MIDDELRURGSCHE COURANT. N- 67. Zaturdag 1859. 4 Junij. Tltmlionbigmgm VAS HEI RIJKSBESTUUR,PROVIMALE EJÏ GEMEE5ITEBEST0REÏ. öinnmUmüsci) c tijö ingen. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vlissin- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is 3, franco per post 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma kingen enz., van één tot zes regels 1,50, voor eiken regel daarboveD 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van vrijdag avond 8 ure. illWBESTEIIIIG. Burgemeester en wethouders van Neuzen zullen op vrijdag den 10 junij aanstaande, des voormiddags ten 10&- ure, op het raadhuis dier gemeente, in het openbaar aanbesteden Biet vernieuwen van een gedeelte der straten over eene oppervlakte van 300 vlerkante ellen, met levering der daar toe kenoodigde keijen, en laet uitbre ken en op nieuw bestraten met oude keijen over eene oppervlakte van 117.S vierkante ellen, met liet verleggen der klinkergoten en voetpaden langs de zij den dier straten, kenevens liet oplioo- geu, %'erleggen en op nieuw bestraten van den keiweg van af de grenslijn van 's rijks militairen groad lO-ll tot aan de nieuwe aanlegplaats, en liet metselen van een riool langs een gedeelte van dien weg; alles met bijlevering der lienoodigde bouwstoffen. De aanbesteding zal geschieden bij enkele inschrijving. De biljetten van inschrijving moeten, gezegeld en behoorlijk gesloten, zijn ingeleverd den dag vóór de aanbesteding, des middags ten 12 ure, ter gemeente secretarie. De aanwijzing zal geschieden twee dagen vóór de aanbe steding. Inlichtingen zijn te bekomen bij den gemeente- bouw-meester en Ier secretarie, waar de voorwaarden van aanbesteding ter lezing liggen. Neuzen, 31 mei 1859. Burgemeester en wethouders van Neuzen, J. P. DRONKERS, burgemeester. J. DIELEMAN, secretaris. ^liddelburg 3 junij. Heden morgen circa ten zes ure passeerde ter reede van Vlis- singen het koninklijk engelsche stoomjagt Victoria and Albert, aan boord hebbende II. K. 11. prinses Wilhelm Erederik van Pruissen, oudste dochter van H. M. dc koningin van Engeland. De koninklijke pruissische standaard was aan de groote top geheschen en werd door de speelbatterij der marine met een salvo van een en twintig schoten begroet. Op de hoogte van Borselen is het jagt aan den grond geloopen, doch men voedde hoop dat het weder spoedig vlot zoude geraken en de reis naar Antwerpen kunnen voortzetten. Dezer dagen zijn van Philippine naar Engeland vertrokken 11 hoogaarzen of booten, te zamen bemand met 22 personen, ten einde aldaar aan groote zeewerken, tegen hoog loon, te vletten. Volgens ontvangen berigt, zijn zij behouden aldaar aangekomen. Woensdag is bij den hoogen raad der Nederlanden, (kamer van strafzaken) behandeld clc zaak van Carel August Guukel, die zich in cassatie heeft voorzien tegen het arrest van liet pro vinciaal geregtshof van Zuid holland van 16 april jl., waarbij hij ter zake van vergiftiging, is veroordeeld tot de doodstraf. Nadat door den raadsheer Pape het verslag was uitgebragt, werd het woord gegeveu aan den verdediger mr. D.Léoo, die na eene korte inleiding tot de ontwikkeling der drie navolgende mid delen van cassatie overging, als le. Schending van art. 427 jo. art. 410 wetboek vau strafvor dering, op grond dat een der onderdeelen van de misdaad van vergiftiging, waaraan de requiraut bij het beklaagde arrest is schuldig verklaard, namelijk het door hem storteu van arseni cum in eene pot met vermicelli-soep, tot gebruik van delste getuige bestemd, alleen op de bloote bekentenis van den be schuldigde, en alzoo op onwettig bewijs is aangenomen. 2e. Schending van art. 427 voormeld, omdat het hof, naar luid van de 18de overweging van het beklaagde arrest, eene poging tot vergiftiging, welke door den requirant in november 1858 zoude zijn bedreven, en waarvan de 6de getuige mevr. van Ileuven Staereling en haar zoontje onpasselijk zouden zijn ge worden, mede heeft doen strekken tot bewijs der schnldpligtig- heid van den requirant, aan de nagemelde drie onderdeelen der misdaad van vergiftiging die, zoo als blijkt uit de 33ste in verband met de 38ste overweging van het arrest, tot de schul digverklaring aan de volvoerde misdaad vau vergiftiging hebben geleid; en 3e. Schending van art. 206 strafvordering, uit. hoofde het hof het onderzoek op de teregtzitting ook heeft uitgestrekt tot een onderdeel der beschuldiging, hetwelk niet aan zijne cognitie was onderworpen en waaromtrent het arrest van verwijzing het stilzwijgen heeft in acht genomen. Den 6 dezer zal de procureur-generaal van Maanen zijne conclusie voordragen. Met den 10 dezer wordt te Vlaardingen een kantoor van deu rijkstelegraaf, met beperkte dagdienst, geopend. De beroemde treurspelspeelster Ristori zal eerlang in Am sterdam en ook in Utrecht optreden. Het studentenkorps der hoogeschool leLeyden heeft bepaald dat de gecostumeerde optogt van 1860 zal voorstellen den intogt van den hertog van Anjou en zijne plegtige inhuldiging te Antwerpen, den 12 februarij 1582. In al de rijks gevangenissen wordt met spoed gearbeid aan schoeisel voor de korpsen van het leger, hetwelk voorloopig in de magazijnen opgelegd zal worden. BennetniiiKen en besluiten. Benoemd, bij besluit van den 28 mei, tot burgemeester dei- gemeente Oost en West Souburg, jbr. J. H. Paspoort. Eervol ontslag verleend bij besluit van 14 mei, aan den heer II. van der Nahiner, als consul der Nederlanden te Melbourne, voor Victoria, en is bij besluit van den zelfdeudag, als zooda nig aangesteld de heer J. W. Ploos van Amslel. Vergunning verleend bij besluit van 29 mei, aan den heer Weimar ten Cate, te Arnhem, tot het aannemen der onder scheidingsteekenen van ridder der orde van Karei III, hsra door H. M. de koningin van Spanje geschonken. Eervol ontslag verleend bij besluit van 30 mei, aan mr. C. J. Loncq jr., op zijn daartoe gedaan verzoek, als referendaris bij het departement van binneulandsche zaken; en tot referendaris bij het departement van binneulandsche zaken benoemd dr. C. C. Röell, geneesheer in het geneeskundig gesticht voor krank zinnigen te Dordrecht. Benoemd bij besluit van 30 mei, bij het wapen der infanterie; bij den staf van het wapen, tot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom vanraug) deu lslen luitenant jhr. G. B. van Bronk- horst, van den staf, adjudant bij den kommandant der reserve brigade; oij het 3de regement, lot kapitein van de 3de klasse (naar ouderdom van rang) den lslen luitenant S. C. L. Mesch, van het instructie-bataillonbij hot 5de regement, tot kapitein van de ode kl. (naar ouderdom van rang) den lslen luitenant P. J. de Vassy, van den staf der infanterie, werkzaam bij de koninklijke militaire academie; en bij het wapentot kapitein vau dc 3de kl. (naar ouderdom van rang) den lsten luitenant P. M. Netscher, vau het wapen, voor memorie gevoerd worden de bij het regement grenadiers en jagers, thans tijdelijk gede tacheerd bij de landmagt in Wcst-Indie. Bevorderd bij besluit van 29 mei, de 2de luitenants bij liet corps mariniers D. O. W. Sutherland, W. van Bevervoorde en E. Buitenhuis met den 1 dezer lot lsle luitenants bij ge- uoemd corps. lierk- en scliodlnieinvü. Wij vernemen dat, na het bedanken van ds. M. Cohen Stuart thans door bestuurders van het Nederlandsche zendeling ge nootschap, tot director van het Zendelinghuis te Rotterdam beroepen is de beer G. H.Lamers, theol. doet. en predikant te Engwierum. ïïikrSne feu Sejfep. Den 27 mei jl. is le Vlissingen in dienst gesteld Zr. Ms. instructie brik do Wesp, bestemd tot oefening voor de boots mansleerlingen die tot onderofficier aan boord van het wacht schip worden opgeleid. De élat-major is zamengesleld uitde luiteuant ter zee 1ste klasse S. H. Binkes, kommandant. luite nant ter zee 2de klasse jhr. E. P. E. de Stuers, officier van gezondheid 3de klasse P. J. Losgeit, texwjjl nog geplaatst doch thans met verlof afwezig zijn de adelborsten u^. ^ste klasse C L. van Woelderen, J. C. Joekes, C. A le Bron de Vexela. De luitenant ter zee S. 11. Binkes was vroeger lid der com missie voor de defensie en later van de commissie van het nieuwe thans bij de marine in gebruik zijnde seinboek. Op verzoek van den kommandant mag op gemelde brik de straf van slagen niet worden toegepast. Ailoop verkoopiagen en aanlieateillDKen. Heden is aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Zee land aanbesteed het uitvoeren van eenige nieuwe en herstel ling werken aan het grenskantoor en sloeproeijersgebouw voor 's rijks in- en uitgaande regtcn te Bath, met de levering van de benoodigde materialen. Dit werk is aangenomen door J. Elen - baas te Bruinisse voor f 782. Den I dezer had aan het ministerie vau binr.enlandsche zaken de aanbesteding plaats van de vereischte werken en leve- rantien, ter slichting vau een gebouw op het Plein tes'Gra- venhage, ten diensle.'van het departement van koloniën. Twaalf inschrijvings-biljetten waren ingekomen, waarvan de minste inschrijver was de heer K. Koop, te Amsterdam, voor de som van f 20S.000. Den 1 dezer is door de directie der marine te Vlissingen aanbesteed het sloopen van het ondergedeelte van het voorma lig linieschip Koning der Nederlanden, hetwelk is aangenomen door N. J. Lust, als minste inschrijver voor f 553. TJiermoiueierstand. 1 junij. 's avonds II ure. 62 gr. 2 u 's morgens 7 66 's middags 1 o 78 's avonds II 60 3 r 's morgens 7 u 61 's middags 1 68 Staten-generaal. De eerste kamer heeft in hare zitting van woensdag ach tereenvolgens aangenomen de navolgende wetsontwerpen1 dat betrekkelijk liet koopen, in pand nemen enz. van mili taire kleedingstukken enz.; 2. dat aangaande de overeen komst gesloten met den polder Oud-Iierkingeu3. dat tot afstand van het planetarium van J. Eysinga te Pranelcer; 4. die tot naturalisatie van onderscheidene personen, alle mctalge- meene stemmen, met uitzondering van dat tot naturalisatie van J. J. W. van der Grinten, waartegen zich de heeren van Andringa de Kempenaer en Borski verklaarden. Heden namiddags ten één ure, zal de kamer beraadslagen over het wetsontwerp betrekkelijk de regeling der maatschappij van weldadigheid, waaromtrent woendag hel verslag werd uit gebragt. De kamer is daarop overgegaan in comité-generaal ter be handeling van de begrooting van uitgaven voor de huishoude lijke behoeften voor I860. De tweede kamer heeft dingsdag de behandeling aangevau- gen van het wetsontwerp lot verhooging van hoofdstuk X der staatsbegrooting voor dit jaar, ter bestrijding der buitengewone uitgaven bij dc mobiel verklaring van het limburgschc bonds- contiugent-cavallerie. Daarbij heeft het eerst de heer van Winterhoven in/eene uit voerige redo de betrekking van Limburg tot den diwtschcn bond uiteen gezet en beweerd dat het ongrondwettig en onl})!lijk is

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1