die zich thans met groot verlof in hunne haardsteden bevinden, zijn in werkelijke dienst opgeroepen. Zij zullen zich den 9 julij in de hoofdplaatsen der provinciën moeten bevinden, ten einde ouder behoorlijk geleide, naar hunne korpsen te marcheren. Men verneemt, dat Z. M. heeft bepaald, dat dekadetten aan de militaire akademie te Breda, van het tweede studiejaar, die geen gebruik mogen maken van de vacantie, ter voorlzetting van hunne practische kennis, in dat tijdvak (van 16 julij tot 30 augustus) zullen kamperen in het nabij Breda gelegene kamp, thans door de kadelten van het 3de en 1de studiejaar be trokken. Aflooji verkoopingen en aan(9esteiUu<;en. Onder nadere goedkeuring is gisteren te Vlissingen herbe steed het bouwen eener nieuwe kerk, ten behoeve der neder- duitsche hervormde gemeente aldaar. De minste inschrijver was de heer C. de Wolf, mr. timmerman aldaar, voor de som van f 56,000. Thennoiiueterstaiid. 27 junij. 's avonds 11 ure. 6S gr. 28 i' 's morgens 7 67 's middags 1 n 81 's middags 3 86 's avonds 11 66 u 29 u 's morgens 7 62 u 's middags 1 h 62 u (Kemeeiiteraail van Vlissingen. Zitting van 28 junij. Voorzitter de heer Calletifels. Afwezig de heer Borghstyn- De notulen der vorige zitting worden na gedane voorlezing goedgekeurd, en daarop bij monde van den heer Schultz rapport uitgebragt, namens de commissie, in der tijd belast met het on derzoek der plannen omtrent de daarstelling eener nieuwe school voor on- en minvermogenden. Deu 30 julij 1853 werd reeds verslag uitgebragt op die ontwerpen van den afgetreden gemcentebouwmcester, en alstocn is besloten om den inmiddels beuoemden gemeentebouwmeester andermaal een plan te doen opmaken. Dc commissie heeft van hem echter alleen een plan ontvangen tot verbouwing van het gebouw in het Groenewoud hetwelk kostbaarder was en meer bezwaren opleverde dan dat tot ver betering van het gebouw in de Walstraat. Intusschen heeft de commissie hem andermaal uitgenoodigd het plan eenigzins te wijzigen, zoo dat men thans een doeltreffend geacht voorstel heeft .waarbij clc inrigting der commissie beter voorkomt dc schoollokalen bij een zijn, voor 500 leerlingen en waarvan de kosten zijn geraamd op f 19, a 1' 20,000, doch als wanneer tevens een andere bergplaats voor militaire kleedingstukkcn en voor He,brandspuit gemaakt moet worden, waarvan de kosten op 1 3 a f 400 worden geraamd, waarbij nog moet gevoegd worden winstderving der huur van een pakhuis a f 35. Ook van de hnlpkazerne in de Walstraat heeft men het ont werp doen wijzigeu, terwijl eindelijk nog een derde denkbeeld is opgeworpen om bij den gcheelen opbouw van een nieuw ge bouw, daartoe aan tc wijzen dc groote markt, als de meest ge schikte openc plaats. De commissie laat dc zaak overigens aan dc beslissing van den raad over, zonder bepaald preadvies, doch geelt in beden king oasu quo ook vooraf het advies in te winnen van de plaat selijke schoolcommissie. De voorzitter zegt dat hij zou voorstellen om deze stukken ter griffie te deponeren, Ier inzage van de leden, doch eensdeels is het onderwerp reeds zoo vaak in deze vergadering besproken, en anderdeels is er urgentie voor burgemeester en wethouders om bij de op handen zijnde tijdelijke vermeerdering van garni zoen een gebouw tot bulpkazerne tc kunnen aanwijzen zoo Hat burgemeester en wethouders althans gaarne dc plaats zou den zien aangewezen waar ecric school zal ingcrigt worden, >pdat men de overige gebouwen tot andere doeleinden kunne benuttigen. De lieer Uyttcnhoovcn is bet grootendecls met den voorzitter eens, doch gelooft, dat dit doel beter zal bereikt worden wanneer 'ie vergadering kon goedvinden thans tc verklaren dat zij bijv. het gebouw tot bulpkazerne gebezigd in de Walstraat niet tot school wenscht interigten. Dan blijft overigens de beslissing waar de school zal gesticht worden, in haar geheel. Hierop grijpen uitvoerige discussien plaats, waarbij de heer vai\ Uye Pietcrse het beter acht dan tevens dadelijk dc plaats aan te wijzen, waar het schoolgebouw zal daargesteld worden. Dir denkbeeld vindt geene genoegzame ondersteuning, waarna ten slotte het voorstel van den heer Uyttcnliooven eenstemmig wordt aangenomen en alzoo bepaald dat de bedoelde hulpka zerne in dc Walstraat buiten aanmerking zal blijven. De stukken zullen alsnu voor de leden ter inzage gelegd worden. Namens de commissie voor de verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, brengt de heer Winkelman verslag uit op een verzoek van den huurkoetsier C. Hendriksc tot het bvngcn van wijziging in het policiereglemenf voor zoo veel be treft clc uren van vervoer van mestspccien. Conform het advies d r commissie, wordt met algemccne stemmen besloten bet ver2b k te wijzen van de hand, daar totde inwilliging geene termen blijKen te bestaan. Wordt gelezen ecne voordrngt van de plaatselijke school commissie van een drietal sollicitanten, voor de betrekking van hulponderwijzer op de school voor on- en minvermogenden alhier. Dit drietal opgemaakt in overleg met den hoofdonder wijzer in den districts schoolopziener, beslaat uit de heeren J. J. Antheunisscn alhier, J. Schcrer tc Frederiksoord, en J. M. van Noppen alhier. Op verzoek van den heer Winkelman om het spoed ver- eischende dadelijk tot eeue benoeming overgegaan zijnde, is de heer J. J. Antheunisscn met algemeene stemmen verkozen. Worden overgelegd zeven verzoekschriften van de heeren Lobry, J. B. de Kruyff, J. G. de Zeeuw, J. A. de Wolff", J. C. Dommisse, J. B. A. Mabillot, enP.F.Wels, om in aanmerking te komen bij eene benoeming tot gemeente ontvange r. Dezcstuk- ken met eene aanbeveling van twee personen door burgemeester en wethouders (bestaande uit de heeren J. B. A. Mabilot en J. C. Dommisse) worden ter griffie nedergelegd, om in de volgende zitting tot eene benoeming over te gaan. Gelezen zijnde een adres van de heeren wed. A. Sterkman en Zoon, fabriekanten te 's Hage, waarbij zij terugkomen op hun vroeger afgewezen verzoek om kwijtschelding van de boete wegens te late oplevering van de beursbrug, met eene nota van toelichtingen waarin zij trachten tebetoogen dat het oponthoud is veroorzaakt buiten hunne schuld, berigt de voorzitter dat burgemeester en wethouders van dit laatste nog geenszins over tuigd zijn en alzoo geen vrijheid hebben gevonden om tot die kwijtschelding bij den raad gunstig te adviseren. Op voorstel van den heer Uyttenhooven wordt eenstemmig besloten aan de adressanten kennis te geven dat, uit hoofde ten deze geene force majeure bewezen is, hun verzoek wordt gewe zen van de hand, blijvende zij echter onverlet om zich alsnog vóór den 1 augustus dezes jaars nader tot den raad te wenden, met verzoek om gchcelc of gedeeltelijke remissie der beloopcnc boete, onder overlegging van de noodigo bewijzen tot staving van het werkelijk bestaan van omstandigheden, onafhankelijk van den wil der aannemers. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededeeling des voorzitters a. dat bij arrest van het provinciaal geregtshof in Zeeland is bevestigd een vroeger vonnis der regtbank tc Mid delburg, en alzoo wegens verjaring de vordering afgewezen tegen de gemeente ingesteld door den heer Waterschoot van de Gracht; 6. van de overstorting van f335, zijnde het aandeel der gemeente in het batig saldo der rekening van den ontvanger van den straatweg van Vlissingen naar Koudekerke in de gemeente kas, met overlegging van de rekening van dat jaar en een af schrift van de begrooting voor 1859; c. idem van f 155,25 zijnde het aandeel der gemeente in het batig saldo der rekening van den ontvanger over den Vlissingen-Middelburgschen rijweg over 1858/ cl. van de goedkeuring door gedeputeerde staten der rekening van de dienstdoende schutterij over 1858. Wordt gelezen eene missive van het bestuur over het arm gast-en weeshuis, houdende kennisgeving dat de tegenwoordige naaimatres met 1 augustus e. k. eervol ontslag heeft verzocht en bekomen dat het bestuur eene oproeping van sollicitanten voor die betrekking wenscht te doen, doch voorstelt om de tegen woordige bezoldiging van f 60 tc verhoogen op f 80, daar men anders geene geschikte sollicitanten zal krijgen. Dc heer Uyttenhooven wenscht verder te gaan hij vindt die betrekking zoo gebonden en belangrijk voor opleiding en toezigt der kinderen, dat hij de jaarwedde op f 100 wenscht te stellen. De heer Metsdagh, als voorzitter van opgemeld bestuur, ver klaart zich daar niet tegen, doch de som van f 80 meende men, ook in verband met de bezoldiging van eenige andere suppoos ten, voldoende. Na eenige discussie wordt het voorstel van den heer Uytten hooven verworpen met 8 tegen 4 stemmen (van de heeren J. F. Smith, Tfcuysch, Winkelman en den voorsteller) en daarop dat van het bestuur, om de jaarwedde op f 80 te bepalen, aangeno men met 11 stemmen tegen 1 (van den heer J. P. Smith.) De volgende rekeningen, welke reeds bij dc leden hebben ge circuleerd en tot gccne bedenkingen geleid, alsvan het arm gast- en weeshuis, groot in ontvang f 4S452,66£ uilgaaf f 47 55^,60, goed slot f 902,06£, en van de begraafplaats, bedra gende een ontvang van f 565,15 hetwelk is overgesiort in de ge meentekas, worden goedgekeurd en vastgesteld. Tot leden van het stembureau bij dc aanstaande verkiezing van gemeenteraadsleden worden benoemd de heeren Btiyscii en Winkelman, en tot plaatsvervangers de heeren J. A. Schmidt, J. P. Smith, Wels en Schultz. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de openbare zitting hierop gesloten. Öuitrnlanöscijf tijöintjm. lingelaud. The daily news houdt even als de fransche bladen staan de, dat Kossuth niet de minste ondersteuning bij keizer Napo leon heeft gevonden tot het in opstand brengen van Hongarije. Zoo lang de oorlog door den keizer tot Italië beperkt kan worden, zal hij zich, volgens genoemd blad, strikt onthouden van alles wat strekken kan om Hongarije te revolutionneren. Indien daarentegen de oorlog algemeen mogt worden, dan zou den Kossuth en Klapka bestemd zijn om eene belangrijke rol te spelen en de vaan van den opstand in Hongarije te ontrollen. JI. vrijdag werd in het glazen paleis te Sydenham de laatste dag van het Handel-feest gevierd. Er waren 26,827 bezoekers tegenwoordig, waaronder dc prins-gemaal met eenige andere leden der koninklijke familie. Men rekent dat de ontvangsten, gedurende de drie dagen van het feest, circa 30,000 p. st. heb ben bedragen, waaronder 10,000 p. st. zuivere winst voorde maatschappij van genoemd paleis. Rusland. Een lievige brand is op deu eersten pinksterdag te St. Peters burg uitgebarsten. Bijna 300 huizen zijn eene prooi der vlam men geworden. De brand ontstond ten twaalf ure; het geheele station vau den spoorweg naar Moscou is vernield. Hetmeeren- deel der huizen was verzekerd. De brand op verschillende punten begonnen zijnde, kan men dien waarschijnlijk aan kwaadwilligheid toeschrijvenhij duurde lot in den nacht voort ondanks al de pogingen, welke men aanwendde om het vuur le blusschen. Den tweeden piuksterdag zijn er weder branden in verschillende wijken van de stad uitgebarsten. Gelukkig heeft men het vuur bij tijds kunnen blusschen. EïuitüChlaud. Weenen 27 junij. DeOeslerreichisclie Correspondenz deelt mede dat de keizer, ten gevolge van belangrijke regeringszaken weldra in deze hoofdstad zal terug komen en het opperbevel dea legers voor de volgende veldslagen zal worden toevertrouwd aan den generaal von Hess. Men wil welen dat de prins von Hohenzollern-Sigmarin- gen, aan het hoofd van het 7de legerkorps geplaatst wordende, het voorzitterschap in het oostenrijksche ministerie zal worden gevoerd door den minister von Auerswald. Frankfort 26junij. De heer von Usedom, pruissisch bondsge- zanl.is uit Berlijn alhier teruggekeerd. In eene gisteren gehou- dene zittingder bondsvergadering heeft hij, naar men verneemt, mededeelingen gedaan. Pruissen heeft beloofd dat het voor de belangen van Duitschland zal waken, en verwacht dat de ove rige bondsstaten zijn initiatief met vertrouwen zullen beant woorden. De gezant heeft tevens gezegd dat betrekkelijk het doel van Pruissens staatkunde aan de bondsregeringen mede deelingen zullen gedaan worden. Dell. donderdag te Weimar overledenegrootherlogin- weduwe van Saksen-Weimar, Maria Paulowna, derde dochter van keizer Paul I van Rusland, wordt zeer betreurd. In weer wil van haren vrij hoog geklommen leeftijd (zij was den 16 februarij 1786 geboren) genoot zij tot kort voor haar afsterven eene goede gezondheid, bleef haar geest helder, hare belangstel ling in kunst en wetenschap en in alles wat anderer heil bevor der eii kon onvcrüaauwd. Veel zal aan haar gemist worden, want nare rijke middelen stelden haar in slaat op uitgebreide schaal wel tc doen en anderen te ondersteunnen. Met hare gansche ziel was zij aan haar vaderland en hare familie gehecht, maar haar langdurig verblijf in Duitschland en hare verwant schap met verschillende vorstenhuizen maakten haar ook de duitsche belangen dierbaar. Naardien zij veel belang in poli tieke zaken stelde trof de tegenwoordigen toestand der europe- sche slaatkunde baar op pijnlijke wijze. Op de binnenlandsche aangelegenheden moet zij meermalen een heilzameu invloed heb ben uitgeoefend. In deze vorstin is tevens eene der laatste ge tuigen en handelende personen uil liet groote klassieke tijdvak van Weimar en Duitschland vau het aardsch tooneel verdwe nen. Met Göihe en Schiller voerde zij briefwisseling en beide hebben tooneelwerk cn gedichten aan haar toegewijd. De groot- hortogin laat drie kinderen na, te weten den legerenden groot hertog, de prinses van Pruissen en prins Karei van Pruissen. laixembiirg'. Sedert donderdag bevindt zich prins Hendrik in de hoofd stad van het groothertogdom. De staten zyn jI. dingsdag tot eene buitengewone zitting bijeengeroepen. De heer W. Augustin, administrateur-generaal (minister) van justitie, fiiiaucicii en openbare werken, is eervol ontslagen, en zijne werkzaamheden zijn voorloopig lusschen zijne twee ambtgc- nooten, de heeren Simons en UIveling, verdeeld. Aan den heer Augustin is de betrekking opgedragen van regeringscommis saris voor de spoorweg-aangelegenheden. SScSgie. De gemeenteraad van Brussel heeft in zijne zilting van den 25 dezer beraadslaagd over het voorstel der regering om gezamenlijk met het rijk, te Brussel een gedeukteeken lereere der graven Egmont en lloorne op te riglen. De burgemeester verklaarde zich daartegen, dewijl door de nasporingen der ge schiedkundigen van den laatst en lijd gebleken was, dat die mannen ten onregte als martelaren voor de zaak van's lands vrijheid waren voorgesteld. Hiertegen werd aangevoerd dat zij als zoodanig, al ware het ook zonder genoegzamen grond, dan toch algemeen beschouwd werden, en dat de vereering hunner nagedachtenis niet zoo zeer hunne personen betrof als wel de beginselen welke de overlevering in hen verpersoonlijkt had. Met dit laatste gevoelen heeft de vergadering zich vereenigd, en het voorstel des gouvernemenls is met 23 tegen 2 stemmen aangenomen. Fraultrijii. Het berigt, dat 40,000 Eranschen in Algerie scheep zullen gaan, om Venelie van de zeezijde aan te tasten, wordt thans door La patrie, die het berigt. eerst gemeld had, in ciien zin te gen gesproken, dat manschappen van daar naar Italië gezonden worden, met het doel om de verliezen te dekken, die het fransche leger ondergaan heeft. Hol aantal dier verslerkingstroepen uit Algerie bedraagt overigens geen 40,000 man. Te Parijs is het gerucht verspreid dat de waarnemende fransche gezant te Dresden, door graaf Walewsky zou zijn terug

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 2