MIDDELRURGSCHE COURANT. N0, 118. Zaturdag 1859. 1 October. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbckendma kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. 3flnlionïiigittgen VAK HET RIJKSBESTUER.PROVIMCIALE ES GEMEHTEBESTliMÏ. Burgemeester en wethouders van Vlissingen doen te wetendat door den raad dier gemeente in zijne verga dering van den 8 augustus 1859. is vastgesteld de volgende VERORDENING, houdende wijziging in de verordening op het brandwezen in de ge meente Vlissingen. Wijziging van artikel 41 der door den gemeenteraad, op den 18 maart 1857, vastgestelde verordening op het brandwezen. Art. 41 alinea 1 en 2 te doen wegvallen, en daarvoor in plaats te stellen Burgemeester en wethouders regelen, bij loting, wie der op bovengemelde lijst voorkomende personen voor de dienst bij het brandwezen zullen worden ingelijfd. Die inlijving geschiedt, voor den tijd van vijftien jaren, onder dien verstande dat. jaarlijks het door wettige redenen uitvallende getal geaffecteerden. uit de jaarlijks lotende dienstpligtige bur gerij, zal worden aangevuld en voltallig gehouden. Door burgemeester en weihouders wordt aan de dienslplig- tigen en lot de werkelijke dienst beslemde personen, bij hunne inlijving een biljet gezondenterwijl later aan hen door den opperbrandmeester wordt kennis gegeven, bij welke spuit zij zijn aangesteld en op welke wijze zij daarbij zullen werkzaam zijn. Aldus vastgesteld door den gemeenteraad van Vlissingen, den 8 augustus 1859. De burgemeester. J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. Zijnde deze verordening aan de gedeputeerde staten van Zeeland, volgens hun berigt van den 19 augustus 1859 no- 73, in afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort. Vlissingen den 29 augustus 1859. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris. MABILOT. vaard te laste gelegde feit en veroordeeling, overeenkomstig de artt. 347 wetboek van strafregt, en 29, 30 in verband met 305 en 311 burgerlijk wetboek, tot eene gevangenisstraf voor den tijd van eene maand, geldboete van f8 en de kosten. De uitspraak iu deze zaak is bepaald op aanstaanden don derdag. spek aan de binnenzijde, dat dan natuurlijk door een stijl of stempel wordt in bedwang gehouden. Men is er spoedig in j geslaagd het jagt weder vlot te krijgen, en het is dan ook I zaturdag namiddag te Rotterdam teruggekeerd. Eergisteren avond werd in de Concertzaal alhier door den heer van Duyl eene tweede voorlezing van wegede Maatschappij lot nut van 't algemeen gehouden. De spreker, die, voortgaande met de behandeling van den opstand der Nederlanders legen Spanje, bij zijne vorige lezing, op den 5 september jl., meer bepaaldelijk over de beeldstormerij had gesproken, hield zich thans hoofdzakelijk bezig met eene beschouwing van het Verbond der edelen en het Compromis der kooplieden. Ook nu verwierfde wijze van behandeling dezer onderwerpen den meesten bijval van het in grooten getale opgekornene publiek. De heer van Duyl zal nog eene lezing houden, en wel den 17 October. BSeliemlmaliiiiR. Burgemeester en wethouders vau Vlissingen verwittigen bij deze de ingezeteneu, dat het kantoor van den gemeente-ontvan ger, te rekenen van maandag den 3 dezer maand, zal verplaatst zijn in de Nieuwslraat, wijk H no. 163. Vlissingen den 1 October 1859. Burgemeester en wet houders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, P. FORBES WELS. De lijst van aanbeveveling, door den bloogen raad der Neder landen bij de tweede kamer der staten generaal ingezonden, ter vervulling eener vacature iu dien raad, bevat de namen der hee- ren mrs. 1. A- vau Galen, procureur-generaal bij het provinciaal hof in Zuidholland2. J. J. Splitgerber, raadsheer in het pro vinciaal hof vau Noordholland; 3. R. W.,Tadama, kantonreg- ter te Zutpheu; 4. G. C. Gordon, president van de regtbank te Tiel5. A. J. van Deinse, raadsheer in het provinciaal hof van Zeelanden 6. A. W. Wichers, officier van justitie bij de regt bank te Utrecht. Aan Z, M. den koning is woensdag door eene commissie van leden vau de tweede kamer der staten generaal aangeboden het door die kamer vastgestelde adres van antwoord op de troon rede bij de opening der tegenwoordige zitting. Z. M. heeft op dit adres het volgende geantwoord: Mijne heeren! Ik hoop met u en vertrouw dat helder kamer, bij behoud van rust en vrede, onder bijstand van den Goddelijken zegen, moge gelukkeu goede vruchten harer werkzaamheden tot heil van Nederland voort te brengen. Ik verzoek u der kamer mijnen bijzonderen dank voor hare mij medegedeelde gevoelens te betuigen. öinncnlcmï>scl]c tijöingm. niddelbure 3© september. Heden is voor de arrondissements regtbank eene zaak behan deld, welke vermoedelijk nog niet dikwijls de aandacht van reg- terlijke collegien zal hebben bezig gehouden. Volgens eene door den heer ambtenaar van den burgerlijken stand alhier aan het openbaar ministerie gedane kennisgeving, is eene gehuwde vrouw op den 22 augustus bevallen van eene dochter, en blijft de, thans niet meer bij haar inwonende doch zich in deze gemeente ophoudende, vader weigeren om de daar toe betrekkelijke aangifte bij den burgerlijken stand te doen, niettegenstaande hij door de vroedvrouw onmiddelijk van de bevalling zijner echtgenoot is onderrigt. Na het verhooren van een drietal getuigen, heeft de heer substituut officier van justitie betoogd dat het bewijs geleverd was dat de beklaagde wetliggehuwd is met de vrouw wier bevalling mede wettig is geconstateerd; dat. hij willens en we tens blijft weigeren de bij dearlt 29 en 30 van liet burgerlijk wetboek bedoelde aangifte te doen. Hij rekwireerde alzoo schuldig verklaring van den beklaagde aan het hem bij dag De Nederlandsche staats courant vangisteren bevat de nota riële acte, waarbij door Z. M.den koning aau den staat der Nederlanden, met ingang van 15 october c. k. om niet en onher roepelijk is afgestaan liet landgoed Bronbeek, aan den straat weg van Arnhem op Velp, waaraan echter nimmer eene andere bestemming zal mogen worden gegeven dan tol koloniaal mili tair invalidenhuis. Naar de Utrechtsche courant verneemt, is door Z. M. aan de i echtgenoot van den veroordeelden generaal C. A. Günkel een I onderstand toegekend van f 8ü0. Omtrent het ongeluk, dat aan liet koninklijk stoomjagt overkomen is op de terugreis van Maintz, waarheen hetZ.K. H.den prins van Oranje had overgebragt, verneemt men nog het volgende. Het stoomjagt heeft in de nabijheid van Mïil- heim op den grond gestooten, of liever het schuurde aldaar der mate langs den grond, dat in het voorschip een lek ontstond. Daar evenwel hel vaartuig in waterdigte schotten is afgedeeld, kon liet water niet verder doordringen dan in het eerste com partiment, namelijk het vooronder. Zoodra men het lek be speurde, heeft men het jagt. met den kop op den wal gezet, ten einde het lek te stoppen met de iu zulk een geval gebruikelijke middelen, namelijk door hot aanbrengen van een zeil om den buitenwand van de opening en door het plaatsen van een stuk De instructie in de zaak van Leonie Chéreau, beschuldigd van .kinderroof, wordt voortgezet. De beschuldigde heeft de meest volledige bekentenis afgelegd en schijnt in hare verschil lende verklaringen zich gelijk te zijn gebleven. Het is zeker, dat zij besloten had om den jongen winkelbediende,met wien zij bij gelegenheid van een bruiloft kennis had gemaakt en voor wien zij eene hartstogtelijke genegenheid had opgevat, door eene voorgewende bevalling en het vertoonen van het kind, tot een huwelijk te noodzaken. Men verneemt dat de min op vrije voe ten is gesteld, en dat de zaak in de eerste helft van october zal kunnen dienen. HenoeiaSnjjen en bestuiten. Benoemd bij besluit van 24 dezer, tot voorzitter van de alge- meeue commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en tnomboirkamers, ter vervanging van den heer mr. H. J. H. Modderman, overleden, de heer mr. F. E. Karseboom, advocaat-generaal bij den hocgen raad der Nederlanden, thans onder-voorzitler van de commissie; tot onder-voorzitter van dezelve commissie, ter vervanging van mr. F. E. Karseboom voornoemd, het lid der commissie, jhr. mr. R. J.Schimmel- penninck, lid van de tweede kamer der staten-generaaltot lid derzelve commissie, de heer mr. L. Metman, advocaat te 's Gra ven hage. Benoemd bij besluit van 26 dezer, bij het wapen der kavalle- rie, bij het 2de regement dragonders, tot. ridmeesfer van de 3de klasse (naar ouderdom van rang), den lsten luitenant P. D. G. baron Triest, van het 4de regement dragonders; bij het 3de regement dragonders, tot ridmeester van de 3de klasse (uaar ouderdom van rang), den Islen luitenant-adjudant L. E. H. Graves, van het 5de regement dragonders. Benoemd bij besluit van 26 dezer, bij het. personeel van de militaire vétérinaire dienst, tot paardenarts van de 3de klasse, bij bet 3de regement dragonders, de kweekelingen bij 's rijks veeartsenijschool J. Mars en W. E. Schroder; bij het 4de rege ment dragonders, den kweekeliug bij's rijks veeartsenijschool H. M. Stickel Schoemakerbij het regement rijdende artillerie; den kweekeliug bij 's rijks veeartsenijschool A. VV. H. Wirfz. Benoemd, bij besluit van 28 dezer, tot kommandeur der orde van den Nederlanaschen leeuw, de generaal-majoor bij het leger in Nederlandsch indie C. P. Schimpf, Zr. Ms. adjudant in bui tengewone dienst, ridder der Nederlandsche orden, laatstelijk gouverneur der kolome Suriuanie. MerSi- en scliiuutcii euw.1. Wij vernemen dat ds. J. P. G- Weslhoff, predikant bij de evangelisch luthersche gemeente alhier, heeft bedankt voor het op hem uitgebragte beroep naar die gemeente te Leyden. Door den fnngerenden kerkeraad der hervormde gemeente te Melis- en Mariekerke (bestaande uit eene commissie van het klassikaal bestuurenden predikant der gemeente) is tot ontvan ger der diaconie benoemd de heer J. M. Brieve, ie Middelburg. Bestuurders vau het Haagsche genootschap tot verdediging van de christelijke godsdienst, hebben den heer A. Réville, pre dikant bij de waalsche gemeente te Rotterdam, als schrijver eener fransche verhandeling over het evangelie van Matthews, met den uitgeloofden eereprijs van f 400 bekroond. Door de heeren C. J. Duytsch, G. A. Hueber, H. Hemkes Kzn.W. Oosterlanden A. van den Berg. hoofdonderwijzers der openbare scholen te Schipluiden, Veur, Voorburg, Rijswijk en Naaldwijk, was aan gedeputeerde stalen van Zuidholland vergunning verzocht de bediening van opzigter, bedienaar of directeur der burgerlijkgjiegra'afplaats, van doo^fl^ajer ^p van lijkbezorger ja hunne ■gemeente Ie blijvem^Sj^^^i8w|ge vergunning werd.hjutuleof gedeputeerde stataVgewrigerd'.-'tVe

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1