MIDDELRURGSCHE COURANT. Dingsdag 3 Januarij. öinnenlanös; i)r tijöiiigm. N°' 1. EX A I860. V KaAlWSè^" Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zafcurdags. Binnen deze gemeen en VliV:ngen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post ƒ3,40. De pv™"dtng- van advertentie» kan geschieden tot tien ure des morgens. UITGEVERS: DE GEBROEDERS ABRAHAMS. Editie van maandag avond 8 uro. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte, doodbekendmakingen enz. van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 centmet 35 cent zegelregt voor elke plaatsing. De betaling geschiedt kontant. Buitengewoon grootc letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Middelburg 2 januarij. Bij de kamer van koophandel en fabrieken alhier ligt ter inzage een exemplaar van liet belgiscli handelsverslag over 185S. f Zaturdag namiddag bad te Vlissingen een allerdroevigst voorval plaats. Zekere persoon, beboorende tot het personeel van 's rijks werf, voornemens zijnde eenig koper te verkoopen, werd daarin verhinderd door een beambte van policie, waar schijnlijk op grond van eenig vermoeden, dat zulks op onwet tige wijze in zijn bezit was gekomen, en in de hoofdwacht voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. Terwijl de die naar van policie zich nu verwijderd had om assistentie te ha len, bevond hij hij zijne terugkomst dat de ongelukkige zich van het leven beroofd had. Nadat de heer mr. F. B. Fock, 11. vrijdag te Vrouwepolder zijne betrekking van burgemeester nedergelegd en van zijne gemeente afscheid had genomen, had die plegtiglieid den volgenden dag te Veere plaats. In eene openbare zitting van den gemeenteraad zeide hij met eenige hartelijke woor den dank aan de wethouders, de leden van den raad en den secretaris voor de medewerking, hul]) en bijstand, gedurende zijn vierjarig bestuur aan hem verleend, en beval hij zich in hun aandenken en vriendschap aan. Deze toespraak werd door den oudsten wethouder op eene gepaste wijze beant woord. In de zelfde zitting werd ook de heer P. R. van Visvliet als lid van den gemeenteraad beeedigd en geïnstalleerd. In eene plegtige teregtzitting der arrondissement^ regt- bank te Goes, welke door de leden der balie werd bijgewoond, heeft de installatie plaats gehad van den heer mr. J. G. de Backer, onlangs tot lid der regtbank benoemd. Na het requisitoir van den officier, waarbij deze de verdien sten van den vader des benoemden herinnerde, werd hij met eene sierlijke aanspraak door den voorzitter geïnstalleerd, waarna de benoemde zicli in de welwillendheid van allen aanbeval. Door de maatschappij Agvicultura te Groningen, is tot bui tengewoon lid benoemd de heer A. Geluk J.A z., grondeige naar te Tholen. Bij een arrest van den ïïoogen raad der Nederlanden van 30 december jl. is uitgemaakt dat de provinciale staten wel degelijk bevoegd zijn, vóór dat de algemeene wet op den waterstaat, (voorgeschreven bij art. 191 der Grondwet, maar tot hiertoe nog niet in liet leven geroepen) is vastgesteld, polderreglementen te wijzigen, de polder-inrigtingen te ver anderen of nieuwe vast te stellen. Zoowel de schipbruggen te Vreeswijk en Arnhem, als de gierbrug te Nijmegen, zi jn weder gelegd, terwijl volgens eene mededeeling in de Nederlandsche staats courant de, buiten gewone correspondentie langs de rivieren is opgeheven. De kamer van koophandel te Rotterdam heeft zich aan den minister van buitenlandsche zaken gewend, om te ver zoeken, dat de regering dc pogingen van de Bremer hande laren krachtig zal ondersteunen, om op het aanstaande con gres te Parijs eene verandering van de beginselen omtrent liet algemeen zeeregt te doen aannemen. Nederland, het vader land van Grotius, dat steeds de vrijheid der zeeën heeft voorgestaan, en de stelling dat de vlag de lading dekt, altijd heeft verdedigd, mag hier niet achterlijk blijven. De pogingen verdienen te meer de aandacht, omdat op bet congres van 1356 reeds vijandelijk eigendom in neutrale schepen is gevrij waard, en de kaapvaart is afgeschaftdeze grondslagen zijn algemeen aangenomen, behalve voor Noord-Amerika, dat verlangt, dat alle particulier eigendom op zee zal worden geëerbiedigd. HII. KK. HH. prins en prinses Hendrik der Nederlanden zijn zaturdag uit het groothertogdom Luxemburg in de resi dentie teruggekeerd. De minister van binnenlandsche zaken heeft, in aanmer king nemende dat de rijks telegraafdienst eerlang eene verde re uitbreiding van het personeel op dc kantoren werkzaam, zal vorderen, ter kennis van de belanghebbenden gebragt, dat tot opleiding en oefening van telegrafisten voor de dienst van den rijks telegraaf,na vergelijkend onderzoek, een aantal van hoogstens twintig leerlingen zal worden toegelaten, om op nader aan te wijzen plaatsen onderrigt te ontvangen. Voor het vergelijkend onderzoek om als leerling te worden toege laten, moet men zich uiterlijk op 15 mei 1S60 hij het departe ment van binnenlandsche zaken hebben aangemeld. Het ver gelijkend onderzoek heeft plaats te 's Ilage opéén 5 junij 1860. De in lSéS op zijne heerlijkheid Burgst, nabij Breda, over leden generaal-majoor baron Nahuys heeft, als oud-raad van Nederlandsch Indië, door hooge betrekkingen, waarin hij 30 jaren op civiel en militair gebied in de Oost geplaatst was, een hoogst belaugVijk archief betrekkelijk onze over- zeesche bezittingen nagelaten, waarmede de taal, land- en volkenkunde onzer koloniën in hooge mate kan worden ge baat. Thans is, na 's konings magtiging, aan de delftsche academie, in het bibliotheek-lokaal, voor het belangstellend publiek toegang verleend tot de merkwaardige verzameling van papieren, uitmakende het indiseh archief, door de douai rière Nahuys van Burgst aan de delftsche academie ten ge schenke vereerd, om, geheel in den geest van den overledene, voortdurend te blijven strekken ten nutte van de beoefening der indische wetenschap, en alzoo in 't algemeen tot welzijn van het vaderland. Van den I dezer af, zal de afstand tusschen Parijs en Lon den door een snelpost, in 11 uren in-plaatsvan 16 uren. wor den afgelegd. Eiken morgen ten 7 ure vertrekken brieven en reizigers van beide hoofdsteden, om des avonds ten G ure reeds ter plaatse hunner bestemming te zijn. Benoemingen en besluiten. leger. Benoemd tot tweeden luitenant bij het wapen der infanterie, hij het le regement: de sergeanten J. C. G. Loge- mann, J. C. van Meegen. jhr. A. M. C. H. Bowier, J. A. Vet ter, F. J. E. Cokart, IT. Vermeulen, H. K. A. Beekhuis, A. II. A. Reijers en K. II. A. Ulilrnann; bij het 2e regementde sergeanten J. Lauer, P. W. L. Nan- ninga, H. A. ran Reyn, K. Henry en E. P. A. van Heekeven bij het 3e regementde sergeanten W. G. van der Noordaa en J. L. le Bron de Vexela hij het ée regementde sergeanten G. A. II. van Steenvelt, A. Verbrugh, C. F. II. Putman Cramer en E. J.F. Franck; bij het 5e regementde sergeanten L. Scheltus,W. C. Gote ling Vinnis, A. J. Beck, A. J. R. de Vrede, P. van Drimme- len, F. R. P.van den Abeelen, P. J. Miltenburg, T. Cieremans en G. II. van der Beek bij het Ge regementde sergeanten A. E. van der Heide, B. II. Hilvers, D. J. II. N. den Beer Poortugael, W. Helder man, M. L. L. Schell, K. M. A. Botter en J. M. W. Schlundt Bodien bij het 7e regementde sergeanten J. Boelsums, G. Luy- mes, jhr. A. Wtteivaall van Stoetwegen, P. M. van der Meer Mohr, II. W. Genger, J. Coster, L. Schneither, A. A van der Bilt la Motthe, M. J. W/van Vlierden, G. J. P. D. Muller en J. PI. Textor bij het Se regement: de sergeanten R. J. Krantz, R. P. Bowles, J. A. P. Theunissen, M. A. du Croo, C. A. Moot, F. W. P. G. van "Werkhoven, en L. van Os; bij het -wapen der cavalerie, bij bet le regement dragon ders: den wachtmeester-titulair H. A. Opten Noorten J. F. van MoorseI bij het 2e regement dragonders: den wachtmeester-titulair IP. P. C. de Pauw Gerlings; bij het ée regement dragonders de wachtmeesters-titulair II. G. J. Maas Geesteranus, W. Voorbeytel, J. II. A.IJssel de Schepper en M. W. van "Wickevoort Crommelin hij het 5e regement dragonders den wachtmeester-titulair W. II. Nolthenius bij liet wapen der artillerie, bij het le regement vesting artillerie den sergeant J. B. Hermans bij het 2e regement vesting-artillerie de sergeanten W. B. Westhoiren H. G. A. A. Eechout biji'het 3e regement vesting-artillerie: de sergeanten J. Meijers, A. Harrebomëe, jW. H. baron van Ittersum en J. van den Heuvel Rijnders bij het leger in Oost-Indie, bij het wapen der infanterie de sergeanten A. II. Selleger en M. J. Stevels bij het wapen der artillerieden sergeant II. F. A. Scherer. De koning beeft bepaald dat art. 1 van het voorschrift van examen voor onderofficieren, tot het verkrijgen van den rang van officier, vastgesteld bij besluit van 2é junij 1852, weder in volle kracht zal worden gesteld, en dat mitsdien de diensttijd, om tot liet examen te worden toegelaten, niet meer van den ouderdom van 16 jaren, maar van 18 jaren zal behooren te worden gerekend, zullende intussclien de militairen welke zich thans in dienst bevinden, nog met den gemelden dienst tijd, te rekenen van 16 jaren, ktmuen volstaan. Benoemd bij bet corps ingenieurs, mineurs en sappeurs.tot majoor, de kapitein jhr. B. de Jong van Beek en Donk; tot kapitein de le. luitenant jhr. D. G. Hora Siecama. Gedetacheerd hij de landmagt in West Indie de 2e. luite nant P. C. W. de Gelder, van het 2e. regement vesting artil lerie. west indische koloniën. Onder toekenning van het meest eervol ontslag aan de in 1852 benoemde staatscommis sie ter herziening der nederlandsche wetgeving in West Indie, benoemd tot 'skonings commissaris, speciaal belast metal wat daarop betrekking lieeft, de heer mr. L. Metman, aan wien als secretaris is toegevoegd de heer mr. II. M. v. Audel. militie. Tot militair lid van den militieraad in het mili- tiedistrict Middelburg is benoemd de majoor Langguth. pro vinciaal adjudant in Zeeland. vreemde ridderouden. Vergund aan den kapitein L. R. J. A. lloosmale Nepveu liet aannemen en dragen der deco ratie van de orde van den Rooden adelaar 3de klasse van Pruissen aan den schout bij nacht D. Bijl de Vroe te Wil lemsoord en den luitenant ter zee 1ste klasse W. C. Klis, res pectievelijk die van ridder 1ste klasse der orde van St. Stanislaus en ridder der orde van St. Anna van Rusland. verificatie van 's rijks zee-instrumenten. Be- noemd tot adjunct verificateur P. J. Kaiser te Leyden. belastingen. Benoemd tot ontvanger te Nieuwkoop c. a. C. de Jong, thans te Nieuwe Niedorp c. a.; te Utrecht (2de afdeeling) W. van Bergen, thans te Breda. rijks'musea. Benoemd tot administrateur van dat voor natuurlijke historie te Leyden, de heer F. A. Verster. binnenlandsche zaken. Benoemd hij het departement tot commies M. C. Piepers, en tot adjunt commies W. G. F. Frauenfelder, J. M. Meeter, J. E. C. de Wijs en II. J. G. Ewijk. roomsch katholieke eeredien st. BeilOeiud tot ad junct commies bij het departement J. J. Willemsc. justitie. Bevorderd tot adjunt commies bij liet departe ment J. W. G. Coops enH. J. E. Lohoff. marine. Bevorderd tot commies bij het departement C.

Middelburgsche Courant | 1860 | | pagina 1