ff hierbij natuurlijk van de meening uit dat in deze in geen geval sprake is van een congres, hetwelk zijne uitspraken door kracht van wapenen ten uitvoer legt. The morning post drukt daarop ook bijzonder, en herinnert dat een congres nooit een opperste geregtshof was, hetwelk over het lot van staten uitspraak deed, maar slechts een raad daarstelt, waarin de voornaamste mogendheden hunnen invloed gebruiken om te wijzen op hetgeen wordt vereischt in het be lang van den algemeenen vrede en de orde. Op dit oogenblik zijn nog 192 veteranen der Waterloo- gevechten boven den rang van- kapitein hier te lande in leven, te weten; 1 veldmaarschalk, 12 generaals, 33 luitenant-gene raals, 39 generaal-majoors, 46 kolonels, 39 luitenant-kolonels en 21 majoors. ISuitschland. Weenen 25 november. In de Wiener Zeituug van gisteren werd mededeeling gedaan van het keizerlijk besluit, waarbij eene algemeene amnestie wordt verleend aan alle militaire en burgerlijke personen, die sedert 1 januarij dezes jaars in de ita- liaansche onlusten gewikkeld geweest zijn. Gelijktijdig ver neemt men, dat op den dag van de uitwisseling van de ratifica- tien te Ziirich, dus op 21 dezer, van wege de fransche regering voor rekening van Sardinië, de eerste termijn van 20 millioen fr. op de gestipuleerde 102 millioen gulden, ter dispositie van de oostenrijksche regering gesteld is. Deze amnestie en het ontvangen geld is dus voor Oostenrijk de eerste vrucht van den gesloten vrede. De luitenant veldmaarschalk baron Mayerhofer heeft verlof gekregen om in de oostenrijksche staten vrijwilligers voor de pausselijke armee te werven. Tot dus verre hebben zich uog niet, veel liefhebbers opgedaan. Ook aan de officieren onzer armes is het geoorloofd in de pausselijke gelederen dienst te nemen en zij kunnen later weder bij onze troepen ingelijfd worden. Men zegt dat de aartshertog Ferdinand Max tot curator der keizerlijke koninklijkeakademie alhier benoemd zal worden. Verschillende hoog geplaatste geestelijken in de verschil lende provinciën des rijks zijn door den aartsbisschop van Wee nen tot eene bijeenkomst alhier uitgenoodigd. Frankfort 28 november. Men verwacht dat in de eerstvol gende zitting van den bondsdag een voorstel van Pruissen zal inkomen, strekkende tot openbaarmaking van het verhandelde in de bondsvergaderingen. Frankrijk. Parijs 28 november. Bij een besluit van keizer Napoleon vau den 13 dezer is de divisie-generaal Cousin-Montauban, thans bevel voerende in de tweede militaire divisie van Frank rijk, benoemd tot opperbevelhebber der land- en zeemagt, welke voor de nieuwe expeditie tegen China bestemd is. Tot. onder bevelhebber dier expeditie en tot bevelhebber der eerste brigade js benoemd de brigade-generaal Jamin, en tot bevelhebber der tweede brigade de brigade-generaal Collineau. De generaal Montauban heeft, bij zijti vertrek uit Rouen, de hoofdplaats der tweede militaire divisie, van de nationale garde dier stad afscheid genomen bij een schrijven, waarin hij de hoop betuigt, om ook voor Rouen nuttig te zullen zijn door eenen nieuwen en ruimen weg voor Frankrijks handel en nijverheid te openen. In den officielen Moniteur van heden leest men eene dagor der van den generaal Montauban, door hem onder dagteekening van den 19 dezer aan het voor de expeditie tegen China bestem de legercorps gerigt, welke een blijk van de herstellende ver standhouding tusschen Eugeland en Frankrijk inhoudt. Hij zegt daarin aan de soldaten onder anderen, dat hunne taak niet zal zijn aan de veroveringen, waardoor Frankrijk roem heeft verworven, nieuwe toe te voegen, maar aan de chinesche bevol king de meerderheid der fransche beschaving te toonen en haar ontzag in te boezemen voor degenen, welke door haar barbaren genoemd worden. De dagorder doet verder opmerken, dat de fransche vlag zich nu ten tweeden male vcreenigd met de engelsche in China zal verloonen, en zegt dat die vereeniging een waarborg voor de zege zal zijn, even als het tusschen de twee volken bestaan de bondgenootschap een waarborg voor het behoud van den algemeenen vrede is. Parijs 29 november. De Moniteur van heden bevat de afkon diging der drie te Zurich geteekende tractaten. De inhoud komt, geheel overeen met het daaromtrent vroeger medege deelde. Graaf Walewsky heeft gisteren twee langdurige bijeen komsten gehad, eene met den engelschen gezant lord Cowley, die reglst.reeks uit Londen was teruggekomen, en de andere met vorst. Metternich. Er wordt verzekerd dat na afloop dier zamenspraken geenerlei hinderpaal meer bestond voor de ver zending der uitnoodigingsdepeches voor het congres, en zij zouden bereids afgezonden zijn ware liet niet noodig geweest den aanvankelijk bepaalden datum te veranderen, waaromtrent de onderscheidene staten moeten gehoord worden. Daartoe zal echter waarschijnlijk de telegraaf wel gebezigd worden. Italië. De heer Buoncompagni heeft, alvorens de zending naar Mid- den-Italie te aanvaarden, zijn ontslag uit de sardiuische staats dienst gevraagd, klaarblijkelijk met het doel om het sardiuische gouvernement van alle verantwoordelijkheid voor die zending te ontheffen. De officiële Gazetla Pierriontese berigt in haar nornmer van 23 dezer, dat hem hetgevraagdeoutslag verleend is. Garibaldi heeft op nieuw eene proclamatie tot de italaan- sehe troepen uitgevaardigdzoodra hij te Genua was aangeko men. Hij zegt daarin onder anderen dat hij in zijne verwijdering troost vindt bij de zekerheid, dat hij zich weldra weer onder de troepen zal bevinden en het werk zal helpen voltooijen dat zoo roemrijk begonnen is. Hij laat ook verder doorschemeren, dat de diplomatie aan Italië geen regt zal laten wedervarende wa penstilstand (zoo noemt hij den tegenivoordigen toestand) zal slechts van korten duur zijn. Legt dus, zoo roept hij ten slotte de soldaten toe, de wapenen niet neder. Deze proclamatie ademt een zeer vurigen geest, en duidelijk is daaruit te zien dat hij niet dan noode heeft toegegeven aan den drang van het oogenblik, om zich uit de militaire dienst te begeven. Voorts zij hier rog opgemerkt dat Garibaldi aanhoudend in populari teit wint. Te Milaan loopt een gerucht, volgens hetwelk keizer Na poleon, ten behoeve van koning Victor Emmanuel, met Oos tenrijk in onderhandeling zouzijn over den afstand van Venetie tegen betaling eener billijke schadeloosstelling. Naar men zegt zou de keizer daartoe 400 millioen hebben aangeboden. Het dagblad van Bologna behelst een besluit van den heer Farini, het tegenwoordige hoofd van do regering der Ro- magna, bevelende dal de stad Bologna met vestingwerken zal worden voorzien, en dat voor dat doel vooreerst eene som van 500,000 fr. zal worden beschikbaar gesteld. fcjanöflsberiytm. Kraami markten. Amsterdam 30 november. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 36|-. Lijnolie op zes weken f 31|, Koolzaad 60 p. vl. op 9 vaten olie. ÏPrijjzen van eJïeetera. Amsterdam 30 november. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 2£ pet. 62* dito Nationale dito 3 dito dito dito 4 96* Aand. Handelmaatschappij 4$ n 126 Rusland. Oblig. 1798/1816 5 H 104£ 801 Certific. Hope co 4 dito dito 1855, 6de serie 5 u 991 6 ir Aand. spoorweg (afgefourneerd) 61* dito dito (onafgefoumeerd) 219 Polen. 4 H 781 Spanje. Obligatien H tt 322- dito binnenlandsch 3 n 42-J- Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk Obligatien Weener metalliek 5 H 54* dito amsterdamsche 5 Tik dito nationale 5 n 58» dito 1847/1852 n tr Bank actiën 3 848 Belgie. Certificaten bij Rothschild 2* 51} Portugal. Obligatien 3 f 43} dito nieuwe 3 h 42 Grenada. 14} 2* 2/ Illiuois. 7 a 81} Mexico. 8 H 20} Beurs van Londen, 28 nov. ten 12 ure. Consols 96&. Beurs van Weenen, 28 nov. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 72.50. Beurs van Parijs, 28 nov. (slotprijzen.) 4i pet.eompt. 3 pet. 70,10. ÜïUöödcn nan nrruoct. STOONBOUTUIEKSTEI. Tussclieu Middellmirg en BB otterdam. Uren van vertrek in december. Van Middelburg Donderdag 1 Zaturdag 3 Zondag 4 Dingsdag 6 Donderdag 8 Zaturdag 10 Zondag II Dingsdag 13 6 ure. 6 6 8 9,30 10.30 11,30 6 Van Rotterdam Vrijdag Maandag Dingsdag Woensdag Vrijdag O Maandag 12 Dingsdag 13 Woensdag 14 2 's morg. 9,30 5 u 11 ure. 6 's midd. 12 7 's morg. 6 9 n 6.30 8,30 8,30 8,30 Jthnrrtcntim. Getrouwd Mr. PH. J. CALLENFELS en A. J. DE SMIT VAN DEN BROECKE. Vlissingen, 25 November 1859. Eenige kennisgeving. Heden overleed alhier, in den ouderdom van 65 jaren, Mejufvrouw ELIZE AUGUSTE VERNET, Weduwe van den Heer J. F. GASTELAAR. Middelburg, 29 November 1859. Eenige kennisgeving. Heden overleed zeer subiet, tot onze bittere droefheid, onze geliefde Vader en Behuwdvader JAN MELSE, inden ouderdom van 59 jaren. Strekkende deze tot kennisgeving zoo binnen als buiten de Stad. Middelburg, Uit naam van Broeders en Zuster, den 29 November 1859. J. MELSE. De Affaire zal door mij op den zelfden voet worden voort gezet. Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen P1ETER T1SMEER, vroe ger Winkelier, later Kuiper, gewoond hebbende en over leden op den Noordweg onder Middelburggelieven daarvan opgave of betaling te doen ten Kantore van den Procureur J. Al. BRIEVE, te Middelburg, vóór den vijftienden De cember aanstaande. DEPARTEMENT VAN MARINE. Onder nadere goedkeuring van Zyne Excellentie den Minister van Marine, zal op Vrijdag den 2 December 1859, des voormiddags ten elf ure, aan 's Rijks Werf te Vlis singenworden aanbesteed, bij inschrijving: Hfiet successievelijk weglialeia van "sBBijks Werven en drooge BBok Êe Vlissingen, van al cle geul aire nde liet jaar lëöO voorkoBnaecaate UEfot en JKLrsullen. De Inschrijvingsbiljetten zullen, behoorlijk en duidelijk op Zegel geschreven, moeten bevatten den naam en woon plaats van den Kooper en zijner Borgen, en de som in schrijfletters welke men aanbiedt voor elke weg te halen kubieke El Mot en Krullen, ieder afzonderlijk, te betalen; welke Biljetten verzegeld uiterlijk ten elf ure van den dag der besteding aan de Secretarie der Marine te Vlissingen moeten bezorgd zijn. De voorwaarden, waarnaar deze aanbesteding zal plaats hebben, liggen ter lezing van de gegadigden ter Secretarie van het Alinislerie van Marine te 's Gravenhage en der Directie der Alarine te Vlissingen, op eenige plaatsen en Logementen te Aliddelburg en Vlissingen en ten Burele van den Hoofd-Ingenieur der Alarine te Vlissingen, bij wien alle verdere inlichtingen kunnen verkregen worden. Vlissingen, den 18 November 1859. De Directeur en Kommandant der Alarine, DE SMIT v. D. BROECKE. De Alajoor belast met hel Plaatselijk Kommandement te Vlissingen zal, op Dingsdag den 13 December 1859, in het openbaar, tegen gerecde betaling, bij kavelingen doen verkoopeneen aantal buiten dienst gestelde LINKEN LAKEJiS, BED- EN KISSEAZAKKEN- Die daar gading in hebben, komen op gemelden dagdes morgens ten tien ure, op de Binnenplaats van de Oude Stads Schuur, op de Wijnbergsche Kade aldaar, alwaar deze Goe deren, van des morgens acht ure tot aan de Verkooping, voor een ieder te zien zullen zijn. Vlissingen, den 29 November 1859. De Alajoor voornoemd, DE WIESE. AANBESTEDING. Kerkvoogden der Hervormde Gemeente van Oost en West Souburg zullen, onder nadere goedkeuring, Dings dag den 27sten December e. k.des namiddags ten twee ure, in de Gemeentekamer, in het openbaar aanbestedeu: Het nEIiOEl'ELEV, PL.IFOXEREX en YER1VE\ der Kerk, in twee Perceelen. Het Bestekde Voorwaarden en de Teekeningen liggen, voor belanghebbenden van heden af, ter inzage in genoemde Kamer; terwijl aanwijzing in loCo "geschieden, zal Dingsdag den 20sten December,, des nahiiddags ten twee ure. Informatien te bekomen bij de oudergeteekenden en bii V - - V. - :'S

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3