sitie, (lie insgelijks met brochures voor den dag zouden komen, als vervolg op die van den heer Paradol, door de reg- terlijke vervolging van dien schrijver niet afgeschrikt zijn, maar tot de uitgave hunner brochures vast besloten zijn, het zij dan eenigzins gewijzigd of zoo als ze oorspronkelijk ge schreven zijn. Men verzekert, zegt de Moniteur de la flotte, dat de commissie uit het wetgevend ligchaam, belast met het onder zoek van het wetsontwerp betrekkelijk de beschikbaarstelling van 10 millioen tot het verstrekken van voorschotten aan de nijverheid, zich bepaalt tot de volgende combinatiën. Er zou een Comptoir (1e l'industrie worden opgerigt, dat voorschot ten zou doen op lange termijnen, met de faculteit van terug betaling in tien jaarlijksche termijnen, te rekenen van het tweedejaar na de verstrekking van het voorschot. De inrigting zal voor -100 millioen obligatien uitgeven, die in hoogstens 12 jaren moeten zijn ingelost en door den staat gewaarborgd worden. La patrie deelt in hare berigten uit Sicilië mede, dat eene der voorwaarden van de capitulatie is, dat in geen geval later de vijandelijkheden te Palermo mogen hervat worden. L'opinion nationale verzekert dat Frankrijk, met toe stemming van Sardinië, het verzoek der napelsche regering om bemiddeling heeft aangenomen. Als voorwaarde zou gesteld zijn het uitvaardigen eener vrijzinnige constitutie en de instelling van een afzonderlijk bestuur over Sicilië onder eenen prins uit het huis der Bour bons, en met raadpleging der Sicilianen over deze schikking. Dit zelfde berigt wordt in berigten uit Londen bevestigd daarbij is gevoegd dat de lcosnmandeur San Martino door keizer Napoleon is gemagtigd om naar Parijs te komen met bepaalde bemiddelingsvoorstellen. De keizer zal daaromtrent echter geene beslissing nemen alvorens zich met Engeland te hebben verstaan Italic. De sardinische senaat heeft het tractaat tot afstand van Savoye en Nizza aan Frankrijk aangenomen met 92 tegen 10 stemmen. Behalve de commissie, welke belast is de grenzen te be palen tusschen Frankrijk en Sardinië, wordt eene gemengde commissie benoemd, aan welke is opgedragen het in korten tijd oplossen van de incidentele kwestien, zoo als de vaststel ling van het te dragen aandeel door (1e afgestane gewesten in de openbare staatsschuld van Sardinië, en de wijze van uit voering der verpligtingen, welke voortspruiten uit de andere met het sardinische gouvernement geslotene overeenkomsten. Die commissie zal have taak aanvangen zoodva Frankrijk de afgestane gewesten zal hebben in bezit genomen. Uit Turyn wordt gemeld dat de maarschalk Yaillant aldaar dingsdag wordt verwacht. De tollinie aan de zijde van Savoye zou, volgens die zelfde berigten zijn vastgesteld. De eerste fransche linie bevindt zich te Lanslebouvg, de twee de te St. Jean de Maurienne. De sardinische linie zal te Susa gevestigd worden. Het bevestigt zich dat er op den 6 dezer te Palermo eene capitulatie is gesloten tusschen den napelschen generaal Letizia en „zijne excellentie" generaal Garibaldi, zoo als hij is gekwalificeerd in (1e officiële acte. Uit krachte daarvan zullen de napelsche troepen, ten getale van 18,000 man zich met hunne wapenen en bagaadje met krijgsmanseer mogen terugtrekken. Volgens eene (lepeche uit Napels van 10 dezer begonnen de troepen die Palermo ontruimen, daar reeds aan te komen. Zij zijn gerig-t op Gaeta en de stad Castellamare. De overige op het eiland garnizoen houdende napelsche troepen, concen treren zich te Messina, Syracuse en Agosta. Een gerucht dat de Engelschen het sterke kasteel van Palermo zouden bezetten gedurende het evacueren, is nog door niets bevestigd. Belangrijke versterkingen van manschappen, amunitie en wapenen geworden Garibaldi even zeer als geld. Te Genua, zegt men, hebben zich meer dan 7000 vrijwilligers den 8 dezer ingescheept naar Sicilië. Men zegt dat Garibaldi Sicilië aan liet nieuw ingestelde bestuur zal overlaten en zoo spoedig mogelijk zijne zegevie rende vaan onder de muren van Napels hoopt te planten, waar hij zich overtuigd houdt onder alle rangen der maat schappij medewerking en ondersteuning te zullen vinden. De reden, dat hij zoo veel spoed maakt, moet gelegen zijn in de vrees, dat de mogendheden op de eene of andere wijze zullen tusschen beide komen. Volgens een brief van iemand, die den 3 dezer, eer hij zich aan boord van een der schepen voor Palermo begaf, in de stad geweest was, waven alle straten opgebroken, en hij telde niet minder dan 300 harrikaden. sommigen van reusachtige grootte. De soldaten hadden toen nog, behalve liet paleis en het fort, het hotel van financien, de prefectuur, het bureau van policie en het aartsbisschoppelijk paleis in hun bezit. In het hotel van financien bevond zich voor eene waarde van 100 millioen, zoo wel aan particulieren ais aan den staat toebehoo- rende. Garibaldi had 15 stukken geschut van vreemde sche pen gekregen, alsmede geld van Amerikanen. De Franschen namen eene strikte onzijdigheid in acht. Een aantal huizen waren door de bommen vernield, dochbijna niemand gedood. Het woedende volk maakte jagt op de commissarissen der re gering en spionnen men zegt dat er ongeveer 100 vermoord zijn, alsmede onderscheidene leden van de regterlijke magt, ook de prefect van Girgenti heeft het leven verloren. Onder scheidene monniken werken mede om het volk te wapen te roepen. In het dagblad der opstandelingen worden alle man nelijke inboorlingen van IS tot 50 jaren onder de wapens ge roepen. Er was een krijgsraad georganiseerd, teneinde alle staatkundige misdrijven, onder de regering der Bourbons te gen Italië gepleegd, te straffen. Er lagen ongeveer 50 oorlogs schepen op de reede. Het wordt nu van alle kanten bevestigd dat de mogend heden, zonder uitzondering, in de siciliaansche aangelegen heden strikt onzijdig zullen blijven. Zelfs Oostenrijk heeft zich met dit beginsel vereenigd. Alleen heeft het kabinet van Weenenden wenscli geuit, dat de mogendheden het zenden van versterkingen aan Garibaldi zullen beletten. Ditgeschiedt dan ook, zelfs door de sardinische regering, zoo veel mogelijk. Daaventegen worden de grenzen van den voraeinschen staat bestendig door deze vrijwilligers, die in groote troepen rond zwerven, verontrust, zoo dat de pauselijke regering zich ver- pligt ziet de grenzen op den duur in het oog te laten houden. In het algemeen luiden de tijdingen uit den romeinschen staat niet gunstig; de uitgaven, die de organisatie van de armee vordert, zijn groot, terwijl de gewone inkomsten daarentegen verminderen. En de buitengewone inkomsten schijnen niet aan de verwachting te beantwoorden. Althans men beweert van meer dan eene zijde dat de St. Pieterspenning tot dus verre niet meer dan 2* millioen francs heeft opgeleverd. Ook met de nieuwe leening schijnt het niet naar wensch te gaan; althans de termijn van inschrijving is reeds tot den 15 julij moeten verlengd worden. Zelfs te ltome heeft die leening niet veel bijval gevonden, en men noemt meer dan een man van groot vermogen die er geen deel aan heeft genomen. De kardinalen zeiven hebben voor niet meer dan 30,000 scudi ingeschreven. Het dagblad van Milaanberigtdathetstedelijkbestuur van die stad den 5 dezer eene som van 100,000 fr. uit de stads kas heeft toegezonden aan het fonds, hetwelk besteed wordt om geweren voor Garibaldis manschappen te lcoopen. CjatttrelsbcrigTcn. draaimuukten Amsterdam 13 junij. Tarwe en gerst prijshoudend. Raapolie op zes weken f41 Lijnolie op zes weken f 31J. Prijzen vaan effecten. Amsterdam 13 junij. Nederland. Cevtific. "Werkelijkeschuld 2.V pet. 64* 3 dito dito dito '1 Aand. Handelmaatschappij 4* ,5 133* Rusland. Oblig. 1798/1816 5 104), Certitic. Hope co 1 82* dito dito 1855, 6de serie. 5 100* G 60* Aand.spoorweg (afgefourneerd) 219 Polen. Schatkistobligatien 4 80* Spanje. Obligatien 1-4 37* dito binnenlandseh 3 46* Certifie. coupons bewijzeu Crciliet instelling (gefourneerd) Oostenrijk Obligatien Weenef metalliek 5 50 dito amsterdamsche 5 73* dito nationale 5 56| dito 1847/1852 2* 27 Bank actiën 3 766 Belgie. Certificaten bij Rothschild 21 51 Portugal. 3 44* dito nieuwe 3 42* Grenada. 14* Venezuela 2* 23* Illinois. 7 85* Mexico. 3 Londen, 12 junij. ten 12 ure. Consols 93g. "Weenen, 12 junij. (slotprijzcn) Metalliek 5 pet. 70. Parijs, 12junij. (slotpr.) 4*pet.compt. 3pet. 68,45. Prijzen van coupons en losbare oEdigatlen. Amsterdam 11 j unij Metalliek f 22,Napelsche fDiverse engelsclie in f 11,65 Engelsche Russen f 11,65; Fransche f55,50; Belgische f55,75; Pruissiscbe f34,87*; Spaansche piasters fSpaansche coupons per fr. f Hamb. Russen f33,12*; Russische in zilveren roebels f 34,Poolsche in fl. f27,12*; Nationale metalliek f28,65; Dollars f 3retijöingm. Den 11 den dezer zijn ter reede van Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen bestemd Emilie, gez. Rasmussen, Mollerup; Anne Mathie, gez. Hansen, Saudberg; Luna, gez. Breckwoldt, Johannagez. Vietheer, heide van Dantzig; Lambert, gez. Krann, Koningsberg; Helena, gez. Ileijen, Newcastle; Romas Joaqui, gez. Arroqui, Biscaia; Fidus, gez. Nissen, Gravestein; den 12den Ilolkett, gez. Schmarje, Matrone, gez. Johanssen, beide van Koningsberg; Herman Willem, gez. Breckwoldt Dantzig; Aukathor, gez. Mork, Drammen; Mads Wiel, gez. Eckstein, Fredrikshold; Neptune, gez. von Pem, Meldorf; Emanuel, gez. Breckwoldt, Hamburg; The maid, gez. Payne. Den 12 dezer de Schelde afgekomen en langs voornoemde reede naar zee vertrokken Alexander Gibson, gez. Meos, Dantzig; Jne. Autjustcgez. Forsant, avontuur; Freischutz, gez. Volkman, Memel; Simeta, gez. Collora, Johun Schtceffel, gez. Koch, beide naar Newcastle; Albrecht Thear, gez. Hom mes, Jlalomaanen, gez. Due, heide naar Archangel; Albert,gez. Ramm, avontuur-, Benedict, gez. Pfaft', Conrad Frans, gez. Nitzel, beide naar Riga; Electra, gez. Veybey, Middlesbro; Gaston, gez.Ehlers, Hartlepool; Conslantia, gez. Riepev, New castle; Marco Polo, gez. Sandersen, Londen; Girojlée, gez. Groult, Santander, Celeste Henri, gez. Langoulant, Swansea; Paladin, gez. Bugdahl, Dantzig. fttrngclingm. Ecu cugclscli divertissement. Onder dit opschrift bevat het Journal des débats een arti kel van den lieer John Lemoinne, dat ook voor Nederlanders belangrijk genoeg is om het in zijn geheel over te nemen. Het behelst menige waarheid, die ook hier te lande mag vernomen worden. Het artikel werd geschreven weinige dagen na den fameusen box-wedstrijd, die in do vorige maand in en buiten Engeland zoo druk werd besproken. Het luidt als volgt. Hoeveel belang de kwestie der hervorming van lietkiesregt of die van liet handelsverdrag, of zelfs die van de inlijving van Savoye moge hebben, noch het een noch het ander houdt op dit oogenblik het meest de aandacht van het engelsche volk bezig. Vóór eenigc dagen bevond zich op de beurs te Londen, die markt waar de grootste zaken der wereld worden verhan deld, een man, wiens tegenwoordigheid nog al vreemd was op genoemde plaats en die door bankiers en makelaars op de schitterendste wijze werd ontvangen. Buiten hadden de hoe raas der menigte zijne aankomst begroet; binnen werd hij in triomf rondgevoerd en met even veel bewondering als nieuwsgierigheid gadegeslagen. Men liet hem op eene tafel klimmen, en daar hield hij als goed Engelschman eene kleine redevoering, waarin hij zijnen dank betuigde en waarna men hem eene beurs met een honderdtal guinjes overhandigde. Op gevaar af gevoelige harten en kicsche ooren te kwetsen, moeten wij zeggen, dat die man de boxer Tom Saycrs was, de kampioen van Engeland en de held van den dag. De ovatie, die hem op de beurs werd gebragt, vond hij overal, waar hij zijn gelaat vertoonde, waarop naauwelijks de teekenen der vreesselijke slagen die hij daarop ontving werden bespeurd, of zijnen arm, die nog heviger slagen heeft verduurd. De etiquette liet niet toe dat men hem in het lagerhuis even als op (1e beurs bragt, maar men heeft er voor hem eene goede collecte gedaan, en deze nationale inschrijving, die reeds sedert acht dagen door geheel Engeland wordt aanbevolen, kan niet anders of zal den beroemden boxer een aardig kapitaal aanbrengen. Het verhaal van den geduchten strijd, die (1e engelsche boxer onlangs heeft volgehouden tegen een tegenstander, die uit Amerika kwam, heeft lange en vele kolommen in de en gelsche dagbladen gevuld, en het schijnt dat die onder een groot gedeelte van het fransche publiek een gevoel van schaamte heeft opgewekt, waarvan wij te vergeefs de oorzaak hebben wachten op te sporen. Men moet elk volk nemen zoo als het is, en de Engelschman is zoo wel de taaiste arbeider der wereld als de grootste eter, de grootste drinker, de groot ste jager, de grootste vechter, en het meest verzot op alle lig- chaamsoefeningen en op alle spelen, die de kracht ontwikke len. De Amerikaan Emerson heeft regt wanneer hij zegt „De Engelschen hebben meer ligchaamskracht dan eenig ander volk. Zij zijn van meening dat mannelijke ligchaams- oefeningen de grondslag zijn van die grootheid van ziel, die aan den eenen menseh de heerschappij over den anderen geeftZij boxen, zij loopen, zij jagen, zij rijden en roei- jen, en zeilen van de eene pool naar de andere Wanneer (Zie verder het bijvoegsel.)

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 4