MIDDELBURGSCHE COURANT. i\°' 81. Donderdag 1859. 7 Julij. Ttimliontrigingm öinncnlan&scl)f tijhingen. v Deze courant verschijnt des diugsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Ylissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3franco per post f 3,4-0. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendraa- kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Yoor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. VAN UEI RIJKSBESTUUR,PROVINCIALE EN GEMEENTEBESTUREN. l*ial>Jicatie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Maken bekend, dat de Kermis of Jaarmarkt binnen die gemeente, dit jaar zal aanvangen op maandag den 18 j ulij aan staande en eindigen op zaturdag avond daaraanvolgende; (1) zullende er geene bedelaars, horoscooptrekkers, loterijspelers, houders van draaiborden of kwakzalvers op gezegde kermis worden toegelaten, of zulke personen die, voor zoo ver gevor derd, van geen patent voorzien zijn. Wordende de kooplieden enz. uitgenoodigd, om zich tijdig en wel uiterlijk vier dagen vóór den aanvang, in persoon of met vrachtvrije brieven en met opgave der hoegrootheid hunner teuten of kramen, in nederlandsche maat, bij de marktmeesters aan te melden. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt Ier plaatse waar zulks gebruikelijk is- Vlissingen den 7 junij 1859. De burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. (1) In de Middelburgsche courant van den 9 junij 1859, is deze datum abusievelijk gesteld op den 11 julij aanstaande. Middelburg G julij. Zoo als men uit achterstaand uitvoerig verslag zal ontwaren is gisteren de zomervergadering der provinciale stalen van dit gewest ook hier geopend. In die zitting hebben de nieuw benoemde leden na eedsafleg ging plaats genomen, en is door de heeren mr. W. Fh. Vis en mr. W. C M. de Jonge van Ellemeet te kennen gegeven, dat zij verzoeken bij de benoeming van leden van gedeputeerde slaten niet meer in aanmerking te komen. Voorts is ook van jhr. mr. M. C. Paspoort van Grijpskerke een schriftelijke uitnoodiging ingekomen, om niet meer le wor den herbenoemd als lid van de eerste kamer der staten generaal. Beden voormiddag ten 10 ure hebben de staten andermaal eeue openbare zitting gehouden, waarin zijn benoemd tot leden vau gedeputeerde staten, dc beeren mr. J. C. R. van der Bilt (aftredend lid), J. P. I. Buteux le Jleinkenszand, en dr. II. J. van Eek, te Axel, en tot buitengewoon lid in dat collegie, bij continuatie, de heer D. Uytteuhooven. De vergadering had vooraf, naeenige beraadslaging, met 23 tegen 13 stemmen beslist dat de beer mr. G. A. Eokker, herko zen als lid der provinciale staten, zich niet op nieuw behoefde te onderwerpen aan eeue verkiezing als lid van gedeputeerde staten. Overigens is de vergadering in afdeelingen gesplitst, welke zich dadelijk zullen vereenigen tot het benoemen van voorzit ters en ondervoorzitters. Onderscheidene ingekomene stukken zijn naar deze afdee lingen verzouden, terwijl eenige verzoekschriften in handen der commissie ad hoe zijn gesteld. Daarop is de vergadering tot uadcre bijeenroeping uiteen De vereenigingCmcilia van Rotterdam, heeft maandag avond in het Schuttershof alhier, het vroeger aangekondigde concert gegeven. Door heerlijk weder begunstigd en talrijk bezocht, oogstten de gunstig bekende coucertgevers weder algeraeenen bijval in. Het geheele programma voldeed ook nu bijzonder goed, en bovenal de meesterlijk uitgevoerde solostukken. Onder de voorgedragene nommers bevond zich ook een wals »Maria" gecomponeerd door den heer R. C. Engelberts alhier, welke met genoegen werd gehoord. f Gisteren is van Vlissingen gevankelijk naar hier overge- bragt een persoon die werkzaam was aan de slooping van het ondergedeelte van het linieschip Koningin der Nederlanden, en bij wien, ter gelegenheid eener verrigte visitatie, een stuk van een koperen bout gevonden werd. Ten gevolge daarvan worden de werklieden die daaraan arbeiden alsnu gedurig aan eene visitatie onderworpen. Naar wij vernemen, zal nog in deze week de laatste paal voor de fundering der te bouwen gevangenis te Goes geheid worden. In de zitting van de arrondissements regtbank te Amster dam van donderdag II., zijn twee personen veroordeeld, de een tot 8 dagen gevangenisstraf en f 20 boete, wegens kleuren van augurken met. spaansch groen, de ander tot een jaar gevangenis straf en f 100 boete, wegens het kleuren van suikerwerk met menie. De engelsche bladen melden, dat dezer dagen te Dudley eene vrouw, Sara Wilson Bughes genaamd, in den buitengewoon hoogen ouderdom van 113 jaren is overleden. Zij werd in een armengesticht verpleegd en was blind, maar eenoot voor het overige eene volmaakte gezondheid èn hield zich tot het laatst van haar leven bezig met breijen. Zij was nimmer gehuwd geweest. Benoemingen en besluiten. Benoemd bij besluit van 1 dezer, de kapitein-luitenant ter zee J. A. K. van Hasselt, tot ridder der orde van den Neder- landschen Leeuw. Benoemd bij besluit van 1 dezer, tot ontvanger der directe belastingen en aceijnsen te Nieuwkoop c. a. de heer W. M. D. van Wely, thans ontvanger der zelfde middelen le Ammerzoden. Benoemd bij besluit van 30 junij, tot ontvanger der directe belastingen en aceijnsen te Ruinen c. a., de heer mr. A. J. van Deinse, thans ontvanger der in- en uitgaande regten en aceijn sen te Heurne. Benoemd bij besluit van 30 junij, tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten eu aceijnsen te Workum de heer JF. Mansfeldt, thans ontvanger der zelfde middelen te Sprang c. a. Bevorderd bij besluit van 30 junij, met ingang van 1 dezer, tot boofdcommiesen bij het departement van marine, de com- miesen bij dat departement P. J. Schumacher en L. C. ten Hove, berk- en sclioolnieuvvg. Door den algemeenen kerkeraad te Hoorn is den 1 dezer uit het vroeger geformeerde drietal tot predikaat bij de hervormde gemeente beroepen de heer A. de Pecker, predikant te Wad dingsveen. Barine en leger. Den 4dezer hebben de werkzaamheden van de mineurs in de vlakte van Waalsdorp, tot voorbereiding van de aldaar te hou den oefeningen, een aanvang genomen. Men verzekert dat de artillerie den 15 dezer de vlakte zal betrekken. Uit Deventer schrijft men, dat behalve de reeds genoem de officieren bij de reserve van het limburgsch contingent is ge plaatst majoor R. A. Jacksou, en bij het depot, majoor J. J. 11. Mascheck. De officier van gezondheid 3de kl. jhr. IJ. G. de Rotte is van Arnhem naar Deventer overgeplaatst met be stemming voor het bonds-contingent. De officier van gezond heid 2de kl. P. Groeneboorn is te Roermond geplaatst, ten einde aldaar de zieken-inrigting in gereedheid te brengen. De officier van gezondheid 2de kl. J. Vlaanderen zal het eerste gedeelte van het bonds-contingent, dat omstreeks 15 dezer van Deven ter naar Limburg vertrekt, op den marsch begeleiden. Oost-indisc!ie koloniën. Men leest in de Nederlandsche staats-courant i Een van den gouverneur-generaal van Nederlandsch Indie ontvangen telegram, geda^teekend Batavia 7 mei, meldt dat er geen belangrijk nieuws is. De late ontvangst van dit berigt schijnt te wijten te zijn aan de omstandigheid, dat, volgens een van den consul-generaal der Nederlanden te Alexandrie ontvangen telegram, gedagteefcend 26junij, het stoomschip van Calcutta, nabij Mokka schipbreuk heeft geleden, zijnde de reizigers en de maitpakelten gered. Burgerlijke stand. Middelburg. Eerste huwelijksafkondiging den 3 dezer: J. Vermaas, jm. 22 j. met L» M. S. Daman, jd. 24 j. J.J. Worrell, jm. 34 j. met J. Buisman, jd. 29 j. Vlissingen, van 25 junij tot 2 julij. Bevallen: J. J. Murre geb. van der Weydeu,z. C. Knuyt geb. Hage, d A. S. J. Guyken geb. Terpoorten, z. C. C. Breu- gelmans geb. van Bavel, z. S. H. Pietersen geb. Bil; d. M. Laer- noes geb. Meskes, d. A.Stofkoper geb. Engelen, z. I.A. Prince geb. Zeegers, z. P. de Fouchier geb. Tilroe, z. M. de Rijke geb. Schets, z. T. Millot geb. van der Vichgt, d. (doodgeb.) G. A. W. G. Iloobroeckx geb. van Essen, 2 d. (tweel. doodgeb.) OverledenTh. van der Vichgt, vrouw van C. Millot, 39 j. L. Naerebaut, vrouw van P.de Beer, 63 j. L.E. Verkam, d. 4 j. C. Laport, z. 3 j. Goes, van 25 junij tot 2 julij. BevallenP. D. Stokmans geb. Sloover, z. A. R. v. d. Does geb. Bosman, z. Overleden A. Wissel, z. 1 maand. Zierikzee, van 25 junij tot 2 julij. Bevallen: E. van Neuren geb. vau der Have, z. D. van der Maas geb. Bevelander, z. G. de Jonge geb. van Oeveren, z. N. Boot geb. van Westen, z. J. Oomkens geb. Edens, d. OverledenB. Slraatraeijer, d. 10 m. Hulst, van 15 tot o0 junij. Gehuwd: A. J. Pinguet, weduwn. van A. M. van Camp. 41 j. met A.MahuJd. 39 j. J. B. Cappoert, jm. 30 j. met A. A. Pbi- lippus, jd. 28 j. J. J. Hiems, jm. 37 j- met A. de Brouwer, jd. 27 jaren. Bevallen: J. C. Warnier geb. d'Hooge, z. S. van Mervennee geb. de Koning, z. U. Heyman geb. Claessens, d. A. Vermeer sen geb, Everaard, d. Overleden; W. A. Cammaert, man van P. J. de Smit, 35 j. M. Burm, d. 19 d. P. A. M. van Enthoven, ongeh. 71 j. L. 11 - Boogaart, d. 8 w. J. N. Janssen, man van C. Anuaert, 51 j. Afloop verkoop lilden en aanhesteilin^en, Grijpskerke 5 julij. Een hofsteedje met twee perceelen land, ter grootte van 1 bund. 60 roed. 90 ellen: verkocht voor f 2108,50. T Iiermotneterstiiuil. 4 julij. 's avonds 11 ure. 64 gr. 5 's morgens 7 u 68 i 's middags 1 n 75 's avonds 11 62 6 's morgens 7 62 u n 's middags 1 78 n Komervergndering; der provinciale staten vau Keeland. Zitting van 5 julij, des avonds ten 71 ure. Tegenwoordig de commissaris des konings, voorzitter, 3S leden en de griffier. Afwezig de beeren van den Bosch, van der Have, van Voorst Catshoek en Snijder. De voorzitter opent deze zomervergadering in naam des konings, en brengt daarna in herinnering dat ten gevolge der gewone aftreding, de helft van deleden der staten is vernieuwd, en tot het onderzoek der geloofsbrieven van^juSïaJpsekozene leden behoort te worden overgegaan. In .gevolge ar-t.' 1 van het reglement van orde, benoemt hij twee commissi^?, bestafcVde

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1