aanwenden, om nog in deze jaarszitting een wetsontwerp tot herziening der kieswet aan te bieden. Gedurende de jongst verloopen dagen heeft de koop vaardij door de hevige stormen negen schepen verloren. Frankrijk. Parijs 26 december. Le constitutional vereenigt zich ten volle met de meening van The times, dat de brochure „De paus en het congres" een bewijs is, dat Frankrijk de zelfde denkwijze omtrent Italië is toegedaan als Engeland en dat een geest van verzoening tusschen beide landen bestaat. Het blad verheugt zich daarover, want het is noodzakelijk dat de beide groote westersclie natiën eensgezind blijvendat is in het belang der beschaving en van het europeesch evenwigt. Het vestigt er echter ook de aandacht op, dat Frankrijk geene vernietiging van het wereldlijk gezag des pausen be oogt, maar in tegendeel dat gezag versterken wil, door het meer in overeenstemming te brengen met de behoeften van dezen tijd. Buitendien bevat het Journal des débats een artikel van den heer JohnLemoine, waarin de schrijver herinnert aan een in IS-IQ openbaar gemaakt geschrift, waaruit blijkt dat hij reeds op dat tijdstip hetitaliaansche vraagstuk beschouwde zoo als zulks thans door eene hooggeplaatste magt wordt ge daan. Hij trekt uit de brochure de conclusie dat Italië inlS60 zijne wensclien voor onafhankelijkheid en nationaliteit zal vervuld zien en dat geenerlei met zijne belangen, zijne be hoeften of zijne natuurlijke en wettige neigingen strijdige ojdossing aan dat land kan worden ojigelegd door eene vreemde magt, al ware deze ook zelfs Europa, geconstitueerd in congres. De leden van het congres werden op 16 of 17 januarij hier ter stede gewacht. De 13 valt op een vrijdag, de 20 op een zondag en de 21 is de verjaardag van den dood van Lodewijk XVIzoo dat een congres op 19 januarij zal worden geopend. Graaf Walewski zal het voorzitterschap bekleeden der diplomatieke vergadering, in welke 22 ge- volmagtigden zitting zullen nemen. Prins Latour d'Auver- gne, de gezant te Turyn, zal als de tweede gevolmagtigde van Frankrijk optreden. Deze staatsman staat bekend als een zeer scherpzinnig diplomaat. Met uitzondering van den kar dinaal Antonelli, graaf von Rechberg en den baron von Schleinitz, hebben al de overige diplomaten reeds bewijzen gegeven van hunne bekwaamheid en ondervinding, hetzij in het congres van 1855 te Weenen, het zij in dat van 1856 te Parijs, het zij als gezanten te Parijs of te Londen, in moei- jelijke tijdsomstandigheden. £)anöclsbcrifltctt. Prijzen van Effcclen. Amsterdam 28 december. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Oblig. 1798/1816 Certitic. Hope co dito dito 1855, 6de serie. dito Aand.spoorweg (afgefourneerd) dito dito (onafgefourneerd) Schatkistobligatien Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metailliek dito amsterdamsclie dito nationale dito 1817/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe dito(schoon) dito dito dito Rusland. Polen. Spanje. 2£ pet. 3 4 H 5 4 5 6 Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela, i Illinois. Mexico. 834 52 44 42 16} 81} 20} Beurs van Londen, 24 dec. ten 12 ure. Consols 95-^. Benrs van "Weenen, 24 dec. (slotprijzen) Metalliek 5 pet, 72,50. Beurs van Parijs, 20 dec. (slotprijzen) 4J-pct. compt. 3 pet. 70,35. 63} 98 12-H 103& 99i- 614 781 32} li H 63} 73} beide van Londen, Loetüia, gez. Jongebloed, Nantes, Nou velle Eugenie, get. Thibaud, Requejade, Acheengez. Burkins- hamLonden sEordogne gez. Déterville Bordeaux, Heinrick, gez. II. Arend, Riga, Nicolauz, gez. II. Spiesen, Montevideo, Mentor, get. P. C. Duwel, Budgas, Natalie, gez- T. Randich, Odessa, Grafinn van Knijpïiausen, gez. D. Pabst, Rio Janeiro Maria Theresiagez. Hornez, Havana, Forget Menot, gez. Leslie, Guernsey: I Voor Gent bestemd: Flecha, gev.. Sleeuwen, Londen, Maria Louisa, gez. v. d. Heyden, Rangoon, Engenie Maria, j gezBordeauz. I De engelsehe bark Atalanta, gez. Shiells, van Cadix, met zout naar Antwerjjen, is door een huis van Antwerpen aan- gekocht en gaat met belgische vlag de Schelde op onder den naam Marguerita. De engelsehe schooner Uniongez. Flick, van Ipswich, met tarwe naar Belgie bestemd is wegens lekkagie en andere schade te Vlissingen binnengeloopen. De fransche schooners Paquebot la Victorine en Paulet Ma rie beide van Nantes naar Antwerpen bestemd, zijn met ver lies van zeilen en lek te Vlissingen binnengekomen. Door gez. P. Janzen van liet barkschip Brouwershaven, is den 16 november gepraaid op 8 gr. 7 min. N. B. 24 gr. 55 min. W. L. Zr. Ms. stoomschip Het TjOO, kommandant van Gogb, van Caéix naar Batavia. Den 25 dezer ter reede van Vlissingen gepasseerd voor Antwerpen bestemd Propitiousgez. BarkerNewcastle. Amy, gez. Wm. Garbutt, IFm. Hanach, gez. Wm. Farmey, UMiiaïritjljeiö. Middelburg, 26 december 1859. De Vereeniging tot het bezoeken der armen, maakt dank bare melding van de volgende giften alsden 21 dezer van X. f 100, in een bankbiljet, dato 29 september 1853 no. 727den 23, van M. A. J. f 100, in twee russische coupons no. 6526S en 97823, en bij den secretaris van N. f 5 en van D. f 15. Voorts van P f 5, gevonden in de collecte Oostlcerlc, den 26 dezer, en van AZ. f 14,85. in twee coupons 2£ pet. wer kelijke schuld, no. 1571 en 24387, den 27 dezer ontvangen. De directie der Vereeniging voornoemd, J. J. DE KANTER, voorzitter. N. VERHULST Wz., penningm. Diakenen der nederduitsclie hervormde gemeente te Mid delburg maken dankbare melding, in de collecte zondag voor middag 25 dezer, iu de Koorkerk ontvangen te hebben een Muntbiljet no. 194 it., groot f 50. Middelburg, den 27 december 1S59. Diakenen voornoemd, NAGTGLAS, voorzitter. W. J. MULLER, secretaris. Met innige dankbaarheid maakt de kerlceraad der evange lisch luthersclie gemeente te Middelburg bekend, dat de col lecte ten behoeve der armen dier gemeente, op den 12 dezer gehouden, heeft opgebragt de som van f 266,69. De lcerkeraad voornoemd, Namens denzelve, J. P. G. WESTHOFF, preses. ZOELLER, secretaris. De kerkeraad der Christ. Afgesch. Geref. gemeente, maakt met erkentenis melding van de gedane collecte, ten bedrage van f 151,64. Namens bovengenoemde kerkeraad, H, RENTING, praeses, P. LOGIS, scriba. Avnemuideu, den 22 december 1S59. Met groote blijdschap maken wij dankbare melding dei- navolgende giften, ten behoeve onzer armen bij den heer P. M. de Lignv bezorgd, als op 18 dezer uit de collecte voorm. Nieuwekerk, van A. A. Z. een muntbiljet no. 353 groot, f 10 den 19, ran N. N. f 10, en den 20, aan den diaken Kousema ker ter hand gesteld van S. voor buitengewone bedeeling, een coupon no. 39S58, groot f 12,50, en ter bedeeling op Nieuw jaarsdag, den IS uit de avondcolleete Nieuwekerk, van C. f 1,50, en den 19, van N. N. f 2, van N, N. f 3,50 den 19, uit de collecte voor den Nieuwjaarsdag f 5 en f2,50; den 20, Nieuwjaarsgift Arnemuiden f 2den 21, van een onbekende f ,50, en nog van een onbekende f 2,50den 25, uit de kerk- collecte der Doopsgezinde kerk f 2,50uit idem voormiddag Koorkerk van T.M. een coupon 2J- pet. W. S. no. 1172, groot f2,47i; den 26, uit idem, voormiddag Oostkerk, van B. B. f 2, en uit idem Doopsgezinde kerk f 2,50 den 28, Nieuwe- jaar letter G, en van N. N. f 1,50. Namens onze armen, wordt den milden gevers door dezen den warmsten dank toegebragt, terwijl wij daardoor aanvan kelijk zijn in staat gesteld aan onze belioeftigen, waarvan velen in deze strenge winterkoude niet alleen van voedsel, maar ook van deksel zijn beroofd, eenige verkwikking te schenken. God schenke op deze menschlievende daden Zij nen onmisbaren zegen Het diaconie armbestuur van Arnemuiden, J. DE NOOIJER, praeses. D. KOUSEMAKER, adm. Domburg, den 23 december 1859, De ondergeteekende maakt bij deze dankbare melding van eene bij hem ingekomene gift van B. R., voor buitengewone bedeeling aan behoeftigen .te Domburg, bestaande in een Bankbiljet no. 274, dato 5 februarij en een dito no. 399, dato 25 september 1852, elk van f 25, dus te zamen f 50.. Moge dit edele vooi-beeld vele navolgers hebben, opdat in dit barre saizoen, in de vele behoeften onzer armen en door aanhoudende ziekten en slepende koortsen uitgeputte inge zetenen, eenigzins kunne worden te gemoet gekomen KESTELOO. TlüDcrtrntim. Heden overleed, na een smartelijk lijden, mijne veel geliefde Dochter CLARA JOHANNA, in den ouderdom van ruim 19 jaren. Zwaar treft mij dit verlies, vooral om het smartelijke van haar lijden* Hare kleederen door toeval vlam gevat hebbende, lieeft zij, alvorens het vuur uitgedoofd kon wordendaardoor zoodanige brandwonden bekomen, dat zij er haar leven, na vier weken lijdens, aan ten offer heeft moeten brengen. Vrienden en Bekenden buiten deze Stad gelieven deze algemeene tevens als bijzondere kennisgeving aan te nemen. J. HEBBELIJNCK HENNEFREUND. Sluis, 24 December 1S59. Heden overleed ons jongste Kindje "WILLEM JOHAN NES, bijna vier maanden oud. Middelburg, J. W. WISSE, den 27 December 1859. M. J. WISSEIIendrikse. Eenige kennisgeving. Uit een Vonnis, door de Arrondissements-Regtbank te Middelburg heden uitgesproken, blijkt, dat op daartoe door eene Schuldeisclieres aan dezelve Regtbank ingediend verzoekschrift, de Persoon van PIETER BERNARD SCHAAP, vroeger Herbergier te Goes, nu zonder beroep, wonende te Middelburg, verklaard is te zijn in staat van Faillissement, aangevangen den 24 dezer maanden is benoemd tot Regter-pommissaris de Edel Achtb. Heer Mr. M. E. LANTSHEERLid dier Regtbanken tot Curator de Procureur PIETER REKKERte Middelburg. Middelburg, 28 December 1859. Voor uittreksel deugdelijk verklaard door mij ondergeteekende Procureur, P. REKKER. STK A.W roVQNBERIJT De Burgemeester van Vrouwepolder c. a.belast met de Strandvonderij in die Gemeentebrengt bij deze ter kennis, dat op den 23 dezer aan het Strand aldaar is aangespoeld eene Eikenhouten Schuit met platten bodem, lang 14 ellen, diep 1,20 el, breed 3 ellen binnenwerks, zonder merken, waarop zich bevindt een Strijkmastje lang 5 5. 6 ellen en 3 Boomen benpypns een Haak met een klein Anker bevestigd aan een Touw lang 16 a IS ellen. Voorts eene Ra lang 8£ ellen; een Greinen Deel lang 5$ el, dik 7 palm, en eenig Rond- en Brandhoutwijders een watervat ongeschilderd met 8 ijzeren Banden en eenige Dekdeelen van onderscheidene lengten. De regthebbende op dezelve Goederenvervoege zich ten spoedigste, in Persoon of bij franco brieven, onder overlegging van de vereischte bewijzen, bij den onderge teekende. Vrouwepolder, den 26 December 1S59. De Burgemeester voornoemd, F. B. FOCK. De MAJOOR, belast met het Plaatselijk Kommande ment te Vlsssingenbrengt ter kennis van de belang hebbenden, dat hij op Dingsdag den 3 Januarij 1860, van dos morgens 10 tot 12 ure, op de binnenplaats van het Militaire Magazijn op de Wijnbergsche Kade aldapr. in gevolge goedkeuring van het Ministerie van Oorlog, zal overgaan omtegen gere'ede bbtalingtc doeh' afgeven die Goederen van het Nachtleger, welke op den 13 De cember jl. in het openbaar bij kavelingen zijn verkocht; zullende die genen deï Koopers, welke ten 12 ure van

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3