MIDDELRURGSCHE COURANT. i\°' 104. Dingsdag 1859. 30 Augustus. 3cmhonüitjmgm m HÉT KIJkSBËSTC.L'Ii, PtiO V LXCiiLË M (iEffi.ïïEBESTlM. öinncnlcmösclic tijdingen. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Biunen deze gemeente en Vlissin gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post 3,4-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgensop den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma- kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. De commissaris des konings in de provincie Zeeland maakt bekend, dat de gemeenschap over 's rijks militaire brug vóór de nieuwe omwalling buiteu de Zandijksche poort der vesting Veere, ten gevolge van aan die brug te doeue herstellingen, van en met den 5 tot en met den 17 september aanstaande zal ge stremd zijn, en dat de gemeenschap tusschen de vesting en den straatweg naar Middelburg zoo lang zal inoetenjplaats hebben door de Warwijksche poort langs den Boschweg. Middelburg den 25 augustus 1859. De commissaris des konings voornoemd S. VAN HEEMSTRA. De gedeputeerde staten van Zeeland maken bekend dat, ten gevolge der verplaatsing van het veerhuisje aan de Zuidbeve- landsche zijde van het Sloe, tijdelijk en tot, nadere mededeeling de overbrenging van reizigers van die zijde, des nachts, van 10 ure des avonds tot 4 ure des ochtends, alleen zal kunnen ge schieden in geval aan den veerman vooraf is keunis gegeven dat zulks wordt verlangd. Middelburg den 26 augustus 1859. S. VAN HEEMSTRA, voorzitter. S. VAN DER SWALME, griffier. MitldelliurK 29 augustus. Bij de kamer van koophandel en fabriekenjligt ter inzage een Statistiek overzigt van den handel en de scheepvaart te Triest, gedurende 1858. Bij besluit van gedeputeerde staten dezer provincie van 19 dezer, zijn nader gedeeltelijk opgeheven eenige maatregelen, bevolen ter voorkoming van de verspreiding der longziekte on der het rundvee, voor aangewezen gedeelteu der gemeenten Grijpskerke en Sint-Laurens, met uitzondering der hofstede vanA. Huysman en aauhoorigheid onder eerstgemelde gemeen te, welke bij voortduring wordt beschouwd als van de longziekte te zijn besmet. Op een veld nabij Krouimenhoeke is dezer dagen een lucht balion gevonden, voorstellendeeen zwarten beer, welke volgens een daarbij gevonden briefje was opgelaten te Wcrwick in Vlaanderen. De scheepsjongen Achill van Boecksel, die op den 20 dezer nederstortte uit de bramra van het belgisohe brikschip Prophete, gezagvoerder Ghillegods, is jl. vrijdag in den ouderdom van 13 jaren in het gasthuis te Vlissingen aan de gevolgen overleden. f Jl. vrijdag avond werden ter reede van Vlissingen opge- vischt twee lijken; terwijl een derde lijk te Breskens is aan gekomen. Hoogst, waarschijnlijk zijn deze de lijken van de drie personen, die den 15 dezer voor die vesting hun graf in de gol ven vondeu. Door al de ambtenaren bij dat vak in Limburg, met inbegrip j van de reeds op pensioen gestclöen, is hem bij die gelegenheid I een prachtig geschenk aangehoden, als een bewijs hunner ach- j ling en tot herinnering aan dit zeldzame feest. De jubelaris had des namiddags alle ambtenaren der regis tratie in het arrondissement Maastricht aan een feestmaaltijd bij zich genoodigd, na afloop waarvan hem door de muziek der Koninklijke harmonie eene serenade gebragt werd. De heer Winkelman, die als ambtenaar eene naauwgezette pligtsbetrachtiüg wist te paren aan eenen minaamen omgang, is den 24 augustus 1809 tot surnumerair benoemd en bereids den 29 december daaraanvolgende tot voorloopig ontvanger, terwijl hij den 20 december 1810 definitief werd aangesteld tot I ontvanger te Vlissingen. Achtereenvolgend doorliep hij de graden van verificateur, inspecteur en provinciaal inspecteur, in welke laatste betrekking hij in 1828 te Maastricht werd (geplaatst. In 1843 werd hij aldaar tot provinciaal directeur j benoemd, en verwisselde dat ambt in den aanvang van het jaar 1857 met dat van bewaarder der hypotheken en van het kadas ter, hetwelk hij nog bekleedt. Hoewel die verwisseling op zijn verzoek plaats had, werd hem op vereerende wijze vergund den titel van directeur te behouden. Hieruit, zoo wel als uit zijne benoeming in 184-0 tot ridder der orde vandenNederlandschen leeuw,en in 1S55 tot. kommandeur der orde van de Eikenkroon, blijkt voldoende dat 's mans verdiensten bij zijne superieuren niet minder dan bij de burgerij op hare waarde werden geschat. Naar men verneemt wordt Z. M. den koning tegen den 13 september uit Wiesbaden'in'd'e residentie teruggewacht, en isH. M.de koningin voornemens zich den 5 september aan staande, met prins Alexander, naar Stutfgardl le begeven. Men verzekert dat de ontwerpen der begrootingen voor I860 voor de departementen van algemeen bestuur, door den minis terraad vastgesteld, thans aan den raad van state ter overweging aangeboden zijn. Prinses Marianne heeft woensdag "Voorburg verlaten en is naar Duitschland vertrokken na eenige dagen te voren de werk. plaatsen van onderscheidene onzer kunstschilders bezocht te hebben en wel van de heeren Simon van den Berg, Bosboom, Louis MeijerTom, A. van den Bergb, van der Sande Bakhuy- zen enz. H. K. H. heeft onderscheidene aankoopen gedaan. Z. D. II. de prins Eduard van Saxen- Weirnar-Eisenach, komende van Londen, is te Scheveningen aangekomen en heeft in het hotel garni naast het groot badhuis, zijn intrek genomen. De aartshertog van Oostenrijk is vrijdag van Amsterdam naar Keulen vertrokken. zoo dat ook, daar genoemde stad mede aan het europesche tele- graafnet is verbonden, langs dien weg eene geschikte telegra fische gemeenschap met Voor-Indie kan daargesteld worden. Terwijl men jl. woensdag op het dak der Nieuwekerk te Zie- rikzee bezig was eenige herstellingen te verrigten, viel een hamer van circa 8 pond juist op het hoofd van het zoontje van den heer Q,., met dit noodlot! iggevolg.dat het kind bijna leven loos naar de ouderlijke woning is vervoerd. Hoewel terstond geneeskundige hulp is toegediend, bestaat er weinig hoop op herstel. De heer C. Winkelman, directeur- bcwaarderder hypotheken en van het kadaster te Maastricht, heeft op den 24- dezer gedachtenis gevierd van zijn vijftigjarigen loopbaan als ambte naar bij bet vak der registratie. De nieuw benoemde minister van oorlog, de kolonel jhr. E. A. O. de Casembroot, is van zijne buitenlandsehereis teruggekeerd en bevindt zich thans, na een kort bezoek in de residentie, bij zijne betrekkingen in deze provincie. Zoo als wij reeds mededeelden is de telegraafkabel, bestemd voor de gemeenschap tusschen Singapore en Batavia over het eiland Banka, welke vervaardigd is in de fabriek van de heeren Newall en comp. te Birkenhead, den 16 dezer van Liverpool verzonden aan boord van de kolossale engelsche stoomboot Bahiana. Aan boord bevonden zich ook de ambtenaren, door Z. M. den koning benoemd voor de dienst der gouvernementseleotro- magnetische telegrafen in Nederlandsch Indie. Binnen betrekkelijk korten tijd za! dus Batavia, door middel van genoemden kabel, de telegraaflijnen in Engelsch Indie, eene verbiuding tusschen Voor-Indie en Aden, den reeds be- staanden telegraafkabel in de Roude zee en verder den te leg gen telegraafkabel van Triest naar Alexandria, met. het tele- graafnet aan Europa verbonden zijn. Tevens laat de turksche regering eene telegrafische verbinding daarslellen tusschen Konstantinopel eu zijne meest oostelijke provinciën in Azië, Men meldt, uit 's Rertogenbosch van 26 dezer De ingezetenen dezer gemeente zijn heden bij publicatie door burgemeester en wethouders gewaarschuwd, dat eene hevige ziekte in deze gemeente onder het rundvee is uitgebroken, dat zij een rijks veearts hebben doen ontbieden om die ziekte na te gaan en deze heeft verklaard, dat het gebruik van vleesch, af komstig van het vee door de ziekte aangetast, voor de gezond heid van den mensch allerschadelijkst is. Veehouders en slag- ters worden daarbij aangemaand bij bevinding van vee. door de ziekte aangetast, daarvan aangifte te doen en de ingezetenen uitgenoodigd bij den aankoop van rundvleesch voorziglig te zijn. Heden worden 6 runderen, door de ziekte aangetast eu afgemaakt, op het fort St. Antonie begraven; de policie die daarmede belast is, houdt daarbij tot aan de begraving de wacht. De runderen, door de ziekte aangetast, vallen plotseling in de weideen ook op stal dood; geopend zijnde, wordt aan den strot eene buitengewone ophooping van dik bloed gevonden. Le courier de la Meuse meldt bet volgende; Men zal zich herinneren, dat in de zomervergadering der staten-generaal een voorstel aan den koning is gedaan, strekkende om de provincie Limburg van hare verpligtingen jegens den Duitschen bond te ontheffen. Thans vernemen wij, dat het gouvernement heeft geantwoord, dat het zich met die aangelegenheid bezig houdt en naar de tijdigheid onderzoek doet, om tot eene voor Limburg gewenschte oplossing dezer kwestie te geraken. Uit Wageningen wordt berigt, dat gedeputeerde staten van Gelderland vernietigd hebben het besluit van den raad dier ge meente, waarbij de heer Broers, als oudste in jaren, werd toege laten als lid, terwijl de heer van Heijst metéene slem meer be noemd was, doch welke door het stembureau was van onwaar de verklaard, omdat de gedrukte naam op het stembriefje was geplakt. Sienoetniiiffen en besluiten. Benoemd bij besluit van 16 dezer, tot belooning der genen, die zich hebben onderscheiden bij de krijgsverrigtingen in het Sintangsche (boven Melawie) gedurende de maand februarij 1859, 1. tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw den luit.-kol, der inf. van liet leger in Oost-Indie G. E. Nanta, waarnemend resident der Wester Afdeeliivg van Borneo; 2. tot ridders van de 4-de klasse der Militaire Willemsorde; den adsis- tent-resident van Sintaug, von Gaffron; de lste luits. der inf. J. Conrad en H. Luymesden offic. van gez. der 3de klasse E. van Hengel en den fusel. G. Kramer, de vier laatstgenoem den dienende bij bet leger in Oost -Indieen 3. 'oij afzonderlijke dagorders, zoo in Indie, als in Nederland, eervol te doen ver melden den kapit,. E. J. M. Westerbaen Schmidt en den serg. C. C. S. Verdier, beiden van het wapen der inf. van het leger in Oost-Indie. Benoemd bij besluit van den 24; dezer, tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, den kapitein-kwartiermeester J. J. B. Kesman, van het koloniaal werf-depot; den lsten ofli- cier van gezondheid 2de klasse L. E. Persille, leeraar aan de kweekschool voor militaire geneeskundigen, en den kapitein le. klasse H. E. W. Rodi de Loo, van den generalen staf, secretaris der speciale commissie van inspectie over net. militair onderwijs, toegevoegd als amanuensis aan hel comité van defensie, tevens belast met de functien van adjudant van den minister van oorlog. Bevorderd, bij besluit van 24; dezer, met ingang van 1 sep tember aanstaande, tot luitenants ter zee 2d%t8fasse. de adel borsten der lste klasse: J. H. BentherevL. J. E. Hajeuius. A. J.Thurkow, J. W. Visser,li. va$der C. E. Uhlenbeck, C. ten Bosch, J. Isebree ptèfyns, C.?C. Yèvtnect, J. J. Engelvaart, C-Schuylenburg, J. J. tqÊcvre de Mb'ntignjr. jhr.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1