MIBBELBURGSCHE COURANT. N°' 41. Donderdag 1860. 5 April. TUtnliontugingen *3imtcnlanös cl) e tijömgm. Deze courant verschijnt des ilingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlissingen gescliicdt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is ƒ3, franco per post ƒ3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekendmakingen enz. van dén tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelrcgt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon groote letters wordeu berekend naar de plaats die zij in Editie van woensdag avond 8 ure. VAN HET RIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. Aanbesteding. Op zaturdag den 14 april 1 S60, des voormiddags ten 9 ure, zal, onder nadere goedkeuring, door den commissaris des konings in de provincie Zeeland, of bij zijne afwezigheid door een der leden van de gedeputeerde staten, en in bijzijn van den hoofd-ingenieur van den waterstaat in liet 11de district, aan bel lokaal van het provinciaal bestuur te Middelburg, worden aanbesteed Het driejarig onderhoud van het kanaal van Sluis naar Brugge, op Nederlandsch grond gebied, aanvangende met den dag van de goedkeuring der aanbesteding en eindigende den laatsten December 1862. Deze aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. Het bestek ligt ter lezing- aan het lokaal van het ministerie van binnenh.ndsclie zaken, aan dat van het provinciaal be stuur van Zeeland, te Middelburg, en op alle zoodanige plaat sen. alwaar gewoonlijk de bestekken van waterstaatswerken in gemelde provincie ter lezing gelegd worden. Zullende den vierden en derden dag vóór de besteding de noodige aanwijzing in loco worden gedaan, en voorts nadere inlichtingen te bekomen zijn aan het bureau van den hoofd ingenieur van den waterstaatjlir. J. R. T. Ortt, te Middelburg, en hij den aspirant-ingenieur J. van der Vegt, te Breskens. 'sGravenhage 20 maart I860. De minister van biini.enlau<h>c.bc zaken, s. vXn iieemstua. Hlidilclburg 4 april. In de lieden door den gemeenteraad alhier gchoudenc zit ting is benoemd tot lid van de plaatselijke schoolcommissie jhr. mr. J. W. M. Schorcr, ter vervanging van den heer nor. C. J. Piekt:, op verzoek eervol ontslagen wegens verandering van woonplaats. Voorts is gearresteerd de door burgemeester en wethouders ontworpene verordening op het trekken van schepen in en uit het havenkanaal. Zr. Ms. stoomschip Cycloop is heden morgen van de reede van Vlissingen naar Hellevoetsluis vertrokken. De heer W. A. baron Schimmelpenninck van der Oijc heeft, het lidmaatschap van de eerste kamer der staten generaal aangenomen, en tevens ontslag gevraagd als lid der tweede kamer. Dien ten gevolge zal het hoofdkiesdistrict Zutphen eene nieuwe keuze moeten doen van een lid voor laatstgc- melde kamer, welke is bepaald op 24 dezer, zijnde de zelfde dag waarop in het hoofdkiesdistrict Amersfoort eene keuze moet worden gedaan ter vervanging van mr. J. F. baron van Reede van Oudtshoorn. De herstemmingen, zoonoodig, zijn bepaald op 8 mei. Het provinciaal geregtshof van Zuidholland heeft gisteren mr. G. W. v. B. vrijgesproken van het feit, waarvoor hij dooi de arrondissements regtbank te Leyden was veroordeeld (weigering van het afleggen van den eed als getuige in eene strafzaak) en hem van alle regtsvervolging ontslagen. De laatst ontvangene berigten uit Engeland, omtrent den gezoudsheidtoestand van II. K. II. prinses Frederik, blijven geruststellend. Napoleon III draagt, naar men zegt, onder zijne kleeding een malienkolder, welke zoo uitmuntend bewerkt en zoo buitengewoon fijn is, dat geen weefsel dit harnas kan evena ren. maar dat desniettemin weêrstand biedt aan kogel en dolk. Zij, die zich verwonderen, dat Napoleon bewaard bleef voor eiken aanslag, kennen waarschijnlijk dezen hinderpaal niet. De keizer ontkwam driemaal den dood, door de gelukkige omstandigheid, dat hij nimmer dit voorbehoedmiddel aflegt. Pianori's kogel, nagenoeg^ coijt portant afgevuurd, stuitte af op het stalen weefsel ter hoogte van de linker horst, en'liet te naauwernood eene kneuzing na. Kort voor dat de prefect van politie, door eene goed onderrigte bespieding, den repu- blikeinsche aanslag deed mislukken, waarvan het doel was om Napoleon III in de lucht te doen springen, nam een demo craat, die zich minder moeite gaf dan de overigen om te onl- vlugten, een oogenblik waar om den keizer een dolksteek toe te brengen, maar het moordende staal stuitte op het netwerk af. Ten derdenmale werden op den avond, toen Orsini zijne granaten wierp, drie splinters dezer werptuigen in de kleede ren van Z. M. gevonden, die door den kolder niet hadden kunnen doordringen. Uesiiocmingeia en besluiten. geneeskunde. Benoemd tot lid der provinciale commis sie van geneeskundig onderzoek en toevoorzigt in Zeeland de heer J. Hazenberg, med., chir. et art. obst. doctor te Vlis singen, in plaats van wijlen den heer J. II. Cornielje. belastingen. Benoemd tot ontvangers te Bath c. a. C. II. Hagen, thans te Rijp; te Culeuiborg, W. B. van den Bosch, thans te Lisse c. a. ridderorden. Vergund aan l. graaf van Bylandt, groot meester van 'skonings huis, toegevoegd aan Z. K. II. den prins van Oranje, het aannemeu der onderscheidingsteekenen van ridder grootkruis der Frederiksorde van Wurtemberg. Z. M. de koning groothertog van Luxemberg heeft den heer von Le.ssjng;, pruissisch diycfóciu; der in- en «itgaande regten en geheim regeringsraad te Luxemburg, tot officier der orde van de Eikenkroon benoemden de koning der Belgen heeft dien heer het ridderkruis der Leopoldsorde geschonken. wees-en momboirkamers. Benoemd tot lid der alge- raeene commissie van liquidatie, jhr. mr. W. G. Ilovy. Necrologie. Zondag overleed te Utrecht de heer mr. C. L. Schüller tot Peursum, advocaat, auditeur-militair in het provinciaal kom mandement van Utrecht, en lid van den gemeenteraad. Hij was op het gebied van letteren en regten gunstig bekend en in onderscheidene maatschappelijke betrekkingen nuttig werkzaam. Eierk- en sclioolnieuws. LI. maandag is te Vlissingen de eerste steen gelegd boven liet voltooide fondament van het nieuwe kerkgebouw voor de nederduitsche hervormde gemeente. Deze plegtiglieid, waarbij het gemeentebestuur en onder scheidene andere genoodigden, de leden van den algemeenen kerkeraad, notabelen en commissien uit de kerkeraden der andere protestantscbe gemeenten tegenwoordig waren, had plaats onder de leiding van den presiderertden kerkvoogd den lieer J. C. Dutilh. Desteen werd gelegd door het twaalfjarige oudste doch tertje van den predikant J. J. van Toorenenhergen, terwijl door den predikant P. J. Zijnen, voorzitter der commissie voor de voorbereidende werkzaamheden, eenige toepasselijke woorden werden gesproken. Het uitzigt bestaat dat het werk, naar het plan van den bouwmeester C. Zemel Jr., op 1 mei van het volgend jaar zal voltooid zijn. Uit Corlgeen meldt men ons dat de heer J. S. van den Heuveldie onlangs zijn emeritaat als predikant heeft beko men, jl. zondag van zijne gemeente afscheid heeft genomen, sprekende naar aanleiding van de woorden van Paulus, Efez. 31421De gemeente was in zeer grooten getale opge komen. Verkoopiiigen cm aanbestedingen. Vlissingen 3 april. Een huis en erve, zijnde een broodbakkersaflaire in de St. Jaeobstraat alhier, wijk F no. 07, aangeslagen in de grondbe lasting voor f 10,19. Óp f 2500 opgehouden. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 1 dezerF.T. Mouthaan jm. 20 j. met C. J. Wemelink Entink, jd. 23 j. J. de Klerk, jm. 2Tj. mctT Ni ei-se.jd. 22 j. *M. C. Boot, jm. 27 j. niet J. C. Dikkeboom, jd. 27 j. Vlissingen van 24 tot 31 maart. Gehuwd F. W. Schoeart.jm. 35 j. met P. van Kcymolen, wed. van J. Proost, 38 j. Bevallen: M. J. Willemse geb. Steijlders, z. T. Meijers geb. Koole, d. G. Gillissen geb. Leegiians. <1. A.Wilkens geb. Smit, d. M. Wegeliug geb. Struijk, z. M. L. Krug geb. Hoskens, d. OverledenP. Takens, z. 0 m. J. van Leeuwen, weduwn. van C. G. de Loo, 61 j, F. J. Step, z. '11 m. Goes, van 21 tot 31 maart. Bevallen L. Visser geb. Schrijver, z. J. Maas geb. van Hoorn, d. D. T. Opperman geb. te Riele, d. W. Voois geb. Vermerris, z. P. W. Janssen geb. Kakebeeke, z. Overleden P. J. den Boer, z. 8 m. J. C. Batus, d. 22 m. Zierikzee, van 24 tot 31 maart. Gehuwd A. van den Berg, jm. 24 j. met J. Balje, jd. 23 j. Bevallen: A.Berrevoets geb. Telle, z. W.Ringelberggeb. Koopman, d. Overleden M. L. Douw van der Krap, z. 14 m. C.Thiele, d. 15 maanden. Hulst, van 16 tot 31 maart. BevallenS. F. de Koek geb. van Vlierberghe, d. S. de Bruyn geb. de Wilde, z. P. Vioen geb. Everaert, d. L. F. V. Ilombach geb. Cazius. z. A. L. Lebbinck geb. Peu; d. C. Willemsens geb. van Overweiren, d. C. Reijns geb. Schop- man, d. J. M. Verwer geb. de Lozanne, z. F. F. Parijs geb. van de Vijver, z. Overleden: J. J. Pannebaeker, wed. J. F. de Cock, 82 j. E. G. Fleischer, jd. 50rj. C. M. de Koek. d. 2 d. S. F. van Vlierberghe, vrouw van J. de Koek, 41 j. S. de Graaf, d. 10 j. J. J. van Dorsselaer, z. 2 j. Tkermometcrstand. 2 april, 's av. 11 u. 4-1 gr. 3 's morg. 7 u. 42 'smidd.l u.49 gr. 'sav.ll u. 42 gr. 4 's morg. 7 u. 40 'smidd. 1 u. 54 gr. Gemeenteraad van Vlissingen. Zitting van 31 maart. Voorzitter de heer Callenfels. Afwezig de heer J. P. Smith. De notulen der vorige zitting worden na gedane voorlezing goedgekeurd,en daarop weder in stemming gebragthetonder- werp waarover in de vorige zitting de stemmen staakten, zijnde de bepaling van het reglement van orde voor deze ver gadering dat de oproeping der zittingen van den raad telkens moet worden bekend gemaakt in de Middelburgsche cou rant. Het voorstel om die bepaling te doen vervallen, wordt aan genomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heereu van Uije Pieterse. Winkelman, J.A. Schmidt, Mestdagh en de Kruyff. Daarna wordt het reglement van orde voor den gemeente raad, zoo als dit in de vorige zitting gewijzigd is, definitief vastgesteld metalgemeene stemmen. Ten aauzien van een verzoek van den schipper B. Berend- sen te Deventer, om kwijtschelding van verbeurde boete in zake overtreding van de verordening op de plaatselijke be lastingen bij den invoer van hout, wordt overgegaan tot de orde van den dag, aangezien dat onderwerp niet van de bevoegdheid van deze vergadering is, daar adressant bij een regterlijk vonnis hiervoor is veroordeeld. Door burgemeester en wethouders wordt overgelegd een drieledig plan tot verbetering van den weg naar de begraaf plaats en hetgeen daarmede in verband staat, met daartoe be trekkelijke teekeningen 1. De gedeeltelijke bestrating van den weg derwaarts, begroot op f 216,9012. de bestrating van den weg over zijne gelieele uitgestrektheid, begroot op f979,57, alzoo te zamen f 1196,75, waarbij nog f62.85 zou komen voor arbeids loon 3. de verplaatsing van het hek tot ingang der begraaf plaats aan den straatweg naar Koudekerke, begroot op f 399,174- Besloten zijnde tot de dadelijke behandeling van dit on derwerp, voert de heer Uvttenhooven het woord. Ilem is het nooit voorgekomen dat de weg naar de begraafplaats over het geheel zoo onbruikbaar en slecht zou zijn dat het noodio- is de gemeente op zoo belangrijke kosten te jagen. Met het oog op den flnaneieelen toestand der gemeente, gelooft hij dus dat het eerste plan. bestrating van het. gedeelte weg van den langen brug naar den slagboom, voldoende aan het oog merk zal voldoen. De heer Sehultz gelooft daarentegen dat het derde plan

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1