$uitcnlanö$d)e tijöinfjcn. Thermometers land 27junij. 's av. 11 u. 50 gr. 28 's morg. 7 u. 58 'smidd. 1 u. GGgr.'sav. .11 u. 5Sgr. 29 'smorg. 7 u. 58 'smidd. 1 u. (Mgr. Staten generaal. Thans ziet het voorloopig verslag der tweedekamev.be- trekkelijk de wetsontwerpen tot afschaffing der slavernij in West Indien, het licht. Van de 72 leden hebben slechts 45 deelgenomen aan het onderzoek der voordragten. Daar onder waven ev slechts zeer weinigen, hij wie de thansvoorge- i stelde bepalingen verdediging vonden. Men meende dat in vergelijking met de vroegere voorstellen, hier een aanraerke- lijke stap achterwaarts werd gedaan. Immers beperken de I bepalingen in de voorstellen het denkbeeld van vrijheid zoo zeer, dat men daarbij naauwelijks anders dan aan de instand- houding eener vermomde slavernij, hoogstens aan voorberei ding en langzamen overgang tot vrijheiddenken kon. Tevens betreurde men het, dat de regering had afgezien van de krachtdadige aanmoediging der immigratie van vreemde arbeiders in Suriname. De kamer heeft ook nog bij haar ver slag nadere inlichtingen gevraagd omtrent de ware strekking der zending van den heer Metman naar West Indie. Engeland. Londen 26 junij. De dagbladen bevatten weinig of geen politiek nieuws, maar zijn opgevuld met verslagen van de op zaturdag 11. door koningin Victoria gehoudene revue over de korpsen vrijwilligers. Alle bladen, zonderonderscheid, heffen juichtoonen daarover aan, en de schier voorbeeklelooze geest drift. bij deze gelegenheid door alle klassen der bevolking aan den dag gelegd, en de onberispelijke houding der manschap pen van alle wapens zullen er ongetwijfeld toe bijdragen om de vrees voor een inval, die. in weerwil van alle verzekerin gen van keizer Napoleon, nog niet geheel is geweken, ten eenenmale te doen verdwijnen, en ook op de staatkunde der regering terugwerken. Volgens berigten uit Point de Galle (Ceylon) van 2S mei, zouden lord Elgin en baron Gros die, gelijk reeds is ge meld. schipbreuk geleden en daarbij hunne papieren hebben verloren, deu 6 dezer naar Hong-Kong vertrekken. Weenen 25 junij. Der Wanderer meldt dat de heerenBram- biila en Mondolfo, de groothandelaars uit Triest, sedert eeni- gen tijd gekerkerd (verdacht van medepligtigheid aan de door maarschalk von Ey natten c. s. gepleegde ontrouw ten nadecle van den staat), gisteren uit de gevangenis ontslagen zijn. In berigten uit Berlijn wordt de inhoud medegedeeld van een in april jl. door Pruissen aan de regeringen van de staten des tolverbonds gerigt memorandum, hetwelk strekt om deze met het doel der pruissische expeditie naar China en Japan bekend te maken. Daaruit blijkt dat Pruissen trachten zal met Siam, China en Japan verdragen te sluiten, in vorm cn inhoud overeenkomende met die. welke reeds tusschen die rijken en andere europesche staten tot stand gekomen zijn. Wat den inhoud betreft, wordt als eene der hoofdvoorwaar den, die bedongen moeten worden, opgegeven het regt om in de bedoelde aziatische rijken gezanten en consulaire agenten te onderhouden. Ten einde echter geen wantrouwen op te wek ken, zal de pruissische onderhandelaar niet kunnen nalaten de tolvcrbondstaten in al wat den handel betreft als een ge heel voor te stellen, hetwelk alleen als zoodanig regten wenscht te erlangen. Dit dien hoofdeis in de ontwerpverdra gen het regt om ecneu gezant af te vaardigen, alleen voor Pruissen gestipuleerd de bevoegdheid tot het benoemen van consuls daarentegen is aan al de tolvcrbondstaten voorbe houden. onder die beperking nogtans dat op elke plaats slechts een enkel de gezamenlijke tolverbondstaten vertegen woordigend consulaat zal bestaan. De Oesterreichiscbe Zeitung berigt dat volgens de aan den rijksraad medegedeelde bescheiden de geheele oosten- rijksche staatsschuld tot 5 pet. kapitaal herleid, eene som be draagt van 2265 millioen florijnen. Voor rentebetalingen aflossing van deze schuld is voor 1S61 eene som van 113,407,500 bestemd, zijnde 2,716,400 meer dan voor het loopende jaar. Uit Hanover wordt medegedeeld dat de Kölnische Zeitung in het gansche land is verboden. De aanleiding daar toe is geweest het opnemen van een artikel over de verheffing tot graaf van den heer von Bordes, de man die als minister in de tweede kamer van Hanovev de woorden heeft gesproken, welke de hoogste verontwaardiging in gansch Duitschland hebben opgewekt. Frankrijk. Parijs 25 junij. Prins Jeröme heeft, naar men verzekert, bij testamentaire beschikking zijne wensclien medegedeeld om trent zijne begrafenis, zoo wel als omtrent de plaats, waar hij verlangt dat zijn lijk zal worden bijgezet. Heden is de minis terraad op het paleis te Fontainebleau vergaderd, onder het voorzitterschap van den keizer, om te beraadslagen over liet ceremonieel, hetwelk bij de begrafenis van den broeder van keizer Napoleon I zal worden gevolgd. Algemeen vermoedt men dat het lijk voorloopig in de kerk van het Hotel der invaliden zal worden geplaatst, tot dat het lijk van Napoleon naar St. Denis zal worden overgebragt, waar mede een grafkelder voor prins Jeröme zal worden in gerigt. De Moniteur maakt van het overlijden van den prins in de navolgende termen gewag: ,.De dood vanZ.K- H. prins Jeröme Napoleon berooft Frankrijk van een prins, wiens nagedachtenis verbonden zal blijven met de groot ste gebeurtenissen van een heldhaftig tijdperk. De voor zienigheid heeft bet gedoogd dat de laatste broeder van keizer Napoleon I niet het tijdelijke met het eeuwige verwisselde voor en aleer hij de herstelling aanschouwd had van de roem rijke dynastie, waaraan hij zijne diensten met zoo veel trouw had gewijd. Het volk zal ongetwijfeld deel nemen aan den rouw, waarin de keizerlijke familie gedompeld is." De acte van het overlijden des prinsen is gisteren door den minister van staat en door den president van den staatsraad opgemaakt. De Parijzenaavs vergasten zich sedert een paar dagen weder op het schouwspel van eene komeet. Zij bevindt zich ten noord-noord-westen,tusschen dengrooten en denkleinen Beer. De kern van de komeet heeft de gvoote van eene ster van den tweeden rang; de staart is zeer lang en spreidt zich in den vorm van een geopenden waaijer uit. De rapporten omtrent Duitschland schijnen twee be- langrijke militaire maatregelen te hebben uitgelokt, namelijk het oprigten van een artillerie-kamp te Yincennes en het bevel tot vervaardiging van eene aanzienlijke hoeveelheid marine-henoodigdheden, te leveren tusschen 1 en 30 septem ber van dit jaar. Men zegt daarenboven, dat het plan van Duitschland, tot oprigting van een of twee kampen nabij onze grenzen, daarvan eene voorname oorzaak is. Men wil weten, dat de prins van Monaco van den keizer de teruggave vordert van de steden Menten en Rocquebrunes, welke hem deugdelijk toebehooren maar in der tijd bij een revolutionnairen kunstgreep in banden der fransche regering zijn gespeeld. Men verzekert evenwel, dat deze vordering geene aanleiding zal geven tot eene uitbreiding van het fran sche leger; de keizer lioopt deze zaak met den prins ten einde te kunnen brengen, zonder dat het tusschen het rijk van Mo naco en dat van Frankrijk tot een oorlog komen zal. De regering heeft den maatregel opgeheven, waarbij aan de dagbladen was verboden het opnemen der bisschoppe lijke mandementen. Turkye. Volgens het Journal de Constantinople heeft de grootvizier Mehemet Kybrisli-pacha op zijn togt tot het houden eener enquête naar den toestand der christelijke bevolking, reeds Varna enSehumla bezocht, terwijl een ijver cn loyaliteit door hem aan den dag worden gelegd, die het beste van de zaak doen liopen. Zoodra hij ergens is aangekomen, roept hij de gemeentelijke en andere autoriteiten, alsmede de notabelen bijeen, ten einde inlichtingen in te winnen naar den toestand der bevolking, terwijl hij ieder, die grieven meent te hebben, uitnoodigt ze hem mede tc deelen. Elk misbruik dat hem ter ooren komt, wordt onmiddelijk door hem onderzocht, en blijkt het dat het bestaat, dan wordt diegeen, welke zich daar aan schuldig heeft gemaakt, onverschillig wie hij zij, gestraft volgens 'slands wetten. Er zijn reeds vele voorbeelden dat ambtenaren, wier pligtvevzuim gebleken was, door hem op staanden voet ontslagen zijn. kalle. Het sardinische gouvernement gaat voort, maatregelen te nemen om de zamensmelting der nieuw verworven provinciën met de oude bestanddeelen der monarchie allengs tot stand te brengen. Zoo zal het ministerie van oorlog in Toskane met het einde van deze maand worden opgeheven; van de 74 ambtenaren, uit welke het bestaat, zullen 50 naar het ministerie van oorlog te Turyn overgeplaatst, en de overige op pensioen gesteld worden. De sardinische kamer van volksafgevaardigden heeft zich in bare zitting van den 16 dezer, met 164tegen 20 stemmen vereenigd met de voordragt des gouvernements, strekkende om de strafbepalingen van het sardinische wetboek tegen geestelijken, die de regten der burgerlijke overheid schenden, 's lands instellingen aantasten of de openbare rust in gevaar brengen, dadelijk in de nieuwe gewesten des rijks toepas selijk te maken. Intussclien worden in die gewesten reeds sedert eenigen tijd dwangmaatregelen genomen tegen de geestelijken die zich aan de nieuwe orde van zaken niet wil len onderwerpen. Te Forli is pater Barbiani, een dominika- ner monnik, tot gevangenisstraf van een jaar en tot eene geld boete van 2000 francs veroordeeld. Te Bologna is den 21 dezer de openbare behandeling begonnen van het regtsge- ding tegen den heerRalta, dert vicaris des aartsbisschop». die onlangs bij de viering van den verjaardag der uitvaardiging van de sardinische constitutie de medewerking der kerk had geweigerd. De openbare aanklager heeft geeischt dat hij tot gevangenisstraf van drie en een half jaar en tot eene geld boete van 2500 francs zon worden veroordeeld. De turynsche Armonia en andere kerkelijk gezinde dag bladen beklagen zich met bitterheid over die vervolging vau geestelijken, en zeggen dat in Midden-Italie de hoog geroem de vrijheid, welke er door Sardinië is gebragt, alleen voor de revolutionairen, maar niet voor de kerk. hare dienaren en vrienden schijnt te bestaan. Bij de inlijving van Savoye in Frankrijk werd aan de officieren der twee sardinische regementen, welke uit savooi- sclie miliciens bestonden, vrijheid gelaten om naar eigen ver kiezing in de sardinische krijgsdienst te blijven of metbeboud van rang en alicienneteit in de fransche krijgsdienst over te gaan. Zes en tachtig van hen hebben het eerste, en slechts acht cn twintig het laatste gekozen. Berigten uit Napels van 26 dezer bevestigen dat eene constitutie zal worden ingevoerd, tevens met af kondiging eener amnestie en met aanneming der italiaansclie driekleuv- vlag. Met Sardinië zal eene alliantie worden gesloten. De heer Spinelli was met de vorming van een nieuw ministerie belast. Aan Sicilië zouden soortgelijke instellingen als aan Napels verleend, en dat eiland door eenen onderkoning gere geerd worden, zoodra bet weder in onderwerping zal geko men zijn, en de vijandelijkheden zullen dus voortgezet wor den, om zoo mogelijk daartoe te geraken. Afgescheiden van de naar Calabrie gezondene versterkingen ora die gewesten te beschermen, verzekert men dat de bevelhebber van Messi na order heeft gekregen om de bergpassen van Mancorano tc bezetten niet de kortelings doorhem ontvangene versterking- van koninklijke troepen. Die passen zijn op 20 mijlen afstauds van Messina gelegen, en als de Napolitanen er in slagen om ze te bezetten vóór (le Sicilian en. dan kunnen zij een aanval op Messina van den vasten wal beletten. Als minister van buitenlandsche zaken moet de heer Mar- tino benoemd zijn, en deze vegtstvceks van den koning uitge gane keuze heeft algemeene tevredenheid verschaft. De kies- collegien voor de zamenstelling der kamer van afgevaardigden zijn reeds tegen deu 7 juli j bijeengeroepen, en tegen dien tijd wacht men in het offieieele dagblad eene opgave van de namen der leden van den senaat, welke direct door den ko ning worden benoemd uit de notabiliteiten der wetgevende magt, der marine, van liet leger en van de administratieve magt. Onder de aangebodene concessien blijft intusschcn liet sluiten van een verbond met Sardinië wel het zonderlingste en onwaarschijnlijkste. Dit zou alleen reeds het bewijs opleveren tot welk een diep treurigen toestand de napelsche regering, die zich zoo sterk waande, is gedaald. Maar keizer Napoleon lieeft, naar men zegt, toen hij de bemiddelingsvoorstellen van den heer Martino afwees, den raad verstrekt om zich tot ko ning Victor Emmanuel te wenden, en dien raad heeft men in den uitersten nood opgevolgd. De onderhandelingen daartoe zullen niet gevoerd worden door een napelsch diplomaat, die zich tot dat einde naar Turyn zou begeven, maar door tus- schenkomst van den heer de Villamavina, savdinisch minister te Napels, die reeds een diplomaat van den zelfden naam (volgens sommigen zijn zoon, volgens anderen zijn neef) met de daartoe strekkende voorstellen naav Tuvyn heeft afge vaardigd. Zij die te Napels eeuig vertrouwen stellen in den gunstigen uitslag der thans doav de regering aangewende pogingen, voegen erbij dat er zeer onlangs een vertrouwelijk schrijven door Napoleon III aan Victor Emmanuel is gerigt, waarin de keizerbij den koning aandringt om Garibaldi tebeletten eeni gen aanval in Galabrie te doen, en dat de koning werkelijk vertoogen tot dat einde aan de Sicilianen zou gcrigtliebben. Intussehen schijnt koning Frans II, volgens den Corriere mercantile van Genua, ernstig ongesteld te zijn. Z. M. moet lievige koortsaanvallen gehad hebben, zoo dat liij'gelaten is, en de geheele koninklijke familie bezocht het paleis herhaal delijk, terwijl de koningin-weduwe benevens des konings broeders en zusters er bepaaldelijk hunnen intrek hebben genomen. - De jongste berigten uit Sicilië melden dat Garibaldi de slooping van het fort Castellamare beS'olen heeft. De eerste divisie van het leger der opstandelingen was naar Catania en een ander korps naar Syracuse gezonden. De gemeenteraad van Palermo had hij een adres aan Gari baldi gevraagd dat Sicilië onverwijld bij het koningrijk Italië

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2