öuitcnlnnösclje ttjöingrn. wacht Zr. Ms. stoomschip Hector, om tegen c\e helft tier volgende maand in dienst te worden gesteld. Hetregement rijdende artillerie, te Leyden in garnizoen, zal met 1 mei a. s. niet vertrekken. De minister van oorlog heeft nader bepaald, dat gemeld regenieut nog dezen zomer aldaar zal verblijven. Uit"sHage schrijft men dd. 17 maart. Men verneemt dat ten gevolge der jongste organisatie bij de militaire administratie zijn overgeplaatst: Yan 'sHage naar 'sHertogenbosch, de intendant der 2e klasse Dibbetz, die aldaar zal worden geassisteerd door den onder-intendant Dunnes. De intendant der 2e klasse Boers blijft te'sHage, terwijl de onder-intendant Hamxning van hier naar Utrecht zal gaan, alwaar de onder-intendant de Ras, als chef blijft fungeren. De on der-intendanten Otken, de Roy van Zviide- wijn, Rijgerbos Ouwens en van Hees gaan naar de garnizoe nen te Arnhem, Maastricht. Ylissingen en Groningen, terwijl de onder-intendant Mulder, van Gouda, overgeplaatst is bij het ministerie van oorlog, bij welk departement ook de on der-intendant van den Bosch werkzaam blijft. Brargerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den IS dezerG. de Vries, weduwn. 35 j. met A. Muller, jd. 30 j. II. B. Wijtman, we- duwn. 28 j. met S. R. Brakman, jd. 36 j. C. P. T. de Jongh, jm. 41 j. met A. M. G. Kap, jd. 23 j. Vlissingenvan 10 tot 17 maart. Gehuwd P. Bogerd, jm. 27 j. metl-I. van Brechi jd. 33 j. Bevallen PI. M. Bouverie geb. Slootmans, z. C. de Wolf geb. Stroo, z. B. van Kleeven geb. Struijk, d. G. Santman geb. Ilorstink, z. M. Stevens geb. Maas, d. H. van der Heij den geb. Godrie, z. P. Hamelink geb. Pluijmers, d. C. Harte geb. deBree, d. J.Lagaay geb. Harinck. z. L. Sohier geb. van Yelzen, z. (doodgeb.) C. J. Duthilh geb. Winkelman, z. (-doodgeb.) Overleden C. C. Leendertsen, z. 0 j. J. Johannissen, vr. van D. Koene, 72 j. C- W. Maas, jd. 38j. M. Laernoes, z. 7m. J. de Jonge, weduwn. van P. J. Huisman, 87 j- J. van der Eijk, wed. van W. Jilleba, 64 j. C. Blok. vrouw van G. Schoe, 60 j. J. Joziasse, d. 14 m. Goes, van 10 tot 17 maart. GehuwdJ. Clement, jm. 24 j. met M. J. Rijn, jd. 21 j. BevallenM. Proos, geb. Corstanje, d. C. F. Riggaard, geb. Cornelis, z. T. Kopmels, geb. Verhage, 2 z. (tweel.) S. P. J. de Backer, geb. Geene. z. Overleden: J. W. Maartense, jd. 13 j. J. Tiron,d. 5 w. J. Schrijver, wed. A. Bolier, 04 j. C. Sclieffer. jd. 30 j. P. de Mey, jm. 16 j. Zierikzee, van 10 tot 17 maart. Gehuwd J. Goedegebuure, weduwn. van M. Bolier, 34 j. met C. van de Kaateele. weduwe van J. Parct, 45 j. C. Kloet, jm. 33 j. met A. van Yliet, weduwe vau A. Valkenburg, 42 j. Bevallen: A. Krabbe, geb. Krijger, z. A. C. Paulussen, geb. van Asten. z. J. P. de Jonge, geb. Stiphoudt, z. Overleden: M. Beye, z. 17 m. G.vanOeveren,weduwe van W. Beye, 59 j. Hulst van 1 tot 15 maart. Bevallen: E.Neefs, geb. de Boy, d. J. Biesbroek,weduwe W. F. Persyn, z. J. P. Freijser, geb. Schuerman, d. S. de Nys, geb. Vonk, d. Overleden: L. F. van der Meer Mohr.d. 6 w. W. IP. van Homberg, z. 6 j. Tlfermoiwetcrsjaiifl 19 maart 's av. 11 u. 44 gr. 20 's morg. 7 u. 43 'smidd.lu. 49 gr. 'sav.ll u. 44gr. 21 's morg. 7 u. 44 'smidd. 1 u. 48 gr. Engeland. Londen 19 maart. Volgens The times is bij de regering eene depeclic uit Weenen ontvangen, waarbij Oostenrijk ver klaart dat het tegen elke schending der door de verdragen gewaarborgde zwitsersche neutraliteitsregten protesteren zal. Reuters agentschap maakt een berigt uit Weenen be kend, volgenshetvvelkde frausche gezant aan de oostenrijkscbe regering het aanstaande vertrek der fransche troepen uit Lom- bardye aangekondigd en tevens verlangd beeft de verzekering te ontvangen dat Oostenrijk ook na het vertrek dier troepen liet beginsel van niet-tusschenkomst zou in acht nemen. Hij zou daarop ten antwoord hebben ontvangen, dat Oostenrijk sedert de overeenkomst van Villafranca te veel offers aan den vrede gebragtheeftom op nieuw tot eene uitbarsting van den strijd aanleiding te willen geven, maar dat het de aandacht van Frankrijk op de piemontesche woelingen in Venetie moet vestigen, en Venetie door alle te zijner beschikking staande middelen zal verdedigen. Het plan om van Schotland en Denemarken over de Faroe-eilanden, IJsland, Groenland en Labrador eene telc- graaflinie naar Canada en de Vereenigde Staten aan te leggen, is nog niet opgegeven. Van wege de concessionarissen wordt in de dagbladen gemeld, dat zij bij bet deensclie gouverne ment den gevorderden borgtogt van 20.000 p. st. hebben gestort. De pruissische oorlogschepen Thetis en Frauenlob, welke deel van eene door het pruissische gouvernement met wetenschappelijke en commerciële bedoelingen voorgenomen expeditie naar China zouden uitmaken, zijn den 15 dezer van onze kust in zee gegaan. Men heeft nu het vooruitzigt, dat de Great Eastern ver der naar behooren voor eene reis uitgerust zal worden. De daartoe nog ontbrekende som van 100,000 p. st. is bij inschrij ving gevonden. Bij Lloyds is heden het eerste telegrafische berigt uit Indie ontvangen, en wel in zes dagen. De telegram is gedag- teekend Calcutta 10 maart en is over Kurrachee aan de west kust naar Alexand vie geseind, van daar per stoomboot naar Malta geb ragt en vandaar verder naar Londen getelegrafeerd, waar het berigt heden ochtend ten S ure 22 minuten werd ontvangen. Zoodva de electrieke kabel tusschen Alexandrie en Malta is gelegd, zalmen ip minder dan twee dagen tusschen Londen en Calcutta berigten kunnen wisselen. Londen 20 maart. In het huis der gemeenten is door den heer Kinglake gezegd dat, blij keus eene bij hem ontvangen© particuliere depeche, de gemeenteraad van Nizza zich heeft verklaard voor eene vereeniging met Sardinië, of wel de op- rigting van een afzonderlijken staat voor zoo veel dat graaf schap betreft. Ilij verzocht dat het gouvernement die stemming in over weging neme, alvorens het antwoordt op de jongste depeche van den heer de Thouvenel. Lord John Russell verklaarde dat de regering het protest van Zwitserland nog niet heeft ontvangen. Hij heeft bij het huis op gematigdheid aangedrongen, opdat het kabinet vrije lijk kunne beraadslagen over het aan den minister de Thou venel te geven antwoord, betrekkelijk een onderwerp dat in zoo naauw verband staat tot de europesche belangen. Ter regter tijd zal de regering hare handelingen verdedigen, maar voor alsnog is gematigdheid onmisbaar. In het hoogerhuis heeft lord Castlerose medegedeeld dat de koningin aan de commissie, welke haar het bekende adres van dankbetuiging heeft overhandigd, ten antwoord gaf dat II. M. zich verheugde over de goedkeuring door het parlement, vaneen liandelstractaat, hetwelk de vriendschaps banden tusschen Engeland en Frankrijk nog naauwer zal toehalen. jRUisIand Het officieel orgaan der russische regering bevat het keizer lijk besluit, waarbij de minister van justitie, graaf Panin, wordt benoemd tot voorzitter van de commissie, belast met het onderzoek naar den toestand der boeren. De eerste depu tatie uit den adel, herwaarts ontboden om de commissie de noodige inlichtingen te verschaffen, werd (gelijk in der tijd gemeld is) na een verblijf van vier maanden te Petersburg, naar huis gezonden. De tweede deputatie uit den adel, vóór eenigen tijd opgeroepen, werd vrijdag den keizer voorgesteld. De keizer heeft bij die gelegenheid in eene korte rede zijne belangstelling in het lot der boeren doen kennen. "Nog wordt uit Petersburg gemeld, dat de keizer naar Novo- gorod is vertrokken, ter inspectie van eenige aldaar bijeen getrokken regementen kavallerie. Het bevestigt zich, dat prins Gortschakoff zeer lij dend en bedlegerig is. Buitsciiland. Weenen IS Maart. Men verzekert dat de overleden gene raal vonEynatten niet alleen den staat grovelijk heeft bena deeld, maar zelfs levensmiddelen, die hij aan de oostenrijkscbe legers had behooren te leveren, aan de Franschen heeft ver kocht; alsmede dat hij, uit hoofde van zijne betrekking, naauwkeurig bekend zijnde met de voorgenomene krijgsbe wegingen, deze aan de Franschen heeft verraden; weshalve het geene verwondering kan haren, dat de Oostenrijkers de fransche legers bij Solferino op alles voorbereid hebben gevonden Berlijn 17 maart. Men gelooft alhier dat Engeland en Pruissen, zonder zich juistaan het protest van Zwitserland ten aanzien van de inlijving van Savoye hij Frankrijk, formeel aan te sluiten, de vordering der republiek in zoo verre zul len ondersteunen, dat althans de geneutraliseerde districten voortaan geneutraliseerd blijven. Volgens hier ontvangen berigt uit Flensburg, is door den nederlandschen consul aldaar eene verklaring van den nederlandschenminister-resident te Kopenhagen, gedagtee- kend 9 maartl860 openbaargemaakt, ten opzigte der behan deling, dien consul door de policie te Flensburg aangedaan, tijdens hij weigerde ophelderingen wegens het bezit van het sleeswijksch ontwerp-adres te geven. De minister-resident verklaart daarin dat de consul geheel overeenkomstig met de van hem ontvangen instructien gehandeld heeft, toen hij voor de regtbank te Flensburg alle opheldering wegens zijne offi ciële mededeelingen en handelingen weigerde, welke instruc tien overigens op het volkenregt gegrond zijn, met de 4, 29 en 32 van het nederlaudsch consulair reglement overeen stemmen, en door den deenschen president-minister en minis ter van huitenlandsche zaken als ten eenenmale juist zijn erkend. België. Zaturdag avond ten zeven ure is een hevige brand uitge barsten in den schouwburg te Namen. Na verloop van een uur lag het geheele gebouw in puin. Het vuur is gelukkig thans beperkt binnen de vier murendie alleen overeind zijn gebleven, en het is der brandweer mogen gelukken de naburige huizen te bewaren. Frankrijk. Parijs 19 maart. Het wetgevend ligchaam heeft in zijne zitting van jl. vrijdag besloten de verkiezing van den heer de la Ferrière nietig te verklaren, als zijnde met hulp van bedrie- gelijke middeleu en van onbehoorlijken invloed bewerkt. Di besluit baart eenig opzien, daar de genoemde persoon met ondersteuning van het gouvernement tot lid van het wetge vend ligchaam was gekozen, en daar hij, zoodra de geldigheid zijner verkiezing in de vergadering betwist werd, zijn ontsla» had genome n. Uit Marseille wordt stellig gemeld dat lord Elgin en de baron Gros den 2S dezer van daar de reis naar China zullen aannemen. -Le constitutionnel behelst het berigt uit Turyn, dat de paus bij een tweeden vermaanbrief, den koning heeft doen weten hoe voortaan alle gemeenschap tusschen hem en de kerk is afgesneden, terwijl de paus zich het nemen van nog strengere maatregelen voorbehoudt dan die welke den koning nu bereids drukken. De minister van oorlog onderzoekt thans, op last van Z. M., welke maatregelen zullen behooren te worden genomen voor de legering van troepen in drie kampen, een, uit kaval lerie bestaande, te Lunevillejhet tweede, infanterie, kavallerie en artillerie, te Chalons-sur-Marne. en het derde, infanterie, te Saint-Omer. In geval tot het zamentvekken der troepen wordt besloten, zullen de drie kampen tusschen 1 en 15 mei moeten worden betrokken. De heer Arena, de eerste officier van gezondheid van het leger in Sardinië, is hier gekomen om zich bekend te maken met de geneeskundige organisatie van het fransche leger. Italic. Te Florence heeft zondag morgen in de hoofdkerk een plegtig Tedeum plaatsgehad, ter gelegenheid van den uilslag der volksstemming. De leden van het bewind en de hooge staatsligchamen woonden cle dienst bij, die door den aarts bisschop verrigt werd. De stad is met vlaggen versierd, en onder de bevolking heerscht de grootste geestdrift. Overal hoort men de kretenleve de koningleve Ricasolileve de regering! De geestelijkheid van Florence en van eenige an dere plaatsen heeft adressen aan den koning ingezonden. Te Turyn zijn twee besluiten openbaar gemaakt, bij het eene waarvan de kiesvergaderingen in hetemiliaansche tegen den 25 maart hij een worden geroepen, terwijl bij het tweede 15 senatoren voor dat gewest benoemd worden. Volgens het regeringsblad is de heer Farini zondag te Turj-n op den middag aangekomen en ten 4 ure aan den koningen de hooge staatsligchamen voorgesteld. Hij zeide bij die gelegenheid, dat hij de eer had aan den koniug de wette lijke bescheiden te overhandigen betrekkelijk de volksstem ming in de Emilia, welke hij den koning verzocht aan te ne men als een onderpand van de dankbaarheid en trouw der bevolking. De koning heeft daarop geantwoord, dat deze verklaring van den volkswil zoo algemeen en zoo vrijwillig was, dat zij Europa ten volle zou overtuigen van de gegrond heid der reeds vroeger geuite wensclien, en een nieuw bewijs opleverde voor den geest van orde, volharding, vaderlands liefde en wijsheid, waardoor de emiliaansclie bevolking aan spraak had verkregen op de algemeene sympathie en achting. De koning zeide verder dat hij deze plegtige verklaring van den volkswil aannam en er voortaan eene eer in zon stellen, die bevolking onder zijne onderdanen te rekenen, doorniet alleen Modena en Panna met zijne oude provinciën te vcr- eenigen en gelijk te stellen, maar ook de Romagna, die zich reeds zelve aan de pauselijke regering onttrokken had. Ech ter meende hij daardoor niet te kort te doen aan zijn leven- digen eerbied voor het hoofd der kerk; hij was bereid om de voor het kerkelijk oppergezag noodzakelijke onafhankelijk heid van den paus te verdedigen, om tot den glans zijner hof houding bij te dragen, en om zijne souvereiniteit te erkennen. Ten slotte verklaarde de koning dat de vertegenwoordigers van Midden-Italie in het parlement zouden worden opgeno men, en dat daardoor de voorspoed, de vrijheid en de onaf hankelijkheid van het nieuwe koningrijk zouden verzekerd worden.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 2