MIDDELBÜRGSCHE r 9i. Zaturdag 1850. COURANT. 30 Julij. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren fen 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of tloodbekendma kingen enz., van één tot zes regels f 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Bij dozo courant behoort een bijvoegsel. Editie* van vrijdag avond 8 ure. ömncnlaiiösclK tijöingm. 2U julij. Wij herinneren den stemgeregtigde ingezetenen dezer ge meente,dat op aanstaanden dingsdagten raadhuizede inlevering moet geschieden van de stembriefjes, ter verkiezing van een lid van den gemeenteraad, bij herstemming tusschen de heeren mr. 1). A. Berdenis van Berlekom en J. P. van Visvliet. Door den gemeenteraad te Vlissingen is in zijne zitting van 25 dezer tot gemeenteontvanger benoemd, de heer J. B. A.Ma- bilot, thans secretaris.( Het geheeie verslag dier zitting deelen wij bierachter mede.) -f- Even als dit eenige dagen geleden (e Veere heeft plaats gehad, is hedenmiddag te Vlissingen aan den sergeant N.A. van Caem van het 2de regement infanterie, den sergeant-majoor W. S. Buijs van het korps mariniers en den conducteur der artil lerie 2de klasse J. van der Kolk uitgereikt de gouden medaille met daaraan verbondene gratificatie van f 50, ter zake van zes en dertigjarige onafgebroken getrouwe en eerlijke dienst. lieden middag zou op nieuw beproefd worden om het fregat met schroefstoomvermogcn Zeelandte water te brengen. Aan het "'voorschip heeft men twee ligtcr vaartuigen bevestigd» ten einde de drukking zoo veel doenlijk te verligten. Wederom zal Zr. Ms. stoomschip Cycloop gebezigd worden, om het vaar tuig zoo mogelijk van de helling af te trekken. Men schrijft ons uit Oostburg 27 julij Heden werden alhier ingeleverd en ter beschikking van den majoor kommandanfc gesteld, de wapenen, ledergoed en verdere equipementstukken, behoorende tot het bataillon no. 4 der rustende schutterij dezer provincie. Al deze voorwerpen schijnen naar Delft te zullen worden gezonden, teD einde aldaar de zoo noodige reparatien te onder gaan en, voor zoo veel ze onbruikbaar zijn,te worden afgekeurd. Volgens sommigen zouden ze, na hersteld te zijn, in eene der rijks arsenalen worden gedeponeerd, en volgens een ander ge rucht, weder tot de compagnien terug keeren. Het heeft Z. M. den koning behaagd, aan C. A. Gunkel, kwijtschelding van de doodstraf te verleenen, en die te veran deren in twintig jaren luehthuisslraf. J], woensdag is te Capelle op den Yssel, de eerste steen gelegd aan eene aldaar te bouwene meekrapfabriek, van de firma Salomonson en co., te Rotterdam. De daarstelling dier groote inrigling wordt in die gemeente, vooral bij het kwijnen van den scheepsbouw, met bijzonder welgevallen gezien. Te Dordrecht is, zoo als men weet, voor eenigeu tijd beslo ten een bronzen standbeeld voor Ary Schetter op te rigten. Daar de gelden daartoe echter nog niet bijeen zijn, wil de com missie eene groote verloting van schilderijen daarstellen, waartoe zij van alle nedeilandsche kunstenaars inzendingen wacht. Behalve de f500, voor dit doel door mevr. Ristori gegeven, heeft deze nog te Amsterdam gezonden f J 00 voor het fonds van Apollo, f 50, voor het weduwenfonds van Arti et Arai- citia, en f 50, voor het weduwenfonds van Ctecilia. Z. M. heeft aan den kommandant der legerplaats te Millingen doen toekomen drie prachtige voorwerpen, zijnde een gouden horologie, een officiersrandsel en eene passerdoos, om als schiet- prijzen voor de ollicieren te dienen. Men leest in dc Nieuwe rotferdamsche courant Wij kunnen ouzen lezers mededeelen, dat de minister van binuenlandsche zaken afstand heeft gedaan van zijn voornemen, om de telegraaflijn van Rotterdam naar Brouwershaven voor 's rijks rekening over te nemen en aan deze lijn voorloopig geene concurrerende lijnen zal oversteücu, ofschoon hij zich het regt daartoe voor den staat, voor het vervolg, bepaaldelijk voorbe houdt. Dr. Overduyn, secretaris van den raad van bestuur der koninklijke akademie van Delft, wiens pas openbaar gemaakt adres aan den koning bekend is, heeft thans een nader adres aan Z. M. gezonden, met eerbiedig verzoek zijn overijlden stap in deze hem niet toe te rekenen, en zijn vorig adres als niet door hem ingezonden te beschouwen. Het Algemeen handelsblad meldt: Omtrent de ramp aan boord van Zr. Ms. kanonneerboot Propatria voorgevallen, (waarvan in ons vorig no. melding is gemaakt) verneemt men nader, dat een der vijf gewonden dingsdag morgen in het hospi taal is overleden. Ijzingwekkend is het verhaal van ooggetui gen over de verminkingen door het springen van het kanon te weeg gebragt. Naar men verzekert is de ramp niet te wijten aan onvoorzigtigheid van de zijde der manschappen, die het stuk bedienden, maar moet de oorzaak gezocht worden in de mindere deugdzaamheid van liet stuk immers zouden de stukken, on langs in Oost Iudie op de Medusa en aan boord van de Amster dam gesprongen, even ais dat van de Propatria, van het zelfde jaartal en van de zelfde fabriek te Luik zijnook moeten de stukken van het maandag gesprongen kanon aan kenners de mindere deugdzaamheid van liet ijzer in het oog vallend hebben bewezen. 3Benoem3»gen «ia besluiten' Vergunning verleend, bij besluit van 23 dezer, aan den heer J. van der Hoeven, opperdirecteur van 's rijks museum vau natuurlijke historie en hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de hoogeschool teLeyden, tot. het aannemen der versierselen van ridder der orde van den Ziihringer Leeuw, j hem door Z. K. H. den groothertog van Baden geschonken. Benoemd, bij besluit van 25 dezer, tot reetor-magnificus bij de hoogeschool te Groningen voor het akademiejaar 1S59 1860, de hoogleeraar mr. B. J. Gratama. Goedgevonden, by besluiten van 23, 24en 25 dezer, den 2den luitenant G. C. R. R. de Graeff, van hetSste regement infanterie in rang en ancieuneteit over te plaatsen bij liet wapen der infan terie van liet leger in Oosl-Iudie; den kapitein der infanterie A. P. W. Weitzel, die bij besluit van den 7 november IS53, van het leger hier Ie lande, voorden tijd van vijf jaren is gedeta cheerd bij dat in Oost-Indie, en die dezer dagen in Nederlaud is teruggekeerd, weder bij het leger, en wel bij liet 3de regement infanterie te plaatsen; in te willigen de verzoeken van den majoor G. K. G. Wildeman, van het 2de regement, dragonders, eu van den kapitein W. vou Wrange! auf Lindenberg, van het regement grenadiers er» jagers, tot liet aannemen en dragen, eertgemeide van de versierselen der orde van het Zwaard en laatstgenoemde van die vau ridder der Si. Olaforde, hun door' Z. M. den koning van Zweden en Noorwegen geschonken, als mede van den kapitein der artillerie E. A. T. Delprat, onder directeur van 's rijks gieterij van bronzen geschut, van de ver sierselen van ridder der St. Anna-ordc 3de klasse, hem door Z. M. den keizer aller Russen geschonken. Benoemd, bij het zelfde besluit, voor de dienst in Neder- landsch Indie, tot ambtenaar van de eerste klasse: mr. H. E. C. Eiigelbrecht, mr. H. B. E. C. N. Baermayer von Barienkhofen eu mr. C. Canter Visscher; eu tol ambtenaar van de t weede klasse: H. L. Kohier, E. S. van Noorden eu F. A. A. Ruiteu- bach. Vergunning verleend bij besluit van 26 dezer, aan den lieer D. van Hoylema, secretaris-generaal van het departement van financien, tot het aannemen en dragen der onderscheidingstee kenen van kommandeur der Medjidie-orde, hem door Z. K. AL den sultan van Turkije geschonken. ïlerk- enückuulnieuwH. Naar wij vernemen, heeft het Nederiandsclie zendeling ge nootschap jl. woensdag, door tusschenkomst van den voor zitter der jaarvergadering, den heer Moll, predikant te's Gra- venhage, eene gift van f 5000 ontvangen. .va»riüe en leuer. De vice-admiraal F. X. R. 't Hooft en de hoofdofficieren van het nederlandsche oefenings eskader, ter reede van Edinburg geankerd, hebben de eer gehad hunne opwachting te maken bij den prins van Wallis, op Holyroadhouse. De kapitein J. E.Riesz, van den staf der artillerie, is be noemd tot adjudant voor het materieel der artillerie bij de stapel-en constructie-magazijnen te Delft, in plaats van den kapitein Z. Veeckens. MSioop verltoojpïrijjeii en aanbestedin^uu. Westkapelle 25 julij. I. Een huis en gevolgen, verkocht, voor f 137S. II. Een partij bouwland, groot 56 roed. 20 ellen, verkocht voor f 675,50. III, Een partij bouwland, groot 35 roed. 90 ellen, verkocht voor f375,25. IV. Een partij boschland, groot 39 roed. 40 ellen, verkocht voor f 927. Woensdag heeft aan het departement van marine de aanbe steding plaats gehad van het bouwen van tien houten schroef- stoomflotille-vaartuigen, zonder de stoomwerktuigen, in vijf perceelen. Voor perceel I was de minste inschrijver de lieer D. Borkens, te Gouda, voor f202,494; II de lieer G. H Uilenboo- gaard, te Maassluis, voor f 207,885; 111 de heer A. van dei- Hoog, te Amsterdam, voor f179,675IV de heer G. H. TJiten- boogaard, te Maassluis, voor f203,SS5, die evenwel verzocht maar met een perceel te worden begunstigd op hem volgde de heer C. Boelen, te Ridderkerk, voor f208.188; en V de heer K. Katers, te Groningen, voor f 200,164; bedragende de vijf perceelen tezamen bijna een millioeu. Door den minister zal aan de minste inschrijvers binnen den korist mogenlijken tijd de gunning bekend worden gemaakt. Tiierciioineterstnud. 27 julij. 's avonds 11 ure. 6S gr. 28 's morgens 7 70 's middags 1 u 75 's middags 3 70 u 's avonds 11 70 u 29 's morgens 7 68 's middags 1 76 (ilemeeuteraad vani VBSssaiig-esa. Zitting van 25 julij. Voorzitter de heer Cullcufels. Afwezig de heeren Borghstyn en J. A. Schmidt wegens ongesteldheid, laatstgenoemde met schriftelijke kennisgeving. Do notulen tier vorige vergadering worden na voorlezing goedgekeurd. Alsnu komen de volgende punten in behandeling. 1. Benoeming gemeenteontvanger; tot leden van liet stembu reau worden benoemd de heeren J. C. Dutilh en Th. van Uije Pietcrsc. Nadat alsnu in gevolge art. 110 der gemeentewet, borgtogtvan den ontvanger vooraf worde vastgesteld op f lOOOO reëele waarde, wordt tot de benoeming overgegaan. Bij de eerste stemming werd de lieer J. B. A. Mabilot met 8 stemmen benoemd, terwijl de heeren T. C. Dommisse 2 en de heer A II. de Wolft' 1 stem verkreeg; 2. aanwijzing van de plaats tot daarstelling van eene school voor on- eu minvermogenden. Na uitvoerige discussie wordt op voorstel van den heer Uyttenhooveu besloten om nog een plan niet begrooting van kosten door den gcraeentebouwmees- tcr te laten opmaken tot daarstelling van een gebouw voor de bedoelde school, ter plaatse waar vroeger het stadhuis heeft gestaan ten einde alsdan in eene v o 1 g cntfevg'r"adering over deze aangelegenheid te delibereren en tntfec^^ic^^^bvkomen 3. betrekkelijk de heffing van plaatselijke Le lastig bp het geslagt,wordt mot algemeene stemmen'ueslotcivqni dg nawegen

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1