!d Vlissingen it mei. I. Ecu huis en erve in de St. Jacobstraat, wijk F no. 72, verkocht voor f 1451II. Een dito achter de groote kerk. wijk G no. 103, verkocht voor f 900. Serooskerke 4 mei. I. GO roed. 10 ell. weiland, verkocht voor f 000,7-3. II. 89 roed. 50 ell. weiland, verkocht voor f 631,80. III. GO roeden 15 ell. bouwland, opgehouden. Allen gelegen in de gemeente Serooskerke. 1Y. 63 roed. weiland. V. 19 roed. 50 ell. idem. VI. 59 roed. 6 ell. idem. VII. 32 roeden idem. IX. 13 roed. 90 ell. idem; allen opgehouden, engelegen in de gemeente Grijpskerke. X. 1 bunder, 58 roed., 90 ellen weiland, gelegen in de gemeente Vrouwcpolder, opgehouden. XI. 19 roeden GO ellen bouwland, gelegen in de gemeente Wcstkapelle, verkocht voor f Gol S5urgca*Hijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 6 dezer: F. Kuntz,jm. 11 j. met J. C. Andriessen, \ved. 31- j. T. Machielse, jm. 27 j. met F. M. Baars, jd. 19 j. J. de Vries, jm. 25 j. met A. Maas, jd. 26 j. A. Willemse. jm. 31 j. met J. de Maagd, jd. 32 j. M. Louwerse, jm. 25 j. met G. de Visser, jd. 21 j. J. L. Warnou, jm. 2G j. met A. Baak. jd. 26 j. Vlissingenvan 28 april tot 5 mei. Gehuwd C. L. Derts, wettig gescheiden mau van M. P. Jansen, 11 j. met W. F. Huisman, jd. 25 j. Bevallen: J. Josiasse geb. de Rijke, z. M. C. W. CaUier, geb. KI ij berg, z. P. deRoo geb. Smaal, d. M. S. Brakele' geb. Sap, z. OverledenP. "NV. E. Fritz, d. 3 j. A. Kokelaar, z. 2 j. S. T. Cook, wed. van J. L. A. Jacobse, 65 j. M. van derVate vrouw van J. Boluyt, 65 j. A. Stolk, d. 9 w. J. T. de Jager, d. 3 j. J. Wolff, d. 6 d. II. A. de Waey, d. LI ra. C. Seboth, jm. 66 j. Goes, van 2S april tot 5 mei. Gehuwd: A. Pover. jm. 31 j. met J. de Koning, jd. 36 j. L. den Ilerder, jm. 21 j. met C. Bras, jd. 30 j. J. de Vriend, weduwn. 16 j. met T. Oosterdag, wed. 50 j. L. Olivier, jm. 29 j. met W. Meulemeester, jd. 27 j. A. van Hese, jm. 25 j. met F. Kloosterman, jd. 30 j. Bevallen: M. ten Bosch geb. Koets, z. M. C. Maartense geb. Vaddeu, z. J. van de Velde geb. Verhagen, d. K.dc Jonge geb. Muller, d. C. S. Venver geb. v. d. Heemst, d. M. A. Susyn geb. Hegge, d. Overleden: G. Almekinders, wed. J. F. Mol, 46 j. A. E. aMotthe, wed. A. Kakebeelce, 63 j. A. A. Boddingius, jm. 13 jaren. Zierikzcevan 28 april tot 5 mei. GehuwdP. F. Guinee, jm. 30 j. met W. C. Schouten, jd. 26 j. L. Nivelle, jm. 27 j. metP. J. Schouten, jd. 25 j. J. Bo- doe.jm. 23 j. met J. J. Hagesteijn, jd. 23 j. G. Goudswaard, jm. 27 j. met J. Geelhoed, jd. 31 j. Bevallen; M. C. Leevensgcb. Gillisse, d. C.Moolcnburgh geb. Ilocke van Weel, z. M. van Dongen geb. Krakeel, z. j. van den Ende geb. van Iliele, z. L. Wierikx geb. Verdoorn, z. J. A. Bakx geb. Bakker, z. Overleden: J. Iloogeboom, z. 3j. M. A. Leeuw. z. 1 w. L. Schraver, man van S. Bakker, 61 j. A. de Vos, weduwn. van C. van der Kreeke, 69 j. Meteorologische waarnciHiagcn, gedaan op 's rijks werf te Vlissingen, des middags 12 ure. April mei 1860. Datum. Wind. c0 jf 1 2^ Ei a -3 ■jo a só Laagste temporat, en verschil met de hoogste. Aanmer kingen. 29 O.t.Z. 1 2 773.7 12.9 [0.72 8.10 0.0 3.01+11.4'betrokken. 30 NO.t.O, 6 773.7 14.S 0.56 7.09 0.0 5.8 ■'11.6 helder. 1 NOost.l 17 769.4 15.2 0.6S 8.80 0.0 8.2 "10.2 bewolkt. 2 NOost. i 14 761-2 15.7 0 61 8.13 0.0 7.8 "12.4 helder. 3 NO.t.N i 10 766.0 11.5 0.80 8.23 0.0 7.0 "10.2 ligt bewolkt. 4 ZO.t.Z.I 3 763.2 12.S 0.72 8.04 0.0 5.8 8.1 bijna helder. 5 NO.t.O 15 766.7 11.9 0.70 7.41 0.0 5.G 8.5 betrokken. Thermometerstand 1 mei. 's av. 11 u. 46 gr. 5 's morg. 7 U. 19 'smidd. 1 u. 5l_gr. 'sav. .11 u. 44gr. 6 's morg. 7 u. 47 'smidd. 1 u. 52 'sav. 11 u.42 7 's morg. 7u. 44 'smidd. 1 u. 61 gr. §taten generaal. TWEEDE KAMElt. Woensdag is de nominatie opgemaakt van een vijftal kan didaten, aan den koning voor te dragen ter vervulling der vacature in den hoogenraad, ontstaan door het overlijden van deu heer mr. U. A. Evertsz. Wij hebben daarvan den uitslag reeds medegedeeld. Als eerste kandidaat is op de lijst geplaatst de heer mr. II. U. Iluguenin te Sneek, bij cene twee de stemming met 3S stemmenals tweede kandidaat bij derde stemming mr. K. A. Meeussen met 32 stemmen als derde kandidaat bij tweede stemming mr. A. van der Laan met 33 stemmen; als vierde bij derde stemming mr. A. F. Jongstra, en als vijfde, mede bij derde stemming mr. W. Sassen met 39 stemmen. Deze nominatie zal Z. M. den koning schriftelijk worden medegedeeld. Daarna zijn aangenomen twee wetsontwerpen tot eindbe stemming der baten, bedoeld in art. 13 der wet van den 5 maart 1852 (Staatsblad no. 45), tot regeling der zaken van de voormalige wees- en momboirkamers, en tot bekrachtiging van eene provinciale belasting in Groningen. De kamer heeft daarna besloten dat op dingsdag 8 mei, des voormiddags ten 11 ure, zal gehouden wordende door den heer Wintershoven aangekondigde interpellatie omtrent de sluiting der Zuid-Willemsvaart, en dat vervolgens de beraad slaging zal gevoerd worden over1. de vraag of het voorstel van den heerSloettot Old huis omtrent de afkoopbaarheid dei- tienden aan een nader onderzoek zal worden onderworpen; 2. het wetsontwerp betreffende de verhooging van de begroo ting van den arbeid der gevangenen over 1859; 3. de con clusie van het verslag der commissie tot onderzoek der nota van inlichtingen op het verslag der kamer, aangaande het regeringsverslag omtrent den staat en het beheer der koloniën over1S56. De vergoedingen voor de vrijmaking der slaven in de West indische koloniën, volgens de laatstelijk door de regering in gediende wetsontwerpen aan de eigenaren te betalen, zijn voor Suriname op f 13,845,250, voor Curacao enz. f2,019,200, en voor St. Martin f 250,000 geraamd. GuttcnlanLiscljc tijïringm. .EngcSaEid Londen 5 mei. In de zitting van het lagerhuis van gisteren heeft lord Jolm llussell, in antwoord op eene vraag van den heer Cochrane, verklaard dat de regering van Napels de goede diensten van Engeland heeft ingeroepen, ten einde de expeditie van Garibaldi naar Sicilië te beletten, en dat de britschc regering te dien aanzien vertoogen bij Sardinië ge daan heeft. Op eene interpellatie van den heer Baillie heeft de minis ter verklaard, dat het onwaar is dat de expeditie tegen China zou geschorst worden tot na de aankomst van lord Elgin. In tegendeel hoopte men dat de operatien tegen China voor de aankomst van dien lord zouden afgeloopen zijn. The times behelst een artikel over Pruissen, waarin wordt beweerd, dat,in geval Frankrijk bij een eventuelen oor log tusschen Denemarken en Pruissen mogt tusschen beide komen.Engeland zich niet van zijn bondgenoot zal afscheiden. Frankrijk, dus redeneert het blad, wenscht een oorlog tusschen Pruissen en Denemarken, dewijl daardoor Zweden, Noorwegen en Denemarken vercenigd te zijner beschikking zouden zijn lot. ondersteuning in een oorlog tegen Pruissen. Engeland zal daarom zijn invloed aanwenden, om Pruissen zijne kwestie met Denemarken te doen verschuiven. Naar men zegt bestaat er een plan om den Great Eas tern, die tegen julij gereed zal zijn om in de groote vaart te worden gebragt, te bezigeu tot het leggen van den onderzce- schen kabel tusschen Singapore en Rangoon. Het japansche gezantschap, hetwelk zich op dit oogen- blik in Amerika bevindt, zal vermoedelijk Engeland be zoeken, van waar het ook in Nederland, Rusland en Frank rijk zal komen en over Suez naar Japan terug keeren. Het alhier bestaande anti-rookgenootschap hield hier dezer dagen, onder voorzitterschap van den deken van Car lisle, eene vergadering, in welke werd medegedeeld dat eer lang een met talrijke handteekeningen voorzien adres aan lord Pahnerstonzal worden overgegeven, om te verlangen dat eene commissie uit het lagerhuis de uitwerkselen van den ta bak op de gezondheid onderzoeke. H&uitscliland. Weenen 2 mei. Alles wat van eene langdurige buitenland- sche reis des keizers en van het opdragen van het regentschap aan den aartshertog Ferdinand Maximiliaan verhaald is, wordt thans door de voornaamste dagbladen als geheel ver dicht verklaard. De geruchten wegens op handen zijnde veranderingen inliet ministerie duren voort. Ook graafGoluchowski zou zijn ontslag hebben aangeboden en door den ministerielen raad Lasser vervangen worden, terwijl den heer von Pipitz de benoeming tot minister van financien en den lieer von Bren- tano die tot gouverneur der bank zou wachten. De heer von Plener, thans waarnemend minister van finan cien, betoont weinig lust om dat ambt blijvend te vervullen. Berlijn 5 mei. Heden heeft de minister van financien in de kamer van afgevaardigden twee wetsontwerpen ingediend, waarbij aan de regering een buitengewoon crediet van 9 millioeu van 1 mei 1860 tot 30junij 1861 bewilligd wordt, ter bestrijding van de kosten van het voortdurend onderhoud des legers op den voet van de mobilisatie des vorigen jaars. Tot dekking van die uitgaven wordt magtiging gevraagd om de 25 per cent verhooging der belastingen even als dus verre te blijven heffen tot 1 julij 1861, en om de overschotten op de dienst van 1S59 te bezigen. Het ministerie verlangt deze 9 millioeu als votum van ver trouwen, zonder in de bijzonderheden liuuue besteraming aan te wijzen, maar niet vcv■bindlenis om aan den volgenden lamlda;: rekenschap af to leggen. De aanhangige kwestien aangaande den duur van den diensttijd, de reserve, en de inrigting vau de landweer, zijn bij deze voordragt onaangeroerd gelaten. De wetgevende vergadering heeft in hare zitting van gisteren met eenparigheid van stemmen der 305 tegenwoordige leden een besluit goedgekeurd, waarbij de hoop wordt uitge drukt dat de regering, in overeenstemming met hare medele den van den duitschen bond, niets zal verzuimen om aan dc hertogdommen Sleeswijk en Ilolstcin het volle genot te ver zekeren van hunne reeds zoo lang en zoo hevig geschondeue regten. Dit besluit zou gewigtig-e gevolgen kunnen hebben. Dc geheele kwestie waarover het handelt, dagteekent van 184S en toen had zij een oorlog ten gevolge met Denemarken, waar bij geheel Duitschland zich tegenover dat rijk schaarde en waarop een gedwongen vrede is gevolgd. Sedert hield de kwestie bij voortduring de gemoederen bezig. De duitsche bevolking van de hertogdommen blijft zich heftig verzetten tegen de insmelting bij Denemarken, en zij vindt daarin steun bij den bond aan de eene zijde, die zich verzet tegen de in voering van de democratische instellingen van Denemarken, en bij de liberale partij van de andere zijde, die het beginsel der nationaliteit voorslaat. De minister van buitenlandsche zaken von Schleinitz heeft in den loop dezer beraadslaging verklaard dat geeucrlei ver bond tusschen Pruissen en Oostenrijk gesloten is. Verder zcidehij dat de regering deu duitschen bond niet alleen feite lijk maar ook regtens erkent als het orgaan der gezamenlijke mogendheden. Frankrijk. Parijs 3 mei. Naar men zegt heeft onze regering geweigerd vergunning te verleenen tot het alhier negotieren eener lee ning voor het pauselijk gouvernement. Zonder te kunnen zeggen in hoe verre het berigt juist, is, verdient het evenwel op merking dat de dagbladen geen vergunning hebben kunnen bekomen om een brief openbaar temaken van den heiligen vader, waarin de getrouwen uitgenoodigd worden, om 6ooi- geldelijke bijdragen in de behoeften van het pauselijke {leger te voorzien. Men weet buitendien dat dc heer Grandguillot een artikel in Le constitutionel openbaar heeft gemaakt te gen de verzameling van den st. Pieters penning. Te Nizza circuleert eene petitie aan den keizer, waarin verzocht wordt om den keizerlijken prins den titel van graaf van Nizza te verleenen. Deze petitie wordt door mannen ge- teekend. Echter circuleert er ook eene, die door vrouwen geteekend wordt en aan de keizerin gerigt is, met verzoek om in den zelfden geest bij den keizer werkzaam te zijn. De verstandhouding tusschen het fransche en het turyn- sehe kabinet, omtrent de aanhechting van Savoye en Nizza is niet zoo goed als wel ware te wenschen. Zoo verzekert men datPiemontde sloping eischt van de versterkingen van den Mont-Cenis, welke thans in handen van Frankrijk komen en voor Piemont gevaarlijk kunnen worden. Onze regering echter beweert, dat het niet meer dan billijk is, dat deze versterkingen, aangelegd met een tegen Frankrijk vijandelijk doel en ten koste van Frankrijk, thans in zijne raagt komen. Voor de stad Vintimiglia, op de grens van Nizza gelegen, bestaan de zelfde moeijelijkheden; deze stad kan worden be schouwd of aan Nizza of aan het graafschap Genua toe te behooren. Er is berigt ontvangen van eene hoogst smartelijke ramp ter zee. De Jason, namelijk, van Marseille vertrokken met eene lading werklieden en machines, voor de doorgraving der landengte van Suez bestemd, is in de wateren van Corsi- lca met man en muls vergaan. Alleen eenige matrozen zouden gered zijn. Men houdt zich hier in staatkundige kringen zeer bezig met eenige moeijelijkheden, die tusschen de fransche en dc russische regering zijn opgekomen. Deze moeijelijkheden zijn op zich zeiven niet van gewigtigen aard, maar de oorzaken waaruit zij ontstaan, verdienen alle aandacht. Er moeten na melijk in den laatsten tijd overeenstemmende berigten alhier zijn aangekomen, meldende dat dc russische partij, die, zoo als men weet, slecht gezind is jegens Frankrijk, alle krachten inspant om prins Gortscliakoff te doen vallen, en ofschoon hare pogingen tot nog toe niet zijn gelukt, bestaat er tocli ge gronde vrees, dat de partij, die den invloed endemagtvan Frankrijk met leede oogen ziet, eindelijk de bovenhand zal behouden. Zelfs spreekt men van eene wijdvertakte zamen- zwering tegen keizer Alexander, die onlangs zou zijn ontdekt en ten gevolge waarvan 300 russische edelen zouden zijn in

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2