MIDDELBURGSCHE Donderdag 1850. COURANT. 23 Junij. N°- 75. Deze courant verschijnt des dingsdags, donderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regelvan huwelijks, geboorte of doodbekendraa* kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van woensdag avond 8 ure. Tlitnlionötgirnjen TAS HETRIJKSBESTIJÜR.PB0 VISCIALE ES GEMEElïïEBESTCBEI Publicatie. De burgemeester en wethouders van Vlissingen, Maken bekend, dat de Kermis of Jaarmarkt binnen die gemeente, dit jaar zal aanvangen op maandag den 18 julij aan staande en eindigen op zaturdag avond daaraanvolgende; (1) zullende er geene bedelaars, horoscooptrekkers, loterijspelers, houders van draaiborden of kwakzalvers op gezegde kermis worden toegelaten, of zulke personen die, voor zoo ver gevor derd, van geen patent voorzien zijn. Wordende de kooplieden enz. uitgenoodigd, om zich tijdig en wel uiterlijk vier dagen vóór den aanvang, in persoon of met vrachtvrije brieven cu met opgave der hoegrootheid hunner tentep of kramen, in nederlandsche maat, by de marktmeesters aan te melden. En opdat niemand hiervan onkundig zij, zal deze worden afgekondigd en aangeplakt ter plaatse waar zulks gebruikelijk is. Vlissingen den 7 junij 1859. Dc burgemeester en wethouders voornoemd, J. W. CALLENEELS. De secretaris, MABILOT. (1) In de Middelburgsche courant van den 9 junij 1859, is deze datum abusievelijk gesteld op den 11 julij aanstaande. öimtmUmöscl)r tijöingrn. MiddeEbure SS junij. Inde gewone zomervergadering der provinciale staten van dit gewest, welke op dingsdagden 5 julij zal geopend worden, zullen de volgende zaken behandeld worden 1. Het verslag van gedeputeerde staten omtrent den toestand der provincie over 1858. 2. De koninklijke besluiten van: den 29 uovember 1858 no. 59, houdende goedkeuring der besluiten van de provinciale staten van den 5 te voren, no. 8 en 10, tot af- en overschrijving eener som van f 2087 op de begrooting van enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven van 1858, en tot den openbaren verkoop van straatkeijen; den 10 maart 1859 no. 47, houdende magtiging op gedeputeerde staten tot uitbetaling van drie honderd gulden (f 300) uit den post van onvoorziene uitgaven, hoofdstuk IX art. 1 der provinciale huishoudelijke begrooting van 1859, tot uitkeering ecner gratificatie voor eens aan dc weduwe van J. Kooderings Clemens, in leven adjunct commies der 1ste klasse ter provinciale griffie van Zeeland. 3. Overzigt van de opmerkingen en beschouwingen, waartoe het ontwerp-polderreglenient bij de besturen en ingelanden der polders aanleiding gegeven heeft, met de stukken waaruit dat overzigt is opgemaakt. 4. Een voorstel van gedeputeerde staten, tot wijziging van de begrooting der provinciale inkomsten en uitgaven voor 1858. 5. Een voorstel van gedeputeerde stalen, tot onderhandsche verpachting van het overzetveer aan het Sloe voor den tijd van twee jaren. 6. Een voorstel van gedeputeerde stalen, om aan den gewe zen steigerschuitschipper J. Adriaansen op nieuw eeue gratifi catie te verleeneu. 7- Een voorstel van gedeputeerde staten, tot verkoop van een stuk gronds nevens den straat weg van Zierikzee naar Zijpe. 8. Een voorstel van gedeputeerde staten, tot het nader ver- leenen van een renteloos voorschot aan het dijksbestuur van den Hoofdplaatpolder. 9. Een voorstel van gedeputeerde staten, betreffende de hef fing van opcenten voor de calamiteuse polders iulSGO, 10. Een voorstel van gedeputeerde staten, omtrent het adres van den ingenieur Lebret. 11. Een voorstel van gedeputeerde staten, tot verhooging van den post op de provinciale begrooting van 1859, voor het provinciaal archief, in verband met de daarstelling eener pro vinciale bibliotheek. 12. De verantwoording van gedeputeerde staten, wegens de enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven, over 1857. 13. De begrooting der kosten van het provinciaal bestuur voor zoo veel het rijksbestuur is, voor 1860. 14. De begrooting der enkel provinciale en huishoudelijke inkomsten en uitgaven, voor 1860, met een voorstel van gede puteerde staten, betreffende de te heffen opcenten, op de grond en personele belastingen, ten behoeve der provincie. 15. Een adres van Ja. Ma. Ceelen, wed. van Hertum, om weder met eene gratificatie te worden begunstigd. 16. Een door jhr. mr. C. de Jonge aan de provinciale stalen gezonden afdruk van zijn werk //Dezamenstelling en inrigting der gemeentebesturen, volgens de wet van 29 junij 1S51 (Staatsblad no. 85)." 17. Benoeming van een lid van de eerste kamer der staten- Dingsdag nacht is er te Heinkenszand brand ontstaan ia de herberg, bewoond door J. Loenhont. Weinig tijds na het uit barsten van den brand lag het gebouwtje reeds ineen gestort» zonder dat men verdere ongelukken te betreuren heeft. De oorzaak is onbekend, en gebouw en inboedel zijn verzekerd.' Opmerkelijk is het groot aaufal branden, in de drie laatste jaren te Heinkenszand voorgevallen. 18. Benoeming van drie Jeden in het collegie van gedepu teerde staten, ten gevolge der gewone aftreding in dit jaar. 19. Benoeming van een buitengewoon lid in het collegie van gedeputeerde staten, volgens art. 89 der provinciale wet. De gemeenteraad alhier zal vrijdag aanstaande, des namid dags ten half twee ure, eene openbare zitting houden waarin de volgende onderwerpen zullen behandeld worden: missive van jhr. mr. Suouclc Hurgronje, lidmaatschap plaatselijke schoolcommissie; voorstel van burgemeester eu wethouders, vacature conrectorschap gymuasium; staat van oninbare pos ten hoofdelijken omslag 1857. Bij arrest van den hoogen raad der Nederlanden is heden verworpen het beroep iu cassatie van C. A. Gunkel, Ier zake van vergiftiging, door het provinciaal geregtshof in Zuidhol land veroordeeld tot de straffe des doods. Wij vernemen dat de door het bestuur der confrérie van St_ Sebastiaan op nieuw aangewende pogingen, om aldaar een concert te doen uitvoeren door het muziekkorps der grenadiers, andermaal, hoe voordeelig ook de voorwaarden waren, zonder gunstig gevolg zijn gebleven, en zulks vermits dit korps,volgens schrijven van zijnen kapelmeester, in de tegenwoordige om standigheden zich niet ver van de residentie mag verwijderen. Intusschen doet het ons genoegen hierbij te kunnen vermel den, dat men toch binnen kort in de gelegenheid zal zijn een uitmuntend concert bij te wonen, daar het hier reeds van vroe ger zoo gunstig bekende harmonie gezelschap Cmcilia, uit Rot terdam, voornemens is om zich in net begin der volgende maand, in het schuttershof De edele handboog te doen hooien. Wij houden ons overtuigd, dat dit zoo verdienstelijke orchest, uit ongeveer veertig der bekwaamste musici van Rotterdam bestaande, wel geene aanbeveling zal behoeven,zekerlijk niet bij hen die op de vroeger door dat gezelschap alhier gegevene concerteu, getuige zijn geweest van de heerlijke uitvoering der muziekstukken. Maar hoewel dit gezelschap geheel belange loos andermaal het middelburgsche publiek op zijne talenten wil vergasten, zoo zijn er toch aan de overkomst aanzienlijke onkosten verbondeneu om deze te bestrijden, heeft het bestuur van het muziekgezelschap Uit kunstliefde, op daartoe aan haar gerigt verzoek, eeue lijst ter inleekeningaan de inwoners dezer gemeente aangeboden. Het is te hopen dat het bedrag der in schrijvingen van dien aard zal zijn dat het voornemen van genoemd harmoniegezelschap zal kunnen verwezenlijkt worden. De ópper-ceremoniemeester heeft bekendgemaakt, dat het hof den rouw zal aannemen, wegens het overlijden van Z. M. den koning van Napels, voor den tijd van veertien dagen, te weten, acht dagen middelbaren en acht dagen ligten rouw, met ingang van 19 junij. De gemeenteraad van Amersfoort heeft met algemeene stem men besloten, aan het bestuur vau het landhuishoudkundig congres, dat thans te Winschoten zal bijeenkomen, het ver zoek te rigten, om het volgende congres in 1860 te Amersfoort te houden. De berigten, omtrent het ontstaan en de vordering der be kende ziekte in het aardappelgewas in het Westland, schijnen overdreven te zijn geweest. Wel moet die ziekte zijn waarge nomen, doch tot dusver niet als van groote beteekenis. De staat der veldgewassen iu de provincie Overijssel is, lui- dens de berigten vandaar, zeer gunstig en geeft alle hoop op eenen goeden oogst. Wat den hooibouw betreft, is de opbrengst bijzonder voordeelig, hetgeen op de prijzen van het gras van groolen invloed is. tSenoeiningen e» heslulten. Benoemd, bij besluit van 18 dezer, tot adjunct-commies bij het departement van financiën, de heer mr. C. M. van Hees. Overgeplaatst, bij besluit van 18 dezer, de kapitein P. T. L» G. Plaat, van het 5de regement infanterie, in zijnen rang, bij het regement grenadiers en jagers. Benoemd, bij besluit van dien datum, tot ridmeester, de lsle luitenant, jhr. J. W. A. van Tets, van het 4de regement dragon ders, en tevens genoemden ridmeester, op zijn verzoek, een eer vol ontslag uit de militaire dienst verleend. Pensioen verleend, bij besluit vau de zelfde dagteekening, aan den gewezen eersten klerk, graveur en teekenaar bij het departement van oorlog E. E. M. lleyse, ad f 822. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 18 dezer, op zijn verzoek, aan den lstcn luitenant A. S. Gallé, van het 3de rege ment infanterie. Benoemd, bij besluit van 19 dezer, bij den staf van hel wapen, der infanterie tot kolonel de luitenant-kolonel A.Verkat Es ter van Wissekerke, van den staf, chef van het bureau perso- neelen militaire zaken bij het departement van oorlog; bij het 5de regement, tot kolonel de luitenant kolonel J. Tegelberg, kommandant van het corps; bij het. 2de regement, tot majoor de kapitein der 1ste kl. J. L. E. Juta, van het. 8ste regement bij het 4de regement, tot kapitein van de 3de klasse (tiaar ouderdom van rang) de 1ste luitenant E. A, H. Tergau, vai: het lsle regement; bij het 5de regement, tot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) de 1ste luitenant-adju dant E. J. van Bel, van het regement grenadiers en jagers, en de lsle luitenant M. M. Westenberg, van het corps; bij het 8ste regement, lot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) de lste luitenant adjudant G. BC. Stoop, van het 6de regement. Pensioen verleend, bij besluit van dien datum, aan den majoor A. V. Alireus, van het 2de regement infanterie, op zijne aan vrage, ter zake van langdurige dienst, ad f 1300aan den kapi tein C. V. Wierdsmn, van het 4de reg£mc;njjnfanterie, op zijne aanvrage, uil hoofde van Iigchaam9gebrekcu, ad\f 990aan den kapitein J.Il. van der Dussen, van het 5deVegem^nt-infanterie, op zijn verzoek, ter zake van 40 jaren dienU, ad f 102.0. Benoemd tol ridder der orde van dc Eikenkroon, de officia

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1