Dit denkbeeld wordt door de aanhangers van het ministerie op den voorgrond gesteld. Aan dien kant wordt beweerd dat de staatsmannen die thans, indien het ministerie Derby wierd omver geworpen, denkelijk in zijne plaats zouden tre den, namelijk lord Palmerslon en lord John Russell, door hun ne vroegere handelingen beiden zulk eene mate van overhelling tot Frankrijk of van ingenomenheid tegen Oostenrijk hebben aan den dag gelegd, dat zij ongeschikt zouden zijn om de taak van bemiddelaar, welke Engeland in het geschil tusschen die twee mogendheden op zich genomen heeft, met goeden uitslag te volvoeren. Na met paschen hare geloofsbelijdenis te hebben afge legd, doet prinses Alice hare intrede in de groote wereld en zal de receptien ten hove geregeld bijwonen. Die bijna löjarige prinses heeft reeds nagenoeg de zelfde lengte als hare oudste zuster prinses Victoria en gelijkt sprekend op de koningin. Al de leermeesters en gouvernantes der jeugdige prinses leggen de ioffelijkste getuigenissen van haar af, en ieder die haar kent weet haar karakter en hare bevalligheid niet genoeg te roemen. Rusland. Petersburg 5 april. Z. M. de keizer heeft zich dezer dagen naar Kroonstadt begeven, om aldaar den staat der verschillende groote werken in oogenschouw te nemen. Men verzekert dat de emancipatie der boeren, den 20 september aanstaande, den dag waarop de vermoedelijke erfge naam van den troon, zijne meerderjarigheid bereikt, bij keizer lijk manifest zal worden geproclameerd. Dien zelfden dag zou de soldij der officieren en de bezoldiging der burgerlijke ambte naren worden verhoogd. De commissie, onder voorzitterschap van den generaal Rostorotzow, welke zich bezig houdt met de bepalingen der schadeloosstelling door de boeren te betalen voor de landhoeven, waarvan zij eigenaars zullen worden, zal met de maand augustus hare werkzaamheden ten einde gebragt hebben. Heden is in het officiële regeringsblad een keizerlijk besluit afgekondigd, strekkende tot uitgifte van staatsschuld brieven rentende vier ten honderd. Daarbij is bepaald dat die staatsschuldbrieven algemeen, voor Russen en voor buitenlan ders, verkrijgbaar zullen zijn, en wel in stukken van 250 roe bels, 500 r., 1000 r., 5000 r., 10,000 r., of 100,000 r. De nieuwe gezant van Pruissen is heden door den keizer ontvangen tot overhandiging zijner geloofsbrieven. Uuitschlnai]. Weenen 5 april. De stemming welke tegenwoordig alhier heerscht, kan het best opgemaakt worden uit de taal, welke door de officieele Wiener Zeitung, ofschoon slechts in hare niet officiële editie, gevoerd wordt naar aanleiding van sommige insinuation in den franschen Const.itutionnel. u Zóó spreekt lie constitutional, luidt het, het officieuse blad eener regering die, om vasten voet te verkrijgen, begon met de verbeurdver klaring van de goederen der familie Orleans; eener regering die het fransche volk berooft van al zijne vrijheden; eener regering die om zich tegen de a overblijfselen van alle partijen"" te beschermen, de veiligheidswet moest decreteren; eener regering die, om hare financiën in evenwigt te houden, zoo als zelfs door fransche bladen wordt erkend, niet terugdeinst voor het denk beeld van het eigendom der armen aan te randen." De hartstoglelijkheid van het officiële blad, juist in deze oogenblikken, is betreurenswaardig en zeer geschikt om een dubbelzinnig licht te werpen op de vredelievendheid der oosten- rijksche regering. Z. M de koning van Wurtemberg is, na eene afwezigheid van bijna 5 maanden, den 2 dezer van Nizza te Stuttgart terug gekeerd. Volgens berigt uit Munchen van den 2 dezer is het door de ministers ingediende verzoek om ontslag hun door den koning teruggezonden, met uitdrukking van den wensch dat zij hunne betrekkingen zouden behouden. België. Brussel 7 april. Bij koninklijk besluit van lieden is de luite nant-generaal baron Chazal, aide de camp, tot minister van oorlog benoemd, in de plaats van den generaal Berten. frankrijk. Parijs 6 april. De hoop op vrede is hier in da Jaatsie dagen weder merkelijk geringer, daar men voortgaat te verzekeren dat Oostenrijk van de ontwapening van Sardinië eene volstrekte hoofdvoorwaarde maakt alvorens toe te treden tot een congres. Daarbij voegt men dat onze regering niets wil onderteekenen dat zou kunnen worden aangemerkt als eene middellijke of on middellijke erkenning der tractaten van 1815. Dit zijn zeker vrij lastige eischen, en de diplomatie zal veel omzigtigheid en volharding moeten aanwenden om ook deze klippen te ontzeilen, welke zich ongevvacht voordoen, om in hare edelmoedige pogingen tot behoud van den vrede te slagen. Tegenover deze alles behalve bemoedigende mededeelingen kan echter gesteld worden, dat de door Engeland voorgestelde f grondslagen voor de beraadslagingen op het congres, behou dens eenige reserves, door Oostenrijk aangenomen zijn. Zoo meldt ten miuste eene telegrafische depêche uit Berlijn. Deze grondslagen komen, zoo als wij reeds voor eenige dagen op gaven, hoofdzakelijk op het volgende neder: Herziening der bijzondere tractaten,welke Oostenrijk met de ilaliaansche staten heeft gesloten en vervanging van die tractaten door eene con ferentie der italiaansche statenhervormingen welke in de ver schillende staten van Italië zullen worden ingevoerd ontrui ming van den romeinschen staat door de vreemde troepen, en eindelijk overweging van de middelen om een oorlog tusschen Oostenrijk en Italië te voorkomen. Het schijnt dat alhier ook Barnums zijn. Twee Parijze- naars hebben namelijk aan Alexandre Dumas het voorstel ge daan, om den door hem te Syra bestelden clipper voor hunne rekening t.e voldoen en hem een jaar lang gratis het gebruik van dat schip af te staan. De eenige voorwaarde is dat het schip na dat tijdstip aan hen toebehooren en de beroemde schrijver hun verlof geven zal, daarmede naar Londen te stevenen, waar zij het, in navolging van de groote chinesche jonk tijdens de wereldtentoonstelling, willen laten bezigtigen vooreen shilling. De speculanten hebben nu reeds de berekening gemaakt, dat zij bij dien koop 150,000 a 200,000 frs. zouden winnen. De clipper zelf kost slechts 18,000 frs. Omtrent den toestand van den koning van Napels, zijn steeds verschillende opgaven in omloop. De clericalen verkon digen dat deze monarch in beterschap toeneemt. Van eene an dere zijde wordt, naar aanleiding van beriglen uit Napels, de dagteekening voerende van den 2 april, verzekerd dat de krach ten van den souverein dagelijks minder worden en de bewinds lieden zoo wel als de bevolking te Napels, de toekomst mei bekommering te gemoct zien. De regering zet hare militaire maatregelen voort en heeft last gegeven tot het zenden van eene groote hoeveelheid oorlogsbehoeften naar het eiland Sici lië, waar onder anderen thans ijverig wordt gearbeid aan de versterking van de stad Syracuse. Prins Carini heeft van de koningin last ontvangen om zich naar Berlijn te begeven, inet eene speciale zending. Parijs 7 april. De conferentie tot regeling van eenige zaken welke bij het vorige congres onafgedaan bleven, komt heden bijeen. Daarin moet worden behandeld de dubbele verkiezing van prins Couza als hospodar, en de vrije vaart op den Donau. Wat het eerste punt helreit, is hel te hopen dat men te gemoet zal komen aan den zoo bepaald uitgedrukten wensch in de vorstendommen en alzoo berusten in het gebeurde, welligt met eenig voorbehoud voor Turkije. Met liet italiaansche vraagstuk en het congres waartoe dat zal leiden, is men intusschen nog zoo vee! niet gevorderd We! blijft men spreken van de bijeenkomst op 1 mei. maar men mag daarbij niet ontkennen dat de diplomatie nog steeds met.groote hinderpalen te kampen heeft zoo wel Ier bevrediging der eischen van de belanghebbende partijen, als om de algemeene grondsla gen voor de onderhandeling in voor allen aannemelijke termen vast te stellen. Het Journal des dóbats bevat heden een belangrijk artikel, waarin de schrijver terug komt op het geen hij reeds voor twee of drie maanden schreef en op nieuw waarschuwt zich (och niet te veel toe te geven aan de vredelievende droomerijeu, waarin men vrij onvoorzigtig zoo spoedig vervallen is, toen een euro- peesch congres werd ter sprake gebragt.. Het dagblad noemt het een groote dwaling om in het congres reeds de zekerheid van vrede te zien, vooral wanneer men van de vertegenwoordi gers niets minder verlangt, dan de regeling der italiaansche kwestie. Ten slotte komt in het artikel de volgende zinsnede voor: Als de vrede behouden blijft, dan zal dit wel het geval zijn door middel van een dier schikkingen, waaraan wij reeds zijn gewoon geraakt, die volstrekt niemand tevreden stellen maar aan ieder clen schijn laten van op eervolle wijze te zijn te vreden gesteld. 3rctijiungcu. De nedcrlandsche tjalk Drie Gezusters, gez. van der Meu- len, onder bodem&rij uit de haven te Vlissingen naar Bremen vertrokken mei stroop en glas, is donderdag avond op de hoog te van Weslkapelle gezonken. De equipagie is gered. Den G dezer ter reede van Vlissingen aaugekomen voor Bel- gie bestemd: Julius, gez. Breckwoldt, Hamburg, Collmar, gez. Wulff, Rio-Grande da Sol, St. Joseph, gez. Bodez, Spanje, den 7den Rere Etienne, gez. Labour, Violette, gez. Le Vallois, bei de van Spanje, Monarch, gez. Bookson, City of Nantes, gei. Fuiuus, beide van Engeland. Den 6 en 7 dezer de Schelde afge komen en langs die reede naar zee gezeildGeorge 8p Emil, gez. Bernier, Engeland, Augustine, gez. Labour, Sunderland, Hele na,gei. Klein, avontuur, Sirene, gez. Herrisson, Yarmouth, Osirius, gez. Warnke, Memel, Jane Almond, gei. Carr, Sunder land, Vixen, gez. Christian, Engoland, Sensitive, gez. Ros J Spanje, Marie Amelie, gez. Homon, Santander, Trinidad, gez. Amor, Yolo, gez. Arrupa, Landicurt/ien, gez. Sands'ed, deze 3 naar Havana, lie d'Arais, gez. Priellac, Grimsby, Christina, gez. Staal, Vtevnd,Murgarethu Antlionia, gez. De Boer, Hartle pool, Vereeniging, gez. Stuit, Memel, Hendrika Margaretha, gez. Glim, Koningsbergen, Aurora, Schmeljer,Memel, Froland, gez. Jobson, Victoria, gez. Bowser, Veracity, gez. Wright, deze 3 naar Newcastle, Marianne, gez. Breckwoldt, Londen, Organ, gez. Risbeck, avontuur, Rosa, Pedesseau, Venei ie, Re- ter, gez. Germer, St. Marthe, Anuiy, gez. Williams, 2 Gebroe ders, gez. De Groot, beide naar Liverpool, Jeune Frederic, gez. Guichet, Clementine,gez. Jacob, Corine Aimé, gez. Iluertin, deze 3 naar Engeland, Elite, gez. Holtz, Buenos-Ayres, Anna Jacobina, gez. Mahlsted, Yarmouth, Spamlce, gez. Egberts, Goole, Apollo, gez.Calemachi, Engeland, Colombus, gez. Flnrio, Quebec, XJdo Frederickgez. v. d. Werf, Anlje, gez. Mulder, beide Nantes, Eolo, gez.Sealia, Genua, Heinrich, gez. Lessing, Smyrna, Una, gez. Gruber, Duudee, Sarah, gez. Wake, Enge land, KateEvelijn, gez. Reid, Shields, Eagle, gez. Hauson, Londen, Superior, Yonens, Devicenticater, gez. Stephenson, beide Newcastle. IjanöflsbmQtrn. Overzigt der week, Rotterdam 8 april. Hoewel zoo kort na de veiling nog weinig zaken in koffij ge daan worden, blijft er toch vraag bestaan, en is voor no. S, IS. 20 en 22 der laatste veiiing cent winst betaald. Thee willig maar weinig omgaande. Specerijen geheeel verlaten. Deze week zijn afgedaan 314 vaten Caroline rijst tot f 15J- en de partij tafelrijst per Robert Dixon tot f 8£ a f 9 j. Inge" peide rijst gaat niets om. Graanmarkten Amsterdam 8 april. Tarwe en gerst onveranderd. Raapolie op zes weken f 38 J. Lijnolie op zes weken f 311. Koolzaad G2 p. vl. Oostburg 6 april. De aanvoer van granen was heden groot, doch de kooplust, zeer gering. Enkelen kochten tarwe en gerst en moesten, daar houders van geene daling weten wilden, nagenoeg vorige prij zen besteden. De goede en beste tarwe is betaald f7,70 a f7,80 gemeenere en blaauwe f7 a f7,50. Rogge bij kleinigheden f 5,20, f 5,50 verkocht. Winter gerst f 4,50, f 4.G0 en f 4,70 naar kwaliteit. Zomer dito f4,20 a f4,60. Haver tot veel verlaagde prijzen verkocht. Zoo ook de paardeboonen, waarvan nogaj wat werd aangeboden. Middelburg 7 april. De aanvoer van heden, vooral van zeeuwsche tarwe, was zeer klein, waardoor die 25 et. hooger per mud is verkocht. Walchersche tarwe, waarvan meer werd geveild, bleef geheel aan vorige weekprijzen met tamelijke vraag. Rogge zeer weinig ter markt en 25 ct. hooger verkocht. Gerst ofschoon zeer weinig ter veil bleef nagenoeg zonder handel; aan vorige weekprijzen was die te koop. Walchersche witteboonen zijn 50 ct. lager gekocht. Bruineboonen zonder vraag noch handel. Paarde boonen niet gevraagd. Walchersche groene erwten, ofschoon dringender geveild, hadden weinig aftrek. Koolzaad zonder handel Raapolie f39. Patentolie f 41,25. Lijnolie f34 per vat op 6 weken, op contant f 1 per vat lager. Raapkoeken f72 a fSO per 1040 stuks. Harde lijnkoeken f 12 per 104 stuks. Gemiddelde marlitprilzecs, per ned. mud. per ned. Tarwe oude f a f Dito nieuwe - 6,50 a- 8, Rogge oude- 6,h- 6, Gerst wint. - 4,a - 4,25 Dito zom.- 4,a - 4,25 Haver - a Boekweit a - Witt.eboon. -a- Bruineboon. f af Paardeboonen -h Gr. erwten - 6.50 ü-10, Kool en raapz. - a Kanariezaad h Aardappelen - 1,10 a- 1.20 per ned. pond. Versche boter f 1.- a 1,12 Middelprijzen van bakbare tarwe f 7,50 en rogge f5,75. S'rijzen van elfecteu, Amsterdam 8 april. Nederland. Certific. Werkelijke schuld2-^ pet G3! dito Nationale dito 3 j dito dito dito 4 98 Aand. Handelmaatschappij4£ 142 Obl. Maatschappij van weldadigheid 4 Rusland, üblig. 1798/1816 5 i 103* Certific. Hope co4 u J S5 dito dito 1855, 6de serie5 j 100| dito 6 a 66J Aand. spoorweg (afgefourneerd) 1 23 i dito dito (onafgefourneerd)1 Polen. Schalkistobligalien4 u 801 Spanje. Obligationj $0$ dito biunenlandsch3 1 40 Certific. coupons bewijzeni Crediet instelling (gefourneerd) Oostenrijk. Obligatien Weener metalliek 5 n 601

Middelburgsche Courant | 1859 | | pagina 3