3 de zijdedistricten, maar ook in de overige fabriek-districten wordt de ontevredenheid al g,rooter. De geldinzamelingen ten behoeve van Garibaldi duren zoo wel te Londen als in de provinciën openlijk voort; doch daar geen geld ingezameld wordt „om hem in zijn strijd tegen een met Engeland bevrienden vorst te ondersteunen." maar „alleen om hem een degelijk bewijs te geven, hoe zeer zijn ka rakter bewonderd wordt" kan daartegen van een streng legaal engelsch standpunt niets gedaan worden. fiSuitscSiland. Weenen 9 junij. De Wiener Zeitung meldt dat het hon- gaarsche stadhouderschap den 1 julij in het leven zal treden met die dagteekening zal de werkkring der thans bestaande vijl* afdeelingen van het stadhouderschap en van het algemeen gouvernement ophouden. De kiesbesturen van Moravie en de landsregering van Troppau zijn opgeheven, en die gewesten onderworpen aan het stadhouderschap Sdezie-Moravieevenwel blijft Sitezie zijn karakter als kroonland met eene afzonderlijke landsver- tegenwoordiging behouden. Berlijn 9 junij. Naar men van goederliand verneemt, heeft dc prins regent liet voorstel van keizer Napoleon, om liem tijdens zijn verblijf te Baden-Baden te bezoeken, aangeuo- men. Ook worden aldaar nog andere duitsche vorsten ver wacht. Frankrijk. Parijs S junij. Le constitutionnel zegt in zijn nommer van liedenDe depeches, die wij uit Sicilië ontvangen, beschrij ven den staat der zaken in liet kort aldus: „De wapenstilstand, welke heden op den middag afliep, is verlengd. „De groote mogendheden schijnen het onderling eens ge worden te zijn, ten eerste om te vorderen dat de vijandelijk heden niet hervat worden, ten tweede om als beginsel vast te stellen dat Europa in het geschil tussclien den koning van Napels en de Sicilianen niet zal tussclien beide komen. „Wij zullen hierbij voegen dat liet belang onzer elders ge- vestige landgenooten noodig gemaakt heeft nog drie fransche linieschepen naar de wateren van Sicilië te zenden." Een onzer kunstkoopers, de heer Moreau, had onlangs een doek van Leonard da Vinei, voorstellende een H. Se- bastiaan in levensgrootte voor 50 60,000 fr. verkocht. Het stuk, bèstemd voor het keizerlijk museum te St. Petersburg, was goed ingepakt eu behoorlijk aanbevolen per spoorweg naar Stettin gezonden en daar aan een van de stooinbooten toevertrouwd, die geregeld tusschen die stad en eene russische haven varen. Thans verneemt men dat deze boot, beladen met rails en maehineviën voor russische spoorwegen, in een storm niet ver van Stettin is vergaan. Naar men verzekert is de regering op liaar besluit terug gekomen ten aanzien der inschnjvingen voor de pauselijke leening, welke zij aanvankelijk in Frankrijk verboden had. Dien ten gevolge zullen deze thans alhier geopend worden bij het bankiershuis Blunt couip. Men verhaalt dat de turksrhe gezant hier ter stede, in een hoog gezelschap, in't welk Garibaldi voor gelukzoeker werd uitgemaakt, heeft geantwoord: „Wij allen zijn gelukzoe kers, inaav tusschen onsen Garibaldi bestaat slechts dit ver schil, dat de laatste voor het heil van zijn land optreedt en zijn leven waagt, terwijl wij. voor het lied van ons land opko mende, geen droppel bloed wagen en slechts het maken van ons eigen fortuin voor oogen houden." Op dit antwoord schijnt eene vrij langdurige stilte te zijn gevolgd. Men wil dat sporen zijn ontdekt van eene zamenzwe- ring tegen den keizer. Het plan zou zijn uitgegaan van de poolsche emigranten te Parijs. Anderen schrijven het toe aan Duitschers, die de poolsche emigranten slechts als werktuigen zouden hebben gebruikt. Men verzekert dat gisteren de schriftelijke bewijzen der zamenzwering in Lauden des kei zers zijn gesteld. Italic. De sardinische kamer van afgevaardigden heeft in hare zitting van den 5 dezer aan het gouvernetnen1000,000 francs bewilligd voor buitengewone uitgaveu tot hervorming van een gedeelte van het krijgsmatenecl van 's rijks marine, als mede 1300,000 fr. tot ondersteuning van politieke vlugtelin gen, die in het rijk opgenomen zijn of zouden worden. Deze beide buitengewone credieten zijn nagenoeg eenstem mig bewilligdslechts twee leden stemden er tegen. De dagbladen van Palermo, tot den 4 dezer ontvangen, maken eene reeks van besluiten van Garibaldi bekend, welke alle takken der administratie betreffen. Er zijn nieuwe gemeen teraden benoemd en een ministerie ingesteld, waarin de baron Pesano de portefeuille van binnenlandsche zaken en depries ter Andolini die van eeredienst bekomen heeft. Dc bij Paler mo staande koninklijke troepen zijn 12 a 15,000 man sterk de desertie bij deze nam toe. Uit Messina was aan al de bezettingen op het eiland hevel gezonden om zich bij die stad te vereenigen, alwaar een ver sterkt legerkamp zal worden opgerigt. Catanea was gebom bardeerd en geplunderd. Alle gemeenschap tusschen Sicilië en Calabrie werd met gestrengheid belet. Volgens tijdingen uit Napels van den 0 dezer zou de koning de capitulatie van Palermo hebben goedgekeurd, en zouden de troepen van daar naar Messina en deels naar Napels worden overgebragt; men wist echter nog niet of Garibaldi de voor waarden der capitulatie zal aannemen. Nadere berigten, over Turyn, melden dat den 6den te Pa lermo door den napelschen generaal Letizia eene capitulatie met Garibaldi gesloten en onderteekend is. Volgens deze zullen de koninklijke troepen met wapenen en bagage scheep gaan, en tot hun vertrek toe op den Monte Pellegrino gele gerd zijn, zullende het fort Castellamare aan den engelschen vlootvoogd worden overgegeven, om als waarborg in zijne magt te blijven tot dat de vesting door de koninklijke troepen ontruimd zou zijn. f Men meent te kunnen verzekeren dat de napelsehe re- j gering de volgende grondslagen tot schikking aan de mogend- I heden heeft voorgesteld„Een of- en defensief verhond tus- J schen Napels en Sicilië, tot handhaving der italiaansche j autonomie; erkenning door koning Frans II der faits aecom- plis, watToskane en Romagna betreft; eene constitutie voor liet koningrijk der beide Sicilienhet erfelijke onderkoning schap over Sicilië, met opdragt van die waardigheid aan den prins van Syracuse, onder herstel der autonomie van dat ei land." Generaal Letizia zou deze voorwaarden ter kennis hebben gebragt van de engelsche en fransche vlootvoogden, opdat deze daarvan mededeeling zouden doen aan hunne regeringen. Engeland zou nog niet hebben geantwoord. Kei zer Napoleon moet hebben verklaard, dat hij die voorstellen zedelijk zou willen ondersteunen, voor het geval dat ook Oostenrijk daarmede genoegen nam. Vermits deze laatste mogendlieid alsdan deinlijving vanToskaneeu Romagna zou erkennen, schijnt dat kwalijk te kunnen worden veronder steld. Ook zou men het gevoelen van Garibaldi en dc Sicilia nen moeten vernemen, die, naar men meent te weten, zeer tevreden met de behaalde voordeden, daarvan zoo veel moge lijk partij zullen zoeken te trekken. De te Palermo door het bombardement veroorzaakte schade is zeer aanzienlijk. Reeds den 30 mei waren zestighui zen letterlijk ingestort, terwijl men reeds 150 personen uit de puinhoopen had te voorschijn gehaald. Het paleis Pantella- ria, waar de zwitsersche kooplieden een dépot van handelsar tikelen hadden, is door de vlammen vernield, zoo wel alshet nieuwe paleis Cariui en het klooster St. Catharina. tlltoDclen nan vervoer. ST00MB00TDIE1VST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in Junij. VAN" MIDOKLÜÖIIG ^iTtijüinQcn. Iletnederlandsch fregatschip Minister Pahnd, gez. Kievit, zijnde in de vorige maand van Vlissingen in ballast vertrok ken, is den 5den dezer te Card iff gearriveerd. Het rcliooner kofschip Catharina, gez.T. D. de Ruiter, is den 10 dezer te Delfshaven aangekomen met eene lading cokes van Newcastle. Alles wel aan boord. Den 10 dezer zijn ter reedc van Vlissingen gepasseerd naar AntwerpenFider, gez. B. Pohlings, Hamburg; Caro line, gez. C. Orsted, Nahskoid; Familie», gez. J. S. Meinertz, en den llden Uendrika, gez. Engelsman, Geessina, gez. de Boer, Margaretha, gez. Will, allen van Koningsbergen; Pilota, gez. Larzinaga, Tomas Isquim, gez. N. de Avotegui, beide van Londen; Anne Mathikle, gez. Hansen, Sondersborg. En met bestemming naar Gent den lOden Enchantress, gez. Leake, Amble. Dc Schelde afgekomen en den Oden ter reede gepasseerd en naar zee vertrokken Conception, gez. Le clerc, Santander; Anne Marie, gez. Grasellier, Anrje y ar dien, gez. Fleuremean, beide naar Sunderland; Phoehus, gez. Norbeck,Theresia Lina, gez. Lydersen, Zweden; Don Gustave, gez. Breckwoldt, William Punton, gez. Brokensher, Glochcster; William, gez. Parry, Liverpool; Omrand, gez. Bonnet, Port Dundas; Carickfcnjus, gez. Carwey, Montevideo; Anna, gez. Frederik- sen, Dantzig. fclanüclsbcriijtcn. Mcekrapiiiijr.en. Rotterdam 11 junij. Meekrap werd heden zeer weinig geveild, en de vraagprij zen waren iets hooger. Tot vorige prijzen bestond er wel kooplust. Onberoofde gold f25 a f28. Crraaniiiaikfen. Amsterdam 11 junij. Tarwe en gerst hooger. Raapolie op zes weken f 4-1 Lijnolie op zes weken f 31 Rotterdam 11 junij. Tarwe was heden 40 cent; erwten, witte en bruine boouen 25 cent hooger. Prijzen van eUFecten. Amsterdam 11 junij. Nederland. Certitic. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito A an dHan d el tn aatsch appij Rusland. Oblig. 179S/1S165 Certiflc. Hope co4 dito dito 1S55, Ode serie 5 dito 6 Aand. spoorweg (afgefourneerd) Polen. Scliatkistobligatien4 Spanje. Obligatien1* dito binncnlandsch3 Certiflc. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amsterdamsche5 2\ pet. -a dito nationale 5 dito 1847/1852 2* Bank actiën3 Belgie. Certificaten bij Rothschild 2* Portugal. Obligatien3 dito nieuwe3 Grenada, dito(schoon) Venezuela.dito2* Illinois. dito7 Mexico. dito 3 V Londen, 9 junij. ten 12 ure. Consols 93$. Weenen, 8 junij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 69, Parijs, 9 junij. (slotpr.) 4J- pet.compt.3 pet. 07,80 64 76* 133* 1044 81} 100 60} 218 80 351 48} 40} 72J. 56} 268 rs 8 514 44} 42,V 238 "8 Dingsdag 12 Donderdag 14 Vrijdag 15 Zaturdag 16 Zondag 17 Maandag 18 Duigsdag 19 Donderdag 21 Vrijdag 22 Zaturdag 23 Zondag 24 Maandag 25 s rnorg. 5,30 7 ure. S 9 10 11 11.30 smidd. 12,30 s morg. 6 6 ii 6 ii 6 VAX ROTTERDAM Dingsdag 12 's morg. Woensdag 13'smidd. Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag 20 Vrijdag 22 Zaturdag 23 Zondag 24 Maandag 25 15 namidd 16 'smor 17 18 19 10,30 12 ure. 1.30 6 6 7 S.30 8,30 9,45 10,30 10.30 10,30 2tövertentieu. 2djarige Huwelijksvereeniging van PIETER BOUWENS en ELISABETH MAZURE. GroedeNamens hunne dankbare Kinderen den 11 Junij 1S60. en Behuwdkindcren. Heden werd ons ouderhart diep getroffen door het over lijden van ons veelgeliefd Kind ANNA MARGOT, slechts 19 maanden oud. Vlissingen, J. W. L. BECKER, den 8 Junij 1860. W. J. M. BECKER VAN IvEUCKHOVEN. BEKENDMAKING. HET PROVINCIAAL GEREGTSIIÜF in ZEELAND maakt bij deze bekend dat de Kamer, welke, overeen komstig art. 7 der wet oj> de Regterlijke Organisatie en het beleid der Justitie en art. 11 van liet Reglement op de wijze van Eedsaflegging enz., vastgesteld bij Zijner Majesteits besluit van den 14 September 1S3S (Staatsblad no. 36), gedurende de Vacantie van den 1 Julij aanstaande tot en met den 31 Augustus daaraanvolgende, belast zal zijn met de afdoening van spoed veveischende zaken en van strafzakenhare gewone teregtzittingen zal houden op de navolgende dagente weten Zaturdag 7 Julij 1S60, Maandag 9 Julij 1S60, 21 23 4 Aug. 6 Aug. 18 20 telkens aan te vangen des voovmiddags ten tien ure; en dat de eerste gewone Regtsdag voor Burgerlijke zaken na de Vacantie zal zijn den vierden September dezes jaars. Middelburg, den 24 Mei 1S60. Gezien door ons Procureur Op last van den Ilove, Generaal, De Griffier, M. VERBRUGGE. DE BRUYN VAN MELIS- EN MARIEKERKE. A AK K ©TC BB S GIX G Uit een Vonnis, door de Arrondissements Regtbank te Middelburg, op den elfden April 1800-zestigop Expeditie geregistreerd en behoorlijk beteekend, blijkt, dat daarbij tusschen WIL HELMIN A AUGUSTA JOHANNA RIS- SEEUW Eehtgenoote van den Heer IIENRI HOELANDS JANSSEN, zonder beroep, wonende te Oostburg, doch verblijf houdende te Middelburg, en voornoemden Heer HENRI HOELANDS JANSSENzonder beroepwonende te Oostburg, is uitgesproken Scheiding van Tafel en Be«1met al de gevolgen daaromtrent bij de wet bepaaldwaarvan bij dezeter voldoening aan de be palingen der wet, aankondiging wordt gedaan. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekende Procureur, in deze voorde Eischeres geoccupeerd hebbende, HUBERTUS REKKER. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan den Boedel van CORNELIA VAN SLUYS, Weduwe van ADRIAAN BRAAM, gewoond hebbende en overleden te Oost Souburg, gelieve daarvag... opgaaf of betaling te doen vóór den 15 Junij ISGOj^ah' J. POPPE, te Veere. In het jaar achttienhonderd-zestig, den zevenden Junij Ten verzoeke van den Heer JOHANNES VAN DER LEI JÉ, Koopman, wonende te Middelburg, ten deze aan de vertooning van Patent niet onderhevig, in betrekking van Curator over de, bij Vonnis- "der Arrondissements

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3