0uitenlanü5ct]C tijöingm. Jl. vrijdag had in de gemeente Schoondijke het volgende ongeluk plaats: Een ISjarige jongeling, zoon van een land man nabij Oostburg woonachtig, door dezen afgezonden zijnde tot het halen van een voer graan, in de gemeente Schoondijke te velde gekocht, en daarmede huiswaarts rijdende, terwijl hij boven op het graan was gezeten, geraakte vermoedelijk door de warmte in slaap, met het ongelukkig gevolg, dat hij in de Sasputsche straat in de gemeente Schoondijke van het voer af en tusschen de paarden viel, ten gevolge waarvan, behalve de beleediging, hem door de hoeven der paarden aangebragt, de wielen van den wagen hem over het lijf gingen, waardoor hij zoodanig werd gewond, dat men voor zijn leven vreest. De graaf van Chambord heeft dezer dagen het landgoed Bronbeek bij Arnhem voor eenigen tijd verlaten om een uit stapje naar Zwitserland te doen, ten einde de hertogin van Parma een bezoek te brengen. Vermoedelijk zal die vorstin later een tegenbezoek brengen op Bronbeek. De synode van de nederlandsche hervormde kerk, thans te 's Gravenhage vergaderd, heeft ter voorziening in de vacature van het secretariaat gekozen de heer S. B. van Hasselt, predi kant te Sneek. Dingsdag 11. is te Rotterdam de 62ste jaarlijksche algemeene vergadering van het Nederlandsche zendelinggenootschap, in de doopsgezinde kerk aldaar, door den voorzitter in dit jaar.de predikant J. MollJz., van's Hage, met eene indrukwekkende rede geopend. Uit het vervolgens van wege de commissie van onderzoek en toezigt over het zendelingshuis uitgebragte jaar lijksche verslag bleek, dat liet getal kweekelingen nog steeds toenemende is. Het was der maandvergadering nog uiet gelukt een directeur te vinden, weshalve het aanbod van den tegen- woordigen directeur Hiebink, nog gedurende een jaar zich met het waarnemend bestuur te belasten, in dank is aangenomen. De vergadering welke door 130 bestuurders, oud-bestuurders en afgevaardigden werd bijgewoond, is met gebed en gezang besloten. Verkiezingen van leden voor de gemeenteraden. Te Sluis zijn de aftredende leden de heeren M.A. Blankert en J. M. Hennequin, herkozen. Te Oostburg waren van de 86 kiezers slechts 30 opgekomen. Er werden uitgebragt op de heeren J. Kavels en J. W. Ie Nobel, aftredende leden, respectivelijk 26 en 27 stemmen; zoo dat beide heeren zijn herkozen. De heer L. F. Ma besom, verkreeg 12 stemmen, terwijl de overige tusschen 3 personen waren ver deeld. Te IJzendijke zijn 75 stembriefjes ingeleverd en zijn de beide aftredeude leden herkozen; de heer D.Bekaarmet70, de heer I. C. O. Benteijn met 67 stemmen. Te Biervliet hebben 35 kiezers gestemd en aldaar zijn herko zen de heeren C. van der Hooft met 32 en S. van der Hooft met 27 stemmen. Te Hoofdplaat waren 18 biljetten ingekomen. De heer B J. Thomaes, aftredend lid, bekwam 12 stemmen, de heer O. E, Boone, aftredend lid, 9 en de heer J. B. Timmerman 8. De eerste is alzoo herkozen, terwijl tusschen de beide andere hee ren moet worden overgestemd. Te Nieuw- en St. Joosland zijn herkozen tot leden de heeren A. Dingemanse, J. de Vogel en P. Reynoudt. nenoemüisen eu desluiten. Benoemd bij besluit van 5 dezer, tot ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, de baron E. von Metzburg, legatie- raad in ocsfenrijksche dienst en laatstelijk zaakgelastigde ad interim bij de nederlandsche regering. Benoemd bij besluit van den 17 dezer, de kweekelingen bij 's rijks kweekschool voor militaire geneeskundigen C. J. van Stockum, A. M. Grondhout, M S. T. Holtzapffél, F. J. C. Broers, A. Pannevisen B. H.Thomson, lot officieren van ge zondheid der 3de klasse bij de koninklijke nederlandsche marine» ingaande den 1ste augustus aanstaande. Benoemd, bij besluit van 18 dezer, lot substituut-griffier bij de arrondissements regtbauk te Brielle, de heer mr. R. T. Bijle- veld, advocaat te 's Gravenhage. Benoemd, bij besluit van 16 dezer, tot adjunct-controleur voor de directe belastingen en het. kadaster in de provincie Gel derland, de heer W.A.de Jongh, thans surnumerair bij dat vak, en tot surnumerairs de heeren F. H. de Gelder, L. C. M. van Hoek, W. J. A. van Beusekom en F. H. Ludewig. Benoemd, bij besluit van 16 dezer, lot ontvanger der directe belastingen en accijnsen te Heinenoord c. a., de heer A. van der Minne, thans ontvanger der zelfde middelen teNieuwpoort c. a. :fBnrlii f. ten leger. Door het departement van oorlog zijn de chefs van de ver schillende korpsen des legers aangeschreven, dat Z. M. goed ge- Tonden heeft te bepalen, dat de bij zijn besluit van 24junij ji. onder de wapenen geroepen miliciens der ligtiug vanl856en 1857, alsmede de miliciens vau laalstgemelde ligtiug, die nog onder de wapenen waren, tot aanvulling der nog ontbrekende vrijwilligers (voor zoo ver zij geen deel nemen aan betaanstaan- de kamp bij Zeyst of reeds in het kamp te Millingen mogten zijn) op 1 aug. aanst weder met groot verlof naar hunne haard stede zullen terug worden gezonden. De miliciens, die uit de le gerplaats te Zeyst weder in hunne garnizoenen zullen zijn te ruggekeerd, zullen alsdan, even als de overigen, onmiddelyk met groot verlof huiswaarts vertrekken. De examens, aan het departement van marine te's Gra venhage afgenomen wordende van de adspiranten voor de betrekking van adelborst te Willemsoord, zullen niet voorde helft der volgende maand geëindigd zijn. Afloop verhoopingen en aaabestefllngen. Middelburg 21 juni}. Een huis en erf in de Nieuw oosterschestraat, wijk N no. 103. Verkocht voor f390. Een winkelhuis en erf in de korte Noordstraat, wijk E. no. 16. Verkocht voor f725,75. Twee aandeelen, ieder groot f 1000, in de maatschappij tot daarstelling eener stoomvaart t usschen de steden Vlissingen en Antwerpen, opgerigt bij notariële acte vau 26 mei 1842. Niet verkocht. Tliermometerstand. 20 julij. avonds 11 ure. 72 gr- 21 u 's morgens 7 0 74 0 m 's middags 1 0 81 0 0 's middags 3 0 84 0 0 's avonds 11 70 0 22 n 's morgens 7 70 0 0 's middags 1 0 78 Engeland, Londen 19 julij. Een orgaan vau lord Palmerston The morning post, verlangt in zijn nommer van heden het houden van een congres over Italies zaken, ook om dat door dergelijke bemoeijingen de onvoldoende en onuitvoerlijke vredesvoor waarden nog zouden kunnen worden verbeterd. De twee keizers, zegt dat blad, hebben voorwaarden vastgesteld welke zonder toestemming van al de groote mogendheden van Europa bezwaarlijk in werking zullen kunnen komen. Men zegt dat de keizer van Oostenrijk geweigerd heeft een congres te houden; maar aan de overwonnen partij staat liet niet, voorwaarden voor te schrijven. Niet willen toestemmen tot het houden van een congres is zich het regt aanmatigen om eigen matig over be langen van ontegenzeggelijk Europeschen aard en omvang te beschikken. Dit, regt nu kan noch aan eenen van de t wee kei zers, noch aan beiden gezamenlijk worden toegekend; dat ver biedt de achting der andere mogendheden voor zich zelve, alsmede het belang der minder magtige staten. Het zal alzoo thans voor Engeland noodig zijn zich stel lige zekerheid omtrent de beteekenis der vredespraelimiuairen te verschaffen. Nu. zoo ooit, moet het nut van het engelsch- fransche bondgenootschap blijken; nu moet het bevonden worden invloed te hebben op de plannen en beslissingen, waar van Italies toekomstig lot moet afhangen. De keizer der Franschen zal nat uurlijk, dit lijdt bij ons geen twijfel, thans prijs op den raad van ons land stellen; want het is schier onmo gelijk, dat hij niet met zijn schranderen blik, eerlang inziet dat de bezwaren, welke in de vredespraeliminairen liggen, schier nog dreigender voor het algemeene belang vau Europa zijn dan de geëindigde oorlog. Doch voor dat Engeland eenen enkelen stap kan doen of eeneu enkelen raad kan geven, zal ons gouver nement eene bepaalde en uitdrukkelijke beantwoording moeten verlangen van de vraag, water reeds omirent Italies toekomst is overeengekomen, wat men nog voornemens is te doen, en hoe die plannen zullen worden ten uitvoer gelegd. Eenige vragen van dien aard zouden, wanneer zij rondborstig beantwoord werden, ons voorzien van gegevens, welke lot grondslag voor onze handelingen zouden kunnen dienen. Wij voor ons gelooven dat, zoo de vredespraeliminairen onveranderd blijven, de oorlog alleen zal hebben gestrekt om oude bezwaren door nieuwe van nog bedenkelijker aard te ver vangen. Doch er is nog hoop voor Italië, indien Frankrijk en Oostenrijk thans de punten, welke zij niet bevoegd zijn onder ling af te doen, aan de uitspraak der groote mogendheden onderwerpen. The daily news zegt, uit eene bron welke alle vertrouwen verdient, vernomen te hebben dat keizer Napoleou de directe en onmiddelijke deelname van Engeland aan het vredestraktaat wenscht. In den loop van deze en de volgende maand, zullen 5000 man infanterie en cavallerie naar Indie gezonden worden, om de vandaar terugkeerende troepen der voormalige Oost-Indi sche compagnie, die hun ontslag verlangen, te vervangen. The times keurt dezen maatregel ten sterkste af, omdat bij de mogelijkheid vaneen inval in Engeland, de beste troepen zich alsdan in India zouden bevinden. De hitte heeft in de twee laatste dagen een buitengewoon hoogen graad bereikt. Het gebrek aan water begint zich alge meen te doen gevoelen en de gezondheidstoestand is niet zeer bevredigend. Het ieggen van den onderzeeschen telegraafkabel tus schen Denemarken en Cromer, op de kust van Norfolk, is dezer dagen gelukkig volbragt. MuitscHland. Weenen 17 julij. Het erlangt hoe langer hoe meer zekerheid dat de vredes voorwaarden, zoo als die te Villafranca door de beide keizers werden aangenomen, door den koning der Belgen met. medewerking van prins Esterhazy in gereedheid zijn ge- bragt. Men zal zich herinneren dat laatstgenoemde in de tweede helft vau junij van hier is vertrokkeu, en den 18 dier maand een langdurige audiëntie bij koning Leopold ie Brussel gehad heeft. Wat in die audiëntie besproken werd, daarover is tot nu toe niets uitgelekt, alleen werd het daarop gevolgd vertrek op 19 junij, van prins Esterhazy van Brussel naar Londen gemeld. Den 22 junij kwam koning Leopold eveneens te Londen aan, waarop bij de diplomatie eene buitengewone bedrijvigheid aan den dag moet zijn gelegd, want eeu paar dagen later werd men door de tijding verrast.dat de prins de Chimay, de vertrouwde vriend van koning Leopold eu die aau het fransche hof zeer gezien is, naar het hoofdkwartier van keizer Napoleon gezon den was. Het is zeer waarschijnlijk dat de prins de Chimay de overbrenger is geweest van het plan van bemiddeling, aan het welk Oostenrijk welligt reeds vroeger zijne toestemming had gegeven. Op grond van een en ander kou keizer Napoleon, die, middelerwijl langs vertrouwehjkeu weg met alles bekend was gemaakt., gemakkelijk den generaal Fleury met een brief aan keizer Frans Joseph afzenden, daar hij zeer goed wist van waar de voorstellen eigenlijk kwamen en dat zij nog maaralleen zijne toestemming behoefden. Opmerkelijk is het echter dat juist toen men te Londen met hel plan gereed was, van de zijde van Oostenrijk prins Windischgraiz met eene bijzondere zending naar Berlijn \verd gezonden, ongetwijfeld met bet geheime voornemen, om zoo te Berlijn bepaalde toezeggingen vau eene spoedige hulp mogten gedaan worden, het londensche vredes ontwerp van de hand te wijzen en den oorlog voort te zetten. Zoo als men weet wilde het hof vau Berlijn daarin niet treden en was men genoodzaakt het door den prins de Chimay aan keizer Napoleon ter hand gestelde en aangenomen oostenrijksche pro ject, zelf tegen wil en dank aau te nemen. Op die wijze kan op de natuurlijkste wijze de zaak worden verklaard, welke voor den oniugewijde en onopmerkzame, byua aan het wonderbare grenst. Het is echter nog altijd de vraag of Europa veel te danken zal hebben aan dezen zoosnel tot stand gekomen vrede, want hij bevat vele kiemen voor verdere verwikkelingen iu zich.Voor alles komt men al dadelijk tol. de vraag of keizer Napoleou zich zal haasten zijne troepen uit Rome terug te trekken. Geschiedt dit niet dan bekleedt op de nieuw geconstitueerde italiaansche bondsvergadering Frankrijk eu niet de paus het voorzitterschap. Weenen 20 julij. Het manifest, door den keizer van Oosten rijk den 15 dezer te Laxenburg uitgevaardigd, luidt als volgt: Aan mijne volkereu //Wanneer de maat der concessien, die met de waardigheid der kroon en met de eer en het welzijn des lands bestaanbaar zjjn, vol gemeten is en alle pogingen tot minnelijke schikking schipbreuk geleden hebben, dan is er geene keuze meer en het onvermijdelijke wordt pligt. Deze pligt had mij in de treurige noodzakelijkheid gebragt om van mijne volken nieuwe en zware oifers te vragen, ten einde ter bescherming van hunne heiligste goederen in het strijdperk te kunnen treden. Mijne getrouwe volken zijn aan mijne oproeping te gemoet gekomen, hebben zicli eensgezind om den troon geschaard en de door de omstandigheden gevorderde offers van allerlei aard met eene bereidwilligheid gebragt., welke door mij met dank baarheid erkend wordt, mijne hartelijke toegenegenheid jegens hen zoo mogelijk nog verhoogt, en mij het vertrouwen moest inboezemen dat de regtvaardige zaak, voor welker verdediging mijne dappere legers uiet geestdrift teu strijde trokken, ook zou zegepralen. De uilslag heeft ongelukkig niet aau de algemeen gekoester de verwachting beantwoord, en het geluk der wapenen is ons niet gunstig geweest. Oostenrijks dappere legers hebben ook ditmaal van hunnen.' beproefden heldenmoed eu van liunue onvergelijkelijke volhar ding zulke schitterende bewijzen gegeven, dat zij de algemeene bewondering, zelfs die van den vijand, verworven hebben, dat ik mij te regt er op verhoovaardig het hoofd van zulk een leger te zijn, eu dat hel vaderland aan hetzelve dank verschuldigd is, daarvoor dat het de eer der oostenrijksche banieren zoo krach tig verdedigd, zoo onbevlekt bewaard heeft.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 2