neerd predikant bij de protestautsche gemeente te Batavia, belast geweest met eene algemeene inspectie betreffende de protestantsche kerk en het schoolwezen in Nederlandsch In- die; P. C. W. Anemaet, inspecteur van administratie bij de nederlandsche marine, waarnemend hoofdadministrateur der marine in Nederlandsch Indie: A. Rutering. directeur dei- producten en civiele magazijnen in Nederlandsch IndieJ. II. Tobias, resident vanRiouw, en mr. J. R. Couperus, laatstelijk raadsheer in het hooggeregtshof van Nederlandsch Indie, met verlof hier te lande. consulaten. Erkend als vice consul van België te Am sterdam, de heer A. J. van Oostveen. De consul generaal dei- Nederlanden bij Venezuela. Nieuw Grenada en Ecuador T. D. G. Rolandus, tevens benoemd tot Zr. Ms. politieken agent bij die republieken. leger. Aan den gepensioneerden kapitein der infanterie van het leger in Nederlandsch Indie "NV. A. van Rees verleend dc titulaire rang van majoor. Kerk- en sehoolmeuxrs. De heer E. J.W. Koch te Oisterwijk heeft het beroep tot predikant bij de nedenluitsche hervormde gemeente alhier aangenomen. De kerk te Oost Souburg is sedert eenige weken voor de openbare godsdienstoefening gesloten geweest, ten gevolge van eene inwendige vernieuwing en verbetering. Op aan staanden zondag zal zij als zoodanig voor het eerst ontsloten en die vernieuwing feestelijk herdacht worden. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 3dezer: P.R.Mulder, jm. 30 j. met W. T. van der Horst Serie. jd. ;3S j. II. F. Ha inan, jm. 30 j. met S. C. van Deinse, jd. 20 j. Vlissingenvan 2G mei tot 2 junij. GehuwdW. Vader jm. 27 j. met M. Kamermans, jd. 23 j. P. N. Loesberg. jm. 39 j.metC. E. Donsen, jd.32 j. Bevallen; J. F. van Boxcel, geb. Berger, z. J. Willemse, geb. de Ruyter, d. P. Aarnoutse. geb. de Rijcke, z. A.M. Fritz, geb. de Vroom, z. A. H. de Jonge, geb. Stal, z. M. M. K. Koning, geb. Browning, z. M. C. vanSteijn, geb. van der Weeler<l. M. E. Sutherland, geb. Klaysen. z. Overleden: P. Lagaay, man van L. C. Vermeys, 7S j. G. Brand, z. 7 w. Goes, van 26 mei tot 2 junij. Bevallen: N. van Boven. d. C. Fukken. geb. van Loo. z. Overleden: J. van Zanten, jm. 33 j. W. Diriks. jm. 26 j. (te 'sHage overleden.) Zierikzeevan 26 mei tot 2 junij. Gehuwd: H. Schoenmaker, jm. 21 j.. met J. W. Alburg' jd. 22 j. A. C. Berwald, jm. 20 j., metK. de Jonge, jd. 21 j. Bevallen: P. van Meiu-sgeb. Lokker, dochter. OverledenJ. A. M. Kenens, d. 18 maanden. Hulst, van 16 tot 31 mei. Bevallen: C. P. Buysrogge geb. Janssen, dochter. OverledenP. J. van Gelderenz. 6 j. A. Nederhand, man van J. P. Paasse, -16 jaren. Staten geaesaal. In de zitting van jl. maandag is mededeeling gedaan1. dat benoemd zijn tot voorzitters van de afdeelingen, de hee- ren: van Aylva van Pallandt. Borski, van Heeckeren van "Wassenaer en van Evsinga, en tot ondervoorzitters delieeren: van Beeck Vollenhoven, Blankenheym. van Rhemen van Rhemenshuizcn en van Rijckevorsel, 2. dat gekozen zijn tot rapporteurs voor de westontwerpen. laatstelijk aan de kamer toegezonden, de heeren van Beeck Vollenhoven, Tonckens, van Rhemen van Rhemcnshuizen en van Svvinderen. Deze commissie van rapporteurs heeft hare verslagen om trent de bedoelde wetsontwerpen uitgebragt, hebbende de kamer, volgens een daartoe strekkend voorstel van den heer Michiels van Kessenich. met 16 tegen 15 stemmen beslist om <lie wetsontwerpen in eene dingsdag te houdene vergadering in behandeling te nemen. Na afloop der beraadslagingen over deze wetsontwerpen zal de vergadering in overweging nemen de begrooting van uitgaven voor de kamer voor het volgend dienstjaar, opge maakt door de huishoudelijke commissie en ter inzage van de leden op de griffie nedergelegd. CuiiicnirtiiLisclji- tijöingcn. Engeland, Londen 3 junij. Het is niet zeker dat het lagerhuis even gereedelijk als het ministerie berusten zal in het besluit van het hoogerhuis om de door de gemeenten aangenomen voor- dragt van den kanselier der schatkist tot opheffing van den papier-accijns te verwerpen. De heer Ayrton, een van de leden van het lagerhuis die tot geene bepaalde partij belmo ren, heeft aangekondigd dat hij in de zitting van a. s. donder dag het volgende besluit zou voorstellen. „Het huis, de instandhouding van den papier-accijns als blijvende bron van inkomen niet wenschelijk achtende, en eene bill tot zijne opheffing met 15 augustus a. s., aangenomen, alsmede door de bewilliging van andere belastingen in de behoeften van liet loopende dienstjaar voorzien hebbende, belooft de ministers der koningin te zullen ondersteunen in alle constitutionele maatregelen, welke inogten worden noodig geacht om te be werken dat de papier-accijns van 15 augustus a. s., af, niet meer worde geheven." The times behandelt het vredeartikel van denMoniteur op de zelfde wijze als de rede van den minister Fould te Tar- bes, dat ishet blad stelt in beide verklaringen en vevzekerin- j gen geen het minste vertrouwen. „Wij allen, zegt The times j aan het slot zijner beschouwingen, spreken met hoffelijkheid tegen Frankrijk. Maar wij rusten ons ten strijde. Wij zien hoe Frankrijk krijgstoerustingen maakt, en daarom doen wij het ook. Wij denken er niet aan, zelfs niet in den droom, om een inval in Frankrijk te doen, en wanneer wij ooit sedert de j dagen van Hendrik IV den franschen bodem hebben betre- j den. dan geschiedde het niet.om F rank rijks onafhankelijk heid te dreigen, of eene dynastie m de plaats van eene andere te stellen, maar blootelijk om Frankrijk terug te houden zijne naburen te plagen en onrust in Europa te stoken. Niets zou j ons aangenamer zijn dan wanneer Frankrijk zich tot de ont wikkeling zijner hulpbronnen beperkte. Dan zouden Enge land en Frankrijk ieder 10,000,000 p. st. naar welgevallen uitgeven, zonder ze aan vestingen, arsenalen en krijgstoerus tingen ten koste te leggen." Men zegtdat het huis Rothschild aanzienlijke sommen van Napelsnaar Marseille geconsigneerd heeft, en vermoedt dat zulks op last van hetnapelsche hof geschied is. Ten einde het plan tot de geprojecteerde telegraaflijnen van Ierland over Groenland, naar de amerikaansche kust, zoo veel mogelijk bevorderlijk te zijn, zal de regering door het stoomschip Bulldog, in de daartoe aangegevene rigtingen de noodige peilingen laten doen. De leiding van dit onderzoek is opgedragen aan kapitein M'Cliptock, die zich door zijne opsporingen naar het lot der expeditie van sir John Franklin hoogst verdienstelijk heeft gemaakt. Volgens de laatste berigten uit Amerika is bet japan- sclie gezantschap den ITden mei te Washington plegtstatig door den president der Vereenigde staten ontvangen. Nadat de gezanten verschillende brieven aan den president hadden overhandigd, hield de eerste gezant de volgende aanspraak „Z. M. de Tycoon (wereldlijke keizer) heeft ons bevolen, dat wij eerbiediglijk aan uwe majesteit den president der Ver eenigde staten in zijn naam, bet volgende zouden betuigen. Verlangende op een vasten en duurzamen grondslag de betrekkingen van vriendschap en handel te bevestigen, welke zoo gelukkig tusscben de beide landen bestaan, zoo dat on langs de plenipotentiarissen van de beide landen een tractaat hebben genegotieerd en gesloten, heeft hij ons nu bevolen de ratificatie van het tractaat uit te wisselen in uwe hoofdstad Washington. Voortaan hoopt hij. dat de vriendschappelijke betrekkingen ïueer en meer duurzaam mogen worden, en hij is er erkentelijk voor. dat gij ons met, een oorlogsschip naar de Vereenigde staten hebt gebragten ons weder daarmede naar Japan terug zult zenden." De president beantwoordde deze aanspraak ongeveer als volgt „Ik heet u hartelijk welkom, als vertegenwoordigers van Z. K. M. den Tycoon van Japan bij de amerikaansche rege ring. Het verheugt ons allen zeer, dat het eerste gezantschap, dat uw groot rijk ooit bij eenige vreemde mogendheid heeft geaccrediteerd? naar de Vereenigde staten is gezonden. Ik vertrouw dat dit de voorbode zal zijn van voortdurenden vrede en vriendschap tusscben twee groote landen. Het handelstractaat, waarvan gij de ratificatien zult uitwis selen, kan niet anders dan voordeelen en zegeningen voor de beide natiën ten gevolge hebben. Ik beloof van onze zi jde eene getrouwe en vriendschappelijke naleving ervan. Het verheugt mij dat gij tevreden zijt over de heusche behande ling aan boord van ons oorlogsschip op uwe reis herwaarts. Gij zult op de zelfde wijze onder de bescherming der ameri kaansche vlag naar uw vaderland teruggebragt worden. Wij hopen dat gi j uw verblijf in Amerika zoo lang zult uitstrek ken, dat gij verschillende streken van ons land zult kunnen bezigtigen." DuitscliEaiid. Weenen 3 junij. De Ostdeutsche Post geeft een berigt uit Konstantinopel, volgens hetwelk dc gezanten van Rusland en Frankrijk aan den sultan officieel verklaard hebben, dat hunne regeringen geenerlei bedenking hebben tegen het instellen van een onderzoek naar den toestand der christe nen in Turkye door een turksche commissie, en dat zij in last hadden aan den sultan de volkomene tevredenheid hunner regeringen met dien maatregel uit te drukken. Berlijn 3 junij. De prins-regent heeft, in naam deskonings benoemd tot ridder der orde van den Rooden Adelaar, 3de klasse, den lieer dr. Bleeker, officier van gezondheid in neder landsche dienst te Batavia. Koning Maximiliaan van Beijeren moet binnen kort eene bijeenkomst met den prins-regent hebben te Baden, en men spreekt er van dat ook keizer Napoleon daar met den prins eeu onderhoud verlangt. De Preussisehe Zeitung schrijft het volgende, ten aan zien der jongste uitingen van het blad Le constitutionnel Wij stemmen zoo gaarne met Le constitutionnel daarin overeen, dat Frankrijk sedert meer dan veertig jaar voor ons een nabuur is geweest, over wiens houding wij geene reden tot klagen hadden, en wij zouden het met hem voor gepaster houden, dat men aan beide zijden van den llijn zich van elk beleedigend of opruijend woord wilde onthouden. Wanneer echter Le constitutionnel ons vraagt, waar toch de oorzaak van bet algemeene wantrouwen ligt, dan kunnen wij hem met het slot van zijn eigen artikel beantwoordenFrankrijk heeft zijn „legitiem overwigt wedergevonden." Men kan evenwel niet wedervinden, wat men nooit beeft bezeten. Wel is ons bewust een feitelijk overwigt, dat Frankrijk gedurende een deel der regering van Louis XIV en onder Napoleon I bezat: maar wij weten ook, dat zoodanig overwigt telkenmale, in naam van het politiek evenwigt. eene coalitie der overige mogendheden tegen zich in den strijd heeft geroepen, gelijk dit ook is geschied, toen de spaansche magt zich een overwigt in Europa had aangematigd. Een legitiem overwigt echter heeft geene mogendheid in Europa ooit bezeten." Frankfort 3 junij. Naar men verneemt zal de regering van Keurhessen den waarborg van den duitschen bond inroepen voor de door haar afgekondigde nieuwe grondwet, welke eerst den 1 julij aanstaande in werking moet komen. Men verwacht dat Pruissen zich tegen het verleenen van dien waarborg zal verzetten. De keizerin weduwe van Rusland is zaturdag avond te Genève aangekomen. II. M. is vergezeld van prinses Eugenia Maximilianowna Roinanowski. tweede dochter van de groot vorstin Maria van Rusland. BeEgle. Onze bladen houden zich tegenwoordig zeerbezig met eene door verscheidene belanghebbenden bij de suiker-industrie, aan den koning ingediende petitie tegen de voorgedragene verbooging van den rijksaccijns op de suiker, om daaruit ge deeltelijk het equivalent te vinden voor de afschaffing der ge meentelijke accijnsen. Die petitie, op het voorbeeld van Frank rijk wijzende, dat de regteu op de suiker heeft verminderd, wijst in min of meer ingewikkelde bewoordingen op het ge vaar van bij de industrieele klassen het verlangen naar eene inlijving bij Frankrijk aan te moedigen, indien de regering voortgaat de belangen der industrie uit het oog te verliezen, zoo als dit in het door haar voorgedragen ontwerp het geval is. Deze petitie wordt wegens hare antinationale strekking ten hoogste in het geheele land afgekeurd, en in de kamer van afgevaardigden hebben reeds verscheidene stemmen, waaron der die van den minister van binnenlandscbe zaken, met den meesten nadruk en met diepe verontwaardiging zich doen liooven tegen de beleediging, der natie in de petitie aange daan. Men verneemt dat verscheidene personen, die gereed wa ren om de petitie in hun belang mede te onderteekenen, dit geweigerd hebben, zoodra zij inzage hebben bekomen van haren antinationalen inhoud. Voorts denkt men vrij alge meen, dat vele anderen geteekend hebben zonder eigenlijk dc petitie te kennen of hare strekking te begrijpen. Frankrijk Parijs 1 junij. De actiën van de bank van Savoye, die voor eenigentijd 1200 fr. waard waren, zijn in weinige dagen tot 1700 gestegen, ten gevolge van de waarschijnlijkheid van eene ineensmelting met de bank van Frankrijk. Het bevestigt zich dat de koning van Napels de ge zanten van verschillende europesche staten bij zich heeft ont boden, om, onder voorbehoud van zijne souvereiniteitsregten. eene gewapende tusschenkomst der mogendheden te verzoe ken. Sardinië en Frankrijk verklaarden dat zij het grondbe ginsel van non-interventie streng in liet oog zullen houden. Het antwoord der overige mogendheden zal niet gunsti ger zijn. De commissaris van policie te St. Germain en Lave, die belast was om de brochure: De voormalige partijen" bij den drukker in beslag te nemen, is zijn last te buiten gegaan, door in zijne tegenwoordigheid de vormen te doen vernietigen. De minister van binnenlandscbe zaken, hiervan onderrigt, heeft oniniddelijk dezen ambtenaar zijn ontslag gegeven. De schrij ver, de heer Prevost Paradol, wordt wegens het schrijven dezer brochure vervolgd, en is 11. vrijdag voor den regter van instruc tie, den lieer Rohaut de Fleury, verschenen.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2