hout, mr. G. de Vries Az., mr. C. Vaillant, S. P. Labouchère, J. J. A. Santhagens en M. G. F. Fetor van Elven, alienate Amsterdam, Tot kommandeur der orde van de Eikenkoon de lieer mr. J. Messchert van Vollenhoven, burgemeester van Amsterdam. belastingen. Benoemd tot ontvanger te Beerta c. a. JIJ. Modderman, thans te Slochtereiv, te Sneek II. Queijsen, thans te Meppel. registratie en domeinen. Benoemd tot ontvangers te Zevenaar C, Bergsma, thans te Ommen; te Ommen mr. II. P. de Gavere, commies ter directie te Arnhem; te Heerlen W. J. Berdenis van Berlekom, thans te Horst; te Horst C. ter Kuile, surnumerair. leger. Benoemd bij de infanterie bij het 7e rcg. totkapit. de Ie luit. W. G. P. Troester van liet regement grenadiers en jagers; bij het 3e reg. tot majoor de kapitein P. G. J. van der Scnrieck, mede van dat regement. Op nonactiviteit gesteld de majoor H. G. G ran pré Molière van het 3e regement infan terie. Marine en leger. Te Nieuwediep is den 1G dezer in dienst gesteld Zr. Ms. schroef-stoomflotillevaartuig Hector, bestemd voor de West Indien. Het état-major van dat vaartuig is zamengesteld als volgt: luit. ter zee Ie. kl. P.M. van der Haak. idem 2e. kl. J. W. F. Frucliten E. L. Enlile, offic. van gezondheid 3e. kl. F. J. C. Boers, adjunct-administr. I. A. Lagaay. De le luitenant C. L. D. Muschart, van het 4e regement infanterie, is bij de Koninklijke militaire akademie te Breda gedetacheerd, ten einde aan die inrigting werkzaam te zijn. Vcrkoopingen en aanbestedingen. Gisteren heeft bij de centrale directie van Walcheren alhier plaatsgehad de aanbesteding van debenoodigde materialen aan de vier wateringen van den polder Walcheren, voorde jaren 1S60, 1SG1 en 1862, in 19 perceelen. Daavbij is aangenomen liollandsch rijs voor f 4,9Swalch. si akon f2 2,en f 21,40droog riet f 14,98 en f 14,89blad riet fl-,23 en f 4,43; brab. rijs f2,49 en f2,59, alles de 100 bos; brab. staken f2,23 en f 2,25 de 100 stuks; brab. haring- band f22,en f23,11 de 100 bos; doorn, steen f7,vil- voordsche gesorteerd f 6.60, dito gewoon f 5,60, puin f3,10, alles per last door verschillende aannemers. Voorts één perceel eiken draghout voor f 2963, aannemer G. J.B. Dijkmans, te Tilburg, en één perceel eiken ronde palen, beslag en gording en gesorteerde sparren voor f 4369, aannemer J. H. van Hoogerwou, te Boxtel. Gemeenteraad van Middelburg Zitting van 18 april. Voorzitter de heer Bijleveld van Sevooskerke. Afwezig de heeren van dc Graft, Lambrechtsen van Rit- them, Verbrugge en Snijder, terwijl de heer Rekker later verschijnt. De notulen der vorige zitting na gedane voorlezing goed gekeurd zijnde, wordt voor kennisgeving aangenomen de mededeeling van den voorzitter dat de heeren Lambrechtsen door afwezigheid, en Verbrugge, Snijder en van de Graft door ambtsbezigheden, blijkens hun schriftelijk berigt, verhinderd zijn deze zitting bij te wonen. Geschiedt voorlezing van een adres van J. C. Frederiks en andere winkeliers, die onder de aandacht van den raad bren gen cenige bij hen bestaande bezwaren, met betrekking tot de verordening op de invordering der plaatselijke belasting op voorwerpen van verbruik. 1. wenschen zij, om op markt dagen hunne begunstigers beter te kunnen bedienen, dat het kantoor van aangifte op die dagen geopend moge zijn van des morgens 8 ure tot zonsondergang; 2. leveren de vastgestelde hoeveelheden, als minimum waarvoor bij uitvoer van oliën, boter en kaas, teruggave van belasting geschiedt, voor hen een belangrijk bezwaar om te concurreren met buiten deze gemeente gevestigde winkeliers. Zij verzoeken daarom dat dit minimum voortaan worde verminderd voor olie op 5 kan, met vergunning om verschillende soorten bijeen te tellen, en voor boter en kaas op 10 ned. ponden; 3. zou het zeer wen- schelijk zijn dat aan neringdoenden vrijheid gegeven werd om, bij abusieve opgaven, dit bij latere ontdekking te mogen herstellen, opdat geene straf op hen worde toegepast, waar blijkbaar geenevlei kwade trouw aanwezig is. Dit adres is tot onderzoek gesteld in handen der commissie voor de financien. Wordt overgelegd eene missive van gedeputeerde staten dezer provincie, ten geleide van het door hen goedgekeurde kohier voor den lioofdelijken omslag voor het Ioopende dienstjaar, en voorts met eene afwijzende beschikking op een adres van F. Dikkenberg, die bezwaren tegen zijnen aanslag had in 'cbragt. Aangenomen voor kennisgeving, zijnde door burgemeester en wethouders aan een en ander het noodige gevolg gegeven. Alsnog geschiedt voorlezing van eene missive van het zelfde collegie, ten geleide ecner nota van bedenkingen, bij het ministerie van binnenlandsche zaken gerezen tegen de vast gestelde verordening op de heffing van loodsgelden voor schepen welke in en uit het havenkanaal gaan. Die beden kingen betreffen de redactie van art. 2, waarin men alleen de bepaling wenscht opgenomen te zien dat bij eenig verschil burgemeester en wethouders beslissen, en verder de vraag of het voorschrift van art. 254 der gemeentewet, ten deze wel is in het oog gehouden. De lieer Rekker komt ter vergadering. Dit onderwerp reeds gesteld zijnde in handen der commissie van financien, wordt daarop uit haren naam door den voor zitter verslag uitgebragt. De vergadering vereenigt zich met algernecne stemmen met de conclusie van dat rapport, welke strekt om de verlangde wijziging in de redactie van art. 2 te brengen en ten anderen te verklaren dat de hierbij voorge- gebrevene loonen tot geen hooger bedrag worden geheven dan noodig is te achten om den betaler, naar evenredigheid van het genot, in de kosten te doen dragen. Geschiedt voorlezing van eene missive van den heer A. Gouka, hoofdonderwijzer aan de openbare school voor min vermogenden, die te kennen geeft dat zijne jaarwedde altijd werkelijk heeft bedragen f1335, terwijl die thans bij raads besluit is vastgesteld op f 1200. Daar zijne bijdrage voor het pensioen- en weduwenfonds altijd naar eerstgemeld bedrag is berekend, zou de tweede bepaling hem te dien aanzien kunnen henadeelen, waavom hij hierin wijziging verzoekt. De voorzitter zegt dat het hier alleen den vorm geldt, en stelt voor dit onderwerp te stellen in handen van de heeren j Siffié, Lantsheer en Fokker, die zicli in der tijd met de rege ling van het openbaar onderwijs hebben bezig gehouden. Daartoe wordt besloten. Wordt overgelegd eene reeds voor de leden ter inzage gelegde voordragt, voor eenen hoofdonderwijzer op de open- i bare school in dc Glasblazerij gang, bestemd voor kinderen wier ouders bedeeld worden. Die voordragt, opgemaakt naar het voorschrift van art. 22 der wet op het lager onderwijs, na vergelijkend examen en in overleg met den districts schoolop ziener, bestaat uit de heeren L. de Man en A. Cense. Men was niet in de mogelijkheid een drietal voor te dragen, daar zich van een vijftal sollicitanten slechts twee voor het vergelij kend examen hebben opgedaan. Besloten zijnde dadelijk tot de benoeming over tc gaan, wordt met in achtneming^ der voorschriften tot hoofdonder wijzer benoemd de heer L. (Ie Man met 9 stemmen, terwijl de heer A. Censeer 4bekwam. Burgemeester en wethouders zullen hieraan het verder noodige gevolg geven. Tot leden die zitting zullen hebben ten einde de bezwaren aan te hooren der dienstpligtigen voor de schutterij, worden benoemd de heeren de Jonge en Lambrechtsen van Ritthem, en tot hunne plaatsvervangers, de heeren Fokker en van Vis vliet. De voorzitter deelt mede dat het verslag van den toestand der gemeente over het afgeloopene dienstjaar, opgemaakt is en voor de leden ter inzage zal worden nedergelegd, naar het voorschrift der gemeentewet. Eveneens zal voor de leden worden ter inzage gelegd het verslag, door het burgerlijk armbestuur over dat dienstjaar ingezonden. Voor kennisgeving wordt aangenomen een overgelegd pro ces verbaal derdriemaandelijksche opname van de boeken en kas bij den gemeente ontvanger, waarbij alles is in orde be vonden, terwijl het saldo in kas bedroeg f 60,968,09. Overeenkomstig een verzoek van den ontvanger, wordt besloten tot af- en overschrijving op de gemeente begrooting voor 1859 van f 12,194 op kosten van kiezerslijsten en verkie zingen, en f 30,02-i °P vervolgingskosten, en op die voor I860 van f 138,S3 voor aandeel in kwade posten der rijksbelastin gen, alles uit de hoofdstukken, voor onvoorziene uitgaven, onder nadere goedkeuring van gedeputeerde staten. Wordt gelezen een verslag van de commissie van financien op een reeds doov burgemeester en wethouders in have handen tot onderzoek gestelden staat van baten en lasten van het bestuur der godshuizen. Daaruit blijkt dat voor kleeding f 423,9-H en voor besteding van personen buiten de gestich ten f 100,30 boven de raming is uitgegeven, waarom men magtiging verzoekt die postin der begrooting te mogen over schrijden. Echter bestaat er vooruitzigt dat, in weerwil der belangrijk minder ontvangene alimcntatiegelden van het burgerlijk armbestuur, bij de finale afsluiting van het dienst jaar nog een gering goed slot zal zijn. Eindelijk is magtiging gevraagd om uit het hoofdstuk voor onvoorziene uitgaven dier administratie, te beschikken tot een bedrag van f 8,69 voor kosten bij het stellen der stoornkookraachine in het bur ger weeshuis. De raad verleent, overeenkomstig het gunstig advies, mag tiging tot regularisatie dier posten. Op een verzoek van A. M. I-Iarthoorn, om eene grafruimte voor vier kisten op de burgerlijke begraafplaats te meen koopen, wordt conform het reeds ingewonnen gunstig advies van den gemeentebouwmeester en opzigter, bij ontwerp besluit zoodanige ruimte volgens het bestaande tarief a f 20 afgestaan. Aan de orde zijnde het voorstel van burgemeester en wet houders tot het toekennen eener gratificatie van f 25 voor eens, aan elk der grafdelvers, verklaart de heer Lantsheer dat hij hieraan gaarne zijne stem zal schenken, doch alleen uit aanmerking dat voor de titularissen vroeger genotene emolu menten zijn vervallen, en geenszins omdat hunne verdiensten geringer zijn geweest. Met algemeene stemmen wordt hierop het voorstel aange nomen. Aan de orde is hetbehandelen der ontworpene verordening op de havenloodsdiensten, welke reeds tot onderzoek is ge steld in handen der commissie voor de verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd. Geene algemeene beschouwingen worden daarover gele verd, en ook bij de artikelsgewijze behandeling doen zich geene belangrijke aanmerking-en voor; waarna het ontwerp met algemeene stemmen wordt gearresteerd. De openbare zitting wordt hierop gesloten. öuiicnlanïrscljc tijöingcn. Engeland. Londen 17 april. In de zitting van het lagerhuis van giste ren is over de begrooting van marine beraadslaagd. Sir Cli. Napier heeft bij die gelegenheid betoogd dat de thans be staande kanaalvloot niet voldoende is, en verlangd dat de marine op den zelfden voet gebragt worde als waarop zich die van Frankrijk bevindt. The times gaat voort met de regering aan te moedigen tot het opvolgen van het tot hiertoe aangekleefde beginsel van non-inter ven tie in dc buitenlandscbe staatkundige vraag stukken. In een hoofdartikel geeft het blad heden te kennen, dat Napoleon III Chablais en Faucigny niet in bezit zal wil len hebben, dan om langs dien weg een even gemakkelijken toegang tot Zwitserland te hebben, als hij nu reeds tot Italië heeft. Het herinnert voorts dat op het tijdstip toen Frankrijk en Sardinië zich verstonden betrekkelijk den afstand van Sa- voye, door de redactie reeds het gevoelen is vooropgezet dat Engeland zich niet had in te laten met eene zaak, welke in den grond alleen die twee rijken aanging, en ook thans vermeent het dat Engeland zeer onverstandig zou handelen wanneer het Napoleon ITI trachtte te beletten om de zuidelijke kust van het meer van Gcnève te bekomen. Maarvervolgt het artikel als de Zwitsers gereed zijn om dit vraagstuk door de wapens tc beslissen, en als zij een leger van 200,000 man bezitten om den strijd aan te vangen, dan zullen wij den kei zer afvragen of het niet voorzigtiger ware, en geheel Europa niet met voldoening ontwaren zou, dat Frankrijk dit onder deel zijner politiek verdaagde tot een gunstiger tijdstip. De jongste berigten uit Nieuw-York melden dat de pre sident van de republiek, de lieer Buchanan, beschuldigd wordt leden van het congres te hebben omgekocht. Het on derzoek dier zaak is opgedragen aan eene commissie, waar te gen de president zich verzet heeft. Het verslag d ier commissie is nog niet uitgebragt, doch men gelooft algemeen dat het on gunstig voor den president zal luiden. Naar luid van de laatste uit China ontvangen berigten wordt door de geallieerden alles in het werk gesteld, om krachtig tegen (1e Chinezen te werk te gaan. Uit Shanghae zijn vier britsche oorlogschepen vertrokken, waarvan er twee bepaald bestemd zijn, om dc meest geschikte landingspunten aan de monding der Peibo te bezetten en reeds voorloopig jagt te maken op chinesche jonken, die aldaar met wapens en ammunitie verwacht worden. Naar men verneemt, laat het chinesche gouvernement nog een aantal kanonnen van zwaar kaliber gieten. Ook liep er een gerucht, dat een aantal stuk ken geschut uit Amerika in China waven ingevoerd. De autoriteiten der geallieerden te Hong-Kong hebben eenige vaartuigen, benevens een aantal koelies aangenomen, ten behoeve der transportdienst, terwijl overigens uit alle verdere berigten genoegzaam was op te maken, dat de expeditie slechts op nadere instructien wacht, om de vijandelijkheden aan te vangen. Duitschland. Weenen 15 april. Ofschoon het te voorzien was dat de uit slag der leening zeer gering zou zijn, had men evenwel gehoopt dat minstens meer dan de helft zou ingeschreven worden. Die hoop is thans verdwenenmen verneemt dat ter naauwevnood voor 60 millioenis getcekend. De laatste financiële operatie kan derhalve als mislukt worden beschouwd, en bereids vraagt men zich af welke middelen de regering thans te baat zal nemen, om zich de noodige fondsen te verschaffen. Daarom trent heersclit slechts één gevoelen, namelijk dat men ten slotte tot eene gedwongene lecuing zal moeten komen. Het ontbreekt niet aan lieden, zelfs in de hoogere kringen, die het als een grooten misslag beschouwen, dat (le regering niet reeds tot zoodanigen maatregel is overgegaan, daar het te voorzien was dat geene vrijwillige leening tot stand zou komen. Men vergeet daarbij intussehen dat dc inschrijving eener ge dwongen leening tevens als het ware de erkentenis is, dat de financien zicli inderdaad in een hopeloozen toestand bevin den. zoo dat het allezins begrijpelijk is dat men daarmede zoo lang mogelijk wacht. Uit onderscheidene deelen des rijks, maar inzonderheid uit Hongarye ontvangt men hier dagelijks berigten van groote verwoestingen, ten gevolge van het smelten der enorme sneeuwmassa's in de gebergten, waardoor op sommige punten zulk een geweldige aandrang van sneeuwklompen en water ontstaat, dat reeds een aantal woningen vernield zijn, terwijl de bouwgronden natuurlijk daarbij veel te lijden hebben. In de omstreken der Theiss staat eene aanzienlijke uitgestrekt heid vruchtbare grond onder water; op andere plaatsen is de communicatie geheel gestremd. Uit Triest wordt gemeld, dat de organist van de hoofd kerk in staat van beschuldiging is gesteld, uit hoofde van staat kundige redenen. Men beweert namelijk, dat hij bij gelegen heid van het paaschfeest muziek op het orgel heeft voorge dragen, waarin sommigen gemeend hebben eene politieke strekking te kunnen ontdekken. Berlijn 15 april. Volgens de Bank und Handels Zeitung, is de directeur van policie D. Stieber, gisteren avond, op weg van den schouwburg naar huis gaande, op lioogei- last gear resteerd. Wat daartoe aanleiding heeft gegeven, is nog niet bekend. Belgic. De generaal Changaraier is dezer dagen te Brussel aange komen en door de talrijke vriendendie hij zich aldaar gedurende zijn vroeger verblijf heeft verworven, met geest drift ontvangen.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2