Ui m EEN BOEREN INSPAN, chreven, (le alsdan nog ontbrekende 10,000 p. st. uit eigene middelen te zullen bijdragen. De heer Reeves, die van zijne zending naar Zwitserland hier terug is gekeerd, zou zich op zijne doorreis te Parijs uit gelaten hebben dat hij zijne regering een voor Frankrijk zeer ongunstig berigt zou moeten geven, en verder hoe de fran- sche agenten in Savoye de zaak al te erg doorgedreven en meer dan vier of vijf millioen francs besteed hadden om stem men te koopen. Londen 24 april. Gisteren avond heeft lord Normanby in het hoogerhuis zijne motie voorgesteld ter afkeuring van de wisseling van bijzondere not as tusschen lord Cowley en lord John Russell, beetrekkelijk Napoleons voornemens tot aan hechting van Nizza en Savoye. Die motie heeft geenerlei belangrijk gevolg gehad, al had men er zich ook zoo veel van voorgesteld dat Jord Cowlcyer voor was overgekomen. Na een e zeer korte discussie is zij door den voorsteller ingetrokken. BuitscWanil. Weenen 23 april. Volgens eene officiële mededeeling is het onwaar dat Oostenrijks antwoord op de nota van den heer de Thouvenel van 13 maart (waarin de gronden voor de aan hechting van Savoye en Nizza aan Frankrijk, zijn uiteen gezet) van gelijken inhoud is als dat van RuslandImmers Oostenrijk heeft altijd tegen elke onwettige aanhechting ge protesteerd, inzonderheid tegen die van Midden-Italie. en liet kon dus niet zijne goedkeuring aan de aanhechting van Savoye en Nizza hechten. Doch Oostenrijk erkent het onder scheid tusschen de inlijving van Midden-Italie, welke in weer wil van de protesten der wettige vorsten heeft plaats gehad en de aanhechting van Savoye, welke door de vrije toestem ming der souvercinen is tot stand gekomen. De heer von Bruck, minister van financien, is dezen nacht plotseling door eene hevige ziekte aangetast. Hoewel zijn toestand aanvankelijk niet zoo gevaarlijk scheen, is hij reeds heden namiddag overleden. De rijksraad von Plener is tijdelijk met het departement van financien belast. Het regeringsblad van gisteren berigt het volgende De inschrijvingen voor de nieuwe leening beloopen thans meer dan 7G millioen. De voorschotten, welke de nationale bank op deze leening gedaan heeft, zijn door het overnemen van verschillende obligatien uit het opgeheven amortisatie- fonds tot op 'J'J millioen verminderd. Dit bed rag is overvloedig gedekt door eene som van 120 millioen in aandeelen dei- nieuwe leening, welke aan de bank overgegeven worden en na den 1 november 18G1 gemakkelijk en met voordeel te gelde gemaakt kunnen worden, vermits de ondervinding leert dat de nieuwe leening, zoo zij in vaste handen is, spoedig boven pari zal rijzen. De tegenwoordige toestand der bank kan dus als geconsolideerd beschouwd worden, en de hervatting der betaling in specie kan spoedig worden te gemoetgezien, indien ten minste de algemeene gesteldheid van zaken de pogingen der regering en der bank ondersteunt. In ieder geval mag men het er voor houden dat in den staat der geldmiddelen een keerpunt ten goede is gekomen. Berlijn 21 april. De kamer der afgevaardigden vereenigde zich lieden met 207 tegen G8 stemmen met de volgende verkla ring van den heer Yincke, zoo als die door de commissie voor de zaak van Hessen was gewijzigdDe kamer heeft met levendige goedkeuring de door de regering gedane stappen opgemerkt om aan de Keurhessische staatsregeling haar wettig erkend bestaan te waarborgen. Zij voedt het vertrouwen dat de regering hare houding tegenover het bondsbesluit van 21 maart krachtig zal handhaven. De poolsche afgevaardigden onthielden zich van de stemming; de minderheid bestond uit de conservatieve en roomscli katholieke leden. Frankrijk. Parijs 22 april. De heer de Persigny, onze gezant te Lon den, is van hier, alwaar hij zich eeuigen tijd met verlof opge houden had, gisteren weder naar Londen vertrokken. Alhier wordt gezegd dat de heer Gros van het gou vernement in last heeft, eene schikking met het chinesche gou vernement te treffen en ten spoedigste met de expeditie naar Frankrijk terug te keer en. Men wil weten dat de regering tot. het besluit is geko men om hier te lande sleclits e'e'ne groote geschutgieterij te vestigen, en daarvoor de stad Bourges heeft aangewezen. De vijf overige geschutgieterijen zouden worden opgeheven. Deze maatregel zou gepaard gaan met de vestiging van drie groote arsenalen, te Bourges, te Lyon en te la Fève. Het gerucht wil dat het de oostenrijksclie gezant, prins Metteraich geweest is. die Le constitutionnel de hoofddenk beelden voor het artikel in de pen heeft gegeven, waarin dat blad de nieuwe maatregelen van Oostenrijk ten opzigte van Hongarye zoo luid toejuicht, waaruit men dan verder het ge volg trekt dat er toenadering tusschen Frankrijk en Oosten rijk bestaat,hetwelk met eenelaugs hoe sterkere verwijdering tusschen Frankrijk en Engeland gelijk zou staan. Italië. Volgens berigten uit Chambery van maandag avond is bijna allerwegen de uitslag der stemming omtrent de aan hechting van Savoye aan Frankrijk geweest dat men zich met genoegzaam algemeene stemmen in bevestigenden zin heeft verklaard, terwi jl er slechts weinig personen zich aan de stem ming onttrokken. Ook de militairen uit Savoye en Nizza die te Turyn in garnizoen liggen, hebben met eene overgroote meerderheid voor gestemd. Mag men de berigten geloovendan heerschte overal eene zoodanige opgewondenheid, als nog maar zelden is waargenomen, zelfs niet bij de proclamatie van het fransche keizerrijk of hij de aanhechting van de Romagna en Toskane aan Sardinië. Intusschcn is het mogelijk dat de berigten uit Zwitserland juist zijn, volgens welke, vooral in Faucigny, de stemming is geschied onder den invloed der gemeentebesturen en de j geestelijkheid; dat daar geen geheime stembus was en even i min verlof kon bekomen worden om briefjes te drukken met I het woord neen. Zoo veel is echter nu zeker dat de 12,000 kiezers die het status quo hadden verzocht of wel de vereeni- ging met Zwitserland, tot andere zienswijze zijn gebragt. De generaal de Lamoricière zou den 19 dezer uit Rome naar de provinciën afreizen, na verschillende en doortastende maatregelen genomen te hebben. Er is bevel tot reorganisatie der kavallerie gegeven. Uit Sicilië verneemt men dat de gewapende benden verstrooid zijn en de laatste overblijfselen daarvan ijverig ver volgd werden. Naar men verzekerde zijn dertien in het fran- ciskaner klooster te Palermo gevatte opstandelingen gefusil leerd en verscheidene monniken ter dood veroordeeld. Het gerucht wegens een opstand in Galabrie wordt tegengespro ken. Spaiiijc. i De pretendent op de spaansche troon en zijn broeder zijn in verzekerde bewaring genomen. Omtrent hunne arrestatie I verneemt men het volgendeDe gendarmerie had gedurende I den nacht het huis omsingeld, waarin men vooronderstelde, dat zij hunne schuilplaats hadden gezocht. Na te vergeefs ge- I roepen te hebben om binnengelaten te worden, is een der gen darmen dooreen venster in het huis gedrongen. De prinsen waren daar, geheel gekleed, en verklaarden dat zij zich ter beschikking der manschappen stelden. De dagbladen in het algemeen verlangen, dat de prinsen voor een gewonen krijgs- raad te regt zullen staan. De Correspondentia geeft als zijn gevoelen te kennen, dat alle beslissing dienaangaande zal worden uitgesteld tot na de komst van maarschalk O'Donnell, en dat de zamenzweerders door den senaat zullen gevonnist! worden. Maandag is uit Londen gearriveerd, voor Middelburg, het schip Beautude, gez. Simmons, nietl360 balen, en 1-14 matten ongepelde rijst. tjnntfrisbcriijU-n. Middelburg 24 april. Patentolie f 42£. Raapolie f 40{. Lijnolie f 34 per vat op zes weken. pet. Rusland. Polen. Spanje. Prijzen van effecten. NB. Het beiu-sberigt van heden was heden avond ten 7 ure nog niet ontvangen, door storing op de telegraaflijn tusschen Goes en Rotterdam. Amsterdam 24 april. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 44 Oblig. 1798/181G 5 Certific. Hope co4 dito dito 1855, Gde serie. 5 dito6 Aand.spoorweg (afgefourneerd, schoon) Schatkistobligatien4 Obligatien 2$ dito binnenlandsch3 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amsterdamsche5 dito nationale 5 dito 1847/1852 Bank actiën 3 Certificaten bij Rothschild 2 Obligatien 3 dito nieuwe3 Grenada, dito(schoon) Venezuela. dito2£ Illinois. dito7 Mexico. dito3 Londen, 24 april, ten 12 ure. Consols 94$. Weenen, 24 april, (slotprijzen) Metalliek 5 pet. G9,30. Parijs, 24 april, (slotpr.) 4$ pet. compt. 3 pet. 70.30 Prijzen van coupons es» losbare obligatien. Amsterdam 23 april. Metalliek f21,70; Napelsche fDiverse engelschein t f 11,62^ Engelsche Russen f 11,624; Fransche f55,25; Belgische f55,75; Pruissvsche f 34,87Spaansche piasters f 2,3S Spaansche coupons per fr. f 55,124 Hamb. Russen f33,Russische in zilveren roebels f 34,124Poolsche iu fl. f26,87è; Nationale metalliek f28j6.G; Dollars f2,35. 2* Belgie. Portugal. 64 9S13 129^ 1Ü3| 80$ 99* 814* 80 35tV 45* 4 71 55$ 51J. «A 25| SIJ, 20.J üUiööclm nan nenmer. ST00MB00TDIE1VST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in AprilMei. VAN MIDDELBURG Donderdag26 'smorg. Gure. Vrijdag Zaturdag Zondag Dingsdag Donderdag Zondag Dingsdag 27 n 6 2S n G 29 6 1 8 3 ii u 10 6 11,30 S ii 6 VAN ROTTERDAM Vrijdag 27 's morg. 10,30 Zaturdag 2S 10,30 Maandag 30'smidd. Ï2ure. Woensdag 2 's morg. 6 7 9,30 10,30 10,30 Vrijdag 4 Maandag 7 Woensdag 9 Vrijdag 11 iHüwcrtcniicn. Getrouwd Groede den 26 April 1860. Middelburg den 25 April 1860. Getrouwd Middelburg den 25 April 1860. P. J. NEYT en N. S. LEUNIS. D. VERHULST en J. E. DEN BOER. J. A. VAN NEDERVEEN P. J. DE VEY. Algemeene kennisgeving. Op den 22 dezer overleed te Zierikzee, in den ouderdom van ruim 86 jarenonze geliefde Grootvader, de WelEerw. Zeergel. Heer PETRUS JURÏANUS LANDSKNEGT. Emeritus Predikant. Middelburg, P. B. VAN DE KREKE. den 24 April 1860. Ook namens mijne Broeders en Zusters. Een ieder wordt gewaarschuwd op naam van den onder- geteekende niets af te geven; zullende zonder schriftelijke bewijzen geene betalingen worden gedaan. Vlissingen23 April I860. H. A. POLAK. AANBESTEDING, De Voedingscommissie van bet 2de Reg. Infanterie te Middelburg zal op Dingsdag den lsten Mei I860, des middags ten 12 ure, onder nadere goedkeuring, publiek aanbestedende leverantie van VLEESCH en VET voor den tijd van één jaar. De voorwaarden liggen dagelijks ter inzage op bet Bureau in de Kazerne. De Burgemeester, Strandvonder der Gemeente Veere, zal, ten overstaan van den Notaris D. VERHULST, op Zaturdag deu 2S April 1S60, des voormiddags ten elf ure op de Kaai te Veereom kontant Geld publiek verkoopen eem gave, vierkant bezaagde, liiga Grei nen BALKlang 15 Ned. El. dik 40 op 40 duim, liggende op de Kaai te Veere. De Notaris P. VAN DE GRAFT zal op Vrijdag den 27 April 1860, des voormiddags ten tien ure, in de Ge meente ü&itthemop de Hofstede bewoond door PIE- TEll D1NGEMANSE. in het openbaar verkoopen: bestaande in drie Paarden, zijnde: een Vos Ruin paard oud 24 jaar, eeu bruin Veulencïragend Merrie paard oud S jaar, een dito Ruinpaard oud 2jaar; zeven Melkkoeijen, eene Kalfdragende Vaars, een Springstier, vijf Wei vaar zen zes anderhalfjarige Vaarzenzes Kweekkalvers, twee Schapen met Lammers, twee Varkens, elf Hoenders en eén Haan, drie Kaapsclie Eenden; twee Menwagens, een Marktwagen, eene Driewielskareen Ploeg, zeven Eggen in soort, eene Slede, een Rolblok, een WindmolenRee pen en BlokkenHordeneen Watervatdrooge en groene Mutsaards, eene partij Mest; voorts Bouw-, Melkers- en Zolder-Gereedschappen, Spek, Mcubelaire Goede ren, waaronder een Kabinet, eene Bureau, een bruine Kas eene Klok, Bedden, Tafels, Stoelen, Spiegels, Porcelein, Glas- en Aardewerk, en hetgeen meer zal worden geveild. De Notaris P. LOEFF zal op Zaturdag den 28 April 1SG0, des voormiddags ten 10,1 ure, te liiggekerke ten Huize van W. SLIMMEN, in het openbaar ter ver koop aanbieden EEN HUIS EN ERE. zeer gunstig gelegen te Biggekerke, in de Kom van het Dorp, gemerkt no. 19, laatst bewoond geweest bij de Weduwe BENOU.Daags vóór den Verkoop, des voor middags van 8 tot 11 ure en des namiddags van 2 tot 5 ure, en op den dag van Verkoop des morgens van 8 tot 10 ure, voor een ieder te zien. Nadere inlichting verlangende, vervoege men zich ten Kantore van genoemden Notaris te Koudekerke. De Notaris TIL VAN UIJE PIETERSE zal op Maandag30 April I§60 des mogens lOsm-e, op de Hofstede van wijlen PIETER JANSE STROO, te Vlissingen, presenteren te ver* kóöpen het navolgend

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3