kroon aanbood, in de armen en trad, na de felicitat/en der officieren en hofdames te hebben ontvangen, het kasteel binnen. Nadat er ten 12 ure eene mis in de kapel van het paleis te St. Cloud was gehouden zijn de ministers ten gehoore ontvangen. De wijze waarop Z. M. is terug gekeerd en zich aan eene ont moeting met de bevolking van de hoofdstad heeft trachten te onttrekken, levert een zonderling contrast op met den triom- phalen iutogt, volgens de officiële depeches door hem te Milaan en te Turyn gehouden. Men is hier nog geenszins gerust over den tegenwoordigen toestand, eu vreest algemeen dat er zich in Italië spoedig ver wikkelingen zullen opdoen waaromtrent reeds nu verscheidene geruchten in omloop zijn. Zeker is het althans dat de gevoelens aangaande den keizer aldaar geenszins gunstig zijn, en door een der dagbladen is het feit medegedeeld dat de buste van den keizer alom wordt verbrijzeld en er overal portretten van Orsini worden verspreid terwijl men te Milaan met het borst beeld van dezen een plegtigen optogt heeft gehouden. De zich in Frankrijk bevindende Italianen schijnen mede redenen tot onrust te geven, ten minsten zijn er, behalve de arrestatien te Parijs reeds vroeger vermeld, ook in de departe menten verscheidene in hechtenis genomen ener s aan de poiicie nadrukkelijk bevel gegeven op hen een wakend oog te houden. Onder de in omloop zijnde geruchten behoort dat de koning van Napels zou hebben geweigerd deel uit te maken van den italiaanschen bond, ten ware dat het voorzitterschap aan hem werd opgedragen. Prins Napoleon heeft zich luide beklaagd dat de keizer hem als speelbal gebruikte, hem gedurende den oorlog overal zond waar niet gevochten werd eu hem eerst een bepaalden post aanwees op hetoogenblik toen de vrede geteekend werd. Wat nu met prins Napoleon in Italië is voorgevallen, is eene herhaling van hetgeen met hem in de Krim gebeurde. In beide oorlogen heeft de keizer gevreesd dat zijn neef eenigen krijgsroem zou behalen en daarvan tot zijn eigen voordeel ge bruik maken. Naar men zegt zal prins Napoleon niet meer op de Tuileriën verschijnen en geruimen tijd te Meudon door brengen. Italië. De tijdingen uit Italië luiden bij voortduring ongunstig. In Toskane moet de ontevredenheid zoo groot zijn, dat alleen ge weld den groothertog op zijn troon zal kunnen herstellen. Een aantal ingezetenen in dit hertogdom, alsmede in Modena en Panna moeten zich bij adres tot koning Victor Emanuel gewend hebben, met verzoek dat deze drie staten bij Piemont mogten worden gevoegddoch zonder vrucht. Reeds heeft de provisio nele regering te Florence eene proclamatie openbaar gemaakt, waarin zij verklaart, dat Toskane tegen zijn wil niet meer onder het juk van Oostenrijk zal worden gehragt. Datstuk is getee kend door den ridderBuoncompaguie, de minister en den secre taris der regering. Men zegt dat de fransche regering de provi- sioneeie regering zal uitnoodigen zich te onderwerpen en dat twee fransche oorlogschepen bevel hebben gekregen naar Livorno koers te zetten. Van den Kerkelijkcu staat en van Napels worden de verklaringen nog te gemoet gezien. Het hertogdom Parma, j waarvan tot heden nog niets zekers was gemeld zal naar alle waarschijnlijkheid onder het bestuur der hertogin wederkeeren. Te Milaan zou het tot oproerige demonstratien zijn geko men waarbij zelfs fransche soldaten zich hebben aangesloten, en de kreet werd gehoordleve de republiek -Naar men van goede zijde verneemt, heeft keizer Napo leon den wensch te kennen gegeven, dat keizer Franz Joseph met hem op het spoedig tot stand komen van den italiaanschen bond zou aandringen, en te dien einde voorgesteld een congres der italiaansche staten onder voorzitterschap van den paus bij een te roepen. Oostenrijk en Sardinië hebben zich reeds ten voordeele daarvan verklaard, terwijl dit van Modena onzeker is en van Toscane vooreerst nog we! geen toetreding is te wachten. De graaf Arese is tot nog toe niet kunnen slagen in de zamenstelling van een nieuw ministerie in Sardinië, en dienten gevolge is hijnaar men verzekertdoor den heer Ratazzi vervangen. Wanneer deze tijding juist is zal zij vermoedelijk bij de fransche regering een slechten indruk te weeg brengen. Er zjjn geruchten in omloop, dat te Napels de openbare meening eene rigling neemt, welke vijandig is voor de regering en welke noodlottige gebeurtenissen doet voorzien. Ook in Si cilië beerscht veel gisting. Portugal. 11. M. de koningin is den 15 dezer ten gevolge van eene keel ontsteking, waaraan zij sedert kort lijdende was, overleden. Zij was de oudste dochter van prins Karei Anton van Hohenzollern Sigmaringen en den 15 julij 18117 geboren, llaar huwelijk met den koning van Portugal had plaats den 28 april 1858 te Berlin per procuratie, en den 18 mei daaropvolgende in persoon te Jjissabon. Scctijöingm. Ter reede van Vlissiugeu aangekomen voor Belgie bestemd: den 18 dezer Plantergez. Frudden, LiverpoolDecision, gez. Whiley, Londen; Mathildagez. Ecklund, Umea Veracity, gez. Ashton Wright, Sunderland August, gez. Waldack, Li verpool; Eridanus.gez. Hoop, Londen; Stag, Scott, Pentuan; Robert Center, gez. Arnold, Indien wacht ter reede op orders, den 18 dezer Phoenix, gez. Kuy per, Liverpool; Nouv. 3 Fr ér es. gez. Ravult, Camillas; Lizzie Vtik forth, gez. Villey, Caliao' Emely, gez. Bird, New Castle. öftnling nan coupons. De coupons der 5 pet. Russische certificaten in zilver 5de leening, administratie Hope co., Ket wich Voorn berg h en wed. W. Borski, verschenen 1/13 april 1859, worden betaald met f 21,08. CjanMsPmgten. (üraauinarkten. Amsterdam 20 julij. Tarwe en gerst prijshoudend. Middelburg 19 julij. Patentolie f 39£. Raapolie f371- Lijnolie f36J per vat op zes weken. Nederland. Rusland. Polen. Spanje. Oostenrijk. Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela. Illinois. Mexico. ■"rijzen van effecten. Amsterdam 20 julij 1859- Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito A and Handelmaatschappij Obl Maatschappij van weldadigheid Oblig. 1798/1816 Certific. Hope co. dito dito 1855, 6de serie dito A and spoorweg (afgefourneerd) dito dito (onafgefourneerd) Schatkistobligatien Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe dito dito dito dito 2£ pet, 3 4 4£ H 4 5 i 4 n 5 6 H 64 i 76# 97? 1283 1043 86 66 79* 315 41A 45 75 625 31 880 52i 445 431 161 275 SI 182 Beurs van Londen, 18 julij. ten 12 ure. Consols 95| Beurs van Weenen, 16 julij. (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 76 30. Beurs van Parijs, 18 julij. (slotprijzen.) 4lpct. compt. 3 pet. 68,50. Prijzen van cumixiuh en losbare obligatien. Amsterdam 18 julij. Metalliek f24,60; Napelsche f Diverse engelscbe iD f 11,521Engelscbe Russen f 11,521Fransche f 54.871; Belgische f 55,75 Pruissische f 34,871; Spaansche piasters f2,38 Spaansche coupons per fr. f 54,75Hamb. Russen f33,50; Russische in zilveren roebels f 33,25 Poolsche in fi f Nationale metalliek f30,20; Dollars f 3mgc;onbcn stukken. Aan de heeren uitgevers van de Middelburgsche cou rant. Middelburg 16 julij 1859. Mijne heeren Mag ik UWelEd. verzoeken het onderstaande adres door mij in dato 16junijl). aan heeren provinciale staten van Zeeland ingezonden, in uwe courant te willen opnemen, en zulks opdat men meer algemeen zou kunnen kennis dragen van een verzoek waarop in de laatstgehoudene zomervergadering van datcollegie met algemeene stemmen afwijzend is beschikt. Hoogachtend heb ik de eer te verblijven UWEd. Dv. Dienaar, DIRK DRONKERS. Aan heeren provinciale staten van Zeeland. Geeft met eerbied le kennen, de ondergetekende Dirk Dron- kers, concessionaris van dc stoombootdienst op de Wester Schelde, wonende te Middelburg. Dat de adressant, zoo hij zich al gedrongen gevoelt bij dez c in 200 verre terug te komen op zijn verzoek van den 22 junij 1857, strekkende tot bekoming van eene vermeerderde subsidie uit de provinciale fondsen, ten behoeve van gezegde dienst, bet niet in zijn plan ligt om breedvoerig uit te weiden over de ver schillende oorzaken welke uwe vergadering in de zitting van den 9 julij 1858, hebben genoopt die subsidie slechts te vermeer deren met eene som van f1500 dat de geheele loop der correspondentie, van af eerstgemeld tijdstip, uwe vergadering al te wel in het geheugen zal leggen, dan dat zoodanige uitvoerige herhaling ten deze nooaig zou kunnen zijn dat de adressant zich derhalve in de eerste plaats en hoofdza kelijk wenscht te refereren aan zijn adres van den 12 october 1858, waarbij hij verzocht ook in het genot te worden gesteld van de vermeerderde subsidie over het tijdvak van af den 1 augustus 1856 tot ultimo december 1S57 dat hij met herhaling, in zooverre van zijne daarbij nitge- bragte meening, nu nog aan uwe vergadering wenscht te herin neren dat het collegie van heeren gedeputeerde staten reeds bij missive van den 7 augustus 1857 no. 56, aan den adressant o. a. te kennen gaf: dat de vermeerderde subsidie niet zou verleend worden, teuzij met deugdelijke cijfers en bewijzen, werd aange toond en gestaafd dat de dienst niet dan buiten eigene schade werd voortgezet.; dat bij een opvolgend schrijven van welgemelde heeren gede puteerde staten, van den 30 oclober 1857 no 2772/2, o. a. en in hoofdzake werdt opgemerkt, dat de verhooging van het pro vinciale subsidie eerst dan te pas zou komen, wanneer het aan hare vergadering zo» gebleken zijn, dat er door den adressant wezentlijk verlies geleden werd; dat al verder het besluit van uwe vergadering van den 10 november 1857, no. 3, o. a, en voor zoo veel betreft de afwijzing van het verzoek om, zoo als in dit schrijven gezegd wordt, van de dienst op de Wester Schelde te worden ontslagen, inhoudt, dat die afwijzing geschiedt: m afwachting der door gedepu teerde staten te doene voorstellen, hetzij tot verhooging van het subsidie het zij tot te gemoetkoming iu geleden verliezen, wanneer daarvan aan hen door de van den adressant verlangde nadere inlichtingen zal zijn geblelcenp dat wat betreft de uildrukkiagontslagen te worden van de bedoelde dienst, de adressant de vrijheid neemt hier op te mer ken dat bij in zijn adres van den 4 november .1857, om daarbij aangevoerde redenen, aan Uwe vergadering slechts in overwe ging gaf om het bestaande contract met 1 december 1857 in der minne als geëindigd te beschouwen dat wijders meergemeld collegie van gedeputeerde staten, bij missive van 19/26 maart 1858 no. 637/8, op de kennisgeving dat zij nog niet genoegzaam waren ingelicht, laten volgen dat zij: bezwaar vinden aan de staten vergadering een voorstel te doen, ten ware door den concessionaris, op goede gronden, nader mogt kunnen worden aangetoond,datvoorde behoorlijke uitvoering van de dienst eene verhooging van het subsidie vol strekt noodig is"; dat de adressant, het zij hier, doch met eerbied gezegd, en na de aanhalingen uit vorengemelde correspondentien tot geen ander resultaat komen kan, dau dat de later toegestane ver- meerdering van subsidie ad f 500, nimmer zou verleendzijn geworden, ware liet niet dat uwe vergadering eindelijk de volle overtuiging had bekomen, dat de stoombootdienst op de Wes ter Schelde aan den adressant schade berokkende dat de adressant deze voor hem onomstootelijke meening op den voorgrond stellende, mitsdien ook toen hij de vrijheid nam zijn adres van den 12 octoher 185S aan uwe vergadering in te zenden, de gemoedelijke overtuiging koesterde, dat zij, bij nader inzien, die vermeerdering van subsidie ook zou toestaan van af het tijdstip dat de dienst voor zijne bijzondere rekening is uitgeoefend, en over welk tijdvak de zoo uitvoerig geleverde becijferingen ook liepen dat het hem dan ook voor geen oogenblik denkbaar is voor gekomen dat, dewijl uwe vergadering door eene zamenloop van omstandigheden, onafhankelijk van des adressants wil, niet bij magtezou geweest zijn oin, in tijds, een juist inzigt van dezaak te verkrijgen, het latere tijdst ip van 1 januarij 1858 zou wor den aangenomen om de bedoelde vermeerdering van subsidie In doen ingaan, door welken maatregel toch, de adressant versto ken werd van de vermeerderde subsidie over bet tijdvak van af 1 augustus 1S5G, tot ultimo december 1857, en zulks niet tegenstaande over dat tijdvak wel degelijk de ze'fde verliezen hebben bestaan, als waarvoor men nu van af I januarij 185Srio vermeerdering van subsidie heeft verleend dat de adressant mitsdien met leedwezen en te leurstelling uit het. extract uit het verbaal uwer vergadering van den 5 no vember 1S58 no. 6 vernam //dat de verhooging van het sub sidie, aanvang nemende met 1 januarij 1S58, blootelijk als gunst is te beschouwendat zulks derhalve geene aanleiding kan geven om terug te komen op vorige dienstjaren, en dat er alzoo voor de inwilliging van zij verzoek geene termen bestaan";

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3