheden uit maakte, het uitsluitende regt namelijk om aan het volk belas tingen op te leggen, ontnemen zou. Er werd toen door liet lagerhuis op voorstel iler regering eene commissie uit zijn midden benoemd, om te onderzoeken of en in hoe verre liet besluit der pairs zich met antecedenten regtvaanligen liet. Deze commissie heeft niet tot eenstemmig heid kunnen komen drie van have leden, met name de heer Bright en twee ministers, die van buitenlandsche zaken en van financiën, houden vol, dat liet hoogerhuis geene bevoegd- heid had om zoodanig besluit te nemen, en dat het lagerhuis I dat besluit op eene of andere wijze behoort teniet te (loen. De andere negentien leden der commissie daarentegen, met den heer Walpole aan het hoofd, oordeelen dat het onderzoek I der min of meer gelijksoortige gevallen van vroegeren tijd geenen bepaalden grond oplevert om (le handelwijze der pairs j voor eene inconstitutionele aanmatiging te houden. The times denkt, dat het lagerhuis zich met het gevoelen van de groote meerderheid der commissie zal vereenigen, on- der bijvoeging welligt van eene of andere verklaring, strek kende 0111 te beletten, dat het nu door het hoogerhuis geno men besluit naderhand als een voorbeeld en regts»rond zou kunnen worden ingeroepen. Lieden van conservatieve denk wijze wensclien dat de zaak op die wijze afloopezij zijn voor den toenemeuden invloed van den heer Bright en zijne vrien den beducht, en stellen meer en meer prijs op het hoogerhuis. als een bolwerk tegen den aandrang der democratische be grippen. Men spreekt van eene geldleening van vij f millioen pon den sterling, die de regering zou willen aangaan, het zij tot dekking der kosten-vnn den oorlog in China, hetzij van die welke voor de nationale verdedigingswerken vereisclit zullen worden. De reis van den prins van Wales, den vermoedelijken troonopvolger, naar Canada, is 1111 op den 10 julij bepaald. Z. K. II. zal den overtogt doen aan boord van liet linieschip Hero, hetwelk begeleid zal worden door de fregatten Ariadne en Flying Fisli. De-minister van koloniën, de hertog van Newcastle, en verscheidene hoofd-officieren zullen Z. K.H. vergezellen. De prins zal het eerst te St. Johns (op Nieuw foundland) aan wal stappeu; vervolgens Nieuw Schotland, Nieuw Bronswijk en Prins Eduards eiland bezoeken. Om streeks den 23 augustus zal hij te Montreal aankomen, en eenige dagen later de opening van de Victoria-brug over de St. Lawrence-rivicr bijwonen. Na eene reis door de beide provinciën van Canada gemaakt te hebben, zal hi j ook de voor naamste steden der Vereenigde staten bezoeken, en daarbij gebruik maken van de uitnoodiging van den president Bu chanan, 0111 dezen te Washington een bezoek te geven. Eerst in het laatst van October zal de prins in Engeland terugko men. Duitschland. Weenen 28 junij. De militaire regtbank, welke belast is geweest met het onderzoek der zaak van den overleden gene raal vonEynatten, heeft hare taak volbragt. Volgens de offi ciële Wiener Zeitungis bij het gehouden onderzoek gebleken, dat buiten den generaal von Eynatten aan niemand deelne ming aan de gepleegde bedriegelijke liandeliugen kan ten laste gelegd worden. Het zelfde blad zegt dat er spraak is van eene bijeen komst van den prins regent met keizer Alexander, welke in de laatste helft van septemberen wel op russischenbodem in het gouvernement Grodno, zou plaats hebben. De nederlandsche regering had aan de leden der Oosten- rij ksch-duitsclie telegraafvereeniging de uitnoodiging doen geworden om tot het houden van eene algemeene conferentie zamen te komen, welke dan den 1 augustus te 's Gravenhage plaats zou hebben. De meerderheid der leden heeft de nood zakelijkheid eener zoodanige zamenkomst niet erkend, en zij zal derhalve achterwege blijven. Berlijn 28 junij. Onze regering heeft aan hare diploma tieke agenten twee circulaires doen toekomenbetreffende de bijeenkomst te Baden. De eene, hoofdzakelijk bestemd voor hare vertegenwoordigers bij de verschillende staten van Duitschlandbepaalt zich om eene officiële lezing te geven van de door den prins regent gesprokene rede in de bijeen komst der duitsclie souvereinen op 18 junij. Hetgeen daarin gezegd wordt komt uit den aard der zaak overeen met het geen de officiële Staats Anzeiger te dien aanzien heeft open baar gemaakt. De tweede circulaire is bestemd voor Pruissens vertegen woordigers bij de niet-duitsehe hoven, en bevat een duidelijk overzigt van de gesprekken tusschen den keizer en den prins regent, die op den 15 en 17 ten aanzien der buitenlandsche politiek gehouden zijn. Men begrijpt dus dat die circulaire verreweg de belangrijkste is. De keizer der franschen aldus wordt daarin gezegd heeft den prins regent de verzekerin gen vanFrankrijks vredelievende inzigten gegeven. Hij heeft het volledigst de'menti gegeven van alle denkbeelden van oorlogzuchtigen aard en van vergrooting van grondgebied, die aan Frankrijk worden toegedicht. Hij heeft buitendien verklaarddat de inlijving van Savoye en Nizza eene gebeur tenis is, welke haren grond vond in buitengewone omstandig heden, doch die elders geen plaats zouden kunnen vinden, terwijl hij er bijvoegde dat er volstrekt geen analogie bestond tusschen Italië en Duitschland. De keizer heeft tevens zijn leedwezen te kennen gegeven, (lat sommige bladen in Duitsch land er op uit zijn om wantrouwen jegens Frankrijk op te wekken, iets hetgeen juist kan strekken om verbittering tus schen beide natiën aan te kweeken. In antwoord op die loyale en geruststellende verzekerin gen aldus gaat de circulaire voort heeft de prins regent den keizer niet verholendat men in Duitschland de vrees meent te moeten koesteren dat Frankrijk, door de consequen tie der omstandigheden er toe gebragt zou worden om zijne grenzen naar den Rijnkant uit te breideneven als het dit reeds gedaan heeft naar de zijde der Alpen. Maar de prins

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2