geroepen, iu welk geval de zaken daar slechts aan een tweeden secretaris van legatie zouden worden toevertrouwd. Op nieuw wordt verzekerd dat de regering weldra aan het wetgevend ligchaain magtiging zal vragen tot het aangaan van eene nieuwe nationale leening, thans ten bedrage van 700 mill. Naar men verneemt wilde regering vooreerst zich niet verzetten tegen het verbod van den onderkoning van Egypte om met de Suez-werkzaamheden voort te gaan. Graaf Paul Schuwaloff, adjudant van keizer Alexander van Ruslaud, begeeft zich met een eigenhandigen blief van zijnen vorst aan keizer Napoleon 111, naar het fransche hoofd kwartier in Italië. AanLapatrie wordt uit Brescia geschreven dat de be roemde luchtreizigers, de gebroeders Godard, le Castenodolo waren aangekomen, gevolgd door twee of drie voertuigen der ar tillerie, waarop hun toestel was geladen, en hunne eerste proeve van verkenning van het krijgstooneel hebben afgelegd. Na het land van een toren af te hebben onderzocht, eene zorgvuldige studie van de kaart gemaakt en van den generaal Eanti verlof verkregen te hebben om hunne proeven te nemen op eeue weide, ongeveer 10 minuten van de groote vlakte van Montechiaro gelegen, is de heer Eugène Godard met zijn gehee- len toestel naar die plaats vertrokken. Geholpen door fransche sappeurs en door de bersaglieri's, welke door den sardinischen kommandant te zijner beschikking gesteld waren, had hij na verloop van een half uur zijne palen in den grond geplaatst, zijne masten opgerigt, zijne ballon gevuld en steeg hij in de lucht ter hoogte van 8 a 900 ned. ellen. Men zegt dat hij niets heeft ontdekt en dat er dus volgens alle waarschijnlijkheid drie mijlen in den omtrek geene andere Oostenrijkers te vinden wa ren, dan die zich in boschjes of holle wegen verscholen konden houden. Te Brest is er sprake van de vorming van een eskader voor de dienst op den Oceaan. Het zal, verzekert men, uil zes linieschepen en drie of vier fregatten zamengesteld worden en onder hel bevel van den schout bij nacht Eourichou staan. Xtalie. Eene nadere depeche, zondag door den keizer der Eransclien uil Cavriana in den voormiddag afgezonden, meldt dat de Oos tenrijkers weder een aanval op de verbondene legers beproefd hebben aan de regterzijde der Miucio, doch dat zij genoodzaakt zijn over die rivier terug te trekken. Zij hebben een in de nabij heid van Goito aangelegden brug, na hunnen overtogt in brand gestoken. Omtrent den veldslag bij Solferirio zijn thans de volgende bijzonderheden bekend. Nadat de Oostenrijkers in den nacht van 23en den vroegen niorgeu van 24 dezer de eerste voordeelen behaald hadden, tegen een vleugel van hel fransche leger en tegen het sardinische, is de fortuin hen minder gunstig geworden en hebben zij hunne positien verdedigd tot vijf ure des avonds. Vau dien tijd af schijnen zij echter begonnen te zijn om terug tc trekken. Hunne strijdliuieschijnl over eene te groote uitgestrektheid gesteld te zijn, en daarbij hebben zij waarschijnlijk te weinig gezorgd voor de soliditeit en kracht vau hun centrum. Daardoor is dan ook de slag voor hen verloren, want aan de beide vleugels is tot op het laatste oogenblik het voordeel aan hunne zijde gebleven maar toen het centrum geen weerstand kon blijven bieden, moest er order gegeven worden om terug le trekken, hetgeen in de beste orde is geschied. De officieele hulletius geven nog geen berigt omtrent de van beide zijden ondervondene verliezenmaar de woede en de lange duur van den strijd bewijzen genoegzaam dat zij ontzet tend moeten zijn. Men schat ze voor het fransche leger op 8 a 10,000 dooden en gewonden, zonder die van het sardinische leger mede te rekenen. Wanneer het verlies der Oostenrijkers in evenredigheid is, kan men zonder overdrijving aannemen dat het gezamenl'yk verlies aan dooden en gewonden 30,000 man zal 'oeloopen. Het is waarschijnlijk dat het leger der geallieerden, als het nu eens waagde de Mincio over te trekken, welke slechts op eenige punten daarvoor geschikt is, aan den regter oever een leger zou vinden, gereed om het den overtogt te beletten, en waardoor het welligt het zedelijk overwigt van den slag bij Sol- ferino geheel zou verliezen. Men schrijft den geallieerden iutusschen de bedoeling toe om hunne operatien voort te zetten en Peschiera of Mantua te be legeren. Alleen na de bemagtiging van een of twee plaatsen aldaar, zou men, met behulp van liet legerkorps van prins Na poleon, hetwelk zich alsdan juist bij de vereenigde legers moet voegen,den gcduchten vierhoek van vestingen kunnen binnen trekken. Men wil dat de Oostenrijkers door hunnen keizer in persoon zijn aangevoerd. Het schijnt zich te bevestigen dal de geallieerden een 30tal stukken geschut hebben vermeesterd beuevens drie vaandels, terwijl zij volgens hunne opgave 6 a 7000gevangenen maakten en den vijand belangrijke verliezen toebragten. De thans tot maarschalk verheven veldheer Niel moet met zijn legerkorps groolen moed aan den dag gelegd hebben. Gene raal Auger heeft in het gevecht een arm verloren. Het sardinische leger, dat tegen een overuiagt gestreden heeft, moet ook bewijzen van groote dapperheid gegeven hebben. Keizer Napoleon heeft van zijn hoofdkwartier te Cavriana een dagorder tot zijne soldaten gerigt, van den volgenden inhoud: h De vijand dacht ons van de rivier de Chiesa te kunnen verja gen, doch hij is zelf over de Miucio terug moeten trekken. Gij hebt de eer van Frankrijk waardig verdedigd. De veldslag van Solferino overtreft verre de herinneringen van Lonato en Castiglione. Gedurende twaalf uren hebt gij wederstand gebo den aan de pogingen van 150,000 man. Uw moed kon gestuit worden, noch door de talrijke artillerie van den vijand, noch door de belangrijke positie welke hij bezette op eene linie van drie uren. Het vaderland is u dankbaar voor uwen moed en uwe volharding; het betreurt het verlies der dapperen, die in den strijd zijn gevallen. Wij hebben drie vaandels en 30 kauon- neu bemagtigd en 6000 gevangenen gemaakt. Hel sardinische leger heeft met gelijke dapperheid tegen eeneovermagt gestre den. Het is waardig aan uwe zijde te gaan. Het vergotene bloed zal niet vruchteloos zijn voor deu roem, de grootheid en het. geluk der volkeren." De bladen vau Genua van deu 25 dezer berigteu dat Cese- na door de pauselijke troepen ontruimd is en zich voor de natio nale zaak verklaard heeft. Dit zou ook te Sinigaglia liet geval zijn- Honderd piemontesche officieren cn ouderofficieren zijn ver trokken om in de Romagna twee regementen infanterie en een regement kavallcrie te gaan organiseren. Een circulaire van deu graaf Cavour aan de buitengewone commissarissen in de vrijgemaakte gewesten, verklaart dat van de thans door Piemont bezette italiaansche provinciën sommige eenvoudig door zijne wapenen en invloed beschermd, andere feitelijk aan de sardinische staten vastgehecht worden. Het hongaarsche legioen, hetwelk gevormd wordt, neemt dagelijks iu getalsterkte toe. De buitensporigheden, waaraan zich de troepen van den paus, bekend ouder den naam van Zwitsers, te Perugia hebben overgegevenhebben door het geheele laud eene levendige ver - onlwaardiging verwekt, welke zich overal lucht geeft tegen alle mogelijke Zwitsers. Volgens eene officieele depeche uit Livor- no aan den zwitscrschen bondsraad gerigt, 3taan ook dc in Tos- kane gevestigde Zwitsers bloöt aan bedreigingen eti beleedigin- gen. De consul-generaal van de zwitsersche republiek iu die haven heeft geprotesteerd legen dc beschuldigingen, waarvan zijne lanclgenooten het voorwerp zijn. Daarbij heeft hij herinnerd dat, de nieuwe bondsccnstitutie nadrukkelijk overeenkomsten heeft verboden, volgeus welke de republiek eertijds hare regementen in dienst van vreemde vor sten stelde, en dat te Rome geen regement eigenlijke Zwitsers bestaat, maar wel korpseu welke men met dien naam bestem pelt, en die groolendeels bestaan uit roomschcn uit de staten van zuidelijk Duitschland. L'univers, het bekende katholieke dagblad, heeft van zijnen correspondent te Rome nadere opgaven omtrent de voorvallen in de Romagna en den Kerkdijken staat ontvangeu. Naar luid daarvan stonden te Ravenna de troepen gereed om het oproer met geweld te bedwingen, maar zijn zij op verlangen van den kardinaal aartsbisschop, die bloedvergieting wenschle voor te komen, naar Eerrara afgetrokken. Op den aftogt derwaarts had den zij eene ontmoeting met de revolutionairen van Cervia. Te Bologna weigerden de karabiniers of pauselijke policiesolaaten de bevelen van de hoofden der beweging te gehoorzamen en werden zij deswege afgedankt. Te Faenza zijn de revolutionai ren, naar de aangehaalde berigfen, geslagen door de boeren van de omstreek, die te wapen geloopen waren onder den kreet van: leve de paus! Een ander kerkelijk gezind dagblad, L'ami de la religion, zegt dat volgens de jongste berigten de gebeele Ilomagna, de Legalien, Umbrie tot aan Eoligno en zelfs Viterbo in de magt der revolutie waren, en dat alle pauselijke troepen derwaarts waren gezonden om de orde te herstellen, zoo dat er te Rome geen enkel romeinsch soldaat meer was en zelfs de dienst aan het pauselijke paleis door fransche soldalen verrigt werd. Iu de legalien doet zich behalve dc voortdurende onrust, een nieuw geschilpunt op, hetwelk aanleiding kan geven tot belang rijke moeijelijkheden. De jongelieden die dienst genomen heb ben tegen Oostenrijk, verlangen namelijk thans terug temogen keeren om hunne betrekkingen cn haardsteden te verdedigen. irctijbimjm. gez. Loffstad, Noorwegen; den 28 dezer Ann Jeiciit, gez. Clark, Londen. CjaitLiflsbOTQtm. (üraaDmarkten. Amsterdam 29 junij. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 36J. Lijnolie op zes weken f 33 Koolzaad 60} p. vl. Polen. Spanje. B*rIJzen van elTecten. Amsterdam 29 junij 1859- Nederland. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dito dito dito Aand. Handelmaatschappij Obl. Maatschappij van weldadigheid Rusland. Oblig. 1798/1816 Certific. Hope co dito dito 1855, 6de serie dito Aand. spoorweg (afgefourneerd) dito dito (onafgefourneerd) Schatkistobligalieu Obligatien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek dito amsterdamsche dito nationale dito 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe dito dito dito dito Beurs van Londen, 28 juny. ten 12 ure. Consols 92 Beurs van Weenen, 27 junij. (slotprijzen) Metalliek. 5 pet. 61.50. Beurs van Parijs, 28 junij. (slotprijzen.) 4}pct. compt. 3 pet. 62,20. Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela. Illinois. Mexico. 2} pet. 62 3 n 4 945 4} a 1221 4 5 n 102 4 H 801 5 974 6 216 4 751 1* 294 3 394 5 n 40 4 5 u 60 'i 5 D 44# 2* 652 2} 3 n 41* 3 H 4H 15} H 7 u 76 3 y 161 Grijzen van coupons en losbare obligatien. Amsterdam 27 junij. Metalliek f 19,75; NapelschefDiverse eugelsehe ic f 11,50 Engelsche Russen f 11,50; Eransche f 55. Belgische f 55,87-2-; Pruissische f34,874; Spaansche piasters f 2,37} Spaansche coupons per fr. f 54,S7}Hamb. Russen f34,Russische in zilveren roebels f 32,12^Poolsche in tl f 26.25 Nationale metalliek f24,75; Dollars f IRiÖLiL'lrn uan vmmfr. STOb^BOOTnEKKSTËK. Tnsiichen Middelburg en ilotterdac» Uren van vertrek in jülij. Van Middelburg Donderdag 30 's morg. 11 ure. Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Donderdag Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dinsrsdag 11,30 's midd. 12 12,30 6 6 6 6 6 7,30 8,30 9,30 Van Rotterdam Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag Vrijdag Zaturdag Zondag Maandag Dingsdag Woensdag 13 1 's morg. 8,30 2 9,30 3 n 10,15 4 10,15 5 10,15 6 11.30 8 11,30 9 u 11,30 10 's midd. 12 ure. 11 namidd. 1,30 12 's morg. 6 Van Vlissingen ep Stotterdnra. Vastgestelde uren van vertrek. Van Vlissingeu des Maandags, Woensdags en Vrijdags, des morgens om 8 ure. Van Rotterdam des Dingsdags, Donderdags en Zaturdags des morgens om 10 ure. In verbinding met de diligences van Zijpe naar Zierikzee, van Wolfaartsdijk naar Goes en met het Veer van Sloe naar Middelburg, en zoo veel mogelijk met de beide spoorwegen. Aöncrtmticn. Ter reede van Vlissingeu aangekomen voor Belgie bestemd den 27 junij Venusgez. Dunn, Havana; Marie Margaretha Heden door Gods goedheid bevallen van eene welgeschapene Dochter, A. BALJÊ, geboren DE VOS. Middelburg, 27 Junij 1859.

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3