nen aan (le regering te doen toekomen. De zelfde berigtgever meent ook te weten dat die maatregel thans wordt toegepast op alle brieven, die uit het buitenland komen, onverschillig aan wien zij zijn geadresseerd. Zwitserland. Nadat de Moniteur het tractaat tusschen Sardinië en Frank rijk tot afstand van Savoye en Nizza had openbaar gemaakt, Iieeft de bondsraad het noodig geacht andermaal een protest aan de fransche regering te doen toekomen. Het is in krach tige bewoordingen gesteld. Het neutraal verklaarde ge deelte van Savoye aldus leest men in dit diplomatieke stuk kan en mag niet vervreemd worden, dan met vooraf gaande toestemming van de europesche mogendheden en van Zwitserland. Ten slotte wordt in het protest nogmaals aan gedrongen op een congres der groote mogendheden, welke Zwitserlands onzijdigheid gewaarborgd hebben, en waarop de regering der republiek insgelijks vertegenwoordigd wordt ten einde hare regten te kunnen doen gelden, terwijl voorloopig het status quo wordt voorgesteld. Elke uitvoering van het tractaat zal inmiddels door de republiek als strijdig met de bestaande bepalingen beschouwd worden. Van Engeland, Oostenrijk, Prnissen en Rusland, is 'bereids berigt ontvangen dat zij gezind zijn aan eenc confe rentie deel te nemen, waarin zou beslist worden omtrent de onzijdige deelen van Zwitserland. Frankrijk. Parijs 2 april. De Moniteur zegt dat gisteren twee batail- lons van het 2de regement van linie te Nizza aangekomen en door de bevolking, die hun te gemoet getrokken was, met uitbundigen geestdrift ontvangen z 'jn; dat de weg der troepen met bloemen bestrooid, en alle huizen met de fransche drie- kleurvlag versierd waren. De heer Sacconi, pauselijk nuntius te Parijs, zal deze betrekking eerlang nederleggen, zonder dat echter zijn ver trek uit die stad een bewijs is van het afbreken der diploma tieke betrekkingen tusschen Frankrijk en den kerkelijken staat. De vertegenwoordiger van den II. stoel heeft de nun- ciatuur zes jaren waargenomen, en deze tijd is daartoe voorge schreven. Als de heer Sacconi te Rome terugkomt, wordt hij tot kardinaal verheven. Nogtans zou het niet onmogelijk zijn dat, met het oog op de wending die de gebeurtenissen nemen, de paus vooreerst nog geen opvolger van den heer Sacconi benoemde. Na afloop van den jongst gehouden ministerraad heeft de keizer aan den beer Earoche, voorzitter van den raad van state, het grootkruis van het Legioen van eer in diamanten gezet ter hand gesteld, welk uitstekend blijk van gunst, tot belooning moet dienen voor de krachtige wijze, waarop de heer Baroche de verkiezing van den heer de Dalmas tot lid van het wetgevend ligchaam heeft verdedigd en gered, daar deze anders onvermijdelijk ware vernietigd geworden. Het eskader van de Middellandsclie zee is naar Toulon vertrokken, koers zettende naar de italiaansche kust. Uit Al- gerie zijn tijdingen ontvangen, volgens welke een fanatieke slierif met 3500 Arabieren een opstand beproefd heeft, doch door den generaal Desmarets was op de vlugt geslagen. Er is een gerucht in omloop volgens hetwelk de keizer gedurende ongeveer .20 minuten in zijn kabinet in zwijm heeft gelegen. Naar men er bijvoegt, heeft hij bepaaldelijk zaturdag niettegenstaande het ongunstige weder, de vastge stelde revue gehouden, ten einde den ongunstigen indruk weg te nemen, dien dit voorval ongetwijfeld moest maken, zoodra het ruchtbaar werd. Italic. Koning Victor Emmanuel heeft aan de bevolking van Savoye en Nizza eene proclamatie gerigt van dezen inhoud Bij een den 21-maart gesloten verdrag is bepaald dat Savoye en Nizza met goedvinden van de bevolking en met toestem ming van het parlement aan Frankrijk gehecht zullen worden. Hoe hard het mij ook valle, mij te scheiden van gewesten, welke zoo lang deel van het gebied mijner voorzaten hebben uitgemaakt en waaraan ik door zoo vele herinneringen ver knocht ben, mogt ik niet uit het oog verliezen, dat de door den italiaanschen oorlog bewerkte veranderingen inde grond- gebiedsverdeeling grond opleverden voor het aanzoek, het welk mijn doorluchtige bondgenoot, keizer Napoleon, aan mij heeft gedaan om die aanhechting te verwerven. Buitendien moest ik acht slaan op de oneindig groote diensten, welke Frankrijk aan Italic heeft bewezen, op de op offeringen welke liet voor zijne onafhankelijkheid heeft gedaan, op den band welke door de veldslagen cn de verdra gen tusschen de twee landen gelegd is. Ook moest ik erken nen, dat het gewigt en de veelvuldigheid der betrekkingen van Savoye en Nizza met Frankrijk dagelijks aangroeijen door de ontwikkeling van het handelsverkeer en door de daarstelling van snelle en gemakkelijke communicatien. Eindelijk kon ik niet vergeten, dat die betrekkingen meer en meer innig en natuurlijk worden door naauwe verwant- schap in afkomst, taal en zeden. Evenwel mag die groote verandering in het lot dezer ge- westen u niet worden opgedrongen; zij moet het uitvloeisel I van uwe vrijwillige toestemming zijn. Dat is mijn vaste wil j dat is ook de bedoeling van den keizer derFranschen. I Opdat de vrije uiting uwer wcnschen door niets kunne worden belemmerd, roep ik de voornaamste administratieve ambtenaren uit uw midden terug, voor zoo ver zij niet in uw land te huis behooren, om ze voor het oogenblik te vervangen door landgenooten van u, welke de algemeene achting ge nieten. Onder deze hoog ernstige omstandigheden zult gij u den goeden naam, dien gij verworven hebt, waardig betoonen. Indien gij niet langer in liet lot zult deelen, handelt dan zoo, dat gij door de "Fransehen ontvangen wordt als broeders welke men sedert lang geleerd heeft te achten en hoog te schatten. Bewerkt dat uwe verecniging met Frankrijk een band te meer zij tusschen twee natiën, die tot roeping hebben gezamenlijk aan dc ontwikkeling der beschaving te arbeiden. Naar men zegt heeft de koningin van Spanje aan den paus een eigenhandigen brief geschreven, waarin zij hem niet alleen haren hoogen eerbied en liare voortdurende genegen heid betuigtmaar tevens ook bepaaldelijk hare diensten aanbiedt. De verkiezingen in Savoye ter benoeming van afge vaardigden voor het sardinische parlement zijn ten einde ge- bragt, en naardien de anti-franschgezinde partij zich heeft onthouden, hebben 10 van de 19 collegien ve rtegenwoordigers gekozen, die gunstig gestemd zijn voor de aanhechting. OPENING VAN HET SAKDINISCHE 1'ARL.EMHNT. Maandag heeft koning Victor Emmanuel de zitting van het nieuwe parlement geopend. Dc daarbij uitgesprokene troonrede luidt als volgt De vorige maal dat ik het parlement opende, temidden dei- smart van Italië en der gevaren van den staat, moedigde mij het geloof in de goddelijke regtvaardigheid aan, om de toe komst gunstig in te zien. In korten tijd is een inval weder- staan, Lombardye is bevrijd door roemrijke heldenfeiten; Midden-Italie werd verlost door de bewonderenswaardige standvastigheid der bevolking, en tlians zie ik mij omringd door de vertegenwoordigers van het regt en de verwachting der natie. Al die voorregtcn danken wij aan een edelen bondgenoot, de dapperheid van zijne en onze soldaten, de toetreding van vrijwilligers, de volharding en eendragt dei- bevolking, cn wij brengen er Gode hulde voor, want zonder zijne bovenniensclielijke magt, wordt geene belangrijke on derneming uitgevoerd, noch voor het tegenwoordige noch voor het toekomende geslacht. Uit dankbaarheid jegens Frankrijk, in het belang van Italië en om de eenheid te bevestigen van twee natiën die een gemeenschappelijken oorsprong cn toekomst hebben, was er eene opoffering- noodig, en ik heb die gekozen welke mijn hart het meeste kostte. Met voorbehoud der volksstemming en der goedkeuring van het parlement, en ten opzigte van Zwitserland de waarborgen van het internationaal regt behoudende, heb ik een tractaat geteekend tot aanhech ting van Savoye en liet arrondissement Nizza aan Frankrijk. Wij zullen nog vele moeijelijklieden te overwinnen hebben maar, gesteund door de publieke opinie en de liefde der vol ken, zal ik geenerlei regt en geeuerlci vrijheid laten schenden. Even als mijne voorouders standvastig in het katholiek geloof en in den eerbied, verschuldigd aan het opperhoofd onzer godsdienst, zal ik echter, wanneer de geestelijke over heid hare toevlugt neemt tot geestelijke wapenen voor wereld- sche belangen, in mijn geweten en de overleveringen mijner voorvaderen de noodige kracht putten tot volledige handha ving van de burgerlijke vrijheid en van mijne magt, waarvan ik slechts rekenschap verschuldigd ben aan God en mijn volk. De provinciën van Emilia ontvingen eenc organisatie even als eertijds bestond, maar voor Toskane, dat eigene wetten en gewoonten had, waren bijzondere maatregelen noodig. De tijd en de spoed der gebeurtenissen hebben nog belet om wetten in gereedheid te brengen welke den nieuwen staat op hechte grondslagen moeten vestigen. In het begin dezer zitting zullen u alleen de meest spoed vcreischende ontwerpen ter behandeling voorgelegd worden. Daarna zullen mijne ministers met dc noodige zorg die ont werpen gereed maken waarover gij na het reces zult beraad slagen. Gegrondvest op de wetten, de staatkundige, militaire en flnancicele eenheid, en op de overeenkomst der burgerlijke en strafwetten, zal de vooruitstrevende vrijheid inliet beheer dei- gewesten en gemeenten, aan het italiaansche volk dat schoone en krachtige bestaan verzekeren, hetwelk onder andere vormen van beschaving en europeesch evenwigt. het waarmerk was van de autonomie der besturen, die thans in strijd zijn met de constitutie der groote staten en den volksgeest. Mijne lieeren de senatoren, mijne heeren de afgevaardig den! Terwijl wij ons bezig houden met eene nieuwe organisa tie, en in de oude partijen alleen de herinnering zien aan de diensten welke der gemeene zaak zijn bewezen, roepen wij ieders opregt gevoelen tot een edelen wedstrijd op, om ons hoofddoel te bereiken; het geluk van het volk en de grootheid van het vaderland, dat niet meer het Italië der gemeenten, noch dat der middeneeuwen is. dat niet meer moet zijn een geopend veld voor de eerzucht van vreemdelingen, maar het Italië der Italianen. ij onï> ris brrigtcn. Graanmarkten. Amsterdam I april. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 39J-. Lijnolie op zes weken f 314. Prijzen van effecten. Amsterdam 4 april. Nederland Certiric. Werkelijke schuld 24 pet. dito Nationale dito 3 dito dito dito 4 Aand. Handelmaatschappij 14- Oblig. 1798/1810 5 Certific. Hope co4 dito dito 1855, 6de serie5 dito0 Aand. spoorweg (afgefoumeerdschoon) Schatkistobligatient Obligation dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligation'Wecner metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1S47/1S52 Bank actiën Belgic. Certificaten bij Rothschild 2.1- Portugal. Obligatien3 dito nieuwe3 Grenada, dito(schoon! Venezuela.dito24 Illinois. dito7 Mexico. dito3 Rusland. Polen. Spanje. H 3 24 63J 75} 98| 1254 1024 784 98^ 594 dl 434 47} 691 54-4 254 760 42.1 41 13-} 254 S3} 20} Londen, 3 april, ten 12 ure. Consols 91g. Weenen, 3 april, (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 68,50. Farijs, 3 april, (slotpr.) 44 pet. compt.3pet. 69,55 lUiïiijdm tuin umuur ST00MBÖ0TDIEXST TUSSCHEN MIDDELBURG EN ROTTERDAM. Uren van vertrek in April. VAN MIDDEGBUItG Donderdag 5 Vrijdag 6 Zaturdag 7 Zondag S Maandag 9 Dingsdag 10 Donderdag 12 Vrijdag 13 Zaturdag 14 Zondag 15 Maandag 16 Dingsdag 17 VAN ROTTERDAM 's morg. 10,30 Vrijdag 6's morg. S,30 11 ure. Zaturdag 7 8,30 s midd. 12 Zondag S 9,30 12,30 Maandag 9 10,30 s morg. 6 Dingsdag 10 10,30 6 Woensdag 11 10,30 6 Vrijdag 13 ]0,30 6 Zaturdag 4'smid d. 12 ure. 6 Zondag 1512 11 7 Maandag 16 's morg. 6 8 Dingsdag 17 6 11 Woensdag IS 7 iBüucrtrntini. Heden beviel voorspoedig van een' Zoon en eenc Doch ter M. H. E. DOCKHEER, geliefde Echtgenoot van 3 April. J. A. GOETIIALS. Eenige kennisgeving. AANKOWBIGINS. De ondergeteekendeONTVANGER DER REGISTRA TIE EN DOMEINEN te Sluis, al s daartoe gemagtigd, noodigt bij deze Gegadigden uit om binnen Ditra weken na dagteekening dezer, ten zijnen Kantore in te leveren gesloten Inschrijvingsbiljetten, bevattende, met aanduiding der Perceelen, den jaarlijkschen prijs waarvoor zij zouden wensclien te pachten de navolgende GHASG EWASSEW, behoorende aan het Domein van Oorlog, en zulks voor den tijd van zes jarenwelke zullen gerekend wor den te zijn ingegaan met den 1 Januarij jongstleden, en te eindigen den 30 April 1S66-. zullende die Insclirijvings- biljctten op -depplaatsten dag van bovengestelden termijn ten Kantore van. voornoemden Ontvanger, in tegenwoor digheid ,van Gegadigden worden gegpeïid; om daarnaonder

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 3