MIDDELBURGSCHE COURANT. N°' 56. Dingsdag 1859. 10 Mei. Deze courant verschijnt des dingsdagsdonderdags en zaturdags. Binnen deze gemeente en Vhssm- gen geschiedt de uitgave den avond te voren ten 8 ure. De abonnementsprijs per drie maanden is f 3franco per post f 3,40. De inzending van advertentien kan geschieden tot tien ure des morgens, op den dag der uitgave. De prijs van gewone advertentien is 22 cent per regel; van huwelijks, geboorte of doodbekendma- van één tot zes regels 1,50voor eiken regel daarboven 22 cent. Buitengewoon groote letters worden berekend naar de plaats die zij innemen. Voor elke plaatsing moet 35 cent voor zegel worden betaald. De betaling geschiedt kontant. Editie van maandag avond 8 ure. 2lonkonïrigingcn VAN BEI RIJKSRESICCR,PROVINCIALE EN liEREENIERESlURËN. Aanbesteding;. Gedeputeerde staten van Zeeland, brengen ter kennis van de belanghebbenden, dal op woensdag den 11 mei 1859, des voor middags ten 10 ure, door een hunner leden, daartoe door hen gecommitteerd, in bijzijn van den hoofd-ingenieur in het 11de district van den waterstaat, in een der localen vau het provin ciaal bestuur te Middelburg, ouder uadere goedkeuring, zullen worden aanbesteed 19e noodzakelijke vernieuwingen en her stellingen met eenige verbeteringen, alsmede liet onderbond, aanvangende 1 Jul ij 18SS* en eindigende 31 Decem ber 1661, van de provinciale water staats-werken en wegen, in 19 per- ceelen. Deze aanbestedingen zulieu geschieden met inbegrip der vereischte levering vau materialen, en verder zoo als in het be stek eu voorwaarden is bepaald. Dit ligt ler lezing aan het lokaal van het provinciaal bestuur vau Zeeland, aan het bureau van den hoold-mgenieur, alsmede bij de ingenieurs van den waterstaat, en wijders op de gewone plaatsen. Den vierden, derden eu tweeden dag vóór de besteding zul len de noodige aanwijzingen worden gedaan, terwijl aan het bureau van den hoofdingenieur te Middelburg voor de werken in het algemeen, eu bij de ingenieurs voor de werken ouder elks ressort behoorende, nadere inlichtingen te bekomen zijn. Middelburg den 29 april 1859. De gedeputeerde staleu voornoemd, S. VAN HEEMSTRA, voorzitter. S. VAN DER SVV ALME, gnlüer. SB, De gegadigden worden verzocht volledige billelten in te leveren, aanduidende de namen en voornamen (voluil), de woonplaats, het nummer van het perceel en de som (voluil). Gedrukte billelten zijn te bekomen bij den druk ker van het gewestelijk bestuur U. E. Auer. Röinnmlanösclp? tijöingrn. Middelburg O mei. De gemeenteraad alhier zal woeusdag aanstaande, des namid dags ten half twee ure, eene opeubare zitting houdenwaarin de volgende onderwerpen zullen behandeld wordenmissive van gedeputeerde staten, goedkeuring raadsbesluit uitgifte in erfpacht van gemeentegrondidem goedkeuring raadsbesluit regeling rotterdammer beurtveer; missive commissie stoom vaart, ontwerp statuten der op te rigteu uaamlooze vennoot schap id. best uur godshuizen, staat comptabiliteit 1858adres dr. C. P. Pous Koolhaas, voordragt stads geneesheer; benoe ming stads geneesheeradres dr. JC. de Man, nopens het lid maatschap der provinciale geneeskundige commissievoorstel van burgemeester en wethouders, terrein buskruidmagazijn; overlegging procesverbaal van kasopneming. Vrijdag avond bij de aaukomst der stoomboot van Rotter dam alhier, zijn in verzekerde bewaring genomen de personen van W. A. A. en A. vanWoerkens, beide alhier woonachtig, die zich als passagiers op die boot bevonden. Wij vernemen dat door de arrondissement regtbank een be vel tot reglsingaug met gevangenneming tegen hen, als ver dacht van opligtiug, was afgegeven. -|- Eene poging om liet, volgeus ons vroeger berigtin het dok te Vlissingen gezonkene tjalkschip met metselsteen te liglen, is zaturdag mislukt, uil hoofde van het breken vau een der balken. Men hoopte heden beter te zullen slagen. liet is opmcikelijk dal sedert den 31 maart II. lot 1 dezer. en alzoo in ruim eene maand, geene sterfgevallen in de gemeente Hulst hebben plaats gehad. Z. M. de koniug eu Z. K. H. de prins van Oranje, vergezeld van HD. adjudanten, hebben 11. zaturdag morgen ten zes ure, in de vlakte van Waalsdorp, eene revue gehouden over het regement grenadiers en jagers, dat bij deze gelegenheid onder scheidene groote manoeuvres heeft uitgevoerd. Men verzekert dat H. M de koningin zich donderdag uit de residentie naar Stultgardt zal begeven. 11. M. zou daar ongeveer 5 of 6 weken verblijven. Z. K. H. de jeugdige prins Alexander zou ditmaal de reis niet mede doen. Z. H. Mehemed Ali-pacha is jl. donderdag uit de residentie naar Hannover vertrokken en zal zich van daar naar Zweden begeven. lu het Handels- en effectenblad leest men: De haagsche cor respondent van L'independance beige is al zeer slecht ingelicht, wanneer hij vermeldt dat de likwidatie van uit. april ter beurze van Amsterdam zoo vreeselijk was, eu dien ten gevolge talrijke faillissementen hebben plaats gehad. Van het legeuovergestelde ten volle overtuigd, achlen wij het, in het belang van den handel, pligtmatig, dit berigt hier openbaar te logenstraffen. Ten gevolge eener officiële aankondiging vau deu russischen senaat, dd 1 april (ouden stijl), is liet regt van 1 percent opge heven, waaraan russische of vreemde haudelaren in het keizer- ryk gevestigd, onderworpen waren bij aankoop van een vreemd schip in het buitenland. Heden wordt bet kantoor van den rijkstelegraaf op het Loo weder geopend. Dat te Rotterdam heeft voortaan doorloo- pende nachtdienst. De koninklijke akademie van Belgie heeft, in hare zitting van 4 dezer, tot buitenlandsch lid gekozen mr. A Bogaers, oud vice-president der arroudissements regtbank te Rotterdam. Uenoemioffen en besluiten. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 6 dezer, op zijn ver zoek, aan den luitenant ter zee der 1ste klasse W. E. baron Roel), met den laatsten dezer maand. Vergunning verleend, bij besluit van 1 dezer, aan den gepen sioneerden kapitein der iufanterie voor het leger in Nederlandsch Indie, W. A. van Rees, lot het aannemen en dragen der onder scheidingsteekenen van het ridderkruis der 1ste klasse van de orde van den Witten Valk, hem door Z. K. H. den groothertog van Saksen-Weimar-Eiseuacb geschonken. Pensioen verleend, bij besluit van 1 dezer, aan G. C. C. Elok, weduwe van L. G. Vissolier, in leven hooglecraar in de faculteit van bespiegelende wijsbegeerte eu letteren aan de hoogeschool te Utrecht, ten bedrage van f 1000 's jaars. Eervol ontslag verleend, bij besluit van 5 dezer, aan J. P. W. Boddaert, als lsle luitenant bij het half-bataillon uo. 1, rusten de schutterij in de provincie Zeeland. Benoemd, bij besluit vau de zelfde dagteekening, tot lslen luitenant bij die schutterij M. J. van den Heuvel, thans 2de luitenant. Bevorderd, bij besluit van 5 dezer, met ingang van den 16 dezer, tot adjunct-commies bij de directie der marine te Am sterdam, de klerk bij de directie der marine te Willemsoord W. E. Waleson; alsmede met deu 1 julij aaustaaude lot boekhou der bij de magazijuen der mariue te Amsterdam, de klerk bij de directie aldaar S. J. van Lutsenburg. Benoemd, met den 16 dezer, lot klerken bij de directie der marine te Amsterdam G. G. van der Sande cii J. J. Schokking te Willemsoord H. Pieters, en te Hellevoetsluis J.S. Pisuisse en B. E. van Eek. NUttrine en leger. Ten gevolge van Zr. Ms. besluit van den 5 dezer, is de kapi tein ter zee J. May, met den laatsten dezer maand, eervol ontheven van het bevel over Zr. Ms. fregat metstoomvermogen Everlsen, ten einde zijne functien van adjudant van Z. IC. H. prins Hendrik der Nederlanden te hervattenen het bevel over dien bodem, met den lsten junij aanstaande, opgedragen aan den kapitein ter zee M. C. van Vreeland. Naar men verneemt is de 1ste luitenant J. W. Boellaard, van het instructie-bataillon, te Kampen in garnizoen, in zijnen rang en ancienneteit overgeplaatst bij het 8ste regement infan terie, zullende hij van laatstgemeld regement gedetacheerd worden bij de Koninklijke militaire akademie, ten einde aldaar werkzaam te zijn. Men meent dat aan de militiens der ligting van 1854- nog geene paspoorten zullen worden uitgereikt, en dat de ligtingen van 1S55 en 1856zullen worden opgeroepen; waarvoor drie millioenen worden gevorderd. Ottrgerlijite stand. Middelburg. Eerste huwelijks afkondiging den 8 dezer: A. Diemont, jm. 39 j. metC. J. v.d. Broecke.jd. 34 j. H. Delzenne, jm. 28 j. met C. C. Adriaausen, jd. 25 j. A. Barto, jm. 28 j. met H. E. Stof regen, jd. 19 j. L. Maartense, jm. 25 j. met M. Carlier.jd. 34 j. P. G. deRoehefort, jm. 23 j. met A. van Poelje, jd. 34 j. P. J. de Munck, jm.27 j. met M.E. Erancooy, jd.28 j. C. G. van den Hoven, jm. 29 j. met M. L. du Parcq, jd. 39 j. E. Hollebrans, weduwn. 39j. metC. van Slooten,jd. 35j. J. Marsie, jm. 25 j. met J. de Ridder, jd. 19 j. M. P. Broekes, jm. 31 j met J.M- Brugge, jd. 27 j. Vlissingen, van 30 april tot 7 mei. Gehuwd L. Verhoeve, jm. 42j. met M. M. Brouwenaar, jd. 34 j. Bevallen: S M. Smit geb. Buchel, z. C. M.Sterzenbachgeb. van Bel, z. A. de Meuimeester geb. Blom, d. R. C. Snoek geb Korf, d. L. Bakker geb. Koppejan, z. A. J. Clowting geb. Wijkhuis, z. Overleden: T. Obbelaar, vrouw van A. de Hoijer, 65 j. J- A. Huijbregtse, z. 6m. M. C. de Pooter, vrouw vanA.li.de Wolff, 35 j. J. van der Liuden, jm. 4Sj. H.L.S. van der Heij den, z. 2 j. H. J. de Jong, z. 2 m. Goes, vau 30 april tot 7 mei. Gehuwd J. E. van Anrooy, jm. 27 j. met J. E. Mangs, jd. 27 j. P. vau Anrooy, jm. 33 j. met H. Bruinshoofd,jd. 24 j. G. Schouwenburg, jm. 26 j. met S van Offenbeek, jd. 26 j. M. van den Dorpel, jm. 25 j. met M. Sinke, jd. 23 j. G. Breugclmans, jm 25 j. met J. M. v. d. Wiele, jd. 24 j. L. Glerum, weduwn. 41 j met J. M. Barends, jd. 26 j. M. van Eraasseu, weduwn. 34j. met G. Proos,jd. 30 j. M. G. van den Ende,jm. 29 j met A. Bonse, jd. 26 j. J. Ardon, jm. 32 j. met C. van Zweeden, jd. 4-1 j. J. Opperman, jm. 26 j. met D. T. de Itiele.jd. 25 j. Bevallen: J.J. Sarapou geb. Rieghart, z. P. Erauken seb. Schrijver, d. T. de Wijs geb. Hoek van Dijke, d. M. Vertrekt geb. Wisse, d. A. C. Bal geb. Warrels, z. Overleden A. Almekinders, z. 16 d. A. Bruel, man van C. Verheule, 57 j. J. E. Theuns, z. 4 j. Zierikzee, van 30 april lot 7 mei. Gehuwd C. Phernambucq, jm. 2S j. met N. van deu Berge, Jd. 33 j. C. Moeder, jm. 24 j. mei A. Schoenmaker, jd 25 j. O Boogerd, jm. 23 j. met A. D. Ruselaar, jd. 21 j. W. Juiju, jm. 23 j. mei M. de Keijzer, jd. 23 j. Bevallen J. Eijke geb. van den Ende, d. K. van M-taneu geb. van der Linde, d. M. Dijke geb. Schot, d. P. van der Baan geb. Mulder, z. J. Geers geb. Tuijtel, cl. M. Ermen goh. Plauni.d. Eindhout geb. Reijngoud, d. Overleden: C. van Bloppoel, weduwn. vanL. Waardeubur-: 73j. C. J. de Jong, d. 11 d. L.Lelzer.jm 28 j. (3 maart 1S5S op zee.) A. Schoenmaker, d. 8 m. Hulst van 16 tot 30 april. Gehuwd K. de Lozanne, jm. 23 j. met C. Bogacrt jd.23 i BevallenP. J. Laureijs geb. Lossie, z S. M. Boogaart geb. j de Lozanne, &T*

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 1