nister voort, is geene gelegenheidswet, in een oogenblik van crisis in het leven geroepen en onbestaanbaar in geregelde tij den, zoo als alle politieke wetten; het is eene wet, die ongetwij feld voor verbetering vatbaar is, maar hare grondslagen staan in onafscheidelijk verband met de herstelling der openbare magt in Frankrijk, met de bekrachtiging der eenheid van niagt, gebouwd op het algemeen stemregt. Het gouvernement vreest niet voor eene eerlijke bespreking zijner handelingen; het is voor geen aanval beducht, maar het algemeen belang legt het de verpligting op om geene wettige wapenen te verwerpen, welke alleen tot waarborg en geenszins tot belemmering verstrekken. Hetregt om zijne gevoelens uiteen te zetten, kan niet ontno men worden aan een zoo verlicht volk als het fransche, maar dat regtmoet niet verward worden met de uitoefening der vrijheid van drukpers door middel der dagbladen. Als de regering zich het regt voorbehoudt om buitensporig heden te berispen, tast zij daarom geenszins de vrijheid van denken aan; zij wil alleen waken voorde grenzen, welke worden voorgeschreven door de constitutie en de wettigheid der keizer lijke dynastie, door het belang der zedelijke orde en der gods dienst. Wel verre van eene slaafsche goedkeuring van alles te verlangen, zal het gouvernement altijd ernstige tegenspraak toelaten. Men moet het regt van controle ook volstrekt niet verwarren met de stelselmatige oppositie en eene berekende kwaadwillig heid. Het bewind wenseht niets liever dan zijne autoriteit te zien toelichten door de discussie, maar het zal nooit toelaten dat de maatschappij verontrust worde door strafwaardige aanhit singen of het opruijen van slechte hartslogten. Le constitulionnel verdedigt het gouvernement des kei zers tegen het van Engelands zijde aan hetzelve gerigte verwijt dat het de ilaliaansche aangelegenheden niet tot geheele afdoe ning heeft gebragt, en wijst de redenen aan, welke keizer Napo leon bewogen hebben om te Villafranca vrede te sluiten. Enge land, zegt dat blad, hetwelk zoo naijverig op Frankrijks zeemagt is, zou voorzeker niet gaarne hebben gezien dat Venetie bij de voortzetting van den oorlog door de Fanschen aangevallen'en vernietigd geworden ware. Wat Duitschland aangaat, de keizer was door de mogelijkheid vaneenen aigemeenen oorlog niet beangst de aflogt le midden van de zegepralen des keizers in Lombardye, en terwijl de maarschalk Pélissier met eene ontzag wekkende legermagt aan der. Rijn stond, liet Frankrijks luister ongeschonden; maar het gevolg van eenen aigemeenen oorlog zou de vernietiging van Europa 's evenwigt zijn geweest. Oor deelt Engeland dat er niet. genoeg voor Italië gedaan is, welnu helpen wij elkander te doen wat er nog te doen blijft. Voorze ker zou iedere Engelschman de vereeniging der ilaliaansche hertogdommen met Sardinië verkieslijk achten boven het herstel van het gezag der uitgeweken vorstendoch Sardinië zal zonder die vereeniging sterk genoeg zijn om Italië te verde digen, maar niet om het in le zwelgen. De voor de vereeniging uitgebragte stemmen hebben niet zoo veel waarde, als daaraan toegeschreven wordt; de bevolking van Midden-Italie zou, indien zij met Sardinië vereenigd wierd, spoedig de regering dei- verdreven vorsten terug wenschen. Wierd Sardinië niet alleen met Lombardye. maar ook met de hertogdommen vergroot, dan zou het evenwigt met Napels verbroken, en een italiaansch eedgenootschap onmogelijk geworden zijn. Indien Engeland een waarachtig vriend van Italië is, zal het, dus besluit Le cou- stitulionnel, de raadgeving van Frankrijk bij de Italianen onder steunen. De engelsche'gezanl lord Cowley moet zich jl. zaturdag van Parijs naar Biarritz, alwaar keizer Napoleon zich thans ophoudt, begeven hebben. Hij zou heden door den franschen minister van buitenlandsche zaken gevolgd worden. Naauwelijks was koning Leopold te Biarritz aan het voor hem in gereedheid ge'oragte hotel afgestapt, of hij kreeg reeds een bezoek van den keizer. Daar nu de koning zich met den prins de Chimay op den stoep bevond om den hoogen bezoeker te ontvangen, was menigeen onwillekeurig getuige van die eerste ontmoeting, en het is daarbij dan ook niet onopgemerkt geblevendat de beide vorstelijke personen elkander zeer vriend schappelijk de hand gaven, maar dat koning Leopold toch niet dat vrije en opgeruimde over zich had, het welk de keizer zoo duideiyk van ziju kant aan den dag legde. De beide souverei- nen hebben zich daarop terstond naar een salon begeven, alwaar zij een lête-a-tête hadden, hetwelk niet minder dan twee uren heeft geduurd, waarna de keizer onmiddelijk met den koning een uitstapje heeft gemaakt naar eene villa, alwaar zij door de keizerin werden afgewacht. Wat nu het besprokene in hunne afzonderlijke bijeenkomst betreft, zoo schijnt het zich inderdaad meer en meer te bevestigen, dat koning Leopold ten behoeve van zijn tweeden zoon aanzoek heeft gedaan om een troon in Midden-Italie. Met betrekking tot de op handen zijnde chinesche expe ditie verneemt men dat Engeland heeft aangeboden schepen te leveren, indien Frankrijk een aanzienlijk korps troepen wilde verschaffen, doch dat het kabinet der Tuilerien dit aanbod niet heeft aangenomen, omdat de fransche regering van die gelegen heid gaarne wil gebruik maken om nut te trekken van hare schepen. Elke der twee mogendheden zal dus schepen en troe pen naar China zenden. Frankrijks contingent zal vijf of zes bodems van 6000 man sterk zijn. Een aan La patrie toegezonden brief uit Turyn verzekert dat Oostenrijk thans zeer uitgestrekte militaire toebereidselen maakt, niet slechts op den linkeroever der Po, maar zelfs in italiaansch Tyrol. Eene som van zes millioen weener gulden zou voor verdedigiugswerkeu in laalslgenoemdestrekcn bestemd zijn, terwijl vooruitspringende werken te Verona en Peschiera aan de genie zouden ziju opgedragen. Alen kan zich, zegt de briefschrijver, deze militaire voorzorgen niet verklaren, in het oogenblik dat het sardinisch leger zijne kwartieren weder betrekt, en het fransche leger, tot handhaving der orde in Italië achtergebleven, vreedzame beschikkingen maakt om te Cremo na le overwiuteren. Tssrïiye. Konstautinopel 18 september. Eene zamenzweriug tegen het leven van den sultan is outdekt; 200 personen zijn in hech tenis genomen, waaronder de pacha van Albanië zich bevindt, die naar het schijnt de aanlegger van het komplot is. Verschei dene troepen worden van outrouw en verraad verdacht gehou den. De leiders der zameuzwering behoorea tot een fanatieke partij. Statie. De Züricher conferentie heeft hare zittingen nog niet her val. Dat zij in hare taak niet geslaagd is en weinig zal uitrig- ten, wordt thans meer en meer als zeker beschouwd, terwijl er over de uitvoering der te Villafranca gemaakte bepalingen en afspraken reglstreeksche ouderhandelingen tusschen Frankrijk en Oostenrijk gevoerd worden. Omtrent den stand dezeroti- derhandelingen is niets met eeuige zekerheid bekend. Koning Victor Emmanuel is niet voornemens audiëntie te weigeren aan de deputatie uit Bologna, welke hem de souverei- uiteit over een gedeelte van den Kerkelijkeu staat komt. aanbie den. Hij zal haar den 24 dezer te Motiza imLombardye, welk gewest hij thans doorreist, ontvangen. De voornaamste dagbladen van Turyn dringen er op aan, dat de vereeniging van geheel Opper Italië, met uitzondering van Venetie, zoo spoedig mogelijk bewerkstelligd worde, in afwach ting der goedkeuring van Europa. De Independente stelt voor, dat Centraal Italië, het zij in den persoon van prins Napoleon, hetzij in prins Eugenius van Sa- voije een regent zal kiezen, om namens koning Victor Emma nuel het bewind te voeren. De Opiuioue is zelfs van oordeel, dat de koning van Sardinië het regt heeft provisioneele regenten naar de lauden te zenden, die zijne souvereinileit geproclameerd hebben. Volgens eene half oQlciele correspondentie zal de aartsher tog Maximiliaan zich eerlang te Venetie vestigen, waar hij eene hofhouding zal voeren. Al dé administratien in Venetie zullen onafhankelijk zijn van Oostenrijk, maar het bedrag der opbreng sten zal inde oostenrijksche staatskas gestort worden. Men zegt dat deze combinatie aan de fransche regering is medege deeld door deu prins von Met lernich, in het gesprek, door hem met graaf Walewski gehouden. De consul der Nederlanden heeft te Florence geprotes teerd tegen een gerucht, hetwelk in Itaiie was verspreid, alsof onderscheidene buitenlandsche consuls tegen de gebeurtenis' seu is T'oskane protest zouden hebben ingediend. gez. Christensen, Svendsborg; Christiangez. Schuldt, Stettin; Ogir, gez. Hörch, Frederikslad Victory, gez. Reid, Engeland, Bruno gez. Visser, Bergen; Baltimoregez. Danman, Memel 2 Gebriider, gez. Schepsma, FedderwadderElisabeth Marie gez. Möllerstad, ChristiansundAmaryllis, gez. Giton, Bor deaux; Stella, gez. Braawig, Archangel; Ocean, gez. Meiju; Heijen; Matador, gez. Kuhl, Maria, gez. Harman, Anna Wies- nam.gez. Huh, deze drie van liiga; Norrgez. Lyrlersen, Noorwegen; den 18den Tlaah, gez. A. Olhsen, Bogense. Êjattöflsbmgtrn. Pipiisen v»n effecten. Amsterdam 20 september. NB. Het beursberigt van heden avond was ten 7 ure nog niet ontvangen. Nederland. Certific. Werkelijke schuld2£ pet. dito Nationale dito3 dito dito dito4 Aand. Handelmaatschappij4£ Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 Rusland. Oblig. 1798/1816 5 Certific. Hope co4 dito dito 1855. 6de serie 5 dito6 Aand. spoorweg (afgefourneerd) dito dito (onafgefourneerd) Polen. Schatkistobligatien. 4 Spanje. ObligatienIJ dito binnenlandsch3 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 dito amsterdamsche5 dito nationale5 dito 1847/1852 2* Bank actiën3 Belgie. Certificaten bij Rothschild24 Portugal. Obligatien3 dito nieuwe3 Grenada, dito Venezuela, dito2£ Illinois. dito7 Mexico. dito3 n 20J Beurs van Londen, 20 sept.'ten 12 ure. Consols 95i Beurs van Weenen, 20 sept. (slctprijzeu) Metalliek 5 pet. 73.50. Beurs van Parijs, 20 sept. (slotptijzen.j 41, pct.compt 3 pet.. 68.70. 64 781 98* 1271 104J 1001 2224 33J 43 f 551 741 59ü 29 i 852 44], 43| l5i{ 27 81 lïltööclcn nan vmiocr. STTOtJP 53 BS OOT DIEXST EST. Tissscheu Mid dei lm org- en Bottertlaui. Uren van vertrek in september—October. Van X®i4delburg Van ELotierdam öftalinrj nan coupons. De coupons der 5 pet. Russische certificaten in zilver, 3de serie, administratie Hope co., Ketwich Voombergh en wed. W. Borski, verschenen 1/13 junij 1S59, worden betaald met f 20,46. ierttjismgm. Veere 21 september. Heden is naar zee gezeild het kofschip Be zwaan, gez. T. D.de Ruiter; van Middelburg naar Seaham met ballast. Den 16 dezer zijn ter reede van Vlissingen aangekomen voor Belgie bestemd: Familie Taais, gez. J. Julius, Archangel; Christine, gez. Orsch, Marie, gez. Budig, beide van Rign Ho pe, gez. Ellis, Louden Emanuel, gez. Hob, HamburgVrouw Aaltje, gez. Fiddens, Maria, gez. Flohorst, beide van Archan. gel; AdeUieicl, gez. Heinrichs, NamsosAlida, gez. de Boer, Cornelia, gez. Slasse, beide van BergenSt. Beter Sf Paul, gez. Grossmann, Riga; Fortitude, gez. G. Turner, Charlestown Walg alia, gez. Rod, eu den 17 dezer Ebenezer, gez Jacobsen beide van Hemosand; Wilhelm, gez. Zebel, Slraalsund; Hebe, gez. Rehbock, Johanna, gez Möller, Hans, gez. Pieplow, Ami- cilia, gez. Heim, Elise 8f Emma, gez. Wiliken, deze vijf van Riga; Taddea, gez. Hmrichs, Bergen; Berwentwater, gez. Stephenson, Amble; Borothea, gez, Dilwitz, ArchangelEli as, Donderdag 22 's morg. 7,30 Vrijdag 23 's morg 6 ure. Vrijdag 23 8,30 Zaturdag 24 u 6 Zaturdag 24 n 9,30 Zondag 25 H 7 Zondag 25 10 are. Maandag 26 H 7 Maandag 26 10,30 Dingsdag 27 n 8,30 Dingsdag 27 11,30 Woensdag 28 9,30 Donderdag 29 6 Vrijdag 30 10.30 Vrijdag 30 6 Zaturdag 1 n 10,30 Zaturdag 1 6 Zondag 2 i, 10,30 Zondag 2 6 Maandag 3 u 10.30 Maandag 3 fj Dingsdag 4 10.30 Dingsdag 4 6 Woensdag 5 10,30 3Dnertcnticn. Bevallen van een' Zoon Vrouwe M. J. JONES BOD- DA ERT. Bonn, 17 September 1859. Eenige keunisgeving. Heden beviel voorspoedig van een' Zoon E. L. P. VET TEN geliefde Echtgenoot van Gouda. F. A. GRUBÈ, 19 September 1859. 1ste Luitenant der Infanterie. Eenige kennisgeving. Heden overleed op het alleronverwachtst, tot diepe droef heid van mij, mijne Kinderen en verdere betrekkingenmijn geliefde Echtgenoot JACOBUS HUBREGTSE, in den ouderdom van 62 jaren, na eene genoegelijkc Echtvcreeni- ging van 30 jaren. Middelburg, N. FILIUS, den 19 September 1859. Wed. HUBREGTSE. Middelburg, den 20 September 1859. Heden overleed aan verval van krachten, tot droefheid van mij en zijne nagelatene Kinderen in den gezegenden

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3