MIDDELBl RGSCIIE C O IIR A N T. N°- 8. Donderdag 19 Januarij. OOKS t Jt sSi£ö'i7<ll s>UA' 1 1860. Deze courant verschijnt desdingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeenteen Vlissingen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,4-0. De inzending van advertentieu kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. De prijs van gewone adverteutien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekendmakingen enz. van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon grootc letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Edilie van woensdag avond 8 ure. 3an!umfcijjhi!jeit VAN HUT KIJK, PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. De burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te weten, dat door den raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 31 augustus 1859is vastgesteld de volgende WIJZIGING van het besluit tot heffing van plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik in de gemeente Vlissingen. De gemeenteraad van Vlissingen Gelet op de wet van 15 mei 1859 (Staatsblad no. 38), tot wijziging der tarieven van sommige accijnsen, tengevolge waarvan de in deze gemeente bestaande heffing van plaatse lijke opcenten op den rijks accijns op het gedisteleerd, en van eene eigene plaatselijke belasting op het gedisteleerd en op den wijn behoort gewijzigd te worden Gezien de besluiten dezer vergadering, van den 7 april, 5 mei en 21 september 1S5G, goedgekeurd bij Zr. Ms. besluit van den 31 december 1S56no. 05waarbij te beginnen met 1 januarij 1857, de heffing volgens het maximum bij 2 van art. 250 der gemeentewet, onder anderen is toegestaan van 150 opcenten oplietbinnen- nenlandsch gedisteleerd 90 opcenten op het buiten- landsch idem, 60 opcenten op de buiten- 1 landsche likeuren Elders veraccijnsde dranken binnenlandscb gedisteleerd buitenlandsch idem op de hoofdsom van den rijks accijns. binnenlandsche likeuren buitenlandsche dito f 18,per vat van 10 gra den sterktemeerdere of min dere hoeveelheid en meerdere of mindere sterkte naar even redigheid. f 18,per vat, zonder eeui- ge sterkte in aanmerking te f 16,87 per vat. Wijnen alle soorten van kunstwijn j van boomvruchten gefabri-/ ceerd, of die eenigermate toU vervalsching van Bordeaux- wijnen kunnen dienen, uit-1 gezonderd de zoogenaamde bessenwijn. Besluit: De hier bovenstaande heffing van opcenten opdehoofdsom van den rijks accijns op het binnen- en buitenlandsch gedis teleerd en de buitenlandsche likeuren, en de eigene plaatse lijke belasting op elders veraccijnsd buiten- en binnenlandscb gedistilleerd, en dito likeuren, mitsgaders op de wijnen met den 31 december 1S59 in te trekken. En in plaats daarvan, op grond van 2 van art. 6 der wet van den 15 mei 1S59 (staatsbl. no. 3S,) te beginnen niet den 1 januarij 1860, op de wijze omschreven, en met in standhou ding van de verordening regelende de invordering der plaat selijke belastingen op voorwerpen van verbruik binnen deze gemeente, vastgesteld door den gemeenteraad den 7 april 1S56, nader gewijzigd den 5 mei en 21 september 1856,en bij ko ninklijk besluit van den 31 december 1856.no. 65, goedge keurd, te heften van het binnenlandscb gediste leerd 90 opcenten het buitenl.gedistel. 57 opc. de buitenl. likeuren 39 opc. Elders veraccijnsde dranken op de hoofdsom van den rijks accijns. f 19,SO per vat10 graden I sterktemeerdere of mindere hoeveelheid en meerdere of binnenlandscb gedisteleerd mindere sterkte naar even redigheid. ,1 ie soonen van kuuslwiju n boomvruchten gefabri-f erd, ox die eenigermate tot f f 12,per vat. buitenlandsch gedisteleerd f 19,95 per vat als boven, binnenlandsche likeuren -v beiden zonder eenige gra- f 19,S0 per vat, Iden sterkte in aanmerking te buitenl. likeuren f 20,28 id.J nemen. Wijnen: alle soorten van kunstwijn van ceerd. vervalsching van Bordeaux wijnen kunnen dienenuit-1 gezonderd de zoogenaamde Bessenwijn. j De restitutie van de belasting op de dranken, zal volgens den maatstaf van het vorige tarief plaats hebbenten zij het blijke dat eene gelijke hoeveelheid of meerder dan men ver langt uitte voeren, door de belanghebbenden is veraccijnsd, na de invoering van het v erhoogde tarief. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 31 augustus 1859. De burgemeester. (Get.) J. W. CALLENFELS. De secretaris, (Get.) M A BI LOT. Behoort bij koninklijk besluit van den 21 October 1859, no. 1. Mij bekend, De minister van binnenlandsche zaken, (Get.) V AN TETS. Accordeert met het origineel, De secretaris generaal bij het ministerie van binnenland sche zaken, (Get.) J. SCHRODER. Voor eensluidend afschrift, zoo veel het geëxtraheerde aangaat, De secretaris generaal. (Get.) J. SCHRODER. Voor extract conform, De griffier der staten van Zeeland. (Get.) S. VAN DER SWALME. En is hiervan af kondiging geschied waar het behoort, den 19 november 1859. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, doen te weten dat door den raad dier gemeente in zijne vergadering van den 31 augustus 1859, is vastgesteld de, overeenkomstig artikel 235 iter gemeentewet, in het konink lijk besluit van den lij december 1859,no. 56, aangehaalde VERORDENING houdende wijziging in de verordening, regelende de invordering der plaatselijke belastingen op voorwerpen van verbruik binnen de gemeente Vlissingen. Wijziging van artikel -1 der door den gemeenteraad op den 7 april 1856 vastgestelde, en nader op den 21 september en 1 december des zeiven jaars, gewijzigde verordening, rege lende de invordering der plaatselijke belastingen op voorwer pen van verbruik bmnen de gemeente Vlissingen. waarvan de heffing is goedgekeurd bij koninklijk besluit van den 31 december 1856, no. 65. Artikel 4 der verordening te ampliereu, door aan het slot daarvan te laten volgen Tot het doen van behoorlijke aangifte door de schippers, zijn de turfschepen, bestemd tot doorgaand vervoer, van volle ladingen, aan bijzondere opneming door kubiekineting en herleiding tot tonncniaat onderworpen, waartoe de rijksmeet- brief van het vaartuig tot grondslag zal verstrekken, en worden tic schepen daarna door inbranding van stailsmerk op de voorplecht en op «ie zetborden geijkt. Deze meting, waarbij de schippers en hunne knechts de ambtenaren behulpzaam moeten zijn, geschiedt, zoo wel van het ruim als van de zetborden, kubieksgewijze, volgens eene bepaalde door burgemeester en wethouders vastgestelde instructie. Vaartuigen, die na de plaats gehad hebbende meting, eeni ge verandering of vertimmering ondergaan, moeten op nieuw gemeten en geijkt worden. Bij gewone aangifte tot veraccijnsing van turf aangebragt met vaartuigen, aan geene bijzondere meting onderworpen geweest cn als zoodanig geijkt, of wel wanneer slechts een gedeelte der lading alhier wordt verkocht, of gebroken ladin gen worden aangebragt, wordt een verschil van ten hoogste vijf ten honderd tusschen de aangegevene en bevondene hoe veelheid niet als ontduiking vervolgd, doch moet voorde bevondene meerdere hoeveelheid evenwel de accijns worden voldaan. Niettegenstaandede hierboven gemelde aangifte, zullende schippers verpligt zijn, zich aan de gewone tonuing te onder werpen. onder nettoezigtvan de daartoe aangestelde ambte naren,waarvan de kosten door de gemeente, doch ingeval van een verschil van meer dan vijf ten honderd, door de schippers zullen worden gedragen. Kleine hoeveelheden turf van ten hoogste tien tonnen, tot verbruik ingevoerd, worden aan de kantoren van aangifte opgenomen. In zoodanig geval worden honderd stuks korte turven en veertig stuks lange turven gerekend met ëénen ton of dub bele mud gelijk te staan. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen den 31 augustus 1859. De burgemeester J. W. CALLENFELS. De secretaris, MA BI LOT. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort, den 28 december 1859. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, De burgemeester, J. W. CALLENFELS. De secretaris, P. FORBES WELS. %HU ncnkmöscI)c tijöirtgen. Middelburg IS januarij. Door de hier gevestigde commissie tot het examineren van varenslieden, zi jn dezer dagen wederom, na afgelegd examen diplomas uitgereikt als eersten stuurman voor de groote vaart, aan de heeren T. Tjebbes en J. Botesz. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier ligt ter in zage eene gedrukte opgaaf betrekkelijk den handel en de scheepvaart van GrootBrittanje en Ierland over de maand en de elf maanden geëindigd 30 november 1859. Inde afgeloopene week is ook in de gemeente Hulst inge voerd eene plaatselijke belasting op het gedisteleerd en de likeuren. Een bij de regering over Aden 8 januarij van den gouver neur generaal van Nederlandsch Indie ontvangen telegram, gedagteekenil Batavia 23 december 11., meldt„Boni is geno men; de expeditie is volkomen ge laagd en wordt als geëin digd beschouwd. Er is hevig gestredende verliezen zijn onbeduidend. Verder niets. Rust in Indie. De kabel gelegd tusschen Muntok en Palembang. Werkt goed." Men meldt uit 's Hagc, dat een gewijzigd of nieuw iuilisch drukpers-reglement in gereedheid is gebragt en eerlang in Nederlandsch Oost Indie zal worden ingevoerd. Den 13 dezer is door den advocaat generaal bij den hooien raad der Nederlanden conclusie genomen in zake de vorde ring, door den heer mr. C. J. van Waterschoot van der Gracht tegen het gemeentebestuur van Vlissingen ingesteld, tot het realiseren! van eenige obligatien voor gelden, in der tijd las- tens eene voormalige kerk onder waarborg van het gemeente bestuur genegotieenl Men zal zich welligt herinneren dat de eischer indie vorde ring in der tijd door de regtbank. en inhooger beroep ook door het provinciaal geregtshof alhier, niet, ontvankelijk is ver klaard .Van die uitspraken heeft hij zich in cassatie voorzien, alzoo hij vermeent dat verkeerdelijk zijne eerstin 1S20 ont vankelijke actie bereids in 1S49 is verklaard te zijn verjaard. De conclusie strekt om, met vernietiging van het opgemeld arrest, de zaak te renvoijeren naar het hof alhier, ten einde de hoofdzaak verder te behandelen en beslissen. De liooge raad zal den 10 februari] uitspraak doen.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1