.Srclijöingm. Jijïwöfleberigten. den hebbende volgende wijzigingen: 1 De federale bondver- gadering wordt vervangen door eene federale regering; 2 aan 't hoofd van de federale regering ataat eerst de keizer van Oos tenrijk, dan de prins regent van Pruissen3 er zal eene eerste kamer zijn, bestaande uit de vorsten van't Duitsche rijk, en eene kamer van vertegenwoordigers van het duitsche volk. Vooral schijnt no. 2 zeer zonderbaar ingekleed. De plaunen willen wij echter niet nader bespreken; 'tis ons voorloopig voldoende nogmaals te hebben gewezen op wat de italiaansche oorlog, ook buiten 'tgeen er in meer dadelijk verband mede staat, werkt. SKwZtserland. De bondsraad beeft eene wet aangenomen, tegen de iulijving van zwitsersche onderdanen in vreemde dienst en waarbij dezen verboden wordt in audere legerkorpsen dienst te nemen, dan in de zuiver nationale legers van andere staten, op straffe eener gevangenis van een lot drie maanden en het verlies der burger- regten voor den tijd van een tot vijfjaren. Nog zwaardere straffen en geldboeten worden bedreigd voor de aanwervers. Belfie# De afdeelingen der kamer van vertegenwoordigers zijn thans bezig de voordragt der regering tot versteiking van Autwerpen en tot uitvoering van een aantal werken van alge meen nut te onderzoeken, en in de brusselsche dagbladen leest men vrij uitvoerige berigten omtrent dat onderzoek. Naar luid daarvan is op de in de afdeelingen geopperde vragen van rege ringswege geantwoord, dat er, na de uilvoering van het voorge dragen plan, tot verdediging van Antwerpen ook eenige zee- raagt zou vereischt worden, maar dat deze niet meer dan eene uitgave van twee milüoen francs zou vereischeu, benevens de kosten van onderhoud, dat de voorgenomen versterking van Antwerpen geenc vermeerdering van liet budget van oorlog zou medebrengen, dat het in 's rijks arsenalen voorhanden geschut voor de wapening der nieuwe vestings werken toereikend zou zijn, en met geringe kosten van gegroefde loopen zou kun nen worden voorzien. Op dc vraag, hoe de versterking van Antwerpen door het fransche gouvernemeut zou worden opge nomen, gaf de minister van oorlog zeer geruststellende verzeke ringen; hij zeide dat het gouvernement van keizer Napoleon niet alleen geene-bcdenkingen daartegen had ingebragt, maar in tegendeel het ontwerpen van het plan gemakkelijker had ge maakt door mededeeling van belangrijke stukken uit het archief van het fransche ministerie van oorlog; immers het thans voor gedragen plan was oorspronkelijk door Napoleon I opgevat. Eenige leden zeiden dat zij zich met het geconcentreerde stelsel van defensie, hetwelk den grondslag der tegenwoordige voordragt uitmaakt., bezwaarlijk zou kunnen vereenigen, indien hetzelve medabragt dat alleen Antwerpen verdedigd werd, en dat het belgische leger zich aldaar ging verschuilen, het overige des lands aan den vijanden aan degewcldadigheid van buiten- landsch krijgsvolk prijs gevende. De minister van oorlog ant woordde dat zulks gansch niet in het door de regering aauge- nomen defensiestelsei lag, dat in tegendeel de bodem des vader lands voet voor voet zou worden verded igd en dat het belgische leger eerst in den uitersten nood de wijk naar Autwerpen zou nemen. Een aantal leden gaven den wensch te kennen dat de afdoe ning dezer voordragt tot den aanvang der gewone zitting in den herfst zou worden uitgesteldnog meer leden wenschten dat de voordragt gesplitst en de versterking van Antwerpen van de voorgedragen werken van algemeen nut gescheiden zou worden, opdat de kamer over ieder punt vrij en zonder bijge dachten zou kunnen stemmen. Frankrijk. De nota van den Moniteur betrekkelijk het brengen van het leger op voet van vrede, waarvan reeds melding is gemaakt, heeft nog alle onrust uiet benomen, even min als de kalmere houding der engelsche drukpers. Te Marseille hebben reeds herhaaldelijk betreurenswaardige manifestatien plaats gehad, welke vijandelijk voor de Engelschen zijn, en tusschen de ma trozen der beide vloten hebben bloedige kloppartijen plaats gegrepen. Die feiten zijn in de hoofdstad zeer goed bekend en dragen veel bij tot ontmoediging van do zulken, die een voortduring van het verbond tusschen Frankrijk en Engeland van groot ge- wigt achten. Daar tegenover staat natuurlijk eene andere partij, die reeds droomt van eene landing op de 'oritsche kusten, eene vernedering van Engeland, een wederwraak voor den slag van Waterloo enz., en die bij gevolg haar genoegen over deze voorvallen kwalijk verbergen kan. Het in het engelsche lagerhuis besprokene, bewijst we) dat de vrees voor een vredebreuk ook daar nogal ernstig schijnt te worden opgenomen. Er bestaat echter voor alsnog hoegenaamd geen reden toe. Wel spreekt men er van dat de kwestie der doorgraving van de landengte van Suez en verwikkelingen in het Oosten hiertoe stof zouden kunnen levereu, terwijl weder auderen beweren dat de jongste oorlogen de tegenwoordige toestand van Italië stof genoeg zal opleveren om verdeeldheid te brengen tusschen Engeland en Frankrijk. Intusschen mag men zich niet te veel toegeven aan onbe stemde vrees, want de diplomatieke betrekkingen tusschen de beide gouvernementen hebben nog altijd het zelfde cordiale ka rakter behouden. Van eene zijde, welke met de regering in betrekking staat, wordt gemeld dat de paus, in zijn laatste onderhoud met den hertog de Grammont, zich gezind heeft verklaard om de hervormingen, welke door Frankrijk als noodig worden be schouwd, in te voeren. Den 27 julij heeft te Straatsburg de eerste uitwisseling van fransche en oostenrijksche krijgsgevangenen plaats gehad. Zoo als gemeld wordt, is deze handeling met eene zekere pleg- tigheid gepaard geweest, die nog al eenigen indruk moet hebben gemaakt. Het zeggen is,dal bij gelegenheid van het Napoleons-feest op 15 augustus, in de Champs-Elysées een maaltijd voor 70.000 man zal worden aangerigt, waaraan zullen deelnemen de geiieele keizerlijke garde, twee brigades der iinietroepen tot het leger van Italië belioorende en deputatien van het leger van Parijs. De zegeboog de l'étoile zou worden versierd met een adelaar, die eene halve wereldglobe iu zijne klaauwen houdt, met het opschriftDe italiaansche onafhankelijkheid." De geruchten betreffende de reis van keizer Napoleon en keizerin Eugenia naar Osborne, alsmede die, betreffende de reis der keizers Alexander en Eraus Jozef naar de hoofd stad van Frankrijk, missen allen grond van waarschijnlijkheid. De graaf van Chambord is dezer dagen in Frankfort ge weest. Men heeft van het houden van een congres van fransche legitimisten gesproken. Zeker is het, dat zich verscheidene voorname personen, tot die partij behoorende, dezer dagen in de nabijheid van Wiesbaden hebben opgehouden. Italië. Door een der fransche dagbladen wordt bepaaldelijk me degedeeld dat op den 8 augustus de gevolmagtigdeu van Frank rijk, Oostenrijk en Sardinië zich te Zürich zullen vereenigen om het vredestractaat te leekenen. Men voegt er bij dat die bijeen komst vermoedelijk niet langer zal duren dan een of twee zit- tiugeu. Is deze bewering waar, dan komt men tot de gevolgtrekking dat alle overige moeijelijkheden worden aangehouden tot een europeesch congres. Maar opdat de bijeenkomst te Ziirich door een congres zou kunnen opgevolgd worden, behoort nicu zich vooraf te verstaan omtrent eene menigte ondergeschikte punten- Indien men aan de Opinione geloof mag slaan, dan zal de italiaansche confederatie te Zürich niet in discussie gebragt worden, terwijl zoo men trachten mogt haar op het tapijt te brengen, de sardinische gevolmagtigde niet alleen aandedis- cussien daarover geeu deel zal nemen, maar in last heeft le vor deren, dat die kwestie alleen op een congres behandeld worde. De ridder Farini, gouverneur vau Modena, heeft op last van koning Victor Emanuel, het voorloopig sardinisch bestuur aldaar opgeheven, en eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij hij het gezag weder in handen der muuicipalileit stelde. De bevolking kwam daarop in massa op de been en riep, naar het voorbeeld der municipalileit, Victor Emanuel bij acclamatie tot dictator uit. De heer Farini heelt alstoen besloten, tot handha ving van de openbare orde voorloopig hel regentschap over het hertogdom te aanvaarden, en heeft vervolgens eene vergadering van volksvertegenwoordigers bijeen geroepen, die definitief over het lot des lands zal beslissen. Het katholijke dagblad L'univers spreekt het berigt tegen, dat de paus het hem aangeboden voorzitterschap zou hebben aangenomen. Naar die verzekering van dat blad, hetwelk in dezen goed onderrigt kan zijn, is er nog geenerlei besluit daar omtrent genomen, en zal de paus dan eerst tot het eedgenoot schap toetreden wanneer Sardinië zijne n revolutionaire voor- oordeelen en bartstoglen", gelijk dat blad zich uitdrukt, voor goed laat varen. Bij L'univers zelfs schijnen onoverkomelijke bezwaren tegen het deukbeeld van een ltaliaanscb eedgenootschap te bestaan. Een ander kalholijk blad, insgelijks van ultramontaanschekleur maar vau veel minder invloed, het Journal de Bruxelles, be helst een schrijven uit llonie, waarin beweerd wordt dat de toetreding tot het eedgenootschap groote moeijelijkheden en gevaren voor het pausdom zou medebrengen, ja dat eene foederative verbindtenis voorden kerkelijken staat eene onmo gelijkheid is. Uit Milaan wordt van donderdag gemeld, dat het jaarlijk- sche gedachtenisfeest ter eere van koning Karei Albert-onder grooleu toeloop van het volk en met deelneming van al de in Milaan aanwezige troepen gevierd is geworden. Te Lodi hebben den 27 julij onlusten plaats gehad, tenge volge van het verzuim des gemeenlebestuurs om in tijdsde komst van doortrekkende fransche troepen bekend le maken, die de bevolking met eerbewijzen wilden ontvangen. De leden des gemeentebestuurs werden genoodzaakt de vlugt te nemen. De koninklijke intendant heeft eene voorloopige municipale commissie benoemd, ten gevolge waarvan de rust hersteld is. Garibaldi heeft thans nog 12000 man onder zijne hevelen. Naar men zegt zijn die troepen bestemd om het kader uit te maken van het leger in Lombardye, dat vereenigd met het sar dinische leger, eene aanzienlijke italiaansche strijdmagt zal zijn. Men zegt dat Garibaldi, op het vernemen der tijding dat de vrede gesloten was, daardoor zoo zeer werd getroffen, dat hij eéuige dagen ziek was van verdriet. Hij is thans echter geheel hersteld en bevindt zich te Como. In de gemeenten Lungro en Ferrai (Calabrië) hebben eenige ongeregeldheden plaats gehad; een aantal personen werden in hechtenis genomen, en de orde werd spoedig hers! eld. De Ostdeutsche post, een ministerieel blad van Weenen, betoogt dat Lombardye regtens verpligt is een deel van de oostenrijksche staatsschuld te blijven dragen, dat het bedrag daarvan moet bepaald worden in evenredigheid met hetgeen Lombardye tot de gezamenlijke inkomsten der oostenrijksche monarchie kan bijdragen, en dat Lombardye zich van die ver- pligting het best zou kunnen kwijten door eene geldleening, gelijkstaande met het kapitale bedrag zijner schuld, aan te gaan, en deze som in eens te storten in de oostenrijksche schat kist, welke daardoor de middelen zou bekomeu om de verzilve ring der banknoten en de intrekking van het papiergeld te verzekeren. Aangekomen ter reede van Vlissingen voor Belgie bestemd: den 29 julij jMUtcerzee, gez. Klockers Monte Video; Ze Coy, gez. De Graeve, LiverpoolExcel, gez. Coward, LondenDol- phijn, gez. Holman, Alicale; den 30, Prophéte, gez. Giilepodt, Liverpool; den 31 Juno, gez. Bentzig, Charlotte, gez. Jens, Edu- ard, gez. Rosteck. Liluania, gez. Rieckles, deze vier van Me mel Baumeister Rand, gez. Niemann, Theodor, gez. Ahrens, Almulh Catherina, gez. Buss, Mercur, gez. Rotlgers, deze vier van Riga; Stad Meppengez. Schleinliegen, Alida. gez. Carpo- ral. beide van Dantzig; Hilda, gez. Lmdberg, Jonge Antje. gez. Balk, beide van Gotlieborg. Hoppilgez Lindquist, Pitea Radboud, gez. E'nnen, Vestalinde, gez. Buil. beide van Archan gel Success, gez. Christophersen, Lulea; Skwingfall, gez. Rno- ven. Löcke; IJatckgez. Baleman, Grangeunoulh, John, gez. Rodes, Shutton, gez. Frank, beide van CharlestownExpert gez. Ramsey Londen Héloise, gez. Labagousse. Requejade. Het amerikaansche driemastschip Robert Center, gez Ar nold, van Swan-eiland hier met eene lading witte guano gearri veerd, is gisteren morgen op de marine haven gekomen om te lossen en de lading bij gedeelten naar de verschillende plaatsen der bestemming te verzenden. Den 30 j «lij van de reede te Veere naar zee gezeild, de kof schepen de Zwaan, en Johannes, gezagvoerders T. D. deRniter, en A. van Eyk, van Middelburg, Diet ballast voor Newcastle bestemd. 3£ee li rap prijzen. Rotterdam 1 augustus. Van meekrap werd heden redelijk geveild, doch bij flaauwe stèmmiug was de omzet gering. «raanuiarkten. Amsterdam 1 augustus. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 35 J. Lijnolie op zes weken f331. Koolzaad 57 p- vl. op 9 vaten olie. Rotterdam 1 augustus. Tarwe 10, gerst 30, koolzaad 20 cent hooger, en erwten 75 cent lager. Voor het overige ondergingen de prijzen geene wij- ziging. l'rijzen van effecten. Amsterdam 1 augustus. Nederland. Certific. Werkelijke schuld 21 pet. 63 A dito Nationale dito 3 n dito dito dito 4 g Aand- Handelmaatschappij H n 1291 Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 tt Rusland. Oblig. 1798/181G 5 ir ion Certific. Hope co 4 K S61 dito dtto 1S55, 6de serie 5 0 1005 6 If G.H Aand. spoorweg (afgefourneerd) 221 dito dito (onafcefoumeerd) Polen. Schatkistobligatien 4 ff SOj Spanje. H II 32 dito binnenlandsch 3 n 411 Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk Obligatien Weenet metalliek 5 591 dito amslcrdamsche 5 77J 5 rr 632 dito 1847/1852 2.1 g 3H n België. Certificaten bij Rothschild g 521 Portugal, 441 3 43 i

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3