öuitmlanïrsclie tijöinijfn. aanvangende 1 julij 1859 en eindigende 31 december 1861, van de provinciale waterstaatswerken en wegen, in 19 perceelen, waarvan aannemers zijn geworden voor perceel 1 C. Bolier Cz., te Bruinisse voor f7500; 2. C. Bouterse, te Colijnsplaat voor f 5200; 38. A. Binders, te Breskens, voor f7150; 9 en 10 J. Kurvink, te Neuzen, voor f3600; 11 en 12 G. Adriaansens, te Honlenisse, voor f 4450; 13. L. Lamsue, te Goes, voor f3650; 14. C. Bouterse, te Colijnsplaat, voor f3000; 15. L. Bruijnzee! Lz., te Tliolen, voor f195016. A. Binders, te Breskens, voor f S0017. D. Bolier, te Scherpenisse, voor f 1995 18. A. Bin ders, te Breskens, voor f8600; 19. A. Binders, t.e Breskeus, voorf575,en de perceelen 15 en 17 te zaaien door C. Bruijn- zeel, te Tliolen, voor f 4000. Blurgeirlijlie Stand. Ingeschreven in de registers van den burgerlijken stand gedurende de maand april 1859: In de gemeente Middelburg, als: Gehuwd 12paren. Geboren 36 kinderen, 18 van het mannelijke en 18 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 49 personen (waarvan geen elders)22 van het mannelijke en 27 van het vrouwe lijke geslacht. Levenloos aangegeven 1 kind. De ouderdom bij het overlijden was: beneden het jaar 10, van 1 tot 5 7, van 5 tot 10 6, van 10 tot 15 0, van 15 tot 20 1van 20 tot 25 2van 25 tot 30 2, van 30 tot 35 1van 35 tot 40 1van 40 tot 45 0, van 45 tot 50 3 van 50 tot 55 1 van 55 tot 60 3, van 60 tot 65 3, van 65 tot 70 4 van 70 tot 75 2, van 75 tot 80 2, van 80 tot 85 1. In de gemeente Vlissingen, als: Gehuwd 5 paren. Geboren 36 kinderen, 19 van het mannelijke en 17 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 38 personen, 19 van het mannelijke en 19 van het vrouwelijke geslacht. Be ouderdom bij het overlijden was: beneden het jaar 13, van 1 tot 5 7 van 5 tot 10 1van 10 tot 15 0, van 15 tot 20 2, van 20 tot 25 2 van 25 tot 30 1, van 30 tot 35 1van 35 tot 40 1van 40 tot 45 3, van 45 tot 50 0van 50 tot 55 0 van 55 tot 60 3, van 60 tot 65 1van 65 tot 70 1 van 70 tot 75 0, van 75 tot 80 1, van SO tot 85 0, van 85 tot 90 1. In de gemeente Goes alsGehuwd 2 paren. Geboren 20 kindereu, 8 van het mannelijke en 12 van het vrou welijke geslacht. Overleden 11 personen9 van het manne, lijke en 2 van het vrouwelijke geslacht. De ouderdom bij het overlijden wasbeneden het jaar 1, van 1 tot 5 2, van 5 tot 10 1 van 10 tot 15 1, van 25 tot 30 1 van 30 tot 35 1 van 40 toe 45 1, van 45 lot 50 1 van 55 tot 60 1van 70 tot 75 1. In de gemeente Zierikzee alsGehuwd 5 paren, geboren 25 kinderen, 14 van het mannelijke en 11 van het vrouwelijke geslacht. Overleden 18 personen, 11 van het mannelijke en 7 van het vrouwelijke geslacht, waaronder 1 elders overledene. Levenloos aangegeven 5 kinderen. De ouderdom bij liet overlijden was: beneden het jaar 1, van 1 tot 5 4, van 5 tot 10 1, van 15 tot. 20 1, van 30 tot 35 2, van 35 tot 40 1, van 45 tot 50 J van 50 tot 55 1, van 55 tot GO 1, van 60 tot 65 1, van 70 tol 75 1, van 75 tot 80 1, van 80 tot 85 1. 'ifUertiiouieterstaiiii. 9 mei. 's avonds 11 ure. 50 gr. 10 's morgens 7 49 a n 's middags 1 58 0 's avonds 11 52 11 u 's morgens 7 52 f a 's middags 1 70 Staten-^eneraal. De tweqjle kamer heeft maandag eene zitting gehouden, waar in weder drie wetsontwerpen zijn ingekomen, welke betrekking hebben op den tegenwoordigen siaalkundigen toestand. De beide eerste strekken tot verhooging van hel Xde hoofdsl uk der staatsbegrooting voor het loopende jaar, en wel respectievelijk ter bestrijding der kosten voor het onder de wapenen houden van een deel der militie, en van het mobiel verklaren van het Limburgsch bondsconlingent; helderde beoogt de verlenging van den diensttijd der miliciens van de ligling van 1854. De commissien van rapporteurs voor de wetsontwerpen tot verhooging van hoofdstuk VIII en X der staatsbegrooting voor 1859, eenige dagen geleden aan de kamer ingezondenalsmede tot verbod van den uit- en doorvoer van paarden, hebben daar omtrent hare eindverslagen ter tafel gebragt. Hieruit blijkt dat men in deze beide voordragten enkel voor bereidende maatregelen zag tot wapening, met het doel be raamd om, voor zoo ver dit noodig worden mogt, Nederlands onzijdigheid te doen eerbiedigen. Behoudens enkele aanmer kingen, heeft het nemen van zoodanige maatregelen, in het tegenwoordig tijdsgewricht geene bedenking ontmoet. Op uieuw is aangedrongeen op de herzieningdcr wet op de schui teryen; men vestigde vooral de aandacht op de platlelands- schutt'êjfij. Ook tegen het ontwerp, houdende verbod van den uit- en doorvoer van paarden, werden geene bezwaren ingebragt. Men verwacht, spoedig de regcringsaut woorden. De kamer heeft bepaald dat de beraadslagingen over die drie wetsontwerpen zullen gevoerd worden heden voormiddag tcri elf ure. Kngeland. Londeu 10 mei. Lord Cowley is heden naar Parijs vertrok ken. De nieuwe fransche gezant, graaf de Persigny, wordt mor gen alhier verwacht. In een hier ontvangen telegram wordt gemeld dat de Oosten rijkers hunne offensieve bewegingen staken. The morning herald van jl.zaturdag zegt dat het minis terie Derby toen door de algemeene verkiezingen, zoo ver de zer uitslag bekend was, 25 stemmen in liet lagerhuis gewon nen had. The times van dien dag erkent dat de liberale partij toen eenige stemmen had verloren, maar stelt het aantal slechts op 17. Volgens eenen door het laatstgenoemde dagblad opge- niaakten staat was het ministerie nog ver van de volstrekte meerderheid af, daar er toen 315 liberalen en slechts 257 con- servativeu gekozen waren. Te Limerick, in Ierland, zijn bij de verkiezingen ernstige on lusten voorgevallen. De gewapende magt heeft er op de volks menigte geschoten, waardoor een persoon gedood en vier ande ren .zwaar gewond zijn. De aanleiding was dat een volkshoop voorstanders van den conservativeu of ministerielen candidaat mishandelde. De koninklijke proclamatie, waarbij een ruim handgeld aan de matrozen wordt aangeboden die zich voor 's rijks dienst verbinden willen, is ver van vruchteloos geweest, naardien reeds zeer velen zich daarvoor hebben laten aauwerven. De lords der admiraliteit hebben de consuls, reeders en koop lieden doen uitnoodigen hunue krachtige medewerking tot dezen maatregel te verleeneu, door in het algemeen belang, de zeelieden tot het gevolg geven aan de tot hen gerigte oproe ping aan te sporen. The united service gazette bevestigt niet alleen dat de ge- heele militie eerlang zal worden ingelijfd, maar voegt daarbij dat, behalve die militie, wier sterkte op tusschen de 60 en 70,000 man berekend wordt, 50 bataillons of 50,000 man aan het slaande leger zullen worden toegevoegd, en dat Engeland door dit een en ander, na eerst als zeemogendheid al zijne pogin gen tot dat einde gerigt te hebben, weldra eene landmagt van 310 a 320,000 man bezitten zaleene berekening die wel wat overdreven toeschijnt. Men meldt dat de prinsen van Orleans, vereenigd te Cla- remont, het niet goedvinden dat de hertog van Chart res in sar- dinische dienst zal strijden tegen Oostenrijk. Reeds zou de her tog Turijn hebben verlaten om naar Engeland terug te keeren. Londen 11 mei. The morning herald wederspreekt op half- officiele wijze het gerucht van een geheim verdrag tusschen Engeland en Pruissen. Onze regering heeft geenerlei overeen komst met eenige mogendheid gesloten. Volgens The times beschouwt Frankrijk het in staat van beleg verklaren van Ancona (zie onder Fraukrijk) als eene schending der neutraliteit tan de Kerkelijke staten, en zou die mogendheid voornemens zijn zijne regementen in Rome te ver meerderen. In eene latere editie zegt dat blad, dat de staat van beleg van Ancona is opgeheven. Het kustlicht is op nieuw ontstoken. Ten gevolge van het protest door den franschcn gezant gedaan tegen deze schending der neutraliteit, hebben de Oostenrijkers beloofd niet in Toscane te zullen trekken door de rorneinsche staten. Ilusland. Te St. Petersburg is de tijding uil Kaukasie ontvangen dat Weden, de versterkte plaats waar Schamyl sedert 14 jaren zijn verblijf gevestigd had, den 13 april door de russische troepen vermeesterd is, eene gebeurtenis die, naar men zich in Rusland vleit, lot onderwerping van de geheele Tschetschua leiden moet. Eene dcpeche in Le nord meldt hel volgende: //Ten ge volge van de verklaringen van Rusland en van de door de fran sche regering gegeven ophelderingeu, zijn Engeland en Pruissen tot het besluit gekomen om neutraal te blijven, ten einde den tegenwoordigen oorlog te localiseren." Alhoewel Le nord in zijn overzigt met veel ophef naar deze depcche verwijst, is het voor alsnog vrij duister welke beleekenis daaraan moet worden gehecht. Het berigt zelf behelst toch eigenlijk volstrekt niets nieuws. Dat Engeland, Pruissen en Rusland neutraal blijven, wanneer, gelijk de depeche meldt, //de oorlog zich localiseert," dat is, zich lot Italië bepaalt, daaraan twijfelt niemand. EIsiiitechltöBil. Weenen 6 mei. De Wiener Zeilung berigt dat de oproerlingen van Massa cn Carrara herhaaldelijk aanvallen op detachemen ten modeensche troepen hebben gedaan maar telkens afgesla gen zijn en dat die troepen aan de wettige overheid getrouw zijn gebleven. Jl. vrijdag werd er alhier eene revue gehouden over het toen aanwezige garnizoen. Het was geheel in marschlenue en ustond uit vier regementen infanterie, tweegrensbalailions, twee bataillons jagers, twee regementen zware kavalerie en de aan deze magt geevenredigde artillerie. De keizer en de keize rin, die beide het militaire schouwspel te paard bijwoonden, werden met geestdrift ontvangen. Een deel der bovengenoem de troepen vertrok nog den zelfden dag naar Italië. Langs den zuidelijken spoorweg loopen dagelijks tien extra-treinen, elk van 20 a 25 waggons. Het reserve leger in Istrië, tot bevelhebber waarover graaf Wimpffen benoemd, is en dat zijn hoofdkwartier te Triest heeft, is niet miuder dan 150,000 man sterk cn strekt zich van Lai- bach tot Triest uit. Van de grenzen is alles naar Italië gezon den en alleen de voor de kordondienst vereischle manschap achtergebleven. Te Veltlin is men, volgens een telegram uit Bern, ern stig beducht voor het uitbreken van eenen opstand. De bewo ners voorzien zich allen van vuurwapenen enz. Volgens de berigten, welke uit de verschillende deelen van Duitschland zijn ontvangen, heerscht allerwegeeene geest drift, welke op de levendigste wijze herinnert aan de jaren van den bevrijdingsoorlog, toen de gansche duitsehe natie als één man tegen Napoleon I opstond. Overal waar de manschappen die zich naar hunne corpsen begeven, doortrekken, worden zij met de meeste hartelijkheid begroet en onthaald. Het aantal der genen, die op bevordering tot. officier in dienst zijn getreden, is zoo groot, dat geene meer aangenomen kunnen worden. Munchen 8 april. In Beijeren is eene geldleening van vier millioen guldens tot goedmaking der uitgaven voor het krijgswe zen uitgeschreven zij zal 44 pet. rente dragen en tot den prijs van 97 pet. worden uitgegeven. Oaukrijh. Parijs 10 mei. De latere berigten van he! oorlogstooneel be helzen ook nu nog weinig belangrijks. Zooveel schijnt men er intusschen uit te moeten opmaken, dat Oostenrijk, wel verre van offensieve bewegingen te maken, zich tot hiertoe meer schijnt voor te bereiden opliet, aannemen eenerdefensievestel- 'ing. Mag men een telegram, bij een der londensehe dagbladen ontvangen, gelooven dan zouden de Oostenrijkers geheel hebben afgezien van iedere offensieve beweging, maar ook wanneer men daaraan nog geen volkomen geloof hecht, blijkt hunne afwach tende houding uit het oprigten van borstweringen langs en voor de rivier de Sesia. Tegenover zulk eene houding kan het wel niet anders of de Sardiniers en de onzen, die zicli den tijd hebben te nutte ge maakt om de troepen zoo veel mogelijk te verzameleu en bun materieel te completeren, zullen zeiven eene aanvallende hou ding moeten aannemen, en het vertrek van keizer Napoleon mag men wel als een voorteeken van dat plan aanmerken. Bin nen kort kan men dus belangrijke berigten te gemoet zien. Een gisteren te Turijn verschenen bulletin, [reeds gisteren met eenige andere tijdingen afzonderlijk door ons medegedeeld] behelst het volgende De vijand is, na Biella, ten noordoosten van Turijn, korten tijd bezet te hebben, met 2600 man terug getrokken. Eene oostenrijksche voorhoede is tot Ivrea doorgedrongen, maar heeft zich terug getrokken bij het zien der toebereidselen tot verdediging. Ivrea ligt mede ten noordoosten van Turijn, aan de Dora-Baltea; de stad is door oude wallen omsloten en wordt bestreken door een citadel en een naburig fort. Het opperbevel voorde verdediging van Turijn is opgedrageu aan generaal Sonnez. Van het oostenrijksche leger wordt gemeld dat het bij voortduring op vernielingstogten uitgaat. Te Como. waar on lusten begonnen uit te breken, heeft de opperbevelhebber van het oostenrijksche legerde stad bezet met een korps Croatenen eene schatting opgelegd van 5000 florijnen benevens van vele leeftogt en krijgsbehoeften in natura. Gelijksoortige lasten heeft men Vercelli, en we! tot een hooger bedrag opgelegd. De Moniteur behelst eene officiële mededeeling, houden de opgave der conslitulionnele regelen voor de uitoefening van het regentschap door II. M. de keizerin, gedurende de afwezig heid des keizers. De keizerin zal niet mogen afwijken van de door Z. M. achtergelatene orders. DeheerThouvel is benoemd lot senator. Bij een keizerlijk besluit is bepaald dat een standbeeld van den ontslapenen Alexander von Humboldt, in het museum van Versailles zal geplaatst worden. Het officiële blad deelde gisteren eetic circulaire mede, van den hertog van Padua, den minister van hinnenlandsche zaken, aan de prefecten, waarin hij de hoop te kennen geeft, dat hij in de gehechtheid aan de napoleousche dynastie kracht zal vinden ter vervulling zijner nieuwe taak. Hij wijst ten deze op de proclamatie des keizers, waarin hij zijne betrekkingen aati Frankrijk toevertrouwt, welke proclamatie aller harten bewo gen heeft. Het geheele buitenland moet kunnen zien, dat de oneenighc- den der verschillende partijen ophouden, zoodra de algemeene belangen van het land inhei spel zijn. Zij die de bevestiging

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 2