MIDDELRURGSCHE COURANT. N°' 68. Donderdag 1860. 7 Junij. $inncnUtn&5cl)è tijöingm. Deze courant verschijnt (les dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post ƒ3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekendraakingen enz. van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 I cent j met 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Editie van woensdag avond 8 ure. iHankonöijjhujra VAX HET RIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. PUBLICATIE. De burgemeester en wethouders van Vlissingen Maken bekend dat de kermis of jaarmarkt binnen die gemeentedit jaar, zal aanvangen op maandag den 1G julij en eindigen op zaturdag daaraanvolgende; zullende geene bedelaars, horos- kooptrekkersloterij spelers, houders van draaiborden of kwakzalvers op gezegde kermis worden toegelaten, noch zulke personen alsvoor zoo veel gevorderdvan geen patent zijn voorzien. Wordende de kooplieden enz. uitgenoodigd om, tot het bekomen van plaatsen, zich tijdig, en wel uiterlijk binnen vier dagen vóór den aanvang, in persoon of met vrachtvrije brieven en met opgaaf der grootte hunner tenten of kramen, in nederlandsche maat, aan tc melden bij den mavktmecster. En opdat niemand hiervan onwetend zijzal deze worden afgekondigd en aangeplakt, ter plaatse waar zulks gebrui kelijk is. Vlissingenden 28 mei I860. De burgemeester en wethouders voornoemd J. W. CALLENFELS: Dc secretaris, P. FORBES WELS. BEKEIVBIIAKIAC. De burgemeester cn wethouders van Vlissingen, Brengen bij deze ter kennis van de daarbij belanghebben den, dat bij de op den 11 december 1849 plaats gehad heb bende uitloting van obligation van de gevestigde schuld dezer gemeente, tot aflossing in dit jaar zijn aangewezen, deobli- gatien A. Fo. 320 1 Jeder groot flOOO 480 j ieder groot f 800, H. Ij L. 29 43 scheidene diefstallen in den omtrek dezer gemeente te hebben gepleegd. De commissaris des konings in Zeeland is heden morgen per stoomboot Stad Vlissingen no. 1 van daar naar Wals oorden vertrokken, ten einde zich naar Hulst te begeven ter bijwoning van de tentoonstelling van landbouw. Morgen zullen met de zelfde gelegenheid vertrekken het harinoniegezelschap Apollo en een hannoniegezelsehap uit Vlissingen, om zich hij het te dier gelegenheid te houden muziekconcours, te laten hooren. Door den burgemeester is in de heden gehoudene zitting van den gemeenteraad in antwoord op eene vraag van den heer Fokkerverklaard dat de nieuwe stoom-baggermolen heden of morgen aan eene keuring door den daarmede belas ten inspecteur over het stoomwezen zal worden onderworpen, en dat men zich vleijen mag, bij goedkeuring, dat werktuig binnen veertien dagen in werking te zullen kunnen brengen. Om allen twijfel dienaangaande weg te nemen, heeft zijne exc. de minister van oorlog goedgevonden aan de officieren van het leger mede te deelen, dat uit het voorstel tot regeling van het emplacement van het leger, hetwelk hij voornemens is aan Z. M. den koning aan te bieden, geene garnizoensver- anderingen vóór 1 mei aanstaande zullen voortvloeijen. ieder groot f 200,— te zamen f 4000; welke dus met 1 julij aanstaande bij den gemeenteontvan ger zullen beliooren te worden ingewisseld tegen certificaten percents nationale werkelijke schuld, overeenkomstig het plan van uitloting. Vlissingen, den 4 junij 1SG0. De burgemeester en wethouders voornoemd. J. W. CALLENFELS. Do secretaris, P. FORBES WELS. MaïSelcIfonss-g junif. Bij de kamer van koophandel cn fabrieken alhier, liggen voor belanghebbenden ter inzage twee overzigten betrekke lijk 1. de scheepvaart en de reederijen tc Hamburg, en2.de scheepvaart van Hamburg en Altena niet de Boven-Elbe, gedurende 1859. Wij vernemen dat, in den nacht tusschen vrijdag en zatur dag door den brigadier-majoor der rijks veldwacht in zijne woning buiten de Seispoort onder deze gemeente is gearres teerd en in het huis van burgerlijke en militaire verzekering overgebragt, zekere Pieter de Klerk, beschuldigd van onder Door den gemeenteraad van Kattendijke c. a., is ter ver vanging van den heer II. Iv. D. van den Bussche, wiens be trekking als notaris onvereenighaaris met het secretariaat en ontvangerschap, tot die betrekkingen benoemd, de heer P. M. B. van Vloten. Volgens een van den gouverneur-generaal van Neder- landsch Indie ontvangen en door dc Nederlandsche staatcou rant medegedeeld telegram, gedagteekend Batavia 22 april, is door overstroomingen in eenige districten der residentie Soeraba3"a schade veroorzaakt. VanBandjermasin waren voldoende bevigten ontvangen. Een telegram van de Bataviasche handelsvereeniging luidt als volgt. De stand van zaken in Baudjermasin heeft zich verbeterd. Verscheidene der belhamels van den opstand zijn ter dood gebragt. Ilidayad zelf is genoodzaakt geweest te verklaren, dat hij de zijde van de opstandelingen had gekozen. Onze regering heeft eene premie op zijn hoofd uitgeloofd. Door de kiezersvereenigingen Nederland en Vaderland en Koning te 's Ilage is tot kandidaat voorliet lidmaatschap van de tweede kamer der staten-gencraal gesteld het aftredend lid jhr. rar. W. T. Gevers Deynoot, en door de Eendragt de lieer dr. A. Vrolik, oud-minister van financien. Door de kiezersvereeniging Nederland en Orde te Rotter dam is tot kandidaat gesteld mr. P. Mij er, oud-minister van koloniën. Door den Courier de la Meuse wordt voor liet lidmaatschap van de tweede kamer der staten-generaal voor het kiesdistrict Boxmeer aanbevolen de lieer Hoffmans, lid der provinciale staten van Limburg. De stoompost meldt uit Antwerpen, dat de heereu van Maenen en comp., expediteurs aldaar, zouden besloten heb ben tot de inrigting der achtervolgende stoomvaartdiensten, tc weten: I. van Antwerpen naar Luik, ITuy, Ardennes en Namen; 2. van Luik naar Amsterdam, aanleggende tc Rot terdam; 3. van Parijs naar Amsterdam, 4. van Antwerpen naar Geilt; 5. van Antwerpen naar Leuven G. van Gent naar Rotterdam7van Gent naar AmsterdamS. van Antwerpen naar Brussel. Al de van of naar Antwerpen varende booten zullen in regtstreeksche gemeenschap zijn met de reeds be slaande diensten op Rotterdam per Telegraaf III eu IV, en op Amsterdam per Amicitia I en III. Ieder der bovenge noemde diensten zal bediend worden door eene of meer stoombooten, gebouwd volgens het zoogenaamde systeme propulseur van Menier en comp. te Parijsdat met veel bijval is toegepast op de tusschen Parijs en Rijssel varende stoomers. Eene der dienstdoende booten wordt op ditoogenblik in Holland gebouwd, en zal den 1 augustus liare eerste proef naar Luik ondernemen. De equipage van het op 2S dezer achter de Koog gezonken schip, die uit tien man bestond, is op eene regt wonderlijke wijze behouden geworden en gered. Toen namelijk liet schip reddeloos was en de equipage alle hoop op redding had ver loren, zette zij zich volgens liaar eigen verhaal, in afwachting van den naderenden dood. bij elkander in de kajuitskap. Kort daarna sloeg het schip uiteen, maar zoo dat het dek met de gezegde kajuitskap aan elkander bevestigd bleven; in dien toestand dreef zij als op een vlot, toen zij gelukkig door de Terschellingsche loodsboot no. 5 in zee werd opge nomen en behouden aldaar in de haven gebragt. De goud- en zilvervisscherij op het wrak van The lutine kan. zonder verandering van omstandigheden, voor dit jaar als mislukt beschouwd wordenhet wrak zit, ten gevolge van den jongsten storm, zeer diep onder het zand, en men heeft in de beide afgeloopene weken niets kunnen opduiken, hoezeer de helmduikers zeer dikwijls een helder gezigt en stil water hadden. Men denkt nog eene proef te nemen met de nieuwe duikerklok, die welligt spoedig te Terschelling komt, doch twijfelt evenwel of deze wel beter zal slagen dan in het afge loopene jaar, toen zij volstrekt geen meer dienst dan de helm- duikers heeft bewezen. Men leest in liet Handels- en effectenblad Aan een pavtikulieren brief uit Java. per jongste mail ont vangen, ontleenen wij het berigt, dat de resident van Rembang de aanplant van tabak aan de inlandsche hoofden (petingiés en kamitoeas) heeft verboden. Wij deelen dit berigt voor als nog onder voorbehoud mede, en hopen dat het zich niet raofe bevestigen, omdat het feit voor den handel en de scheepvaart zeer nadeelige gevolgen zou hebben, naardien toch het zou gelijk staan met eene algemeene verbodsbepaling aan alle tabaksplanters op Java. Er is in den Jardin des planles te Parijs weder een nijl paard (hippopotamus) geboren. liet is de derde maal, dat dit aldaar plaats heefr. Den eersten keer heeft de moeder geweigerd het jong te zogen en het eene doodelijke wond toe- gebragt. De tweede maal ging alles voortreffelijk; de moeder dvoeg alle zorg voor het jonge dier, doch op zekeren nacht had zij het evenwel verwond, zoo dat het overleed. Thans heeft men alle zorggedragen en het jonge dier weggenomen het wordt door eene koe gezoogd en men hoopt liet in het leven te behouden. Op den 22 april 11. werden Lima, de hoofdstad an Peru, en alle steden aan de westelijke kust gelegen, door eene aard beving geteisterd, waarvan de kracht en de duur die overtrof fen. welke in 1S2S heeft plaats gehad. De uitwerkselen, hoe ernstig zij ook wezen mogen, zijn verre van die der katastro- phe, die voor 32 jaren bijna de geheele stad vernielde en een aantal slagtoffers kostte. Tot op dit oog-enblik spreekt men slechts van 5 of G personen die door ingestorte woningen, om gevallen muren enz. zijn gedood; men zegt echter dat er vele gekwetst zijn. De schok deed zich van het oosten naar het westen gevoelen en duurde 50 seconden. Hij herhaalde zich den volgenden ochtend ten 6| ure. IScnoeiuingcii en besluiten. ridderorden. Benoemd tot ridders der orde van den Ne- derlandscheu leeuw, de heeren dr. S. A. Buddingh, gepensio-

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1