STOOMBOOT Di EIVST is ingediend, de volgende hoofdbepalingen bevatliet kapi taal zalgebragt worden op-100 ntillioen francs; de duur van haar privilegie wordt vastgesteld op 99 jarende bank zal in elk departement een bijkantoor hebben; de bank zal belee ningen mogen sluiten tot op een vervaltijd van 21 maanden, wanneer de beleening geschiedt op fondsen, departementale en gemeente-obligatien, kortom op zoodanige waarborgen, welke aan de bank volledige zekerheid geven voor hare voor schotten zoo wel kapitaal als interest. De uitgifte van bankbiljetten zal geene andere grenzen ondervinden dan de behoefte der circulatie, dat is de vraag der bcleeners. De bank zal billetten mogen uitgeven van 50 en 25 francs. Men gelooft dat dit ontwerp weinig kans beeft van te worden aangeno men. Men maakt bier, uit de geruchten omtrent de voortdu ring van den wapenstilstand op Sicilië, de gevolgtrekking dat de diplomatie zich met de zaak gaat inlaten. De heer von Mettemich moet reeds naar Fontainebleau zijn vertrokken om den keizer een voorstel tot schikking voor te leggen. An deren willen weten dat onze regering het voorstel van koning Frans II tot interventie heeft aangenomen. Sialic. Bij voortduring heerscht er onzekerheid omtrent den toe stand in het koningrijk der Beide Sicilien. Terwijl sommigen spreken van het onbepaald verlengen van den wapenstilstand tusschen Garibaldi en de koninklijke troepen van Palermo, zou deze volgens andere berigten reeds den 7 dezer zijn geëx pireerd. Spoedig zal het blijken wat hiervan waar is. Het blijkt intussehen reeds dat aan de eene zijde de rege ring te Napels den strijd tot liet laatste toe wenscht door te zetten, terwijl daarentegen generaal Lauza. het gevaarvolle van zijn toestand te Palermo inziende, reeds verlof heeft ge vraagd om de stad te ontruimen eti op Messina terug te trek ken. Het gouvernement heeft hem echter geantwoord met een bevel om het terrein tot bet uiterste te verdedigen en liever de stad te verwoesten dan haar aan Garibaldi over te geven of met hem te onderhandelen. Generaal Letizia, die dit bevel naar Palermo had overgebragt, moet zondag te Napels zijn teruggekomen met het doel om bij den koning op niéuw aan te dringen dat hij terug kome op die besluiten, waarvan de volvoering toch onmogelijk blijkt te zijn. Die generaal moet de koninklijke regering vooral ook in kennis gesteld hebben met de demoralisatie der koninklijk troepen, die on bewimpeld hunne groote geestdrift voor Garibaldi aan den dag leggen en weigeren op de in.su.'genten te schieten, terwijl in geheel Sicilië de grootste opgewondenheid heerscht. - Mazzini heeft dezer dagen bij een manifest aan de Itali anen verklaarddat Italië ten laatste ééne republiek moet worden, maar dat hij intussehen liet streven van het monar chale gouvernement van Sardinië, omdat en zoo lang het voor de bereiking van dat einddoel bevorderlijk is, niet wil tegen werken. Naar men zegt heeft graaf di Cavour bij de vreemde boven geprotesteerd tegen de hulp, die de napelsche regering in den strijd tegen de insurgenten op Sicilië, ontvangt van de oostenrijksche soldaten, die heimelijk en vermomd dienst ne men in het leger van Frans II. liet is echter niets meer dan een gerucht. Spanje. Don Juan van Bourbon, de derde zoon van wijlen don Carlos, beeft uit Londen, onder dagteekening van den 2den dezer, eene verklaring aan de eortes van Spanje gerigt, aldus luidende: „Daar mijn broeder don Carlos Luis bij een te Tortosa den 23sten april jl. gedagteekend manifest zijn regt op de kroon van Spanje beeft afgestaan, zie ik mij genood zaakt, het regt, hetwelk mijne familie en ik persoonlijk op den troon mijner voorzaten heb, openlijk vol te houden. Dat regt benevens het beginsel van legitimiteit, waarop liet gegrond is, willende handhaven, zal ik evenwel nietgedoogen dat er wapengeweld worde gebezigd om deze zaak te doen zegevieren en dat daarvoor op nieuw het edele bloed van Spanjaarden vergoten worde. Ik bouw mijne hoop op de goddelijke voorzienigheid, op de regtschapenheid en de vaderlandsliefde der Spanjaarden en op de kracht der tijdsomstandigheden. Ik wensch niet, over lijken heen den troon te bereiken; ik wensch dien te bestijgen met hulp van de algemeene overtui ging, dat de orde door de legitimiteit zal worden hersteld, en dat ons land door het herstel der orde bloeijen en den weg des vooruitgaugs, in overeenstemming met de verlichting onzer eeuw, bewandelen zal. Ik rigt dit manifest aan de Cortes, opdat liet door hunne tusschenkomst ter kennis der natie kome." Het schoonerschip Louisa, gez. J. Johansen, is den 23 mei van Galatz te Konstantinopel aangekomen om den volgen den dag de reis te vervolgen naar Amsterdam. Alles wel aan boord. De deensche schooner Harmonie, gez. Feddersen, in bal last naar Newcastle bestemd en de hollandsche schoonerkof Jacoba Alida, gez. van der Laan, zijn gisteren ter reede van Ylissingen met elkander in aanzeiling geweest, waardoor zij beide belangrijke schade aan schip en tuigage hebben beko men en verpligt zijn geweest aldaar in de haven te worden gehaald om te repareren. Uit de haven van Vlissingen is naar zee vertrokken de engelsclie brik Nestor, gez. White, bestemd naar Newcastle. Ter reede van Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen bestemd: den 7 dezer Juliette, gez. J. Jobert, Haiti, Maria, gez. Ingerman, Bremen; Eustaquio, gez. Gomes, Rio Janeiro; Margarethe, gez. D. II. Eede, Koningsberg; en met bestem ming naar BrusselThrifty, gez. G. Trueman. Pentuvan. Van Antwerpen gekomen en naar zee vertrokken: Undine, 1 gez. Ziellce, Ceres, gez. Madsen, beide naar Sunderland; Anna, gez. Bartels. Dantzig; Elida, gez. Gustafseu, Onsford, Mer- cur. ge/.. Pieper, Hartlepool; AretJmsa, gez. Rhetz, Riga; Au- guste, gez. SanglolF, St. Petersburg. iïltïiïsdm mm emmer. tjimïiclsbmgtcn. ©verzfigt «Ier weck. Rotterdam 8 junij. In de prijzen der köifij is geene verandering op te geven. 900 balen Padang lcoffij. aangevoerd per Telegraaf, zijn tot 3S cent afgedaan. Naar rijst bestaat iets meer waag. 5800 balen ongepelde Java rijst per Hugo Grotius, zijn tot f7 en 3500 balen dito per Economist tot f S verkocht. Thee stil. Specerijen geheel verlaten. Mcekrapgjrïjxesi. Avignon 2 junij Meekrap prijshoudend, maar met weinig handel; eetiige vaten SF F F gemalen rosé bedongen fr. 58 a 4 en palud fr. 64. Een partijtje napelsche wortel van 30 maanden bragtfr. 111 op ])er '100 kilo entr. (Rraanmarkten Amsterdam 8 junij. Tarwe en gerst hooger. Raapolie op zes weken 1' 11Lijnolie op zes weken f 31 Oosf&rg? 0 junij. De aanvoer van granen was heden ruimer dan vorige week en er bestond vrij wat kooplust voor tarwe en goede gerst, waarvan de prijzen dan ook als iets gerezen zijn te beschou wen, haver en paavdeboonen daarentegen zijn iets lager ver kocht men betaalde de beste nieuwe tanvc f 9,75 a f 0, ge wone f 9 a f9,00, geringe f 8,75 a f8,25. Rogge f7,60 a f7.25. Winter gerst f 5,25 af 6,25, enkele puike monsters voor de gorterij f 6,50 tot f6,70. Zomer Uito f5,50 a f6,25. Haver i 3,25, f 3,S0. Paavdeboonen f 7, f r ,30 naar kwaliteit. Middelburg 71 junij. De aanvoeren uit onze naburige eilanden als ook uit Wal cheren blijven bij voortduring kleirn en weinig gaat er ook in den handel om. daar houders te hooggestemd blijven. Gewone zeeuwsclie tarwe f9.50, mindere f9,25 a f9; puike jarige waleiiersclie dito bijna niet ter markt en van f 11 a f 10,75 gekocht; dito nieuwe f 10,70; f 10,60 a 10,50; gewone f 10,25 af 10; mindere f9,75 a f0,50 dc mud. Rogge zeer weinig ter veil, en voorde beste zeeuwsclie is fS betaald. Zeeuwsclie wintergarst zeer weiiiig ter veil men hield op 6.50 a £6 naar deugd; dito zontergerst f 6,30, mindere f 6 met graagte genomen. Walchersclie witteboonen zeer weinig ter markt aan f 11, zijn de beste verkocht; dito bruineboonen niet, ter veil; dito paavdeboonen komen bijna niet meer voor men hield die op f7.75 vast; zeeuwsclie dito werden voor f7,75 verlaten en f7,40 geboden, dito erwten niet aan. Koolzaad met weinig handel aan f 12.25 is echter nog een partijtje van 100 mudden verkocht. Raapolie f 41,75. Patentolie f 44. Lijn olie f31,25 per vat op 6 weken, op contant f 1 lager. ©cntfddelale inarktprijzen. Middelburg 7 junij. per nedmudI per nedmnd Tarwe f 10,75 af 10,75 iBruineboon .faf Dito - 9,a -10,60 Paavdeboonena Rogge oude - 8,a- S,Gr. erwten a Gerst wint.aWitte erwten a Dito zom. - 6,30 a- 6,30 Kool enraapz.- 12,25a-12,25 Boekweit a'Aardappelen - 3,50a- 5, Haver aper ned. pond. Witteboon - 11,a -11j Versche boter f ,76 a f,80 Middel prijzen van bakbare tarwe fl 0,30 en rogge f8, Rusland. Polen. Spanje. Prijzen van effecten. Amsterdam 8 junij. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 24 pet. dito Nationale dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 44 Oblig. .1798/1816 5 Certific. Hope co4 dito dito 1S55. 6de serie. 5 dito6 Aand.spoorweg (afgefourneerd) Schatkistöbligatien4 Obligatien 34 dito binnenlandsch3 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amstevdamsche 5 dito nationale 5 dito 3847/1852 2* Bank actiën 3 Belgie. Certificaten bij Rothschild 24 Portugal. Obligatien 3 dito nieuwe3 Grenada, dito (schoon) Venezuela, dito2J- Illinois. dito7 Mexico. dito3 64 981 1334 104| 814 100 21S4 791 37TV 46 484 724 554 264 (50 44 424 141 23 858 TUSSCHEN MIDDELBURG EX ROTTERDAM. Uren van vertrek in Junij. van middelburg van rotterdam Zaturdag 9 's morg. 10,30 Zaturdag 9 Zondag 10 Maandag 11 Dingsdag 12 Donderdag 14 Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Donderdag Vrijdag 's morg. 6 ure. 6 6 5,30 7 8 9 10 11 11,30 'smidd. 12,30 's morg. G Zondag 10 Maandag II Dingsdag Woensdaj Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag j Woensda: I Vrijdag 10,30 10.30 12 10,30 13'smidd. 12 ure. '15 namidd. 1,30 16 's morg. 6 17 6 8.30 8,30 9,45 llMïuiïUjjijeiö. Het Diaconie-armbestuur van Oostkapclle maakt bij deze dankbare melding van dc ontvangst eener gift groot 50, gevonden in dc voormiddag godsdienstoefening van 3 junij jl. onder deletters A. P. B. Oostkapelle, den 7 junij 'I860. Het Diaconie-armbestuur voornoemd L. FLORUSSE. Tiöecrlcnticn. Bevallen van een' Zoon J. TAATS, geliefde Echtge- noote van Middelburg. J. BUYS, den 7 Junij 1S60. Magazijn van Hoeden en Petten. Algemeens kennisgeving. Heden beviel zeer voorspoedig van eene Dochter H. G. DANCKAERTS, geliefde Eclitgenoote van Middelburg, A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. den 8 Junij I860. Heden overleedtot diepe droefheid van mij en zijne Kinderen, mijn geliefde Echtgenoot, de Heer S. A. VAN HOEK, Bewaarder der Hypotheken en van het Kadaster alhier, in den ouderdom van zestig jaren. Rotterdam, J. M. A. SCIIELKES den 3 Junij 1S60. Wed. S. A. van IIoek. Eenige kennisgeving. A AIKOXDICIA Uit een Vonnis, door de AmmdissementsRegtbank te Middelburg op den achttienden April 1800-zestig gewezen, geregistreerd, blijkt dat tussclien BART MARTTNUS DE BRUYNParticuliervroeger wonende te Middelburgthans te Koudekerke, en ELISABETH CORNELIA PAÜLUS. zonder beroep, diens Huisvrouw, regteus bij haren Man gedomicilieerd en almede wonende 111 dc Gemeente Kou dekerke, is uitgesproken Scheiding van Talc3 en Bedmet al de gevolgen daaromtrent bij de wet bepaald. Waarvan bij dezen, ter voldoening aan de bepalingen der wet, aankondiging gedaan wordt. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekende Procureur, voor partijen in dezen werkzaam geweest. HUBERTUS REKKER. Eerste Oproeping. De Burgemeester Strandvonder van Veere c. a. brengt, ter algemeene kennis, dat door hem zijn geborgenVijftig stuks Dennen Noordscbe Deelen, gemerkt D D, lang ongeveer van twee tot vier Ellen, breed 24 duim, dik 8 duim; ter reclame oproepende elk en een iegelijk, die tot het geborgene vermeent geregtigd te zijnin Persoon of met franco Brieven. De Burgemeester voornoemd SNIJDER. Londen, 7 junij. ten 12 ure. Consols 954- Weenen, 0 junij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 69,20. Parijs, 7 junij. (slotpr.)44 pct.compt.3 pet. 08,55 HIEZË» S-YEREEAI1G1Y O 1>E (OZON niVET. In de Vergadering van 25 Mei is. ter vervulling dei- vacature in de Tweede Kamer der Staten Generaal door het aftreden van den Heer Mr. D. VAN ECK. bij de- verkiezing op den 12 Junij aanstaande, tot Kandidaat gesteld liet aftredend Lid: Mr. D. VAN ECK. Het Bestuur der Kiezers-vereeniging Mr. G. A. FOKKER, Voorzitter..^ J. J. VAN UI JE. /.<■>- Mr. D. A. BERDENIS VAN lfÉllLEKOM. JOIIs. LUTEYN. F. NAGTGLAS, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3