MIDDELBURGSCHE COURANT. Donderdag 14 Junij. 3auhonöi0ingen t8mncnlan&sf!)f tij&ingcn. 1860. Deze courant verschijnt <les dingstkigs, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlissingcn geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is ƒ3franco per post f 3,4-0. De inzending van advertenticn kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekendmakingen enz. van één tot zes regels/1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegeiregt Yoor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon grootc letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Bij deze courant behoort een bijvoegsel. Editie van woensdag avond 8 ure. VAN HET RIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. F U BS Ij S A T I E. De burgemeester en wethouders van Ylissmgen Maken bekend dat de kermis of jaarmarkt binnen die gemeente, dit jaar zal aanvangen op maandag den 1G julij en eindigen op zaturdag daaraanvolgende; zullende geene bedelaars, horos- kooptrekkers, loterijspelers, houders van draaiborden of kwakzalvers op gezegde kermis worden toegelatennoch zulke personen als, voor zoo veel gevorderdvan geen patent zijn voorzien. Wordende de kooplieden enz. uitgenoodigd om tot het bekomen van plaatsen, zich tijdig, en wel uiterlijk binnen vier dagen vóór den aanvang, in persoon of met vrachtvrije brieven en met opgaaf der grootte hunner tenten of kramen, in nederlandsche maat. aan te melden bij den marktmeester. En opdat niemand hiervan onwetend zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebrui kelijk is. Vlissingen, den SS mei 1SG0. De burgemeester en wethouders voornoemd J. W. GALLEN FELS. Dc secretaris, P. FORBES WELS. Middelburg 13 junij. Door de hier gevestigde commissie tot het examineren van varenslieden, zijn in hare zitting van gisteren, na afgelegd examen, diplomata uitgereikt aan de heerenW. A. Dingemans van Ouwerkerk aan den Amstel, W. F. van Broekhuizen en J. A. Vrijman van 's Hage, als len stuurman voor de groote vaart. Gisteren is ter openbare teregtzitting van het provinciaal geregtshof in Zeeland voor burgerlijke zaken, doorjhr. mr. Willem Ernst van Panhuijs alhier, afgelegd de eed als advo caat, voorgeschreven bij art. 5 van het reglement van orde en discipline voor de advocaten en procureurs, vastgesteld bij koninklijk besluit van 14 september 1S38 (staatsblad no. 3G.) In deze gemeente zijn gisteren 239 stembiljetten voor de verkiezing van een lid van de tweede kamer der staten gene raal ingeleverd. liet getal stemgeregtigden bedraagt 472. Krachtens koninklijke magtiging is de opening der stem bussen voor hefcgeheele hoofdkiesdistrict bepaald op donder dag voormiddag. In de navolgende hoofdkiesdistricten, waar heden de ope ning der stembussen voor de verkiezing van leden der tweede kamer van de staten generaal heeft plaats gehad, was de uit slag als volgt. Te Groningen is herkozen de heeren mr. B. Wichers;te Leeuwarden, mr. J. Dirks, te Deventer, mr. J. R. Thorbecke; te Nijmegen, jhr. G. E. G. C. K. Dommer van Poldersveldt te Utrecht, mr. E. van Voortliuysente Hoorn, mr. P. M. Tutein Nolthenius; te Amsterdam, mr. C. van Heukelom, mr. J. Heemskerk en S. Cool; te Leyden jhr. mr. R. J. Schimmelper.ninckte Gouda, jhr. mr. W. M. de Brauwte 's Gravenhage, jhr. mr. W. T. Gevers Deynoot; te Breda, mr C. NV. Oomente Maastricht, mr. E. van NVintershoven ;,te Arnhem, mr. NV. baron van Lynden. Voorts moet er her stemming plaatshebben; te Delft tus- sehen de heeren C. Hoekwater en jhr. mr. II. G. O. L. Jans- sens; te Rotterdam tusschen de heeren mr. N. Olivier en J. D.Fransen van de Putte; te Dordrecht tusschen de heeren mr. J. D. van der Poel en mr. P. Blussé van Oud Alblaste Gorincliem tusschen de hee^n Korteweg en jhr. mr. P. J. Elout van Soeterwoude. Door de regering is een besluit genomen betrekkelijk de suikercultuur in Nederlandsch Indie. Daarbij is onder ande ren bepaald dat bij wijze van proefneming een gering getal contracten publiek zal uitbesteed worden in Indie. Aan de ingenieurs T. J. Stieltjes en John Dixon is de aan leg van spoorwegen in Oost Indie opgedragen. Ten vervolge op het in ons vorig no. medegedeelde betrek kelijk de onlangs te Hulst gehoudene algemeene vergadering en tentoonstelling door de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, zien wij ons thans in staat gesteld het volgende overzigt te geven over de bekroonde voorwerpen. Er waren aaugebragt 57 paarden (waaronder 7 hengsten). Daarbij werden toegekend aan een schimmelhengst van 9 jaar, toebehoorende aan (len heer van Kerckhove te Moer- beke (Belgie) de eerste prijs van f30; een donkerbruin 3jarigen hengst van den zelfden, (le tweede prijs, zijnde een zilveren medaille; eene zwarte merrie van 8 jaar, toebehoorende aan G. C. Schuerma» te Hulst, de eerste prijs van f30; eene zwarte merrie met druipbles, van 5 jaar, toebehoorende aan de wed. J. F. Leenknecht te Ilonienisse, tweede prijs, zilveren me daille; een 2jarigen roodschimmel, toebehoorende aan B. A. Plasschaert te Koewacht, de eerste prijs van f 20; een dito van D. van Putte te Koewacht, tweede prijs, eeu zilveren medaille; een 2jarigen ijzerscliimmel, toebehoorende aan B. Buysse te St. Jansteen, eervolle vermelding. Voor spannen paarden is de uitgeloofde prijs en premie nietkunnen worden toegekend, aangezien geen der aanwezige der bekrooning waardig was. Verder waren 3 stieren en 40 koeijen en runderen aange- bragt. Daarbij werden toegekend aan een 3jarigen stier van J. van Gassen teGraauw, eerste prijs vanf30; een 3jarigekoe van J. F. P. van Alsteyn te Gfaauw, eerste prijs van f30; eene zwartbonte koe van R. Parmentier te Ilontcnisse, tweede prijs, een zilveren medaille; eene vaalbonte koe van P. J. Mi- chielseus te Hulst, eervolle vermelding; een grijsbonte 2jarige vaars van van Alsteyn voornoemd, eerste prijs f20; eene bonte dito van dewed. B. J. Voet te Hulst, tweede prijs, zilveren medaille; een vaalbonte dito van J. van Arenthals te Hengst dijk, eerste prijs f 15; een roodbonte dito van van Alsteyn voorn., tweede prijs zilveren medaille; een zwartbonte 1 jarige vaars van den heer Vogelvanger, eervolle vermelding. Er waren 3 varkens aangebragt. Daarbij werd toegekend aan een 2jarige engelsche zeug van van Alsteyn, de eerste prijs van f 10. Van schapen waven er 20aangebragt. Daarbij werden toe gekend aan een ram, engelsch ras, van D. Bruggeman te Koe wacht. eerste prijs f 15; een dito vlaamscli ras, den zelfden, twee de prijs, zilveren medaille; voor debeste 3 stuks ljarige hamels» vlaamscli ras, van van Alsteyn, eerste prijs van f 10; voor de beste 5 stuks ljarige ooijen, vlaamscli ras, van C. Kouijzer te Houtenisse, eerste prijs van f 10; 5 stuks dito van van Alsteyn, tweede prijs, bronzen medaille. Voor de werktuigen enz. werden toegekend aan: een zceuwscbe ploeg met de minste kracht van de wed. J. N. Jans sen te Hulst, prijs van f 10; idem met nog mindere trekkracht van den heer Vogelvanger, prijs van f 15; een eenpaardsploeg van de wed. J. N. Janssen, prijs van f5; een vierbalksegge met, veel verbetering en goede bewerking van F. NVeeraaes te St. Jansteen eene prijs van f 5; een ronde draaiegge van A. Ivakebeeke te Goes, eene prijs van f 10; een wanmolen om graan schoon te maken van van Alsteyn, prijs van f20; een stroosnijmolen, om hare ligte werking en zuivere voortbren ging, van den heerVogelvanger, eene prijs van f 15; een boon breker en haverkneuzer van den zelfden, eene bronzen me daille; een dito van A. van de Water te Middelburg, een bronzen medaille; een kruiwagen op veren van den lieer Vogel- vanger, eervolle vermelding; een gareel vaivden zelfden, idem; een zeisscherper van denzelfden, idem, eene verzameling puike zaden van den zelfden, f 20; voor liet schoonste monster vlas, van Ch. van Ooy, te St. Jansteen, eervolle vermelding; voor verschillende vilten hoeden, zeeuwsch fabrikaat, van A. Cor- nelis te Goes, eervolle vermelding. Uit het dezer dagen uitgegeven zesde verslag van de te Sluis gevestigde kantwerkschool, onder de bescherming van H. M. de koningin, Ioopende over het verleden jaar, blijkt dat de school is bezocht geworden door omstreeks 100 leerlin gen, die te zaraen 21-39 ellen kant vervaardigden, welke met inbegrip der gewerkte kanten kragen, mouwen, enz., eene som van f2050 opbragten. Daarenboven is aan (le inrigting eene bewaar- en naaischool verbonden en ontvangen de leer lingen kosteloos schoolonderwijs. Een nieuw, luchtig en ruim gebouw zal weldra voltooid zijn. IT. M. de koningin gaf aan de instelling f300, en tot stichting der bewaarschool, die in verband staat met de volksschool, werd door het hoofdbestuur der Maatschappij tot nut van 't algemeen te Amsterdam f700 verleend. Men meldt uit Leyden van 11 dezer Gisteren hebben de akademiefeesten een aanvang geno men, en sedert prijkt onze gemeente in vollen feestdosch. Met het inhalen der oud-studenten gisteren middag werd het feest geopend. Zulks bragt reeds dadelijk een talrijke menigte op de been. Van Zomerzorg werden de oud-studen ten door onderscheidene collegien uit het studentenkorps in statigen optogt afgehaald en eerst naar de akademie, daarop naar de sociëteit Minerva geleid. In de gehoorzaal van het akademiegebouw werden de reünisten verwelkomd door den lieer B. M. Vlielander Hein, student in de regten, wiens toe spraak door prof. Fruin, van Utrecht, beantwoord werd. In de sociëteit Minerva riep de heer A. A. Buyskes de oud-stu denten het welkom toe, in wier naam de heer mr. J. C. de Koning, van Amsterdam, antwoordde. Des namiddags vereenigden de oud-studenten van 1830 tot 1840 zich in de gehoorzaal aan een feestmaal, terwijl een muziekale uitvoering in de sociëteit Minerva doorliet muziek korps van het regement rijdende artillerie den eersten feest dag besloot. Door 32 luitenants van liet regement grenadiers en jagers te 's Gravenhage in garnizoen, was eene klagt tegen een offi cier ingediend, wegens gedragingen, waardoor de waardigheid van den officiersstand wordt aangerand. Een raad van onder zoek heeft zich dezer dagen met het onderzoek dezer klagt beziggehouden, en beslist dat bedoelde officier schuldig ia aan het hem ten laste gelegde en derhalve uit de dienst moet worden ontslagen. Benoemingen en besluiten. ridderorden. Benoemd tot ridder der orde van den Ne- derlandschen leeuw de inspecteur van administratie bij de zeeinagt J. E. Kempe. marine. Benoemd metlG dezer tot klerken bij de directie der marine te Willemsoord, L. F. over de Linden eu A. J. R. Vogelsang; bij de directie der marine te Vlissingen, C. E. Plugge en C. Admiraal, en bij de directie der marine te Hel- levoetsluis, P. J. Lupgens. onderwijs. Benoemd tot onderwijzers van de derde klasse voor de dienst in Nederlandsch Indie de onderwijzers van den tweeden rang II. Planteina, N. Pol, Y. Ruitenschild en A. C. Uljée. geneeskundige dienst. Benoemd bij het personeel der geneeskundige dienst der landmagt, tot officier van gezond heid der 2e. klasse (naar ouderdom van rang,) de officieren van gezondheid van de 3e. klasse J. Scliuyt, L. E. Biancbi eu NV. J. de Meijer, van gemeld personeel. Marine cn leger. Kapitein Kretzer van de vestingartillerie, is benoemd tot adjudant voor het materieel te Neuzen.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1