regement dragonders (limburgsch bondscontingent), voorts zoo veel miliciens der ligting van 1857, welke behooreu tot het le., 2e en '3e. bataillon van liet regement grenadiers en jagers, en het le., 2e. en 3e. bataillon van hetle., 5e. en 7e. regement infanterie (welke bataillons door Z. M. bestemd zijn om in de legerplaats bij Milligen veldmanceuvres uitte voeren) als benoodigd zijn om elk bataillon op eene sterkte van minstens 350 man te brengen, onder de bepaling dat daartoe zullen worden aangewezen: 1de miliciens van ge melde ligting, die in der tijd niet tot aanvulling van ontbre kende vrijwilligers of tot zamenstelling van het blijvend gedeelte hebben gestrekt; 2. door eene loting zoo veel van de overige miliciens dier ligting tot gezegde opkomst te bestem men als noodig zijn om de bedoelde bataillons op eene sterkte van 350 man tc brengen, zullende alle miliciens van die lig ting den 24 september daaraanvolgende weder met onbe- daald verlof huiswaarts keeren. BurgesdUjlke siaisd. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 24dezer: F. N. Griras, jra. 23 j. met 31. Minderhout, jd. 2.2 j. J. A. Bro uwen aar, jm. 42 j. met C. J. Poley, jd. 30 j. J. C. J. van der Brugge, we- duw. 52 j. met D. J. Steyn, wed. 40 j. Vlissingen, van 16 tot 23 junij. Gehuwd: C. J. de Loenen, jm. 25 j. met M. J. Matse,jd. 2-2 j. M. Vader, jm. 36 j.metC. J. Kasteele, jd. 34 j. M. van der Vegt, weduwn. van M. de Keur, 4G j. met M. C. Ileyblora, wed. van F. F. J. Lemoine, 45 j. BevallenJ. C. Stoltenhoft'geb. D'Harvaut, il. Overleden: J. H. Iloutgraaff, z. 2j. C. S. van de Sande, vrouw van C. de Wolft' Cz., 50 j. S. P. Diethelm. jd. 54 j. Goes, van 16 tot 23 jnnij. Gehuwd: J. Zwartepoorte, jm. 20j. met P. de Kouter, jd. 17 jaren. Bevallen: A. K. Kakcbeeke geb. de Ruiter, d. J.Rijk geb. Westdorp, z. E. D. de Vreugd, geb. Kerpel, z. (leveftl.) Overleden A. Mol. z. 3 w. J. Scbeele, man van J. G. J. Jongejan, 40 j. E. lloogesteger, z. 9 m. A. J. den Hollander, d. 3 m. J. G. Contant, z. 2 m. J. F. I-Iufkens, jm. 20 j. Zierikzee, van 16 tot 23 junij. Bevallen: A. G. van den Santlieuvelgeb. de Kempenaer, z. A. Swarts, geb. Boer, z. C. van der Schelde, geb. Cosman, z. J. den Boer, geb. Heyerick, d. C. A. Ribbeus, geb. For- xnenooy, d. E. van Meuren, geb. van der Have, d. M. Appel, geb. Iluson, d. Verkoopi n ge si en aaabcsfcdingen. Middelburg 22 junij. Een huis en erf met tuin, in de lange Singelstraat, wijk N no. 172, opgehouden voor 1' 2000, doch later met liet pakhuis uit de hand verkocht voor f2250; een dito in de Latijnsche schoolstraat, wijk C no. 51, verkocht voor f553; een dito in de Nederstraat, wijk O no. 200, verkocht voor f 2S0. Meteorologische waarsiciMingen, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Junij 1S60. 1 1 fi i 3 'in Kracht. 1 IJ lÓ üj c 5? 5 g 1 a yT 1 Laagste temperat.. en verschil roet de hoogste. Aanmer kingen. 17 ZO.t.Z. 18' West. 19, Oost. 20: W.NW 21 W. t.Z. 22 West. 23|Zw.t.Z. 11 11 1 3 4 9 7 752.7 757-9 759.1 756.0 759.2 704 3 7640 14.0 10.79 12.1 0.86 18.1 0.75 IS G 0.78 16.0 0.81 15.6 0.74 20.3 jO.GG 9.5212.6 9.18; 2.5 11.54'0.0 12.36,1.0 11.0-3 3.0 9.83 0.0 11.50(0.0 10.S 47.0 betrokken. dik betrokken. betrokken. betrokken. betrokken. bewolkt. ligt bewolkt. Therïasoiïtacicrstajsïl. 22 junij. 's av. 11 u. 5igr. 23 's morg. 7 u. 61 'smidd. 1 u. 73 gr. 'sav. 11 u. 64 gr. 24 's morg. 7 u. 65 's midd. 1 u. 74 'sav. 11 u. 62 25 's morg. 7 u. 68 'smidd. 1 u. 65 gr. föuitcnlanösrlje tijöingrn. Engeland. Londen 23 junij. In de zitting van het lagerhuis van giste ren heeft lord John Russell op eene vraag van den heer Peel geantwoord, dat de thans ontvangen nota van den heer de Tliouvenel geenszins de verklaring behelst dat Frankrijk niet in eene inkrimping van het savooische gebied zou bewilligen. "Wijders heeft lord John Russell ten aanzien van den inhoud dier nota meerdere medcdeclingen gedaan. In dat stuk wordt gezegd ilat er drie wegen zonden zijn om art. 2 van bet tvac- taat van Turyn met art. 92 der Ween er slotacte overeen te brengen: 1. dat de mogendheden toestemmen in liet houden eener conferentie; 2. dat er gelijkluidende nota's gewisseld worden, of 3. dat bet aan Frankrijk en Zwitserland overgela ten worde om onderling overeen te komen ten aanzien van hetgeen in de plaats zou moeten worden gesteld van de vroe ger op Piemont berustende verpligtingen. In de nota wordt voorts verklaard dat Frankrijk bereid is om de vroeger aan Piemont opgelegde verpligtingen op zich te nemen, en dat het congres, in geval het tot stand kwam, in Frankrijk gehou den zou moeten worden. Lord John Russell voegde er bij dat liet de vraag was of de mogendheden liet daaromtrent eens waren, dat de neutraal verklaarde districten aan Frankrijk wierden overgedragen, op de zelfde voorwaarden, waarop zij door Piemont bezeten waren geworden. Die staat van zaken leverde eigenaardige raoeijelijklieden op, wanneer eene mogendheid als Frankrijk in liet bezit van liet vroeger aan Piemont behoord hebbende gebied trad, al mogt dan ook Frankrijk zich bereid verklaren om de zelfde verpligtingen op zich te nemen. Het was te be treuren dat Frankrijk geenerlei geneigdheid betoonde om voorwaarden te bewilligen, die in hare uitwerking gelijk zou den wezen met het bepaalde bij liet tractaat vanlSl 5. Voorliet engelsche gouvernement was liet niet mogelijk de voorgestel de schikking aan te nemen als equivalent van de bepalingen van liet Weener verdrag. Frankrijk heeft niet voorgesteld Chablais en Faucigny aan Zwitserland af te staan. Indien Engeland den afstand van Savoye aan Frankrijk erkent, dan zal de regering in overweging nemen langs welken weg het best zal kunnen worden voldaan' aan de wenschen van Zwit serland ten aanzien van zijne onzijdigheid. Nog heeft genoemde minister in die zitting op eene vraag van den lieer Griffith verklaard niet te weten of het juist is, dat een napelsch fregat de beide vaartuigen met volgelingen van Garibaldi zou liebbeu vermeesterd door het vevtoouen der engelsche vlag en door de belofte om ze naar Palermo op sleeptouw te nemen. Alhier zijn tijdingen ontvangen uit Japan van 23 april. De keizer van dat rijk is den 15en maart door 14 Japannezen vermoord. Een opstand werd te gemoet gezien. Demoorde- naven zijn ter dood gebvagt. Tijdingen uit China van 13 april, over Californie ontvan gen, houden in. dat de chinesche regering de vorderingen van Engeland en Frankrijk, heeft aangenomen. l&u^land. De adel van het gouvernement Wladimir heeft zich in janu- arij dezes ja ars bij eerbiedig adres tot den keizer gewend, met verzoek om vrijzinnige hervormingen in te voeren. Hij stelde daarbij voorop, volkomen in te stemmen met de welda dige bedoelingen van den keizer en het liooge gewigt te beseften van den tegenwoordigen tijd, doch vermeende tevens dat het vaderland voldoende waarborgen mist voor de stipte uitvoering der wet. Onze geheele administratie zegt het adres is op bu- reaukratische beginselen gegrond: alle gemeenten worden geregeerd door lieden, aan welke de belangen dier gemeen ten onbekend zijn, en die, in van elkander afgezonderde stan den gesplitst, bij het volslagen gebrek aan openbaarheid en bij onverantwoordelijkheid der ambtenaren, niet alleen de regering niet kannen ondersteunen in hare welwillende be doelingen, maar ook buiten staat zijn om voor de eigene plaatselijke behoeften zorg te dragen. De naleving der voor schriften door de staatsbeambten en de uitvoering der wetten door deze is in geenen deele gewaarborgd, omdat onze regt- banken verpligt zijn alle zaken in het diepste geheim te behandelen en zich bij hare uitspraken alleen door de schrif telijke processen-verbaal der executieve overheid en door de voorgeschrevene regelen omtrent bewijsvoering, in stede van door haar geweten en hare overtuiging te laten leiden, zoo dat zij geheel en al afhangen van de willekeur der met het onderzoek belaste beambten en geenen voor de regtspraak onmisbaren waarborg aanbieden. Eindelijk worden ambte naren, in bet geval dat zij hunne eigene pligten verzaken, dan alleen geregtelijk vervolgd, wanneer hunne chefs goedvinden vergunning daartoe te verleenen. Als volstrekt noodzakelijke grondslagen voor eene hervor ming stelde het verder voor: 1. strenge afscheiding van de regterlijke magt en het beheer der policie2. eene gemeen schappelijke administratie voor alle standen 3. een door alle standen gekozen en alleen aan de regtbanken en gemeenten verantwoordelijk huishoudelijk-besturend beheer waarbij niet de gekozen personen door liet administratief gezag be vestigd worden, maar door hetzelve alleen voor de geregelde verkiezingen gewaakt wordt; 4. een policie-bestuur, hetwelk niet dan preventief en alleen op grond der wet handelt; 5. openbare en mondelinge behandeling der burgerlijke regts- zakenopenbare behandeling der strafzaken naar geweten en wet, dat is met eene jury6. regtstreeksclie verantwoordelijk heid van een ieder voor de regtbanken; 7. persoonlijke verantwoordelijkheid der ambtenaren voor het niet vervullen van hunne ambtspligten, zonder bet vegt om zich op de voor schriften hunner chefs te mogen beroepen8. het nemen van nieuwe en afdoende maatregelen tot ondersteuning van het openbaar en bijzonder crediet. Door den minister van binnenlandsche zaken, den heer Lanskbi, is op dit adres een antwoord gegeven, hetwelk insge lijks door de dagbladen medegedeeld wordt en hoofdzakelijk van den volgenden inhoud is. „Z. M. de keizer heeft ontvangen en met de grootste onte vredenheid gelezen het door de gouvernements- en distrïcts- adels-maarschalken en onderscheidene edellieden van Wladi mir onderteekende verzoekschrift, waarbij zij om eene radicale hervorming van onderscheiden takken des keizerlij ken bestuurs vragen. Dit verzoekschrift is vol van onbeta melijke afkeuring der thans bestaande orde en organisatie, door liet ongegronde verwijt dat alle gemeenten door lieden geregeerd zouden worden, die hare belangen niet kennen en niet verantwoordelijk zijn voor de wet; en eindelijk dooi de hoogste overheden van volslagen willekeur te beschuldi gen. Het bevat voorts vorderingen, welke de door onze wetten aan den adel verleende privilegiën te buiten gaan. Of is niet ook de lijfeigenschap een uitvloeisel van den aller- hoogsten wil van den czar Godunow, en eene door eeuwen heugende wetsbepalingen bekrachtigde instelling? en toch wordt zij opgeheven Geene wet vergunt den adel om in zijne vergaderingen onderwerpen te behandelen welke de algemeene staatsinrigting betreffennog minder mag hij zijne werkelijke bemoeijenis tot zulke vraagstukken uitstrekken. Wilde men zulk eene bemoeijenis van den adel gedoogen. dan zou men aan zijne beschouwing en beoordeeling de be langen en behoeften niet enkel van den adel in andere rus- sisclie gewesten, maar ook van alle andere standen onder werpen. Uit dit oogpunt beschouwd, strijdt het door den adel van Wladimir in zijn verzoekschrift uitgedrukte verlangen met den geest onzer staatsinrigting en kan nictgeduld worden. De edellieden, die het onderteekend hebben hadden zich niet moeten veroorloven een dergelijk verzoekschrift in te dienen. Het was de pligt van den gewezen gouvernements- maavschalk Bogdanow geweest ben van deze ongeoorloofde handeling te weerhouden niet alleen heeft nij dit niet ge daan, maar hij heeft zelfs het eerst door zijne onderteekening aan de anderen het voorbeeld en de aanleiding gegeven om het verzoekschrift te onderteekenen. Het heeft den keizer behaagd te bevelen, dat voor deze onwettige handeling aan den gouvernements-adels-maarschalkBogdanow eene strenge berisping, en aan alle districtsmaarschalken eene strenge ver maning door den gouvernementschef gegeven worde." IhiifscIiEaiid. Weenen 22 junij. Volgens de Oesterreichische Zeitung is de napelsche gezant alhier de heer Petrulla, naar Napels ontboden, om aldaar de onder de tegenwoordige omstandig heden noodzakelijke hervormingen in te voeren. Die staats man zou zich bereid verklaard hebben om naar vermogen tot bereiking van dat doel mede te werken, zonder eene bepaalde portefeuille te willen aannemen. In het zelfde half officiële blad wordt de toestand der christenen inTurkye besproken. In het bedoelde arti kel komen enkele uitdrukkingen voor, waaruit schijnt te blijken, dat tusschen onze regering en die van Rusland weinig overeenstemming omtrent dat punt bestaat. Men leest daarin onder anderen liet volgende: „Naar luid der jongste berigten uit Tuvkye mag men zich overtuigd houden, dat er geene sprake kan zijn van eene systematische onderdrukking dei- christenen aldaar. Te beweren, dat dergelijk feit wordt ge pleegd, moet beschouwd worden als een voorwendsel, waar achter andere en wel geheime bedoelingen zijn verborgen." Volgens berigten uit Berlijn heeft de pruissische regering den 6 dezer eene circulaire aan al de duitselie regeringen doen toekomen, waarin zij in eenige bijzonderheden treedt betreffende hare positie tot den duitschen bond en tevens haar gevoelen over dien bond zeiven uitspreekt. De inbond dier depecbe moet ongeveer op het volgende nederkomen1de pruissische regering houdt vast aan den bond en ontkent dus al hetgeen omtrent het tegendeel beweerd is2. zij verklaart zich voor de noodzakelijkheid eener hervorming van de bondsconstitutie, doelerkent tevens dat dit slechts trapsge wijze kan plaatshebben; 3. als een punt dat ten spoedigste hervorming vereischt, wijst zij het krijgswezen van den bond aan; 4. beveelt de pruissische regering ten dringendste aan, dat de bondsdag zich onthoude van inmenging in de binnenland sche constitutioneele kwestien van de verschillende bonds staten, en verklaart dat zij (de pruissische regering) dit stand punt consequent zal handhaven, gelijk zij dit ook in de keur- hessische kwestie gedaan heeft. Dit document moet in een zeer verzoenenden geest gesteld zijn, zoo dat men mag hopen dat het een goeden indruk zal te weeg brengen ook op die staten, welke de zienswijze van Pruissen tot nu toe niet deelden. Berlijn 22 junij. Men meldt uit Petersburg het volgende De belangstelling in liet lot der grieksche christenen in het Oosten, openbaart zich niet alleen door de stappen door onze

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2