Frankrijk. Getrouw aan zijne roeping, trekt Oostenrijk thans het zwaard voorde handhaving van het regt, de onafhankelijk heid der staten en de maatschappelijke orde in Europa. Het gerucht van een treffen bij Buffalo ra, waarbij |de Piémoutezen zich zouden hebben teruggetrokken, heeft, zich niet bevestigd. De Wiener Zeitung behelst vier verordeningen betrek kelijk de financiële aangelegenheden. De eerste bepaalt dat van de rente der staatsschuld terstond bij de uitbetaling uit de daarmede belaste kas eene inkomstenbelasting zal worden ge heven, naar het tarief hetwelk voor de derde klasse dier belas ting is vastgesteld. De tweede schrijft eerie geldleening van twee honderd tnillioen gulden voor, met bepaling dat, daar de plaatsing derzeive t hans onmogelijk is, twee derde gedeelten van het nominaal bedrag daarvan door de oostenrijksche bank in nieuwe banknoten zal worden voorgeschoten. De derde ont- heft de bank tijdelijk van de verpligting om hare banknoten tegen specie in te wisselen. De vierde bel reft de betaling van zekere tollen en laslen. welke in zilvergeld of in coupons van de nationale geldleeuing te voldoen zijn. In alle zuid-duitsche stalen heerscht eene groote bedrij vigheid om de mobielmaking der contingenten voor tc bereiden. De ontbrekende remontepaarden zijn alom reeds aangeschaft ea worden, even als de manschappen der nieuwe iigtirig, op het ijverigst in de dienst geoefend. In Beijeren hebben onderscheidene jonge lieden het plan gevormd, om indien Duitschland zich door Frankrijk bedreigd zoude zien, vrijcorpsen op te rigten. Weenen I mei. De groothertog van Toscane wordt heden met zijn gezin hier gewacht. De gezant van Denemarken bij dit hof, lieert officieel tegen gesproken dat tusschen zijne regering en de fransche een ver- boud zou gesloten zijn. De frausche gezant zal deze hoofdstad waarschijnlijk heden verlaten. Graaf von Buol heeft eene circulaire aan de diplomatieke agenten gerigt, ten betaoge der loyauteit waarmede Oostenrijk zich genoodzaakt heeft gezien den oorlog te verklaren aan Piemout. Frankfort 29 april. In de zitting der duitsche bondsvergade ring van gisteren, hebben Denemarken, Luxemburg en de sta ten van Tüuringen, verklaard toe te treden tot het- besluit om zich raarschvaardig te houden. België. Afdoende versterking van Antwerpen, als hoofpunt van het geconcentreerde defensiestelsel en laatste bolwerk van 's lands onaf hankelijkheid.wordt iu Belgie door schier alle deskundigen noodig geacht, en in do hooge kringen, vooral bij de tegenwoor dige gesteldheid van Europa, levendig gewenscht. Sedert een daartoe strekkend ontwerp van wet ten vorigen jare door de kamer van vertegenwoordigers was verworpen, was deze zaak blijven rustenmaar zij is door den nieuwen minister van oorlog, den generaal Chazal, dadelijk bij zijne optreding weder opge vat. Hij heeft uit 28 hoofdofficieren van onderscheiden wape nen eene commissie benoemd en haar een plan lot versterking van Antwerpen, hetwelk hij aan de wetgevende kamers nog in deze zitting voordragen wilde, ter beoordeeling voorgelegd. Hit plan bestaat in eene nieuwe omwalling der ganscbe vesting, ook de voorsleden insluitendehet was reeds vroeger geopperd maar toen wegens de groote kosten der uilvoering, naar ramiug zestig millioea fr. beloopende, door het gouvernement ter zijde gesteld. Van onderscheidene zijden ontvangt men thans berigt dat de commissie zich, wel niet eenparig maar met eene groote meer derheid van stemmen, met het plan des ministers heeft ver- eenigd. Frankrijk. Parijs 30 april. Men beweert heden dat onze regering aan de engelsche, als haar gevoelen heeft medegedeeld dat de tijd voor iedere onderhaudeling thans nadrukkelijk als verloopen moei beschouwd worden. Heden of morgen verwacht men dan ook het vertrek van den oostenrijkschen gezant, baron von Hubner. Voor het overige ontbreekt het ook thans niet aan allerlei tegenstrijdige geruchten, en daaronder bekleeden de verzeke ringen dat de Oostenrijkers het sardinisch grondgebied reeds betreden hebben niet de geringste plaats. Eergisteren heeft de geheime raad eene zitting gehouden, ter behandeling van Engelands bemiddelingsvoorstel. Voor de eerste maal sedert zijne instelling heeft H. M. de keizerin daar aan deelgenomen, en meu wil hieruit afleiden dat het voornemen bestaat om aan H. M. het regentschap op te dragen gedurende des keizers afwezigheid. In het wetgevend ligchaam is gisteren rapport uitgebragt op een wetsvoorstel tot het sluiten eener leening van 500 milli- oen. De onder-voorzitter die het verslag uitbragt, verklaarde dat Frankrijk in de gegeven omstandigheden geen enkelen man en geen enkelen franc ami het gouvernement zou weigeren. Men verwacht dan ook de eenstemmigegoedkeuring van het ontwerp. Daarin is echter door de commissie van het wetgevend lig chaam, in overeenstemming met den staatsraad de vrij belang rijke wijziging gebragt,dat dit raontant uitsluitend ten behoeve van den oorlog mag gebezigd worden. De ministeriele dagbladen dezer stad weerspreken het gerucht van een of-en defensief verbond tusschen Frankrijk en Rusland. Le constitutionnel verzekert dat er niet de minste grond voor dat gerucht bestaat, en dat het alleen door vrienden van Oostenrijk kan uitgestrooid zijn. Le pays zegt: //Wij zijn in staat om dat berigt nadrukkelijk en stellig tegen te spreken. Het kan niet verspreid zijn met ceuig ander doel dan om Enge lands achterdocht jegens ons gaande te maken en om den duit- schen bond ten gunste van Oostenrijk te stemmen." Het Jour nal des débats wederspreekt stellig het bestaan van een der gelijk verbond en Le nord zegt mede dat er geen verdrag van bondgenootschap tusscheu die twee mogendheden be staat. De hertog van Malakoff wordt morgen of overmorgen hier verwacht. Men weet nog niet wie hem als gezant te Lon den zal vervangen. Daar door het vertrek vau zulk een aanzienlijk getal troepen naar Italië,Parijs schier van garnizoen is ontbloot, is er sprake van de depots der garde herwaarts over te brengen, die nog vrij aanzienlijk zijn, daar bij v, al de regementen kavalerie twee bereden eskadrons bij het depot hebben. Reeds zijn vijftig paarden uit de stallen des keizers ver trokken. Het troepenvervoer duurt op groote schaal voort. De berigten uit Rome worden dagelijks onrustbarender. Het schijnt zeker dat de opperbevelhebber van het bezettings leger om versterking heeft gevraagd, zoowel om op zijue hoede te ziju tegen Oostenrijk als om aan eene oproerige beweging weerstand te kunnen bieden. Volgens andere geruchten zou de paus reeds de wijk naar Gaeta genomen hebben. Een telegram uit Marseille verzekert dat 8000 Oosten rijkers te Ancoua zijn ontscheept. Parijs 1 mei. Heden deelt de Moniteur twee depeches mede, welke gisteren namiddag uit Turijn zijn afgezonden. Bij de eerste wordt gezegd dat de te Pavia geconcentreerde Qostenrij- j kers den 29 door Gravelloue op pieuionteesch grondgebied zijn j gekomen en den volgenden nacht, zoo te land als te water zijn j doorgedrongen tot Cussalo en Albiategrasso. Des morgens waren er ook te Staesa en Arona ontscheept. Volgens de tweede depeche telt het te Gravellone doorge trokken korps 20 bataillons en 8 batterijen. De voorposten waren zalurdag morgen leu half twaalf ure te Vespolale. Een nog grooter legerkorps marcheert van Vicevauo op Morlara af. Uit bovenstaande berigten schijnt te blijken dat de oostenrijksche troepen zich aan den regteroever van den Tes- sino bevonden. Men verzekert dat de opperbevelhebber het voornemen heeftom op piemouteesch grondgebied bij Mortara eene zeer sterke strategische stelling aan te nemen, waar hij den vijand wil afwachten. Volgens eene andere lezing zal hij Novi bezetten en daardoor de gemeenschap van Turijn eu Ge- uua afsnijden. Inlusscheu is er niets zekers bekend. Men wacht thans eerlaug iu den Moniteur de bekeudmakiug vau een oorlogsmauifest van Frankrijk. Ook wordt er gespro ken van een decreet, waarbij het Alpenleger dien naam zal ver ruilen met dien van Leger van Italië. In de volgende week zou de keizer naar hel oorlogstooneel vertrekken, doch als de verhouding met Engeland minder gunstig mogt worden, waar voor men in goed onderrigte kringen wel vrees koestert, dan zal Z. M. de hoofdstad niet verlaten. Men vreest vooral ver wikkelingen, in geval de loop van den oorlog Frankrijk mogt noodzaken om Triest aan te vallen. Het wetgevend ligchaam heeft gisteren met algemeene stemmen het wetsontwerp aangenomen tot het sluiten eener lecning van 500 mjllioen voor kosten van den oorlog. Italië. Turyu 30 april. In het officiële dagblad wordt heden een be sluit openbaar gemaakt ten opzigte van eenige beperkingen waaraan de drukpers wordt onderworpen. Maarschalk Canrobert en generaal Niel zijn gisteren hier aangekomen en begaven zich dadelijk naar den koning. Voort durend ontschepen er nog fransche troepen te Genua. Aan de troepen van Toscane is eene proclamatie gerigt, waarin men wordt uitgenoodigd om het sein tot den oorlog af te wachten, om met het leger van Piemont. op te rukken en dat leger met 12,000 man te versterken. Dezelfde proclamatie is is aan de troepen in de Romagna gerigt. Alle dépêches uit Ge nua ondervinden een oponthoud van een en zelfs van twee da gen. Bij eene revue le Florence hebben de troepen, het volk en deromeiusche vrywilligers den kreet doen opgaan: Weg met Oostenrijk! Leve Piemont! De soldaten willen onmiddelijk naar Livorno, doch de engelsche zaakgelastigde heeft hen terug weten te houden. Zij wachten het signaal van Piemont. Men wil den groothertog Leopold beletten zich naar Elba te be geven. Turyn 30 april. Door den koning is eene proclamatie tot de na tie gerigt,welke heden zoo in de hoofdstad als in alle provinciën van het rijk is afgekondigd. Daarin wordt gezegd: Oostenrijk valt ons aan onder voorwendsel van liefde tot den vrede; na geweigerd te hebben om ons geschil aan een earopeesch con gres te onderwerpen, verbreekt dat rijk de aan Engeland gedane beloften; het eischt van ons de vermindering onzer troepen, de afdanking van de dapperen, die van alle kanten van Italië zijn toegestroomd om de heilige banier der italiaansclie onafhanke lijkheid te verdedigen. Ik vertrouw het bewind van den staat aan mijn veel beminden neef toe, en ik vat den degen op met mijne soldaten. Wij zullen te zamen vechten voor de vrijheid en het regt, terwijl wij aan onze zijde hebben de dappere soldaten van keizer Napoleon, den edelmoedigen bondgenoot van mij en de italiaansche volkeren. Oostenrijk valt Piemont aan, omdat wij altijd de zaak van het vaderland hebben voorgestaan en niet ongevoelig bleven voor uwe smartkreten. Men verbreekt thans de tract aten, maar men heeft ze nooit geëerbiedigd. Thans is het regt der natie vrijik kan op mijn geweten af de wenschen ver vullen, welke ik op het graf van mijnen vader heb uitgesproken. Met vertrouwen op den Almagtige, op onze vereeniging, op de dapperheid der italiaansche soldaten, op ous verbond met de ede le fransche natie, en op de regtvaardigheid der publieke opinie, heb ik geeue andere eerzucht dan deze: om den eersten soldaat der italiaansche onafhankelijkheid te zïjn. Het officieel berigt is hier ontvangen dat de Oostenrijkers gisteren op onderscheidene punten tegelijk den Tessinozijn overgetrokken. Bij voortduring ontschepen er fransche troepen te Genua, terwijl anderen over Suze herwaarts trekken. In deze hoofdstad is het letterlijk feest. Eene algemeene amnestie aan alle staatkundige veroordeelden is afgekondigd. De fransche troepen doorkruisen de stad met de burgers en de nationale garde. Ijrtnödsberigtfn. 91 cekrapp rijzen. Rotterdam 2 mei. Meekrap werd heden redelijk geveild doch zonder kooplust. De vraagprijzen waren f 22 a f 21. («rAauuinrliten. Amsterdam 2 mei. Tarwe en gerst hooger. Raapolie op zes weken f 40J. Lijnolie op zes weken f 33 J. Koolzaad 66] p. vl. Rotterdam 2 mei. Tarwe was heden f 2, rogge f 1, gerst, paardeboonen, witte en bruineboouen 50 ct., haver 75 et. en zaad 10 ct. hooger- Nederland. Rusland. Polen. Spanje. Oostenrijk. Belgie. Portugal. Grenada. Venezuela. Illinois. Mexico. Prijzen van effecten, Amsterdam 2 mei. Certific. Werkelijke schuld dito Nationale dito dilo dito dito Aand. Handelmaatschappij Obl. Maatschappij van weldadigheid Oblig. 1798/1816 Certific. Hope co dilo dito 1855, 6de serie dito Aand. spoorweg (afgefourneerd) dito dilo (onafgefourueerd) Schatkistobligatien Obligalien dito binnenlandsch Certific. coupons bewijzen Crediet instelling (gefourneerd) Obligalien Weener metalliek dilo amsterdamsclie dito nationale dilo 1847/1852 Bank actiën Certificaten bij Rothschild Obligatien dito nieuwe djto dito dito dilo 21 pet 3 4 0 4 u lè 3 n 5 5 n 5 0 24 3 0 24 3 3 u 57 681 89] 13 li 96} 76 70 251 34J 36} 53* 40 21} 46] 36} 36 V 131 34 72] 1H Beurs van Londen, 30 april, ten 12 ure. Consols 891 Beurs van Weenen, 20 april, (slotprijzen) Metalliek 5 pet. 56, Beurs van Parijs, 30 april, (slotprijzen.) 4] pct.compt 3 pet. 60,

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3