iifriijiungen. ivlanörlsbcriijtcn. Middelburg; tot 3ste luitenants rar. C. J. Pickéen j hr. mr.A van Reigersberg Vërsluys, thans 2de luitenants, tot 2de luite nant jhr. mr. J. W. M. Sciiorer. Benoemd bij besluilen van den 4 en 9 dezer, tot 2de luitenants bij het wapen der infanterie; bij hst lste regement, dekadels C. P. van Pommeren, A. E. L. Wellan en A. J. C. Domis; bij het 2de regement, den kadet M. H. J. M. vauSon; bij het 3de regement, de kadels W. Üadon Chyberi, J. A. Obreen en W. C. Jeltes; bij het 5de regement, de kadets C. A de Jager, J. baron Taets van Amerongen, C.J.B Sprengers, A. F. C. Meijer en A. W. Heulebij het 6de regement, de kadets F. L- Carré, li. van Dijk en C. A. li. van Bartbij het 7de regement, den kadet ti. E Cooltot 2de luitenants bij het wapen der kavalerie, hij het lste regement dragonders, de kadets A. baron van Dedem en H. G. J. Völcker; bij het 2de regement dragonders, de kadets jhr. P. Gevaerts en J. 1. Sprenger; bij het 5de regement dragonders, de kadets P. P. Everts, K. Zegers Veeckens, jhr G. J. E. de Pesters, VV. G. L. de Vaynes van Brakell, jhr. F. A. de Jong van Beek en Donk en W. F. baron Snouckaert van Schauburg; tot 2de luitenants bij liet wapen der artillerie, bij liet Isfereg. vesting-artillerie, de kadels B. Dutryvan llaef- ten, J. G. F. van Haul'u'rn, H. A. Perk, A. Veen Valk, W. C. T. Kuyper, J. G. baron Taets van Amerongen en J. A. Frieswijk; bij het 2de regement vesting-artilleriede kadets A. Ij. W. Seyffctrdt, jhr. li. J. M. de Casembroot, J. J. Meijen, jhr. A. D. J. Calkoen en jhr. W. P, Barnaart; bij het 3de regement ves ting-artillerie, de kadets A. Kool, M. A. Kuylenbrouwer, L. M. C. Rollin Couquerque, E. F. Jochinr., jhr. W. C. Godin de Pesters, M. A. Luykeu Glashorst en J. F. Diemer; tot 2de luitenant bij het corps ingenieurs, mineurs en sapeurs, de kadets li. T. Schalken, G. Pol vliet en J. F Klinkhamer; tot 2de luite nants bij helleger in Oost-Indie. bij het wapen der infanterie de kadets F. 11. Albrecht en F.ae Lannoy; bij het. wapen der artillerie, den kadet S P. van Kakumbij het corps der genie en sapeurs, de kadeis L. J. Resner, C. Krabbe. J. Jarman en L. A. Laurillard Fallot; allen herkomstig van de Koninklijke militaire academie. Bevorderd bij besluit van 10 dezer, de officier van gezond heid der 3de klasse N. van Terveen, met ingang van den eersten dezer, tot officier van gezondheid der 2de klasse; met bepaling, dat hij zal rang nemen tusschen de officieren van gezondheid der 2de klasse C. P. Wierts van Coehoom eu A. Peters. Pensioen verleend bij besluit van 9 dezer, aan li. Bouwman, emeritus hoogleeraar in de godgeleerde faculteit aan de hoogc- school te Utrecht, ten laste van den slaat, ad f 3283. Eervol ontslag verleend bij besluit van 11 dezer, met ingang van 15 dezer aan J. P. I. Buteux, op zijn verzoek, als burge meester der genieenteu 's lieer Arendskerke, Heinkeuszand en 's üeer Ablskerke. Kecrologie. LI. woensdag is te Kapelle op krachtvollen leeftijd overle den de onderwijzer aan de openbare gemeenteschool Hendrik Siuyters, sedert. 1828 in die gemeente gevestigd. Het groot aantal schoolboekjes voor verschillende leervakken, waarvan vele met vrucht op een aantal scholen gebruikt worden, en eenige audcre werken vau meerderen omvang, getuigen van den ijver van den overledene en zijne zucht om nuttig werkzaam te zijn. Kerk- en scftoolnietovK. Ter voorziening in de vacante predikantsplaats bij de neder- duitsche hervormde gemeente Rotterdam, ontstaan door de be noeming van den heer J. I. Doedes, tot hoogleeraar te Utrecht, is uit het vroeger gemaakte drietal beroepen: de heerJ. G. Scbuuring, predikant te Hoorn. LI, maandag is door den algemeenen kerkeraad der Ne- derduilsche hervormde gemeente te Amsterdam, uit het bevo rens gemelde zestal, geformeerd het volgend drietal van predi kanten: de heeren H. P. Berlage, th. dr., te Zalibommel; E. Laurillard, th. dr., ie Leyden, en J. G. Schuuring, te Hooru. Daaruit is beroepen de heer E. Laurillard. ,Y3nriueen I e«r«r. Naar men verneemt, zijnde kolonels C. H. Ilappé, komman- dant van het lste regement, C. C. Winkel, kommandant van het 4de regement, W. J. Knoop, konimandant van het Gde reg. en J. F. Scharten, kommandant van het 8ste regement infan terie door Z. M.gedesignecrd om de verschillende balaillons in de legerplaats te Zeijst. te kommanderen. Het lste, 2de en 3de bataillon van het lste regement infanterie zal gekommandeerd worden door den kolonel Ilappé terwijl het 2deen 4de bataillon van het 5de regement., eti het 3de bataillon van het. Sste regem. infanterie zal gekommandeerd worden door den kolonel Schar ten. Daaruit zal de lste brigade zamengesteld zijn. Het, lste 3de eu 4de bataillon van het 4de reg. inf. zal gekommandeerd worden door den kolonel Winkel, en het lste en 3de bataillon van het 6de regement infanterie en het 3de bataillon van het 7de regement infanterie door den kolonel Knoop. Dit zal de 2de brigade uitmaken. Afloop verkoopiuseii en ttunbeste<linge:i. Weslkapelle 13 jnlij. 1. 41 roeden bouwland, verkocht voor f 600.50. II 65 roed. 30 ellen bouwland, verkocht voor f712,76. III 62 roed. 70 ellen bouwland, verkocht voor f 691,25 IV. 94 roed. 60 ellen weiland, verkocht voor f1552,20 V. 43 roed. 80 ellen bouw land, verkocht voor f 4G5,25. VI. 50 roed. 50 ellen bouwland, verkocht voor f 501. Tlaeriiioineterstnnd- 13 ju lij, 's avonds 11 ure. 69 gr. 14 r 's morgens 7 68 0 's middags 1 71 f 's avonds 11 61 15 's morgens 7 64 's middags 12 74 Staten*i;eneraal. Zittingen van Maandag, dingsdagen woensdag. In de zitting van maandag werd een aanvang gemaakt met, de behandeling van het wetsontwerp tot regeling van de loods- dienst voor zeeschepen. Daarbij kreeg de heer Elout van Soeterwoude verlof om aan den minister van koloniën betreffende het wetsontwerp tot af schaffing der slavernij in West-Indie, eenige vragen te rigten. De minister deze vragen beantwoordende, verklaarde dat door hein op nieuw werd nagegaan welke wijzigingen nog in het ontwerp behoorden te worden gebragt, voor het in beraadsla ging te brengen. Hij kon zich daarom niet vleijcn dat. het voor het najaar in behandeling zou komen.docherwarenreedsrnaat- regelen genomen om bij eene eventuele aanneming ecne spoe dige ten uitvoerlegging van de wet te waarborgen. Des dingsdags werden de discussien over het wetsontwerp tot regeling der loodsdiensl ten einde gehragt en, na verwerping van twee amendementen (het eene van den heer Hugenholtz. strekkende om het tarief der hinnenloodsgelden 20 pethooger te stellen dan in het ontwerp is bepaald, het andere van den heer van Franck. tot. vermindering niet 20 pet. van de loodsgel den voor het Noordhollandsch kanaal) met 49 tegen 8 stemmen ouveranderd aangenomen. Het wetsontwerp betreffende het verleeneu van pensioenen en onderstand aan schippers, loodsen, loodskweekehngen en hulploodsen, alsmede aan hunne wedu wen en kiudereu, werd zonder beraadslagingen met 49 stemmen tegen eene aangenomen. De fleer van Hoëve/i vroeg verlof om op een later te bepalen dag aan den minister van koloniën inlichtingen te vragen met betrekking tot de laatste uit Oost Indie ontvangen berigfen, bepaaldelijk aangaande den opstand in Banjerniassing uitge broken en de gruweleu aldaar gepleegd. Zonder hoofdelijke stemming werd bepaald den heer van Hoëvell liet gevraagde verlof te verleenen, en hem gelegenheid voor het vragen der in lichtingen te geven op den dag volgende op dier. van de afdoe ning van het wetsontwerp betrekkelijk de indijking van op- en aanwassen in de Oost er-Schelde. Vervolgens kwam in behandeling het. wetsontwerp tot goed keuring eener overeenkomst, tusschen de regering eu de maat schappij tot indijking van op- en aanwassen in de Ooster- Schelde gesloten. De heer van Deinse bestreed dit onderwerp in het breedc, voornamelijk op grond dat, naar het hem voorkwam, deze concessie aan te merken was als eene bestendiging van de eersi verleende, waarmede hij zich niet kon vereenigen, en dat aan de concessionarissen, die steeds getoond hadden het algetnceu belang niet voor te staan, hetgeen hij door voorbeelden aan toonde, nieuwe voordeden werden toegekend, van eenige duizenden bunders grond. Ook de lieer Thorbecke verklaarde zich tegen het wetsontwerp, bij de overtuiging die hij had. dat daarbij tegen het algemeeu belang en de regtvaardigheid ge handeld werd. De minister van binnenlandsche zaken daarentegen ver klaarde namens de regering dat deze de bedoeling had gehad mei deze overeenkomst juist het belang van den staat te bevor deren, en moeijelijkheden en processeu voor het vervolg te voorkomen. Hij meende dat het in het algemeen belang was de zaak goed te keuren, daar alsdan bij de voltooijing van het kanaal door Zuidbeveland, en het leggen van den bencodigden dam, voor de provincie Zeeland hetuitzigt zou geopend worden in het bezit van een spoorweg te worden gesteld. Geenszins was het voornemen geweest aan de concessionarissen, wier vroegere handelingen hij iu geenen deele goedkeurde, te groote voordeden toe te keunen, maar hen alleen eenigzins te gemoet te komen voor de uitvoering van werken, die het algemeen belang zouden kunnen bevorderen. Het wetsontwerp werd daarop met 40 tegen 11 stemmen verworpen. Vóór hebben gestemd de heeren van Hall, Lycklama a Nyeholt, ae Brauw, van Foreest, BJaupot ten Calc, vau Nispen van Sevenaer, Dirks, Mackay, Sioet tot Oldhuis, Godefroi en de voorzitter. Van beide deze wetsontwerpen deelden wij rcedo den uitslag in ons vorig nommer mede. Nog is in deze zitting besloten de beraadslaging over het wetsontwerp betrekkelijk het toezigt op de spoorwegen, na afloop der aan de orde zijude werkzaamheden te doen plaats hehhen en vervolgens in behandeling te nemen, dat houdende goedkeuring van artikelen der concessie Noorderspoorweg. In de zitting van woensdag, heeft de lieer van Hoëvell zijne interpellatie over den toestand van Oost-Indië, in verband met de laatste berigten nopens het gebeurde te Banjermassing, ge daan. De minister van koloniën heeft zeer uitvoerig geantwoord en de volgende algemeene oorzaken opgegeven, als: invloed der gebeurtenissen in BritschTndië; de uitbreiding van ons gezag op de buiten bezittingen; de toeneming van bet aantal bede vaartgangers naar Mekka en godsdienstige bewegingen. De meer bepaalde oorzaak van de gebeurtenissen te Banjermassing ligt., volgens den minister, in de troonsopvolging. De minister eindigt met de verzekering te geven, dat de regering waakten bandek Ter reede van Vlissingen aangekomen voor Beltrie bestemd den 11 jnlij Lady Elisabeth, gez. lloL'dellHand of Providence, gez. Brought, beide van LendenSvia, gez. Talk, Stockholm; den 12 dezer Angelina, gez Cacace, Buenos Ayies,- Maria, gez. Lavoine, BordeauxPauline, gez. Paulsen, Cetle; Economij, Ixem, New Caslle. Den 11 dezer is de Schelde afgekomen en langs Vlissingen naar zee gezeild: Aurora, gez. Costa. New Castle Teutonia, gez. Weids. Avontuur; Jean Baptiste.sei Floue'.. Yarmouth Fortuna, gez. Larsen, AvontuurAdéle. gez llurel, St. Ander; Canion, gez. Ausiwick, Thclis,sez Gull, beide naar Londen; Jne Louise, sez Corchua», Endeavourgez. Cooper, beide naar Engeland Beegez. Lee, Hul1, Alpha, gez. Ansaldo, New Cas tle Adelheid, gez. Henrich, NamrosLauicig, gez. Pedersen, Noorwegen; Augusta, gez. Kuhlberg, Stockholm; Erolandt gez. Johsen, Noorwegen; Richard, gez. Riecke, Engeland; Marij Jane, gez. Allen, Bilbao; Luisila, gez. Corlaza. Havre; Malibran. gez. Thomas, Liverpool: 2Freres, gez. Assailly St. Ander; Dorade, gez. ltoussel, Led liGeorge Eduard, gez. Thamson. Ovcrzigt der week, Rotterdam 15 jnlij. Koffij is zeer vast gestemd: tot 37i-cent zijn goede ceelen Java koffij niet te vinden, niettegenstaande den vrijgrooteu voorraad op ceel, zijn de houders ongenegen om te verkoopen. Thee prijshoudend met weinig omgang. Rijst niet williger met weinig handel. Door de nederlandsche handelmaatschappij is de specerij, veiiiug tegen 16 augustus aanslaande aangeslagen. De taxatie voor Noot no. 1, is 105 cent, in die veiling zijn geen Nagelen, maar onmiddelijk daarna zullen S0 vaten Amboina Nagelen op ontvang cedullen liggende verkocht, worden. Oraanutarkteu. Amsterdam 15 julij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 35J. Lijnolie op zes weken f 33L Koolzaad 58 p. vl. Oostburg 13 j ulij. Er was heden eene goede voorraad granen ter veil, doch do kooplust beperkt, tot win tergerst, waardoor dan ook merkelijk hooger prijzen te bedingen waren. Voor tarwe was men lager gestemd, zijnde voor enkele van de beste monsters maar f 8,40 bedongen terwijl gewone niet hooger dan f8,25 a f8 was te verkoopen. Roggehaver en paardebooneu deelden in deze lustelooze stemming. Voor goede wiutergerst is f5,50 besteed en de gewone werd met, graagte f 5,30 a f 5,10 betaald. Van koolzaad was de aanvoer belangrijk. Er schenen echter nog gesne orders te beslaan. Sommigen boden voor hel beste f9,50 en voor mindere f9,40 a 9,25 doch houders waren onge zind daartoe af te geven. De kwaliteit van het tnetrendeel. was mooi. Middelburg 14 julij. De aanvoer van tarwe was heden zeer klein en de vraag uiterst gering, er werdniet dan door benoodigden voor de cou- snmtie gekocht, le weten: puike zeeuwsche tarwe fS.25. enkele f S,50, mindere fS a f7,75. Puike walcherschetarwe f9 a f8.50. mindere f 8,25 a f S de mud. Rogge bleef zonder handel, daar men die te hoog hield. Gerst die weinig ter veil was, onderging daardoor gpenc verlaging,de beste wiutergerst bragt f 5 en dito zomer f 4,75 de mud op. mindere soorten tiaar rato. De aanvoer van nienw koolzaad bedroeg nagenoeg 56 lasten, dal naar deugd en kwaliteit van f9 tot f 10 de mud is gekocht. Oiien zijn 50 cents per vat lager genoteerd. Iu de prijzen dor i raap- eu lijnkoeken b geen verandering op to geven.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3