hij geweest is, wil bij ik verklaar het uit zijn naamblij ven. De aanstaande vereeniging van gevaren in een afgelegen land tusschen engelsche en fransche soldaten, kunnen daarvan getuige zijn. Bestrijdt daarom, nu gij voor het vervolg volko men gerust gesteld zijt, eene dwaling, welke maar al te zeer verspreid is, De groote natiën zijn er alleen, om elkander op prijs te schatten en niet om elkauder te vreezen." Le constitutionnel doet die mededeeling volgen door deze regelen: //Het toeval is somtijds de beste helper van goede zaken. Eenige dagen geleden beschuldigde de engelsche pers open- 1 ijk de fransche politiek van vijandige bedoelingen ten aanzien v an Engeland. Eu nu is het uit Engeland zelf dat ons de on wraakbaarste getuigenissen toekomen, waardoor dit wantrou wen veroordeeld wordt. Onlangs bragt The times zelf het be staan aan den dag van de instruction door den heer Billault aan de prefecten der departementen gerigt. Thans, zoo als men gezien heeft, is het uit Liverpool dat wij een antwoord ontvan gen van den heer Mocquavd, chef van het kabinet des keizers, aan kooplieden uit die stad, die regtstreeks aan Z. M. hunne ongerustheid hadden te kennen gegeven. De brief van den heer Mocquard zal niet minder luid weerklinken dan de circulaire van den minister van binnenlandsche zaken. Met evenveel goeden smaak als waardigheid wordt daarin aangetoond hoe veel hersenschimmigs er is in de bekommering, verspreid door eenige bladen en door redevoeringen die zoo veel aan dacht niet verdienden. Zoo als de schrijver van het schoone antwoord te regt zegt: dc groote volken zijn daar om elkan der te waarderen en niet om elkander te vreezen." La Patrie zegt omtrent dezen brief: //Het zou bezwaarlijk zijn verhevener gedachten in eene schoonere taal uit te drukken In de geschiedenis onzer betrekkingen met Engeland zal deze brief voorzeker blijven voortleven als eene welsprekende getuigenis van de gematigd heid en de grootmoedigheid des keizers." Le courrier du dimauche vermeldt, naar aanleiding ee nercorrespondentie uit Weenen, de dagteekening voerende van 30 november, dat de oostenrijksche regering, door middel eener circulaire aan hare in het buitenland gevestigde agenten, zal protesteren tegen de aanwijzing van den heer Buoncompag- ni voor hei hoog gezag over Midden-Italië. Men wil weten, dat dit protest reeds is ontvangen door de regeringen te Parijs en te Londen. L'univers bevat eene correspondentie uit Rome over de kwestie der hervormingen. Indien deze briefschrijver een tolk is van het gevoelen der pauselijke regering, dan bestaat er uiterst weinig hoop, dat te dien aanzien iets op den weg van vooruit gang tot stand zal komen. De bedoelde correspondent zegt dat het wereldlijk en geestelijk gezag van den heiligen stoel een en ondeelbaar is; dat de pauselijke regering het fransche burgerlijk wetboek nimmer kan invoeren en dat die regering niets anders zijn kan dan zij is. Na deze opsomming achten wij het niet noo- dig in eene nadere analyse van het artikel te treden. Italië. De geruchten der vorming van een koningrijk van Mid- den-Italie worden steeds levendig gehouden. Zij zijn toegeno men na een gesprek, te Nice tusschen H. M. de keizeriu-wedu- we van Rusland en Garibaldi gehouden, en door de komst al daar van de grootvorstin Marie. Reeds sedert september liepen er geruchten van het be staan eener zameuzwering te Venetie, en ofschoon die later werden'tegengesproken, blijkt het nu, dat er toch werkelijk iets bestond, maar niet in den geest als men gewoonlijk onder de woorden complot of zamenzwering verstaat. Er heeft zich namelijk aldaar eene vereeniging gevormd, die hare vertak kingen overal tracht uit te breiden, en zich ten doel stelt het venetiaansch gebied vrij te maken. Volgens het thans door den heer Alexander Baggio, te Venetie, openbaargemaakt program ma, zal de vereeniging voortaan in alles openlijk te werk gaan, en zullen al hare handelingen een uitsluitend nationaal karakter hebben. Het centraal bestuur heeft reeds het verlangen te ken nen gegeven, dat er, om zoo te spreken, een kruistogt ten be hoeve van Venetie mogt worden geopend, onder de leiding van Garibaldi, waaruit men dus kan nagaan, dat er werkelijk meer achter schuilt dan men eerst nog dacht, toen deze het voorstel deed tot het openen eener inschrijving voor den aankoop van een zeer groot aantal geweren. Uit alles blijkt dus duidelijk genoeg, dat het doel der Venetianen is, zich des noods gewa penderhand te verzetten, indien de europescbe diplomatie niet aan het venetiaansch gebied eene meer zelfstandige nationali teit wil toekenuen. ikftijïringm. Den 6 dezer is ter reede van Vlissingen gepasseerd voor Gent bestemdAugusle, gez. TValdack, Liverpool. De belgische kof Johannesgez. Speekens, ia metadsistentie eener sleepboot in vlot water gebragt en lek te "Vlissingen bin nengekomen. De pruissische driemast schooner Tritongez. Unruh, van de Oostzee komende met raapkoeken beladen, naar Little Hamp' ton bestemd, is wegens verlies van zeilen en andere schade in de haven van Vlissingen binnengeloopen. Éjauöelsbmgtm. ^jraantnairkten. Amsterdam 7 december. Tarwe prijshoudend. Gerst lager. Raapolie op zes weken f 36^-. Lijnolie op zes weken f 31, Middelburg 6 december. Patentolie f 39^. Raapolie f 37^. Lijnolie f344 per vat op zes weken. Prijzen v»n elTecten, Amsterdam 7 december. Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Oblig. 1798/1816 Certific. Hope co dito dito 1855, 6de serie dito Aand. spoorweg (afgefourneerd) dito dito (ouafgefourneerd) Schatkistobligatien Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe dito (schoon) dito dito dito 24 pet. Rusland. Polen. Spanje. Belgie. Portugal. Grenada. Veuezuela. Illinois. Mexico. 5 n 54* 5 V 4 5 a 294 3 846 2 4 /r 52 3 43-$ 3 42-1 lö| 24 26£ 7 - 814 3 /r m 96 1244 104 804 99 2214 32 S 424 Beurs van Londen, 6 dec. ten 12 ure. Consols 96£ Beurs van. Weenen, 6 dec. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 72.80. Beurs van Parijs, 8 dec. (slotprijzen.) 44 pet.compt, 3 pet. 71.30 Prijzen van coupons en losbare obligatien, Amsterdam 5 december. Metalliek f23,20; Napelsche f—Diverse engelsche in f 11,574; Engelsche Russen f 11,574 Fransche f 55.25 Belgische f 55,75 Pruissische f34,874; Spaansche piasters f2,404; Spaansche coupons per fr. fHamb. Russen f32,374: Russische in zilveren roebels f33,624Poolsche in fl f 26,874; Nationale metalliek fDollars f illiööelen nan urrnoft. STOOUE!««TOIES§TK\. Tusschen Middelburg- en Rotterdam. Uren van vertrek in december. Van Middelburg Donderdag 8 's morg. 9,30 10,30 11,30 Zaturdag 10 Zondag 11 Dingsdag 13 Donderdag 15 Zaturdag 17 Zondag 18 Dingsdag 20 6 ure. 6 6 Van Rotterdam Vrijdag 9 's morg. 6,30 Maandag Dingsdag Woensdag Vrijdag Maandag 12 13 14 16 19 3,30 8,30 8,30 10,15 11,30 Dingsdag 20 's midd. 12 ure. Woensdag 21 's morg. 6 Ahurrtcnttm. Heden overleed, tot mijne bittere droefheid, mijn waarde Zoon, W. ZIJNEN Boekhandelaar alhier, in den ouderdom van 39 jaren en zeven maanden. Vlissingen, P. J. ZIJNEN, Predikant, den 3 December 1859.. Eenige kennisgeving. Heden overleed zeer onverwacht, tot droefheid van mij en mijne Kinderen, mijne geliefde Echtgenoot JOHANNA VAN AST, in den ouderdom van bijna 52 jaren. Middelburg, M. F. POELMAN, den 5 December 1859. Vrienden en Begunstigers gelieven deze voor bijzondere kennisgeving aan te nemen. BETALING van Traktementen over het vierde kwar taal 1859, ten Kantore van den Betaalmeester en bij Heeren Ontvangers der Directe Belastingen. Zonder andere Maatschappijen in eenig opzigt te willen prejudiciëeren, vindt de ondergcteekende zich verpligt open lijken dank te betuigen aan de Nederlandsche Maat schappij van Brandverzekering te TIEL en de Maatschappij de Phoenix te AMSTERDAM, voor de loijale, expedite en welwillende behandeling, hem bewezen bij den plaats gehad hebbenden Brand in zijne Fabriek op den 2 dezer. Weshalve hij uit overtuiging, op grond van eigen onder vinding, deze gelegenheid te baat neemt om beide genoemde Maatschappijen van Brandverzekering ten volle aan te bevelen. Ouwerkerk in Duiveland, 30 November 1859. A. Gil,AAM. De Notaris I. C. O. BENTEYN zal op den 12 Decem ber 1859, des namiddags ten 2 ure, te Biervliet, in het Logement Het Wapen van Zeeland, in het openbaar verkoopen 1. 3 Bunders 82 Roeden BOUWLAND, gelegen in den GeertruidenpolderGemeente Biervliet, Ka dastraal bekend in sectie D no. 105 en 106 2. 1 Bunder 35 Roeden 20 Ellen WBILAIVD) ge legen in de Onde Stad te BiervlietKadastraal bekend in sectie D no. 234 3. Een WOONfJIUESJE staande in de Ouds Stad te Biervliet, Kadastraal bekend in sec!ie D no. 210 en 211. Informatieu zijn te bekomen te IJzendijke, ten Kantore van genoemden Notaris. De Notaris TH. VAN UIJE PIETERSE zal op Vrijdag den 16 December 1859, des morgens ten 10 ure, aan het Huis wijkR 110. 69 staande aan den Noordstraatweg onder Middelburgseh Ambachtpublick presenteren te ver koopen, eenen zeer netten INBOEDEL, bestaande in Chiffonnière, Secretaire, Cylinderbureau, Hang klok ronde, vierkante en Penanttafels, Volière, Stoelen, Spiegels, Latafel, Bedden met toebehooren. Koper-, Tin-, Metaal-, Porcclein-Glas- en Aardewerk, Kagchel en Stook- gereedschap, Vloerkleeden en Karpetten Huishoudelijk Lin nen, Mans en Vrouwe Kleederen; eene fraaije Verzameling HKiOEMEUtf en GE WA SS EBT. Voorts eene partij NIEUW KUIPERS WERK als TonnenTobbenEmmers, Akers, Kwartmudden Karn Schaafbank en Kuipersgereedschappen, Duigen en IJzeren Banden, eene groote partij Brandhout, en GOUD- en ZILVERWERK, hetwelk des middags ten 12 ure zal worden gepresenteerd. Daags te voren voor een ieder te zien. PUBLIEKE TERKOOPING op ZATURDAG 17 December (in plaats van Dingsdag 13) 1859, des mid dags ten 12 ure, op den Kampveerschen Toren, te VEERE om comptant Geld, door den Notaris D. VER HULST, van DE VISCHSLOEP i'imrr;, groot 33 Zeetonnen, met Stag, Wand en Rondhout,, liggende en te zien in de Haven te Veere. De Notaris TH. VAN UIJE PIETERSE zal op Dingsdag den 20 December 1859 des morgens 10 ure, aan het Sterfhuis van Mcjufvrouw de Weduwe STECHER, in de Korte Noord straat te Vlissingen, publiek presentereu te verkoopen: EENEN ZEER ZINDELIJKEN INBOEDEL, bestaande iu goed onderhouden Meubelen, als Kabinet, Kleerkas, Chiffonnière, Latafel, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, staande Klok, Hoekkas, Barometer, Bedden, Matrassen, Dekens, Huishoudelijk Linnen, extra fraai Porcelein, alsmede Goud, Zilver en Juweelen, voorts Koper-, Tin-, Metaal-, Glas- en Aardewerk en wat meer zal worden gepresenteerd. Daags te voren te bezigtigen. Het Porcelein, Goud en Zilver enz. zal des namiddags ten twee ure worden verkocht. De Notaris P. LOEFF zal op Woensdag den 21 Decem ber 1859, des "Voormiddags ten 10 ure, op Koudekerke,

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3