Het schoonhouden en wieden van alle markten, grachten, kaaijen, pleinen voor de gemeente-gebouwen, werd weder op gedragen aan eenige door het burgerlijk armbestuur bedeelde personen en veroorzaakte eene uitgaaf van f 1364,76. De vernieuwing der kaaimuren bepaalde zich tot eene ge zamenlijke hoeveelheid van 70 kuh. ellen tusschen de Bel ling- en voormalige st. Geertruidsbruggen. De onaangename uitdampingen der kaaijen en grachten maken voortdurend een punt van naauwkeurig en ernstig onderzoek uit. De gezondheids-commissie heeft als haar ge voelen verklaard, dat deze alleen waren toe te schrijven aan de inwerking van het zwavelzuur, afkomstig van de garancine- fabriek, op de dierlijke stoffen in de riolen en de blootvallende slijken. Het alzoo bezwangerd water zoude, bij het opkomen van het getij den havenmond nog niet bereikt hebbende, met den vloed weder in de binnengrachten gevoerd worden. Haar het gevoelen van deskundigen zoude een en ander kun nen voorkomen worden, door liet maken van eenen vergaar bak aan de fabriek, groot genoeg om gedurende twaalf uren het op ongeveer 40,000 kannen geschat overtollig water te kunnen bevatten, alsmede het leggen vair een geheel afge scheiden kanaal, van af het reeds bestaande bij de Oostkerk tot aan het landhoofd van de Dambrug. Zoo wel de commissie van fabriecage, als burgemeester en wethouders zijn huiver achtig den stank uitsluitend aan bovengemelde oorzaak toe te schrijven. Ongunstige omstandigheden hebben medegewerkt, om de afvloeijng van het water met minder kracht te doen plaatshebben, onder anderen de weinige in de laatste jaren gevallen regen, waardoor de sluizen, die het oppenvater van het eiland Walcheren in de haven brengen, niet geopend zijn geweest. Mogteu genoemde werken evenwel een afdoend middel aanbieden, dan zoude de daartoe vereischle uitgaaf van f 2000 ruimschoots worden vergoed. (Wordt vervolgd.) In het hoofdkiesdistrict Amersfoort is gisteren tot lid van de tweede kamer der staten generaal gekozen de heer mr. J. K. baron van Goltstein, met 724 van de 1304 stemmen. De lieer mr. G. Groen van Prinst.erer bekwam 660 stemmen. Men schrijft ons uit de residentie het volgende „liet schijnt, dat de werkzaamheden der tweede kamer deze maal slechts korten tijd zullen duren. Sommigen willen weten, dat de kamer reeds de volgende week zal uiteengaan, om eerst tegen julijna den afloop der verkiezingen, terug te keeren. Van den uitslag dier verkiezingen zou het dan ook afhangen, of het overige der zitting nog vruchten zal ople veren, dan wel de ontbinding zal volgen, waarvan men in den laatstcn tijd telkens weder hoort spreken. „De geruchten, die geloopen hebben dat de heer van Heem stra minister van bimienlandsche zakenen de heer Vrolik, gewezen minister van financiën, tot leden van den raad van state zouden benoemd worden, hebben zich tot nog toe niet bevestigd. „Men houdt het voor niet onmogelijk dat toch nog op eene of andere wijze de concessie aan de lieeren Schretlen Max- wils voor de lijn 's Gravenhage-Gouda zal verleend worden." Het nieuwe ontwerp tot regeling der regterlijke inrigtïiig is thans bekend geworden. Volgens dit ontwerp blijft de liooge raad de vegter, die alleen in cassatie regt spreekt. Er zullen wijders vijf lioven zijn. alste Amsterdam, ie 's Hage, te 's Ilerlogcnbosch, te Arnhem en te Leeuwarden. De vegt- banken blijven dc gewone regters in burgerlijke zaken. Dc kan ton regter behoudt zijn tegenwoordig karakter. De regt- bank zal ook zijn gewone regter voor strafregtspleging. De geldelijke besparing wordt op 120 duizend gulden begroot. De waarneming van liet openbaar ministerie bij de kanton- geregten wordt aan bezoldigde ambtenaren opgedragen. De jaarwedden der kantonvegters worden verhoogd. De kanton- regters worden voor hun leven benoemd. Het reglsgebiecl van liet geregtsliof te's Graveuhagc zal zich uitstrekken over de provinciën Zuid Holland en Zee land. Door de Ncderlandsche handelmaatschappij zijn weder bevracht 38 schepen, als: voor Rotterdam 12, voor Amster dam 10, voor Schiedam 2, loor Dordrecht 1, en voor Middel burg 4, zijnde Maria, gez. E. N. F. van Wulven, Zeelandia, gez. TV". Blaakhert; Eduard Marie, gez. M. T. Remmers; Willem de Zwijger, gez. W. L. van den Dries, (de beide laat- s'.cn van Rotterdam.) Tot deurwaarder bij de directe belastingen, voor de ge meenten Veere, Vrouwepoldev, Gapinge, Oostkapelle, St. Laurens, Sevooskcrke, en het eiland Noordbevcland, om te Colijnsplaat verblijf te houden, is benoemd de heer C. J. Moens, aldaar. Door de tweede kamer der staten generaal is in liare giste ren gehoudene zitting met 42 tegen 14 stemmen besloten om het voorstel van den heer Sloet tot Oldhuis, tot het af- koopbaar stellen der tienden, aan een nader onderzoek te onderwerpen. De gemeenteraad te 'sllage heeft metalgemeene stemmen aangenomen een adres aan Z. M. den koning, houdende ver zoek, om het besluit tot verleeniiig eenev uitsluitende conces sie aan de Hollandsclie ijzeren spoorwegmaatschappij nader in overweging te nemen. De heer van Nes, voormalig resident van Passcroean, is op het denkbeeld gekomen, de herinnering van den luitenant- generaal graaf van den Bosch, gouverneur en commissaris- generaal van Nederlandsch-Indië van 1S30 tot 1834, door een standbeeld te vereeuwigen. Mevrouw Rosa de Vries heeft, naar wij vernemen, een aanbod gekregen uit Milaan om daar gedurende het tooneel- saizocnlSfiO1861 als prima donna werkzaam tc zijn. Uit'sGravenliage wordt het volgende medegedeeld. Onder de kinderen die wijlen onzen koning Willem II uit zijn huwelijk met grootvorstin Anna Pauwlowna geboren wer den, was een zoon, die den 22 oetober 1S22 slechts vijf maan den oud stierf. Die jonge prins v/erd te Brussel begraven in het voormalig klooster der augustijner-monniken, destijds een protestantsche kerk. Sedert eenige jaren is dit gebouw aan de openbare eeredienst onttrokken, en wordt het ge bruikt tot het verrigten van officiële plegtigheden, zoo als prijsuitdeelingen, muziek-wedstrijden enz. Het kwam daar om aan het koninklijk huis minder gepast voor, het stoffelijk overschot van den prins op die plaats te laten, en on ze gezant te Brussel heeft in last gekregen om tot de overbrenging van dat stoffelijk overschot naar Nederland aanzoek te doen. Wij vernemen dat de belgische regering zeer bereidvaardig hierop toestemmend heeft geantwoord, en dat binnen weinig dagen het lijkje van den prins door een van wege de belgische regering daartoe gemagtigde zal wor den overgegeven aan baron Mazel, secretaris der nederland- sclie legatie te Brussel, en aan een proiestantschen leeraar, aan wien de taak is opgedragen het herwaarts te brengen. Uit Parijs wordt gemeld dat de heer de Bruyn, hoofdinge nieur van Soerabaya, aan den keizer is voorgesteld, die hem zeer vriendelijk ontvangen en dadelijk alles te zijner be schikking gesteld heeft, wat hem in de uitvoering zijner zending vau dienst kan zijn. De heer de Bruyn heeft name lijk in last, in Frankrijk alle reeds uitgevoerde of ontworpen werken ter voorkoming der overstroomingen na te gaan, en in de vlakte van Noord-I talie het besproeijingsstelsel te onder zoeken, waaraan dat land zijne buitengewone vruchtbaarheid te danken heeft. De heer de Bruyn zou later den uitslag zijner onderzoekingen ten nutte van Java aanwenden. Uit Turyn wordt gemeld dat de koude zich in hei noorden van Icalie op eene in dit jaargetijde ongewone wijze doet ge voelen, en dat dezer dagen op de Alpen zoo veel sneeuw is gevallen, dat onder anderen de gemeenscha]) over den berg Cenis aanmerkelijk is belemmerd geworden. EScïsocBaalstgcin ess fecsSsEalcsa. rosTEinjEN. Bij resolutie van den minister van financiën, van den 2S april jl. is, in te gaan mctljulij I860, benoemd tot brievengaarder op. het hulppostkantoor te Cortgeen, dc heer P. H. van Lis, vroeger in gelijke betrekking werkzaam te Colijnsplaat. Eierk- cïï schooHsnaewsTS. Door den kerkeraad der nederduitsche hervormde gemeente alhier, is heden avond uit het bevorens opgemaakte twaalftal, ter benoeming van eenen predikant,, gevormd het volgende zestal. De lieeren: TV. van den By tel te Oostcrbierum, D. Chantepie de laSaussaye, te Ley den, J. llooykaas Hevdev- sche'e te Nijmegen, E. J. W.Koch, te Oisterwijk, L. Schouten te Vianen, en H. Worst te Epe. Daaruit is onmiddelijk geformeerd het drietal, bestaande uit ile heerenD. Chantepie. de la Saussaye, E. J. TV. Koch, en L. Schouten.'Heden over acht dagen zal het beroep plaats hebben. Men schrijft uit Krabhendijke, dat uit het door den keiv keraad gemaakte drietal, bestaande uit de lieeren kandidaten A. H. C. van Leeuwen. A. Klinkenberg en E. J. de Roemer, met algemecne stemmen tot leeraar bij de nederduitsche hervormde gemeente aldaar is beroepen de lieer de Roemer, kandidaat bij het provinciaal kerkbestuur van Zuidholland. MavSase ea# leger. De zeildag van Zr. Ms. stoomfregat Zeeland, onder bevel van den kapitein ter zee II. TVipff, is bepaald op 15 dezer. Bij het departement van marine is een schrijven ontvan gen van den luitenant ter zee der le. kl. J. F. Koopman, lcommanderende Zr. Ms. sehvoefstoomschip Cornells Dirks. Volgens dien brief was dat schip den 4 april jl. ter reede van Rio Janeiro aangekomen. Aan boord was alles wel. Volgens berigt van Lissabon, donderdag 27 april, waren de beide koffen met victualie voor bet nedevlandscli eskader aldaar aangekomen en zou daarna gezegd eskader een excer- citie-togt ondernemen. Men klaagde ook daar over het gure en ongestadige weder. Men zag de komst van het stoomschip Zeeland te gemoet. Overigens was alles wel aan boord der schepen. Z. M. heeft bepaald, dat de werkzaamheden betrekkelijk de mouvementen des legers, die gedurende de laatste jaren bij het departement van oorlog werden verrigt, weder aan den generalen staf zullen worden opgedragen. Verkoojpasigcïa caa .saflsHjcstefilflssgeas. Neuzen 6 mei. Van tie geniewerkeu te dezer stede door den eevstaanwe- zenden ingenieur in het openbaar aanbesteed, zijn aannemers gewordenVan het eenjarig onderhouden der metsel- en tim merwerken, II. J. Baden voor f3860; vau dat der beplantin gen en aardewerken, M. de Bruin voor f 1980, en van dat der zeeweringen, D. Meeusen voor f 4360. lluitcnUïnösfljc tijïriiigL'it, Engeland. Londen 6 mei. Men weet dat, nadat het lagerhuis de tweede lezing van de reformbill had aangenomen, de discussien in committë bepaald zijn op 4 junij. Deze aangelegenheid, welke reeds verscheidene jaren een struikelblok voor meer dan een kabinet is geweest, trekt thans de aandacht slechts in zeer geringe mate tot zich. Verschillende oorzaken dragen hiertoe bij, en zelfs de heer Bright, de kampioen, die zoo dik wijls in gvoote meetings voor een uitgebreid kiesvegt met warmte het woord heeft gevoerd, laat thans te dien aanzien weinig of niets meer van zich hooren. Hetgeen echter na dit alles toch niet nalaten zal eenige bevreemding te wekken, is dat de bill'hoogstwaarschijnlijk den 4 junij niet in beraadsla ging zal komen, maav ingetrokken of op nieuw verdaagd zal worden. Een voornaam deel van de ministeriele partij in het lagerhuis schijnt thans ook het gevoelen toegedaan te zijn, dat de grondslag, waarop het tegenwoordige kiesregt rust, in stand behoort te blijven, of althans nog geen plaats moet maken voor het stelsel, waarop de voovdvagt steunt. De kassier der Union Bank, de lieer Pullinger, die, ge lijk reeds bekend is, aanzienlijke sommen van deze bank heeft ontvreemd, is naar de jury ve-nvezen. Eergisteren werd in het glazen paleis te Sydenham liet standbeeld van Mendelssohn onthuld, bij welke gelegenheid door een koor van 3000 stemmen het oratorium Elia op voor treffelijke wijze werd uitgevoerd. Londen 7 mei. The morningpost heeft berigt ontvangen dat het pauselijke leger, onder bevel van generaal Lamoricière, zich bij het leger van Napels zal voegen, als liet oogenblik van hamleden is aangebroken. Dat oogenblik. voegt het blad er bij, kan niet ver meer af zijn, want van nuafaaniser strijd tusschen Napels en Sardinië. BuitsclilasKL TVecnen 7 mei. Men verzekert hier dat Engeland zich be reid verklaart om de bepaling van het 92ste artikel der TVee- ner slot acte betrekkelijk de onzijdig verklaring van Opper Savoye tot grondslag voor dc door Frankrijk voorgeslagen conferentie te nemen, zich voorbehoudende voorstellen over de wijze van onzijdigmaking dier landstreek te doen. nierdoor zou er weder meer kans voor liet zamenkomen der conferentie bestaan. Aan de Ost-Deutsche Post wordt uit Parijs geschreven: Er heeft hier een algeheele omkeeriug plaats gehad in de verhouding met Rome, eene omkeering, welke nog niet haar hoogte heeft bereikt. Als het waar is, 'tgeen liier ernstig wordt beweerd, dat kardinaal Antonelli bet einde van zijne staatkundige loopbaan is genaderd en dat een ministerie in franschen zin aan het bewind komt. dan zullen wij spoedig belangrijke zaken beleven. Volgens den zelfden berigtgever, spreekt de heer dc Thou- vencl thans weder van een Italiaanschen bond, cn zoude fransche poliliek het vergroot Sardinië alles behalve gunstig zijn. Koning Lodewijk van Beijeren wordt den 15 dezer alhier verwacht. Men brengt dat bezoek in verband met de politiek. De badensche regering zal hoogstwaarschijnlijk nog in de tegenwoordige zitting aan de kamers de ontwerpen van wet aanbieden, ter regeling van de betrekkingen tus schen den staat en de kerk. Deze zullen tot grondslag hebben

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2