öuitcnlanösclje tijïringen. West-Indie als vast korps hersteld geworden; zullende de aan- vulling van dat korps voortaan geschieden, in de rangen hoo- ger dan die van 2e luitenants door hevordeving hij hetzelve, en voor de 2e luitenants, alsmede de niet die rangen gelijk staande officieren van de geneeskundige en pharmaceutische j dienst, door benoemingen tot die rangen bestemd vqor de dienst in West-Indie of overplaatsin,gen van liet leger hier te lande bij het leger aldaar. Verder zal bij incompleet aan offi cieren van de verschillende wapens en diensten bij liet West- 1 Indisch legev, daarin worden voorzien door liet detacheren voor den tijd van 3 jaren van officieren van liet leger hier te lande bij dat leger. Door Z. M. is, bij besluit van den 13 dezer bepaald, dat de navolgende troepen dit jaar in verschillende legerplaatsen zullen kamperen. I. In de legerplaats bij Millingenhet le., 2e. en 3e. batal jon van het regernent grenadiers en jagers; liet Ie., 2e. en 3e. bataljon van het eerste regernent infanterie, het le., 2e. en 3e. bataljon van het vijfde regernent infanterie; lietle., 2e. en 3e. bataljon van het zevende regernent infanterie; hetle. esca- dron van het eerste, en het le., 2e. en 3e. escadron van het vijfde regernent dragonders; twee batterijen van het regernent veld-artillerie, respectievelijk te Utrecht en in Amersfoort gevestigd, en eene halve batterij van het regernent rijdende artillerie, te Leyden gestationeerd. Het opperbevelhebberschap dezer troepen is door Z. M. opgedragen aan den luitenant-generaal Duycker, inspecteur van het wapen der infanteriezullende deze troepen in twee brigades verdeeld worden, waarvan de eerste zal gekomnian- deenl worden door den generaal-majoor baron van der Duyn van Maasdam, en de tweede brigade door den generaal-ma joor Scliarten, respectievelijk bevelhebbers derle.en 5e. mili taire afdceling. Verder zullen aan gemeld kamp deelnemen de volgende hoofdofficieren, alsde kolonel van Hoey Schilt- liouwer, kommanderende het regernent grenadiers en jagers de kolonel Engelbrcgt, kommanderende het 7e. regernent infanterie; de kolonel Tegelberg, kommanderende het 5e. regernent infanterie; de luitenant-kolonel van Emden, kom manderende het Ie. regernent infanterie; de kolonel Sturler deFrienesberg, kommanderende liet 5e. regernent dragonders; de luitenant-kolonel baron van Ittersmn van het le., de majoor Maussen van het 5e. regernent dragonders, en de ma joor Werner, van het regernent veld-artillerie; zijnde door Z. M. de betrekking van chef van den staf in gemelde leger plaats opgedragen aan den kolonel von Motz, van den gene- ralen staf. II. In de legerplaats te Zeist: de tirailleurs-kompagnien van het 'le. bataljon van het vijfde regernent infanterie, het le. en 3e. bataljon van het zevende regernent infanterie, en het 12e. en 4e. bataljon van het achtste regernent infanterie onder bevel van den majoor Canselaar, van het tweede rege rnent van dat wapen; en vervolgens van 15 jnlij tot 1G sep tember a. s., een gedeelte van het bataljon mineurs en sap peursvan Utrecht, alsmede daarbij gedetacheerde officieren, onderofficieren en manschappen van de gezamenlijke infan- terie-regementen. III. In de vlakte van Waalsdorp van den 15 julij tot den 1 october, de navolgende artillerie-troepen, als: dele.. 4e., 5e., Ge. en 12e. kompagnie van hetle. regernent vesting-artil lerie; de le., 2e., 4e., 11e. en 12e. kompagnie van het 2e. rege rnent vesting-artillerie, en de Ge. en Se. kompagnie van het 3e. regernent vesting-artillerie, onder het hevel van majoor Spoelstra, van het 3e. regernent van gemeld wapen. Deze artillerie-oefeningen zullen in drie serien verdeeld worden. UleteoroSogiscIie waarnemingen, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. Mei 1SG0. i R Wint tb Kracht, j 1 O g s £<-> H 1 so 60 Laagste temperat. en verschil met de hoogste. Aanmer kingen. 90 NOost. 4 766.5 14.4 0-79 9.65 0.0 9.6 f 6.2 helder hcijig. 21 5 771.8 15.7 0.69 9.13 0.0 8.8 8.2 bijna helder. 22 Oost. 1 771.3 15.8 0-74 9.84 0.0 8.8 "10.1; helder heijig. 23 W. Nw. 1 763.3 17-8 0.59 8.91 0.0 11.8 "10.6 betr. hcijig. 2+ West. 8 763.0 15.3 0-79 10.27 0.0 11.6 9.0 betrokken. 25 West. 3 762.3 15.7 0.76 10.16 0.0 10.0 7-2 bew. betrokk 26 ZWest. 6 750.1 16.1 0.75 10.18 7.0 10.8 6.1 dik buijig. ThermoinetcrstandU 25 mei. 's av. 11 u. 56 gr. 26 'smorg. 7 u. 58 'smidd.lu.5S gr. 'sav.llu. 50gr. 27 's morg. 7 u. 50 'smidd.lu. 57 'sav. II u. 50 28 's morg. 7 u. 52 'smidd. 1 u. 54 gr. Engeland. Londen 25 mei. Heden heeft het lagerhuis in gevolge het voorstel van lord Palraerston eene commissie benoemd tot onderzoek der antecedenten van het huis der lords met op- zigt tot een votum over belastingen. De heer Duncombeheeft eene motie gedaan, daartoe strekkende, dat het parlement slechts tot november zou worden geprorogeerd, opdat de lords alsdan onmiddellijk de bill tot afschaffing der belasting ,9P bet papier in nadere overweging zouden kunpen netnen. .Op verzoek van lord John Russell heeft echter de lieer Dun combe deze motie weder ingetrokken. De heer Bowyer heeft gevraagd of de regering voornemens was den heer Elliot als gezant uit Napels terug te roepen, ter zake van zijne voor den koning van Napels beleedigende handelwijze. Lord Palmerston heeft die vraag ontkennend beantwoord, en bij die gelegenheid de handelingen van het napelsche gouvernement met scherpheid gelaakt, en het regt van Engeland betoogd om bescherming te verleenen aan de personen, die er in slagen aan de napelsche policie te ont snappen. The morningpost zegt, dat op Sicilië de opstand tegen het napelsche gouvernement al de kenmerken van eenen echt nationalcn strijd draagt, en dat de bevolking er het vaste voor nemen heeft om in geenerlei dading met de regering te treden noch zich door beloften of bewilligingen tot onderwerping te laten bewegen. „Wij vernemen, zegt dat blad, dat op sommi ge plaatsen, daar er gebrek aan buskruid was. door de apo thekers al de stoffen, welke tot het vervaardigen van schietka toen vereischt worden, naar de legerplaats der opstandelingen gebragt zijn, dat de boeren het linnen van hunne slaapsteden in stukken gescheurd hebben, om daarvan zwachtels voor de gekwetsten te maken, en dat, waar geene kogels te verkrijgen waren, steenen verbrijzeld of grint van de bedding der beeken verzameld is, om daarmede te schieten." Het zelfde blad noemt de personen, die zich in Sicilië, reeds vóór Garibaldis komst, aan het hoofd des opstands had den geplaatst. Het zijnde baron Santa Anna, van Aleamo de gebroeders Palizzi, insgelijks van Aleamode markies Constantina, van Palermode baron Cozzo, ook uit Palermo, en de graaf Bentivegna, wiens broeder in IS5G, na eene mis lukte poging om Sicilië in opstand te brengen, door (le napel sche troepen gevat en gefusilleerd is. In Engeland is een telegraafkabel van twaalf honderd mijlen lengte vervaardigd, welke dienen moet om Singapore met Rangoon, en dus met het indische spoorwegnet, te ver binden. Men is thans bezig-, dezen kabel op eene nieuw uit gevonden wijze te beproeven, ten einde dadelijk de aanwe zigheid te ontdekken van gebreken, welke bij de bewerking van gutta pertjah ligtelijk ontstaan en waarvan het bestaan doorgaans eerst blijkt nadat de telegraafkabel in zee gelegd is. Iduitscliland. Weenen 23 mei. Eerlang bezoekt de aartshertog Ferdinand Maximiliaan Venetie, en hij blijft daar geruiraen tijd, om de marine en hare etablissementen naauwlceurig inoogenschouw te nemen en maatregelen tot daarstelling eener praktische school voor de marine aan boord van een der fregatten te hel pen beramen. Gisteren werd alhier het monument voor aartsher tog Kavel met zeer veel plegtigheid onthuld. De keizer, de keizerin, de keizerin-weduwe ICarolina Augusta, de vreemde hooge gasten, de koning van Beijeren, de hertogen van Nas sau, Brunswijk, Modena enz., al de aartshertogen en aartsher toginnen van het keizerlijke huis, in groot gala, waren daarbij tegenwoordig. De kardinaal vorst-aartsbisscliop van Weenen hief het Te Deum aan, salvos van het geschut en geweervuur verkondigden den volke de plegtige handeling, en toen bij het vallen van het kleed, dat het standbeeld verborgen had ge houden, de gelaatstrekken van den gevierden held zigtbaar werden, weergalmde een door duizenden stemmen aangehe ven juichkreet door de lucht en schalde de militaire muziek van een groot aantal korpsen te gelijk. Alles stond overeind, het hof, het geheele publiek, en staarde blootshoofds op bet beeld. Toespraken werden niet gehouden, maar de uitvoering van eene feestkantate door de mannen zangvereeniging be sloot het feest. Na den afloop waarvan de troepen voor den keizer en de andere vorstelijke personen defileerden. Ter her innering aan dezen dag heeft de keizer aartshertog Albert tot veldmaarschalk, en de aartshertogen Willem en Karei Ferdi nand tot veldtuigmeesters benoemd; alle drie zijn zonen van wijlen aartshertog Karei. Aartshertog Albrecht heeft 30,000 fl. geschonken, tot verdubbeling van het door zijnen vader opgerigte fonds tot ondersteuning van officiersdochters. Volgens eenberigt in de Algemeine Zeitung, hebben verscheidene te Laibach en elders gestationeerde regementen bevel ontvangen zich onverwijld naar Triest te begeven, om de in Italië gelegerde troepen te versterken. Ofschoon het nu wel niet te verwachten is dat Oostenrijk reeds nu in Italië handelend op zal treden, is deze voorborg met het oog op de weder meer en meer op den voorgrond tredende staatkunde van Piemont, volkomen geregtvaardigd. De Oesterreicliische Zeitung meldt dat zich onder de na gelaten stukken van den minister von Bruck ook, een geschrift bevindt, getiteld„De taak van Oostenrijk." De minister beschouwt die in ditstuk uit twee oogpunten, namelijk voor zoo ver .(le binnen—en yoor zoo ver.de buiten- Jandsqhe aangelegenheden dezeranogendheid betreft. Naar 7-.ijn.gevoelen, moet Oostenrijk zich ten.aanzieu der eerste, ten doel stellende wegruiming van alle bezwaren, waardoor de ontwikkeling der productieve krachten wordt belemmerd, de verbetering van het lot der burgerklasse, het tot stand bren gen eener.volledige scheiding tusschen kerk en staat, en de invoering eener nationale vertegenwoordiging. Ten aanzien van het buitenland acht de schrijver noodigeene hervorming van de militaire honds-constitutie, de vestiging eener perma nente wetgevende bonds-commissie. de oprigting van een bonds-geregtshof en de instelling eener permanente honds- autoriteit voor de staathuishoudkundige aangelegenheden Belgie. Brussel 25 mei. De hertog van Brabant is heden namiddag Yan zijne langdurige reis naar bet Oosten in deze hoofdstad wedergekeerd. Gisteren avond was hij te Keulen aangeko men en had lieden morgen zijne reis van daar langs den spoor weg voortgezet. In de zitting der kamer van vertegenwoordigers van gisteren is de begrooting van uitgaven voor het departement v an oorlog, ten gezamenlijken bedrage van 32,252,030 fr., na eene korte beraadslaging, met 67 tegen 2 stemmen aangeno men. Op de vraag van een lid, hoe bet met de aangevangen wer ken to t betereversterking van Antwerpen ging, en of de ver wachtingen van den minister van oorlog ten aanzien van de kosten dier werken en van den tot de uitvoering vereischten tijd nog de zelfde waven, als toen hij het daartoe betrekkelijke wetsontwerp verdedigde, gaf de minister ten antwoord, dat de aanbestedingsprijzen in de daad niet boven de raming wa ren, dat voor de onteigening van gronden niet zoo veel uitge geven was als daarvoor bij de wet was bewilligd, dat de duur der werkzaamheden ten deele van de aannemers afhing, maar dat deze in hun eigen belang z,ekerlijk alle krachten zouden inspannen. „Kortom, zeide de minister, alle vooruitzigten. door mij bij de verdediging van bet wetsontwerp geopend, verwezenlijken zichen Belgie behoeft niet ongerust te zijn." De kamer van vertegenwoordigers heeft besloten, de openbare beraadslaging over het wetsvoorstel der regering tot afschaffing der stedelijke accijnsen op den 2!) dezer aan te vangen. De centrale sectie heeft eenige amendementen daar op voorgeslagen, maar in haar rapport de kamer dringend aangespoord om het voorstel der regering aan te nemen, ook wanneer het niet gelukken mogt, al de bedenkingen tegen de ter vervanging van de opbrengst der accynsen voorgeslagen middelen weg te nemen, opdat die zoo lang gewenschte her vorming eindelijk tot stand zou komen. De brusselsche tentoonstelling van kunstgewrochten van levende meeste rsin en bulten Belgie. zal den 15 augustus aanstaande geopend, en den 15 october daaraanvolgende gesloten worden. Frankrijk. Parijs 26 mei. Men verzekert dat onze minister van buiten- landsche zaken,de heer de Thouvenel, aan den oostenvijkschen gezant heeft verklaard, met leedwezen gezien te hebben, dat het oostersche vraagstuk door Rusland voorbarig weder te berde gebragt wasdoch hij achtte het voor Europa's belang beter, aan den door Rusland voorgenomen stap deel te nemen, dan aan die mogendheid het uitsluitende beschermheerschap over de oostersche christenen over te laten. Zonder te erkennen dat een onderzoek naar den toestand der oostersche christenen dringend en dadelijk noodig was, vereenigde Frankrijk zich in beginsel met Ruslands voorstel om zulk een onderzoekte bewerkstelligen, en noodigdehet de andere mogendheden uit, om even zoo te handelen, onder voorbehoud van het regt om de waarheid der door den heer GortschakofF aangevoerde feiten te onderzoeken. LI. donderdag heeft het hof van cassatie (kamer van strafzaken) onder voorzitterschap van den heer Vaïsse zich bezig gehouden met de voorziening in cassatie, op bevel van den minister van justitie ingesteld door den heer procureur- generaal bij liet hof van cassatie, tegen het vonnis van het keizerlijk hof van Parijs, dat als niet ontvankelijk heeft ver klaard de aanklagt van (le erven Rousseau tegen den bisschop Dupanloup. Het rapport isa opgemaakt door den heer Plou- goulin en het hof heeft, na eene overweging van twee uren, conform aan de conclusien van den heer Dupin, het vonnis van het hof van 19 maart gecasseerd, wegens schendingen verkeerde uitlegging van art. 13 der wet van 17 mei 1819. Het hof beslist in beginsel dat de strafwet, zoo wel den laster en den hoon jegens overledenen als jegens levenden treft, en dat de actie der erfgenamen ontvankelijk is.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2