bragt, wordt verworpen met 7 tegen 2 stemmen, die van de heeren van de Putte en de Knokke van der Meulen. Bij den post voor haven- en kanaalwerken, wijst de heer van Kerkwijk op het bijzonder goed effect dat ondervonden wordt van de gecreosoteerde sasdeuren, die over twee jaren zijn aan- gebragt en die nog niets van den paalworm hebben geleden, terwijl de vroegere deuren geene twee jaren stand hielden; hij vertoont aan den raad een stuk hout van de zelfde soort, doch iiictgecreosoteerd, dat een halfjaar later dau de deuren eerst in het water is gebragt en nu nagenoeg geheel verteerd is. Bij den post aankoop van nieuwe quenastkeijcu h f 40 de 1000, geeft de heer Saaymans Vader in bedenking om de keijen van de uitgebroken wordende Ivappelsche straat aan te koopen, die veel minder in prijs zijn. De heeren van Kerkwijk, van de Putte en Smallegange ge ven toe dat de prijs minder is, doch meenen dat de steenen, als zijnde keivormig, niet te gebruiken zijn, waarin berust wordt. Bij hoofdstuk V, aflossing der gevestigde schuld f 3000, ver klaart de heer van de Putte zich tegen dien post; die schuld dagteekent. van ouds; het tegenwoordig geslacht zorgt voor heden en de toekomst; om het nu ook nog het verledene op do schouders te leggen komt hem te zwaar voor. De voorzitter antwoordt dat die schulddelging eigenlijk geene vrijwillige daad van het bcstunr is, maar bij vorige geldleenin- gen daaromtrent bepalingen zijn gemaakt. De heer van den Bosch wijst op de schuldeischers der ge meente, die regt hebben te vorderen, dat de uitvoering van hetgeen ten hunnen voordeele is geschied, plaats hebbe. Het amendement van den heer van de Putte wordt niet onder steund. De post uitkeering van den opbrengst der privaatputten aan het weeshuis, vindt tegenstand bij den heer van den Bosch, omdat het weeshuis gemeente instelling is. Dit gevoelen wordt door niemand gedeeld. Bij den post: bijdrage voor het telegraafkantoor ad f 300, geeft de heer van de Putte in bedenking, pogingen aan te wen den om van die garantie ontheven te worden; waarop burge meester en wethouders zullen bedacht zijn. Bij den post van ontvang, revenu der leenbank, voor memo rie uitgetrokken, geeft de lieer van de Putte in overweging om de administratie, zoo mogelijk, te vereenvoudigen. De begrooting wordt na die discussien met algemecne stem men in ontvangen uitgaaf vastgesteld op f57416.64. Daarna gaat de vergadering over in geheime zitting, om na wederopening het supletoir kohier van den hoofdelijken omslag (in afwezen van den heer S. Vader) vast te stellen op f 372.16. Ten slotte sluit de voorzitter de vergadering. Öuitenlanöscljc tijdingen. ingeland. Londen 29 October. The times bevat een brief van keizer Napoleon aan koning Victor Emmanuel, van 20 dezer, waarin hoofdzakelijk wordt gesproken over de regeneratie van Italië. Daaromtrent wordt in dit stuk gezegd, dat Italië behoort te bestaan uit verschillende onafhankelijke, door een bond veree- uigde staten, die ieder voor zich zeiven een eigen stelsel van vertegenwoordiging kunnen aannemen. De bond zal het begin sel der italiaansche nationaliteit bekrachtigen en eene gemeen schappelijke vlag eu een gemeenschappelijk douanen- en muntstelsel aannemen. liet centraal bestuur zal te Ilome gevestigd zijnzaïnengesteld uit vertegenwoordigers door verschillende vorsten benoemd uit eene door de kamers dier staten opgemaakte lijst, ten einde de invloed der rege rende vorsten-faroilien, welke men beweert dat naar de zijde van Oostenrijk overhellen, opgewogen worde door het populair element. Het presidentschap der confederatie moet worden opgedragen aan den paus, die hervormingen zal invoeren. Oos tenrijk moet het regt laten varen om garnizoen te leggen te Piacenza, Ferrara en Commachio. De regten der hertogen zijn gereserveerd, doch de onafhankelijkheid van Centraal Italië wordt mede gewaarborgd, doordien de vreemde interventie door die regeling wordt uitgesloten. Venetie moet eene zuiver itali aansche provincie zijn. Parma en Piacenza moeten met Piemont vereenigd worden. De hertogin van Parma moet Modena ver krijgen, terwijl Toskane, met eenige vergrooting van grondge bied, aan den groothertog Ferdinand moet worden teruggege- veu. Voorts moet in Italië een stelsel van welbegrepen vrijheid ingevoerd, een italiaansch boadsleger opgerigt en Mantua en Peschiera tot bondsvestingen verklaard worden. Het schijnt dat men te Parijs nog altijd gelooft aan eene wijziging van het engelsche minislerie, door de aftreding van lord Palmerston of lord John Russell, en dat op die wijze En- gelands toetreding tot het congres, zonder dat vooraf de bekende waarborg wordt gegeven, verkregeu zal kunneu worden. Men ging zelfs reeds zoo ver van te zeggen dat lord Clarendon, voor malig minister van buiteulandschezaken, door koniugiu Victo ria op het kasteel van Windsor was ontboden, om hemde openvallende portefeuille aart te bieden. Intusscben bestaat er geen reden om aan die geruchten eenig geloof te schenken. Dat men te Parijs gaarne de aftreding van lord Palmerston of lord John Russell, of liever nog van beide zou zien, behoeft niet gezegd te worden. Donderdag is hier de tijding ontvangen dat het kolossale stoomschip Royal Charter, hetwelk op 26 augustus van Mel bourne was vertrokken met ongeveer 450 passagiers en equipage benevens nagenoeg 80,000 oneen goud aan boord, iu den vree- selijken storm van 25 october in het iersche kanaal, nabij Ban gor, op strand is geraakten uiteen geslagen, waarbij p. m. 400 menschen het leven moeten hebben verloren. Van de passagiers zijn, voor zoo ver men uit het voorloopig berigt kan opmaken, 20 en van de bemanning 10 personen gered. Hel goud denkt men bij stil weder terug te zullen vinden. Alle berigten van de verschillende havenplaatsen ont vangen, melden dat de storm die in den avond van 25 dezer en den ochtend van den volgenden dag langs onze kusten heeft geheerscht, de hevigste is dien men in vele jaren heeft onder vonden. De schade doorschepen geleden, is dan ook buitenge woon groot. IDuBtschlaiuü. Weenen 26 october. De ministeriele crisis schijnt met de af treding van den baron von Hiibner nog niet ten eindealthans het gerucht houdt stand dat niet alleen de minister president, graaf Rechberg, maar ook de ministers van justitie en van finan ciën hunne portefeuilles zullen nederleggen. De onzekerheid, welke hieromtrent bestaat, veroorzaakt in alle kringen eene geweldige spanning, terwijl tevens alle vertrouwen op de toe gezegde hervormingen verdwijnt. Men verwacht de instelling eener commissie van onaf hankelijke mannen, welke belast zal worden met de controle over de amortisatie der staatsschulden. l^rankrijk. Parijs 29 october. De onderhandelingen tot bijeenkomst van het congres hebben, naar men zegt, reeds tot resultaat gehad, dat Fraukrijk, Oostenrijk en Engeland omtrent de volgende drie punten overeengekomen1. om acte te nemen van het tractaat van Züricb2. om toe te treden tot de w'yzigingen, die het in de territoriale beschikkingen gebragt heeft, en 3. om de middelen te beramen, ten einde de rust in Italië te herstellen en te ver zekeren. Men blijft het er steeds voor houden dat het congres zich ook bezig zal houden met eene volledige herziening van de tractalen van 1815, en dat alle mogendheden, die onderteekenaars waren van het Weener tractaat, uilgenoodigd zullen worden daaraan deel te nemen, zoodra men het over de zaak zelve eens is. Het van alle kanten en bepaaldelijk door Le nord mede gedeelde berigt omtrent de te Breslau gebleken goede verstand houding tusschen Rusland en Pruissen, verwekt hier nog al bezorgdheid, en een half officieel avondblad zegt daaromtrent dat het, indien hel berigt waar is, in dit verhond dat blijkbaar tegen Oostenrijk zou zijn gerigl, de voorbode zou zien van ernstige verwikkelingen tusschen de dnilscbe mogend heden en van nieuwe moeijelijk heden voor Europa. Heden zou er eene buitengewone ministerraad worden gehouden. Ook gisteren had er een plaats, waarbij, gelijk de Moniteur meldt de keizerin tegenwoordig was. Dit feit heeft de aandacht nog al getrokken, omdat H. M. sedert zij heeft opgehouden regentes te zijn, geen ministerraad meer had bijge woond. De aandacht blijft algemeen gevestigd op de onderneming ter doorgraving van de landengte van Suez, en men is vrij alge meen van gevoelen dat de regeling vati de gerezen moeijelijk- heden van veel invloed moet zijn op de internationale betrek kingen tusschen Fraukrijk en Engeland. Het gerucht was zelfs in omloop, dat de fransche consul-generaal le Alexandrie zijne passen zou vragen, zoo de lurksche regering, door Eugeiand daartoe aangespoord, zich tegen de doorgraving bleef verklaren. Prins Napoleon bevindt zich thans weder iu deze hoofd stad. Het is nog onzeker, of de prins het hof naar Compiègne zal vergezellen, dan wel, of hij weder een togtje zal onderne men naar het zuiden van Frankrijk. In elk geval zal het hof St. Cloud in den namiddag van 31 october verlaten. Men verzekert ten stelligsten dal de paus het met den franschen gezant omtrent de in den Kerkelijken staat in te voe ren hervormingen eens geworden is, en dat de koning van Na pels. uit vrees voor Frarikrijks misnoegen, zich van gewapende tusschenkomst in midden-Italie zal onthouden. Parijs 30 october. Sedert eenige dagen liep het gerucht, en het engelsche dagblad The times had daaromtrent reeds eenige beschouwingen medegedeeld, dat onze regering de spaansche zou ondersteunen in haren strijd tegen Marokko. Heden geeft de Moniteur eene bepaalde logenstraffing van die geruchten. Frankrijk werkt volgens dat blad in geenen deelezamen met Spanje tegen Marokko. Statie. Er hebben zich verschijnselen van naijver opgedaan tusschen de hoofdstad van Lombardye en die van Sardinië, eu men vreest dat deze uadeelige gevolgen kunnen hebben voor de eeudragt van het vereenigde koningrijk, waarover koning Victor Emma nuel thans den scbepter voert. Het schijnt dat Milaan niet voor Turyn wil onderdoen, en de verplaatsing van het hof van cassa- tie naar Milaan, (waardoor de sardinische minister van justitie zijn ontslag heeft ingediend), moet alleen geschied zijn om Mi laan eenigzius te bevredigen. De regering schijnt evenwel niet voornemens te zijn verdere concessien ten nadeele van Turyn te doeu. Iu laatstgenoemde stad heeft zich eene commissie gevormd, uit een aantal afgevaardigden bestaande, ten einde de regering aan te sporen, den weg tot eene meer afdoende staat kunde in te slaan. Men begint zich ernstig ongerust te maken over de uit barstingen van den Vesuvius. Het uitstorten van de lava. verre van te verminderen, neemt dagelijks in hevighied toe. Men vreest te meer voor eene geduchte uitbarsting, daar verschil lende ligle aardbevingen zich als de voorboden van eene vree- selijke gebeurtenis hebben doen gevoelen. De bewoners van Portici hebben hunne huizen verlateu. Volgens de laatste tijdingen van Sicilië is de opstand aldaar nog niet onderdrukt, maar hebben de opstandelingen zich teruggetrokken in het gebergte. De gebroeders Mostrichi bevinden zich aan hun hoofd. De regering zendt onophoudelijk versterking van troepen tegen de opstandelingen. Te Palermo, Messina en te Catania hebben weer talrijke arreslatien plaats gehad. Örtalittfl imst coupons. De coupons der certificaten 6 pet. Rusland, administratie Hope co., Ketwich Voombergh en wed. W. Borski, ver schenen 2/13julij 1S59, worden betaaldde coupons groot R 30 in bank assignatien met f 14,37; eu de coupons groot R. 15 in zilver met f 25,15. tjanöctsbcrigtcn. 31eeltr»pprijjzen. Rotterdam 31 october. Meekrap werd veel geveild, doch hoog gehouden er bestond weinig kooplust. Wortelen f 18* gedaan. Graanumrkten. Amsterdam 31 october. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 35*. Lijnolie op zes weken f 31*. Koolzaad 58* p. vl. op 9 vaten olie. Rotterdam 31 october. Gerst was heden 10 cent, erwten 25 centhooger, en wit zaad 25 cent lager; voor het overige is geene veranderiugop te geven. Polen. Spanje. Prijzen v»n effecten. Amsterdam 31 october. Nederland. Certific. Werkelijke schuld2* pet. dito Nationale dito 3 dito dito dito4 Aand. Handelmaatschappij4* Rusland. Oblig. 1798/1816 5 Certific. Hope co4 dito dito 1855, 6de serie. 5 dito 6 Aand. spoorweg (afgefourueerd) dito dito (onafgefoumeerd) Schatkist obligatien4 Obligatien1* dito binnenlandsch3 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amst.erdamsche5 dito nationale5 i dito 1847/1852 2* - Bank actiën3 Certificaten bij Rothschild2% Obligatien3 - dito nieuwe3 j Grenada, dito Venezuela, dito2* i Illinois. dito7 - Mexico. dito 3 Beurs van Londen, 29 oct. ten 12 ure. Consols 96 Beurs van Weenen, 29 oct. (slotprijzen) Metalliek b pet. 70.50. Beurs van "Parijs, 29 oct. (slotprijzen.) 44 pet.compt 3 pet,. 69.45. Belgie. Portugal. 63* 76 97 103 J 8H 991 621 219 77* 31-| 40* 72 56j> 23 82S 431- 15* 26* 804- 20$ iïliööekn uan vervoer. STOWMBttttTEÏIESSSTffiX. ITinssclfieu JCiilileHniirg en fifiotteraiam. Uren van vertrek in november. Van Middelburg Dingsdag 1 Donderdag 3 s morg. V rijdag Zaturdag 5 Zondag 6 Maandag 7 Dingsdag 8 Donderdag 10 Vrijdag 11 Zaturdag 12 Zondag 13 Maandag 14 6 ure. 6 6,30 7 ,r 8,30 9,30 n 11 11.30 's midd. 12 's morg. 6 /r 6 Van Rotterdam Dingsdag Woensdag Vrijdag; Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag 14 's morg. 10,30 10'30 10,30 's midd. 12 ure. i morg. 6 6 6 7 8 9.30 •r 9.30 9,30

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3