MIDDELBURGSCHE COURANT. Dingsdag 183V). 23 Augustus. i\° 101. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissm- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is J 3franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendiu« kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. 'Aitnlionöightfjm Provinciale geldleeuing van f 330,000.00. De gedeputeerde staten vau Zeeland, maken bekend dat volgens artikelen 8 en 11 van het plan der na fe noemen geldleening, op donderdag den 15 september 1859 des voor middags ten elf ure, in de raadzaal der staten in do Abdij te Middelburg, in het openbaar zullen worden uitgeloot tien aan- deelen, ieder van duizend gulden van de provinciale geldleening van f 220,000.00 voor de verbetering der wegen in de voorma lige vierde en vijfde districten van Zeeland, om te worden afgelost op primo januarij 1860, met bijbetaling der op dat tijd stip verschenen rente over het jaar 1859. Middelburg den 19 augustus 1859. De gedeputeerde staten voornoemd, S. VAN HEEMSTRA, voorzitter. S. VAN DERSWALME, griffier. Aanbesteding'. Burgemeester en wethouders van Neuzen zullen, op dingsdag den 30 augustus aanstaaude, des voormiddags ten elf ure, op het raadhuis aidaar. in het openbaar aanbesteden 1. Het bouwen van eenen toren ogi en laet doen van eenige vernieuwingen en lier- stellingen aan liet gemeente raadliuis, met bijlevering der daartoe benoodigde materialen enz. 3. Het verbeteren door middel van begrin- ding van de wegen, loopende van af de lloffeselians over de Holen- en Koedij ken tot aan den grenspaal der gemeente Kaanalag, en van afliet gebuclit Hrie- wegen tot aan den zoogenaamden Hoo- gendijk, over eene gezamenlijke lengte van 18M el. De bestekkeu en teekeningen der bovengenoemde werken zullen van af maandag den 22 tot maandag den 29 dezer maand ter inzage liggen ter secretarie, waar tevens alle inlichtingen zijn te verkrygen, terwijl aanwijzing in loco zal worden gedaan gedurende vier dagen voor den dag der aanbesteding. De aanbesteding zal plaats hebben bij enkele iuschrijving, voor ieder perceel afzonderlijk. De biljetten van inschrijving, waarop de borgen behooren vermeld te zyn, moeten gezegeld en behoorlijk gesloten den dag vóór de aanbesteding, des middags ten twaalf ure, ter secretarie zijn ingeleverd. Neuzen, den 16 augustus 1859. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. P. DRONKERS, burgemeester. J. DÏELEMAN, secretaris. benoemd tot gemeente-secretaris, de heerP.Forbes Wels, thans griffier. De volksvoorlezingen, welke van wege de Maatschappij tot nut van 't algemeen in verschillende departementen zullen ge houden worden en waartoe twee lectoren zijn benoemd, zullen plaats hebben te Middelburg op maandag 5 en 26 september, 17 october, 12 maart en 23 april; te Goes, 6 en 27 september. 18 october, 13 maart, 3 en 24april; te Zierikzee, 7 en 28 sep tember, 19 october, 14 maart, en 4 en 25 april. In 1859 zal de lector A. G. C. vau Duyl over geschiedenis spreken, en in 1860 de lector dr. E. F. van Dissel, over natuur wetenschap. f Heden morgen werd te Vlissingen door het kader onder officieren en eenige manschappen der dienstdoende schutterij, onder kommando van den 2den luitenant de Gelder, op plegtige wijze met militaire eerbewijzingen ter aarde besteld bet lyk van wijlen den sergeant majoor L. Mindera, als een blijk van de achting welke den overledene door zijne kameraden werd toe gedragen. Naar men verneemt, zal op de aanstaande staatsbegrooting voor het jaar 1860, hoofdstuk justitie, voorkomen een post van f 2000, als wachtgeld voor den onder het ministerie van der Brugghen eervol ontslagen secretaris-generaal bij dat departe ment den heer d' Engelbronner. Men meldt uit Wiesbaden van 16 dezer: Heden morgen beeft de heer Jacq. Franco Mendes, solo violoncellist van Z. M. den koning der Nederlanden, de eer mogen genieten, van zich voor Z. M. te doen hooren. De heer Franco Mendes heeft ver schillende zijnervioloncelle-compositien voorgedragen; onder anderen hebben eene uitmuntende fantaisie op La favorite en eene Nocturne in het bijzonder de goedkeuring des konings verworven. Ook heeft het Z. M. behaagd hem ten blijkevan tevredenheid met de ridderorde der Eikenkroon te begiftigen. <3inn£ttlcmi5$cl)£ tijöingm. Hiddelliups; 33 auggisiiis. Het adres uit het voormalig vierde district dezer provincie, tot ondersteuning van het adres van de commissie tot bevorde ring der zeeuwsche spoorwegbelangen, is dezer dagen, voor zien van 121 handteekeningen van voorname ingezetenen, aan de tweede kamer der staten generaal ingezonden. Door den raad der gemeente Vlissingen is, in zijne bijeen komst van jl. zaturdag (waarvan hierachter het verslag volgt) Bij koninklijk besluit van den llden dezer zijn eenige wijzi gingen daargesteld in liet reglement, betreffende de kamers van koophandel. Daarbij wordt bepaald, dat om de twee jaren de helft der leden aftreedt, en dat om de twee jaren, in november eene vergadering van kiesgeregtigdeu zal gehouden worden, om de plaatsen aan te vullen der leden, die alsdan aan de beurt van aftreding zijn, of die binnen de twaalf maanden, voorafgaande aan die verkiezing, door overlijden of andere oorzaken zijn uit gevallen. Aan het slot van art. 11 is het navolgende gevoegd De verkiezing ter vervulling der plaatsen, door ontslag, over lijden, of om audere redenen opengevallen, geschiedt binnen het jaar na dat openvallen en insgelijks in de maand november. De lijst van kiesgeregtigden, opgemaakt voor de laatste gewone verkiezing, wordt voor deze verkiezing tusschentijds gevolgd en tot dat einde van kracht verklaard." De eerste aftreding heeft plaats op het eind van 1860. Dan treedt het derdedeel af, welks diensttijd met 1859 had moeten eindigen, en de helft vau het derde deel, welks aftreding was bepaald op het einde vau 1860, door het lot aan te wijzen. Men schrijft uit Berlijn, dat H H. KK. Hll. prins en prin ses Frederik tegen het einde dezer maand aldaar verwacht wor den, en zich na een kort verblijf ten hove, naar het slot Muskau zullen begeven. Men zal zich herinneren dat te Haarlem tot lid van den ge meenteraad onder anderen is verkozen jhr. M. Salvador, die nog in gevolge een regterlijk vonnis verstoken is van een ge deelte zijner burgerschapsregten. De gemeenteraad aldaar heeft in de nu afgeloopene week, uit aanmerking van die onbevoegd heid van jhr. Salvador om raadslid te zijn, niet alleen diens verkiezing van onwaarde verklaard, maar ook besloten tot de niet toelating van twee andere personen, bij herstemming op 2 dezer verkozen, en wel omdat de kiezers iu plaats van uit zes, slechts uit vijf bevoegde personen hebben kunnen verkiezen, hetgeen de raad beschouwt als in strijd met art. 11 der gemeen tewet. Hij heeft bij gevolg andermaal eene vrije stemming voor drie leden van den raad uitgeschreven. Jhr. M. Salvador verklaart nu in eene advertentie, in het Algemeen handelsblad van jl. vrijdag voorkomende, dat het besluit, denl7 dezer door den gemeenteraad van Haarlem geno men, waarbij ook zijne benoeming vernietigd is, in strijd is met de kies- en gemeentewet, met eene gewezene resolutie van gede puteerde staten van Noordholland en met het koninklijk besluit van 21 december 1857. Door hem is een gemotiveerd adres aan gedeputeerde staten van Noordhollaiid ingediend, strekkende tot vernietiging vau genoemd besluit van deu gemeenteraad vau Haarlem Benoeinineen en heslsiaten. Benoemd jhr. mr. H. J. van der Heim, secretaris der ontbon den staatscommissie ter zake der Maatschappij van weldadig heid, tot ridder der orde van de Eikenkroon. Benoemd bij besluit van 30 julij, tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, den heer H. Jansen, chef van bet bureau der directie van de artillerie stapel en constructiemaga zijnen. Benoemd bij besluit van 16 dezer, tot broeder der orde van den Nederlandschen Leeuw, den heer J. S. Magnin, gewezen archivaris der provincie Drenthe. Benoemd, bij besluit van 16 dezer, de sergeant titulair bij het corps mariniers J. A. Zaal, met ingang van den 16 dezer tot 2den luitenant bij gemeld corps. Benoemd, bij besluiten van 17 dezer, bij den plaatselijkeu staf: tot kapitein en plaatselijken adjudant der lste klasse, de lste luitenant C. W. Joost, plaatselijken adjudant der 2de klasse te Breda; tot lsteu luitenant (naar ouderdom van rang)de 2de luitenants J. van der Lugt en J. Ouboter, plaatselijke adjudan ten der 2de klasse, respectievelijk te Hellevoetsluis en te Middel burg; bij het wapen der infanterie: tot Islen luitenant (uaar ouderdom van rang) de 2de luitenants W. F. Bojen en (J. N. Buser, van het wapen, tijdelijk gedetacheerd bij de laudmagt in West-Indie; bij het 2de regernent, tot lsten luitenant (uaar ouderdom van rang) de 2de luitenant L. J. Souman, van bet corps; bij het 3de regernent, tot 1st en luitenant (naar ouder dom vau rang) de 2de luitenants L. J. Pisuisse en A. A. A. A. vau Laak, beiden vau het corps; bij bet 4de regernent,tot lsteu luitenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenant jhr. W. A Beelaerts van Blokland, van het corps; bij het 5deregemenr, tol lsten luitenant (uaar ouderdom van rang) de 2de luitenant J. H. Verschoor, van het corps,- bij het 6de regernent, tot lsteu luitenant (naar ouderdom van rang) de 2ue luitenants F. K. P. Donnadieu, J. C. van de Polder en J. Waldeck, allen van bet corps; bij het 7de regernent, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenant F. Le Make Knoizer, van het corps bij bel Sste regernent, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenants K. H. J. J. Hirschman en H. W Riesz, beiden van het corps; bij het instructie-batailloa, totlsten lui tenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenant jhr. W.L van Spengler, van het bataillou; by het wapen der kavallerie. bij het lste regernent dragonders, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenant B. J. Couvée, van bet corps; bij hei 2de regernent dragonders, tot lsten luitenant (uaar ouderdom van rang) de 2de luiteuanl G. L. M. baron Tacts van Amerongen van Natewisch en G. A. Scheidius, beiden vau het corps; bij het 3de regernent dragonders,lot lsten luitenant (naar ouderdom van rang,) de 2de luitenants G. J. IJsse» de Schepper en W. P. G. Wieling, beiden van het corps; bij bet 4de regernent dragonders, tot lsten luitenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenant C. L. A. Schrasser Bert, van het corps; bij het 5de regernent dragonders, tot lstmUttilenant (naar ouderdom van rang) de 2de luitenants L. j: ïf?SWj,>s van Berkhout, F. L. de Graeffen W. A. Li.Geldérmaru r.'lTeV

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1